Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Gregory

Az 1. Death Note volt a rendőrségnél, ez került Mellóhoz. Misa odaadta az övét Light-nak, h emlékezzen. Light pedig arról mondott le, amelyik a Rem-é volt. Asszem a Rem Death Note-járól tudott a rendőrség, ezért mondták,  '2 death note jobb lenne, de egy is elég lesz' vagy valami hasonlót ott a végén.
Egyébként ez a múmia Shinigami nagyon lol volt :D

Member

Hú, ez tényleg durva volt... :eek:

A nevét most hiába tudják, kellene róla egy normálisabb kép, de ugye ő nem az a fajta, aki beregel iwiw-re, hogy feszengjen a hétvégi buliról.
Most akkor gondolom, hogy 2 Death Note van, abból az egyik Misa-nál, a másik meg Mello-nál.

Az a shinigami eléggé gagyin nézett ki, mint egy hatalmas rovar mumifikálva az utókornak.

Dreamcleaver

Mello-nál sztem most nincs DN.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Gregory

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-03, 21:17:12
Mello-nál sztem most nincs DN.
Jah, az egyik asszem a rendőrségnél, a másik meg ugye Misáé

Rage

Lehet, hogy én néztem más sorozatot, de nekem igencsak úgy tűnt, hogy Ryuk Death Note-ját Light visszaadta Shidou-nak...
痛みを感じる方向に、出口がある!

KeLa

Quote from: Rage on 2007-05-03, 21:55:55
Lehet, hogy én néztem más sorozatot, de nekem igencsak úgy tűnt, hogy Ryuk Death Note-ját Light visszaadta Shidou-nak...
Jaja, jól láttad, azért jött visszaszerezze amit Ryuk ellopott tőle (persze Ryuknak is van egy saját DN-ja)... akinek nem egyértelmű az nézze meg a képet amit lejjebb linkeltem :3x3:

Member

Huh, elég gyorsan cserélnek gazdát. :eek:
Akkor "szegény" Mello-val mi lesz? Főhet a saját levében?

Member

Hülye a kérdés, de...
Nem járna Mello most jobban, ha azonnal felkeresne egy plasztikai sebészt? Mert ha N-től szereznek róla egy 2 évnél nem régebbi (nem tudom, hogy van-e ilyen szabály titokban) fényképet, akkor vége a dalnak.

KeLa

Quote from: Member on 2007-05-04, 11:17:04
Hülye a kérdés, de...
Nem járna Mello most jobban, ha azonnal felkeresne egy plasztikai sebészt? Mert ha N-től szereznek róla egy 2 évnél nem régebbi (nem tudom, hogy van-e ilyen szabály titokban) fényképet, akkor vége a dalnak.
[spoiler] :ejnye:[/spoiler]

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-05-04, 11:17:04
Hülye a kérdés, de...
Nem járna Mello most jobban, ha azonnal felkeresne egy plasztikai sebészt? Mert ha N-től szereznek róla egy 2 évnél nem régebbi (nem tudom, hogy van-e ilyen szabály titokban) fényképet, akkor vége a dalnak.

Nem igazán érne sokat a plasztikai sebésszel. Az eredeti arca ugyanis a mérvadó, fényképen pedig úgyis megjelenik az igazi neve, ha van Shinigami eye (lásd maffiatagok fényképei a 29. rész közepén). Mivel N tudja, hogy Mello valójában hogy néz ki, valamint Light-nak is van egy skicce a srác fizimiskájáról (+ még ugye a nevét is tudja), így szerintem Mello napjai igencsak meg vannak számlálva...  :morci:

Manitu

Már nem emlékszem, hogy az animében is volt-e, de a mangában Raito alaposan kifaggatatta Misát a Shinigami szemről, mikor először találkoztak. [spoiler=vagy mittomén...]Mennyit kell látni az arcból, fénykép, videofelvétel, satöbbi jó-e... Rajzzal nem működik, nem túl régi fényképpel viszont igen.[/spoiler]Plasztikai sebész téma viszont megint egy logikai lyuk a DN-ben, nincs kifejtve a dolog. Szvsz mivel az aktuális arcot kell elképzelni a név írása közben, ezért működhet a dolog, védhet a DN ellen.


kelvor

Na igen, Mello körül szorúl most a hurok...elképzelhetőnek tartom, hogy visszatér N.-hez, még ha nem is kedveli. Túl sok választása nincs per pillanat.

