Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Solid Snake on 2007-05-17, 10:41:40

igazi Terminátor az "Eliminate." szövegével és az "balerina-karate" keverékű ítélkezése is érdekes látvány volt.

hát én felröhögtem ennél a résznél :lol: iszonyúan jó volt, mint amikor a hinata-s filler alatt a narutoban (150. rész környékén), teljesen komoly rész végén naruto elfingta magát, erre nem számítottam :D egyébként sztem ezt a mozdulatot a hellsing ultimate ova 2. részéből lopkodták .aka. Vincent Valentine, csak az ő kezébe kés volt, és az emberekben hasított, nem tintával a lapon...

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-05-17, 10:41:40(bááár nem tudom, szerintetek minden "ordinary woman" így szokott öltözködni otthon:lol:).

Misa kaliberű "ordinary woman" öltözködjön csak így. :D Egyébként Aizawát egészen megkedveltem a végére, ő a legnormálisabb az egészben, mentes a túlzásoktól, racionálisan, az eredeti célt szeme előtt tartva cselekszik, ember a javából.

Bishop

Quote from: minuszmiki on 2007-05-17, 18:30:11
Egyébként Aizawát egészen megkedveltem a végére, ő a legnormálisabb az egészben, mentes a túlzásoktól, racionálisan, az eredeti célt szeme előtt tartva cselekszik, ember a javából.
És most már ő is kapot szines  külsőt :lol:

Mivel nem olvasom a manga-t Teru igazi meglepetés volt, á azt hiszem ő lesz a kedvenc krakaterem, mert amióta érzem hogy Lightnak nem soká annyi nem olyan izgalmas az egész :bruhuhu: .

Dreamcleaver

#1113
Kíváncsi vagyok, hogy ezek után mi lesz Misával? Mert ugye Raito nem szereti, ráadásul mostmár sok haszna sincs...

Mondjuk ha Near képest volt kiszórni az ablakon 10-20 millió dollárt akkor hülye. Én tuti nyomattam volna egy rakat hamisított pénzt, ha ilyen vésztervem van.

A previewban magassarkú cipellőket láttam. Lehet Ray, az FBI ügynök, mennyasszonya visszatér? Az de  :cool: lenne!  :D

Kira végrehajtójának lenni hálátlan feladat. Már előre látom, hogy szegény Teru nagyon meg fogja szívni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-05-17, 18:30:11
Aizawát egészen megkedveltem a végére, ő a legnormálisabb az egészben, mentes a túlzásoktól, racionálisan, az eredeti célt szeme előtt tartva cselekszik, ember a javából.

:tezsvir:

Ezzel az újfajta kinézettel is normálisabb (nekem legalábbis szimpatikusabb így rövid hajjal, borostával, mint diszkóséróval). Mivel Soichiro meghalt, így a nyomozócsoport oldalról Aizawa lett a vezéregyéniség (persze Matsuda is ott van, de ő inkább meggondolatlanul beszél és nem is olyan drámai karakter). Mogi és Ide pedig töltelékkarakterek, én legalábbis az egész anime során nem éreztem különösebb szereplésüket.

Quote from: carfanatic on 2007-05-17, 18:38:58
Mivel nem olvasom a manga-t Teru igazi meglepetés volt, á azt hiszem ő lesz a kedvenc krakaterem, mert amióta érzem hogy Lightnak nem soká annyi nem olyan izgalmas az egész :bruhuhu: .

Egyetértek, azonban még ne kapkodjuk el a dolgokat, Teru-ból csak egy kis ízelítőt kaptunk, majd kiderül a valódi személyisége is a maradék részek során.  :jee:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 19:24:56
Mondjuk ha Near képest volt kiszórni az ablakon 10-20 millió dollárt akkor hülye. Én tuti nyomattam volna egy rakat hamisított pénzt, ha ilyen vésztervem van.

Honnan tudod, hogy azok nem hamisított bankjegyek voltak?  :ejnye:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 19:24:56
A previewban magassarkú cipellőket láttam. Lehet Ray, az FBI ügynök, mennyasszonya visszatér? Az de  :cool: lenne!  :D

Nope, Misora Naomi is dead. A kérdéses hölgyemény az OP 57. másodpercében látható, mikor Light a lépcsőkön sétál fel. Tehát a nőnek komolyabb szerepe lesz a továbbiakban, az öltözékéből ítélve szerintem a jó oldalon fog állni.

Prof. William

Hát igen N most elég jó pozicióba került. :) Jó kis húzás volt. Most már csak Lightet kéne felfedni vagy a DN-t és beleírn i hogy "Light Yagami kiheréli magát egy kanállal majd körbefutklározik a városban pucéran majd leugrik a Tokyo Tower tetejéről egy I am Kira feliratú táblával a nyakában." :)

Mindenesetre megérdemelné Light. :) És aztán eljönne az új tökéletes világ N-el és Melloval az élen és kötelezővé tennék a csokievést!

KeLa

Quote from: Solid Snake on 2007-05-17, 19:49:05
Ezzel az újfajta kinézettel is normálisabb (nekem legalábbis szimpatikusabb így rövid hajjal, borostával, mint diszkóséróval).
"The hair isn't the way it used to be, so Mochichi doesn't look normal. Without it, Mochichi isn't cute." :rotfl: :rotfl:

Quote from: Solid Snake on 2007-05-17, 19:49:05
A kérdéses hölgyemény az OP 57. másodpercében látható, mikor Light a lépcsőkön sétál fel. Tehát a nőnek komolyabb szerepe lesz a továbbiakban, az öltözékéből ítélve szerintem a jó oldalon fog állni.
[spoiler=Aki meg akar lepődni, ne nézze meg!]Tévedsz, ő egy újabb Kira-fan ;)[/spoiler]

Member

Valahogy még mindig a hét fő eseménye nálam, amikor meg tudom nézni a legújabb DN-t.
[spoiler]Érdekesen kezdtek alakulni a dolgok, gyakorta már mindenki tudja a választ, csak bizonyítani kell. Viszont, hogy ismét elterelő-hadjárat egy sokadik ál-Kirával... Light tényleg kezd kifogyni az ötletekből, így nem lesz nehéz megsz*patni...

Amúgy meg GO GO MELLO! :whoah: [/spoiler]

Gregory

Nah én is megnéztem a 31. részt.
[spoiler]
bár nem tom mennyire szükséges még, azért a biztonság kedvéért spoilerbe rakom.
A rész elejét viszonylag unottan néztem, egyedül az hiányzott az elméletemből, h mivel fogják elterelni a "csőcselék" figyelmét, h kijuthassanak. Túl 1xű lett volna, hha így nyer Light.
A második fele a résznek viszont felkeltette az érdeklődésemet.
Jó, h Light felhasználta már egyszer ezt a cserés trükköt, h tisztázza magát, most azonban sztem egész más a helyzet, mivel anno Higuchi csak "muszályból" ölte le a bűnözőket, de részben meg a saját helyzetét[vagyis inkább a cég helyzetét] terelgette a pozitív irányba, míg most egy hasonlóan megszállott emberhez került a Death Note.
Arra kíváncsi leszek, h ezután mi lesz Misával, hisz gyakorlatilag trash Light számára. Mondjuk gondolom már nem lehet túl sok lifespan-ja se, hisz 2x megfelezte.
Egyébként egyetértek Solid Snake hozzászólásának azon részével, h "nagy" eseményekre számíthatunk a közeljövőben.