Plasztikai sebészet meg valószínűleg müködne, de Mello nem sokat érne vele hosszútávon. Úgy is elkövetne egy hibát, amilyen hülye. Mindenestre  érdekes felvetés :smile:

Member

Igazolni akartam a tippemet, ezért olvasgattam kicsit, hál'istennek nem zárják le annyira gyorsan a szálakat, mint féltem. Viszont így már sejtem a befejezést is... :/
Szerintem úgyis az lesz a következő részben az átvezetőképen, hogy "Hiába változtatsz a képeden, az eredeti arcod lesz a lényeg". :rolleyes:

Dreamcleaver

Az arc azért kell, hogy nehogy véletlenül rossz embert ölj meg, akinek ugyanaz a neve. Ergo az számít, hogy aktuálisan, hogy néz ki az egyén, tehát a plasztikai átalakítás működne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-04, 16:54:11
Az arc azért kell, hogy nehogy véletlenül rossz embert ölj meg, akinek ugyanaz a neve. Ergo az számít, hogy aktuálisan, hogy néz ki az egyén, tehát a plasztikai átalakítás működne.
Hmm... érdekesen hangzik. Tehát tegyük fel h ha valaki plasztikáztatná az arcát, és Kira megnézne egy képet a régi arcával, akkor mit látna? semmit? :confused: Elvileg a név csak akkor tünne el ha az illető meghalt. Vagy ez is ugyanazt jelentené??

LuckyDingo

Quote from: KeLa on 2007-05-04, 17:05:59
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-04, 16:54:11
Az arc azért kell, hogy nehogy véletlenül rossz embert ölj meg, akinek ugyanaz a neve. Ergo az számít, hogy aktuálisan, hogy néz ki az egyén, tehát a plasztikai átalakítás működne.
Hmm... érdekesen hangzik. Tehát tegyük fel h ha valaki plasztikáztatná az arcát, és Kira megnézne egy képet a régi arcával, akkor mit látna? semmit? :confused: Elvileg a név csak akkor tünne el ha az illető meghalt. Vagy ez is ugyanazt jelentené??
Ezesetben az illető arca meghalt /lool/ és így egy új arc lépett életbe. /Akármilyen hülyén hangzik, sztem valami ilyesmi lehet/

Manitu

Quote from: KeLa on 2007-05-04, 17:05:59Hmm... érdekesen hangzik. Tehát tegyük fel h ha valaki plasztikáztatná az arcát, és Kira megnézne egy képet a régi arcával, akkor mit látna? semmit? :confused: Elvileg a név csak akkor tünne el ha az illető meghalt. Vagy ez is ugyanazt jelentené??
Esetleg látja a nevét és a hátralevő idejét, mégsem történik semmi, ha beleírja a DN-be, mert az arc nem stimmel.


Shali

Szerintem ha egyszer látta élőben, és beírja a Note-ba, akkor kanyec, függetlenül attól, hogy azóta megváltoztatta a külsejét. Ennyi erővel parókában, plusz erős sminkben már nem halna meg, mert máshogy néz ki? (=

Vagy lehet, hogy ugyanúgy, ahogy megvan mindenkinek az "igazi neve", úgy van egy "igazi arca" is, és ha a plasztikázott arcot látta csak, és beírja a nevet, akkor nem történik semmi, mert a Death Note használója másra gondol, mint akit ki akar nyírni?

Egy másik kérdés: ha a Death Note-ba azt írja valaki, hogy "xy 11:59-kor felköti magát", és az illető történetesen egy másik időzónában van, akkor a Death Note használó, vagy az áldozat szerinti 11:59-kor fog megtörténni a cselekmény?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Rage

Quote from: Shali on 2007-05-04, 19:52:47
Szerintem ha egyszer látta élőben, és beírja a Note-ba, akkor kanyec, függetlenül attól, hogy azóta megváltoztatta a külsejét.
Ez szerintem is így van.

QuoteEgy másik kérdés: ha a Death Note-ba azt írja valaki, hogy "xy 11:59-kor felköti magát", és az illető történetesen egy másik időzónában van, akkor a Death Note használó, vagy az áldozat szerinti 11:59-kor fog megtörténni a cselekmény?
Nagy valószínűséggel a DN-használó szerinti 11:59-kor. (Én legalábbis így látom értelmét, hiszen más esetben lehetséges lenne, hogy pl. az áldozat időzónájában már elmúlt 11:59, mikor beírja a naplóba...)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Dreamcleaver

#1039
Quote from: Shali on 2007-05-04, 19:52:47
Szerintem ha egyszer látta élőben, és beírja a Note-ba, akkor kanyec, függetlenül attól, hogy azóta megváltoztatta a külsejét. Ennyi erővel parókában, plusz erős sminkben már nem halna meg, mert máshogy néz ki? (=

Ok, de akkor ezzel az erővel tegyük fel, hogy valaki már azelőtt plasztikai műtéten esett át, hogya DN használója először látta volna. Tehát sohasem látta az illető "igazi" arcát. És tegyük fel. hogy az illető eltüntetett magáról minden olyan képet, elektronikus anyagot stb, amit az eredeti arcával látható. Ez azt jelentené, hogy a DN-nek nincs ereje felette?

Quote
Vagy lehet, hogy ugyanúgy, ahogy megvan mindenkinek az "igazi neve", úgy van egy "igazi arca" is, és ha a plasztikázott arcot látta csak, és beírja a nevet, akkor nem történik semmi, mert a Death Note használója másra gondol, mint akit ki akar nyírni?