Quote from: Solid Snake on 2007-05-17, 10:41:40
Bár Near még nem volt tisztában a Shinigami-szemről, mégis az elvegyülés taktikáját alkalmazva ezúttal két legyet ütött egy csapásra: el tudott menekülni, valamint nem fedte fel magát a monitort szinte átégető tekintettel néző Misa előtt.
Elvileg abban a videóban, amit L készített az eddigi eredményekről[a recap a 25. részben] benne van az, h a Death Note-ot birtokló személy tud kötni egy üzletet, amivel látja az emberek nevét. És elvileg azt a videót látta is, különben egyáltalán nem tudnának a Death Note-ról, hisz a japán rendőrség titokban tartotta.
[/spoiler]

KeLa

Quote from: Gregory on 2007-05-21, 15:24:17
Nah én is megnéztem a 31. részt.
Arra kíváncsi leszek, h ezután mi lesz Misával, hisz gyakorlatilag trash Light számára. Mondjuk gondolom már nem lehet túl sok lifespan-ja se, hisz 2x megfelezte.
Azt gondolom elfelejtetted h Misáért 2 shinigami is "feláldozta" magát és a hátralévő idejük hozzá lett adva az övéhez ;)

Once a Shinigami dies, his or her lifespan gets added to the human's life that he or she saved. The only way for this to be possible, however, is for the Shinigami to have feelings for the human they are saving.

Gregory

Quote from: KeLa on 2007-05-21, 16:16:58
Quote from: Gregory on 2007-05-21, 15:24:17
Nah én is megnéztem a 31. részt.
Arra kíváncsi leszek, h ezután mi lesz Misával, hisz gyakorlatilag trash Light számára. Mondjuk gondolom már nem lehet túl sok lifespan-ja se, hisz 2x megfelezte.
Azt gondolom elfelejtetted h Misáért 2 shinigami is "feláldozta" magát és a hátralévő idejük hozzá lett adva az övéhez ;)

Once a Shinigami dies, his or her lifespan gets added to the human's life that he or she saved. The only way for this to be possible, however, is for the Shinigami to have feelings for the human they are saving.
Hümm... ezt nem vettem figyelembe, sorry ^^"
Bár még sztem így is kérdéses, h életben marad-e a sorozat végéig, vagy Light megöli hamarabb. És ha megöli, akkor milyen körülmények között, és mikor teszi ezt meg. Bár gondolom Misa megölése gyanús lenne...

kelvor

Jelenleg túl sok vizet nem zavar Misa + nem látom okát, hogy Light beírja őt a DNbe.
Ennek ellenére nem hiszem, hogy megéli az utolsó részt.  :ejj:

Member

Misa nem ebbe a világba való, felőlem jöhet érte az akkut szívinfarktus/kaszás... :rolleyes:
Nekem egy olyan tippem van, hogy Light
[spoiler]szépen L stílusában kicsinálja azt a faszit, és mivel most mindenki azt gondolja kirának, megpróbálja megoldottnak beállítani az ügyet.[/spoiler]

kelvor

Érdekes elgondolás. Azonban addig nincs megoldva az ügy, amíg létezik a DN, illetve halálesetek történnek. [spoiler]Azt meg nehezen hiszem el, hogy Light csak úgy leállna és nem használná többet a noteot, miután elkapta az aktuális kirát.  [/spoiler]

Solid Snake

Gregory: Near nem tudott semmit sem, mivel Watari a 25. részben a halála előtt törölt minden egyes adatot a nyomozásról. Tehát Near is az elejéről kezdett mindent, 4 év alatt nyomozgatott, majd létrehozta az SPK-t (26. ep eleje). A könyvről valószínűleg Higuchi "vallomása" alapján szerezhetett tudomást, azt elég sok rendőr (és FBI-os) hallotta, az SPK egyik tagja pedig ugyebár az FBI igazgatója (a kövér, kopasz, bajuszos fickó, akit Mello elintéz a 28. részben).

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-05-21, 19:56:39
Gregory: Near nem tudott semmit sem, mivel Watari a 25. részben a halála előtt törölt minden egyes adatot a nyomozásról. Tehát Near is az elejéről kezdett mindent, 4 év alatt nyomozgatott, majd létrehozta az SPK-t (26. ep eleje). A könyvről valószínűleg Higuchi "vallomása" alapján szerezhetett tudomást, azt elég sok rendőr (és FBI-os) hallotta, az SPK egyik tagja pedig ugyebár az FBI igazgatója (a kövér, kopasz, bajuszos fickó, akit Mello elintéz a 28. részben).

Hümm tényleg... Csak addig pillantottam bele a 26. részbe, amíg láttam, h L tesz utalást a shinigami szemekre, azt már nem vártam meg, h mi lesz utána, és h csak annyi üzenetet kapnak Near-ék, h 'L is dead.'

Manitu

Quote from: Member on 2007-05-21, 18:55:15
Misa nem ebbe a világba való, felőlem jöhet érte az akkut szívinfarktus/kaszás... :rolleyes:
Nekem egy olyan tippem van, hogy Light
[spoiler]szépen L stílusában kicsinálja azt a faszit, és mivel most mindenki azt gondolja kirának, megpróbálja megoldottnak beállítani az ügyet.[/spoiler]
Ugyan már, ilyen kisstílűnek képzeled? Ő isten akar lenni :D


Member

Isten vagy nem, most jobban jár, ha mindenki azt hiszi, hogy Kira halott, majd szép sorban változatos halálokkal kinyírja az ügybe addig bevontakat.

Dreamcleaver

Quote from: KeLa on 2007-05-21, 16:16:58
Quote from: Gregory on 2007-05-21, 15:24:17
Nah én is megnéztem a 31. részt.
Arra kíváncsi leszek, h ezután mi lesz Misával, hisz gyakorlatilag trash Light számára. Mondjuk gondolom már nem lehet túl sok lifespan-ja se, hisz 2x megfelezte.
Azt gondolom elfelejtetted h Misáért 2 shinigami is "feláldozta" magát és a hátralévő idejük hozzá lett adva az övéhez ;)

Once a Shinigami dies, his or her lifespan gets added to the human's life that he or she saved. The only way for this to be possible, however, is for the Shinigami to have feelings for the human they are saving.

Eről teljesen megfeledkeztem. De akkor Misának most úgy cirka 200-5000 év között mozog a lifespanja?  :eek: :wtf:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Ki tudja? :smile: Egyébként röhögnék, ha a végén Misa shinigami lenne ennyi lifespannal :3x3: (már ha tényleg ennyire sok)

Solid Snake

#1130
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-21, 22:30:27
Eről teljesen megfeledkeztem. De akkor Misának most úgy cirka 200-5000 év között mozog a lifespanja?  :eek: :wtf:

Nem valószínű. Mint az Ryuk is kifejti az 1. részben, a Shinigamik már csupán semmittevők vagy szerencsejátékosok. Ha azt látják, hogy egy társuk serényen tevékenykedik a DN-nel, csak kiröhögik, hogy "mire a felhajtás?". Szóval a Shinigamik csupán akkor ölnek embert, ha már kevés lifespanjuk van. Elméletem szerint tehát egy átlagos Shinigami folyamatos életkora kb. 60-70 év lehet (ezen időközönként öl újra, esetleg gyakrabban, akkor viszont csak öregeket, hogy kevés legyen a lifespan -- pl. 1 db 15 éves ember kb. 60 évet hoz a konyhára, míg ugyanennyi év 6 db. 60-70 éves fickó megölésével térül meg -- húú de morbid vagyok  :__devil:.

Számítás:

Misa alaplifespan : kb. 70 év
Jealous önfeláldozása után (70+70) : kb. 140 év
Rem eye-deal (140/2): kb. 70 év
--Memóriaveszteség--
--Memórianyereség-- nem tudja L igazi nevét
Ryuk eye-deal (70/2): kb. 35 év
Rem önfeláldozása (35+70): kb. 105 év

Szóval, ha úgy számoljuk, hogy Rem és Jelaous is átlagmunkások voltak, akkor Misa kb. 123 éves [jelenlegi kor /Rem halálakor/ (18 év) + lifespan (hátralévő idő)] koráig fog élni a jelenlegi állás szerint.

kelvor

Kezdem hátborzongatónak érezni ezt a topicot, már az emberi életek számolgatásánál tartunk :angyali: Viszont egy shinigami életkora nem hiszem, hogy 60-70 év lenne, nekem az nagyon sántít. Ennél biztos sokkal több.


KeLa

Quote from: kelvor on 2007-05-22, 00:31:03
Viszont egy shinigami életkora nem hiszem, hogy 60-70 év lenne, nekem az nagyon sántít. Ennél biztos sokkal több.
Ez csak attól függ h ki mennyire volt szorgalmas (láthattuk h nem azok :D), pl lehet egyiknek már csak fél éve van hátra, szal gondolja h talán már be kéne írni egy nevet, beírja, aztán le van rendezve :D

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-05-22, 00:14:01
Szóval, ha úgy számoljuk, hogy Rem és Jelaous is átlagmunkások voltak, akkor Misa kb. 123 éves [jelenlegi kor /Rem halálakor/ (18 év) + lifespan (hátralévő idő)] koráig fog élni a jelenlegi állás szerint.
Jelous valóban a lusta shinigami kategória, de Rem és Ryuku nem. Rem halála után simán megugrott párszáz évvel Misa szavatossági ideje :D


Dreamcleaver

#1134
Sztem is óval több évet tartalékol egy shinigami akármennyire lusta is. Jelous-nek is volt sztem min 200 éve. Remnek meg még több. Ráadásul nem is kell sokat dolgozni hozzá. Beírod 5 csecsemő nevét a DN-be és már megis van a 200 év. Kb 40-50 évente beírsz mégegy nevet. Ennyi időközönkét márcsak unaloműzésként is beírnak egy-egy nevet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-05-22, 00:41:55
Quote from: kelvor on 2007-05-22, 00:31:03
Viszont egy shinigami életkora nem hiszem, hogy 60-70 év lenne, nekem az nagyon sántít. Ennél biztos sokkal több.
Ez csak attól függ h ki mennyire volt szorgalmas (láthattuk h nem azok :D), pl lehet egyiknek már csak fél éve van hátra, szal gondolja h talán már be kéne írni egy nevet, beírja, aztán le van rendezve :D

Bizony, a teóriám ezen alapszik.
Most komolyan: inkább egy 123 éves Misa haljon meg. Ti inkább megnéznétek egy 200 éves, felismerhetetlenségig elcsúnyult és megöregedett nyanyát, aki lingerie-ben játssza az "ordinary woman"-t?  :__devil:  :lazza:

Member

Ne feledjétek, ha Misa-t elcsapja egy kamion vagy elviszi az aids akkor sz*rt sem ér az a sok shinigami lifespam. ;)
Light jól is járna, ha valahogy megkaphatná a lifespamját. :D

Prof. William

A mangában mondja Ryuk hogy eggyes Sinigamik meghalnak mert annyira lusták hogy századokon át nem írnak be SEMMIT a noteszükbe.

Micsoda egy degenerált népség...

Szépen haljon meg mind Lightért és megszületne a 10 000 évig élő Light az új Istencsászár. :)

"elviszi az aids"

Ha így folytatja jó esélye van rá. :)


Member

Már csütörtök este van és sehol a 32. rész! Az egész hetem csúcsa a csütörtök este DN-el, erre elrontják?! :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

Kvikveg

Quote from: Member on 2007-05-22, 09:32:03
Ne feledjétek, ha Misa-t elcsapja egy kamion vagy elviszi az aids akkor sz*rt sem ér az a sok shinigami lifespam. ;)
Light jól is járna, ha valahogy megkaphatná a lifespamját. :D
Lifespam... azok a pocsek evek, amik semmire sem jok... Megkapja mindenkitol az apeh-nal sorban allassal toltott eveket es azokat a perceket, amikor az ember arra var reggel, hogy az aktualis csaladtag eltirhuljon mar a WCrol?
Lifespan.
Meg gondolom jelaous.  :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.