Ez logikusan hangzik. De akkor rengeteg olyan ember mászkál a Földön, akire nem hathat a DN. Hogy lehet, hogy eddig az összes beírt bűnöző meghalt? Biztos volt köztük olyan, akiről Raito csak olyan képet látott, ahol már plasztikázva volt (természetesn ő ezt nem tudta), mégis meghalt.


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Shali

Lehet, hogy a shinigami-szemmel a név mellett az arcot is látná?
Eddig főként csak férfiakat öltek meg, akikre annyira nem jellemző az arcplasztika ((=

Viszont így belegondolva, a kép alapján gyilkolás eléggé neccessé válik. Pl egy gyerekkori kép óta már lehet, hogy nem is hasonlít önmagára az áldozat. Vagy elég felszedni 25 kilót, hogy felpuffadjon az ember arca, hosszú hajat és körszakállat növeszteni, aztán már meg sem mondaná az ember, hogy a korábbi képen ő van.
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Dreamcleaver

Ezért mondom, hogy csak úgy logikus, ha az éppen aktuáluis arc számít. Persze az éppen aktuális igazi arc. Tehát, ha elmaszkírozod magad meg parókát húzol, az nem számít.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Shali

Viszont így nem egyértelmű, hogy mekkora változásig van még hatása, és mekkorától nincs. Pl az arca egyik fele sértetlen marad, a másik meg megég, mint a ..... nem is tudom hogy hívták a Batman filmben azt a szereplőt ((=

És ha valakit elmaszkírozva lát meg, és akkor beleírja a Note-ba, akkor mi történik?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

KeLa

Ha igaz amit a wikipedián írnak, akkor a plasztikázós ötlet megbukott, mivel ott azt írják h a DN tulaj a másik ember szeméből is meg tudhatja a nevet, nem csak az arcból. Szemet meg ugye nem lehet átültetni, max elveszíteni... de akkor meg még mindig ott az arc. Na de akkor már csak azt lenne jó tudni h mi a helyzet egy szem nélküli, átplasztikázott emberrel :D

Dreamcleaver

Szal ha mondjuk egy ninját lát maszkba, azt meg tudja ölni?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-04, 21:42:45
Szal ha mondjuk egy ninját lát maszkba, azt meg tudja ölni?  :D
Passz... nem derül ki, nincsenek ninják a Death Note-ban :D

janett

HUUUU,sztem negyon komoly:D azóta az ismerőseim fele nézi h megmutattam nekik,szegényeknek jól jött érettségi előtt:P
hja,kérdés,én úgy tudom h 37 részes,de én nem láttam fent csak 26 részt meg még 14et öszevissza,de aból is letöltöttem az elsőőt és uaz mint a másik séria első rész :oops: szóval hol a többi,nézni akarom még!!!:D
kül már elkészült belőle a film,Japán nézettségi rekordokat döntöget:D...inkább mint a spiderman 3 :_piszka:

Zen

Quote from: KeLa on 2007-05-04, 21:44:33
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-04, 21:42:45
Szal ha mondjuk egy ninját lát maszkba, azt meg tudja ölni?  :D
Passz... nem derül ki, nincsenek ninják a Death Note-ban :D

Honnan veszed? Lehet, h maszk nélkül vannak :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

KeLa

#1048
Quote from: Zen on 2007-05-06, 16:17:00
Quote from: KeLa on 2007-05-04, 21:44:33
Passz... nem derül ki, nincsenek ninják a Death Note-ban :D
Honnan veszed? Lehet, h maszk nélkül vannak :D
Nahát, erre nem is gondoltam :D

Quote from: janett on 2007-05-06, 16:07:14
HUUUU,sztem negyon komoly:D azóta az ismerőseim fele nézi h megmutattam nekik,szegényeknek jól jött érettségi előtt:P
hja,kérdés,én úgy tudom h 37 részes,de én nem láttam fent csak 26 részt meg még 14et öszevissza,de aból is letöltöttem az elsőőt és uaz mint a másik séria első rész :oops: szóval hol a többi,nézni akarom még!!!:D
kül már elkészült belőle a film,Japán nézettségi rekordokat döntöget:D...inkább mint a spiderman 3 :_piszka:
Azért van csak annyi, mert ez egy jelenleg is futó sorozat, torrentről szerezd be a többit, már 29.-ig kint van.
Különben csak 1 sorozat van fent, 2 különböző subbal ;)

kelvor

Quote from: janett on 2007-05-06, 16:07:14
már elkészült belőle a film,Japán nézettségi rekordokat döntöget:D...

Elsőt láttam, annyira azért nem lett jó :smile: A Light-ot alakító színésztől meg néha a falra másztam. Majd ha vége a sorozatnak lehet megnézem a 2. múvít is.

Maszk nélküli ninják, ez tetszett :lol: