Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-05-24, 20:33:25
Már csütörtök este van és sehol a 32. rész!

Már két napja van 32. rész, csak még RAW-ban. :rolleyes:  :ejnye:

Member

Töltsem le a raw-ot, aztán meg a feliratozottat, magadnál vagy? Adj kölcsön 170 megát és akkor felőlem mehet. :D



Soul


kelvor

Gondoltam hamar belinkelem, nehogy már csak én éjszakázzak :lazza: Na még 5 perc és lenn van :appl:

LuckyDingo

Nah ez se volt rossz rész :D Mikamit bírom, csak ne mondaná annyit, hogy Eliminate XDDD
[spoiler]Mellonak egy beszólása volt, de az hatalmas igazság! /szegény Misáról/
És jah Light egy igazi Casanova :D Sajna már nincs sok hátra :/[/spoiler]

Dreamcleaver

Jártatattam az agyam egy picit a témán. Mondjuk elég ad-hoc jelleggel, szóval nem néztem át az eddig említett összes DN szabályt, szal lehetnek benne hibák.

Először is ugye tudvalevő, hogy a DN-nel a tulaj képes meghatározn iegy adott személy halálának idejét és módját. Ezáltal az adott illető cselekvéseit is egészen a halál időpontjáig. Azonban, ha a tulaj lehetetlent kér, akkor az kiszemelt áldozat meghal 40 mp múlva szívrohamban. Az, hog mi lehetetlen nem egészen pontos, de a logika szerint, ha olyan követelményeket támaszt, ami abban a pillanatban lehetetlen, mikor az leírjaa DN-be. Tehát mondjuk nem halhat meg valaki egy olyan helyen 30 perc múlva, ahova csak 3 óra alatt képes elérni. Viszont, ha van rá 3 órája odaérni, akkor abban semmi sem gátolhatja meg. Ergo, ha felül mondjuk egy repülőgépre az nem fog féluton technikai okok miatt kényszerleszállást végrehajtani, hacsak a kényszerlandolás helyszínétől már lehetséges a deadlineelőtt elérni a célterületet. A másik dolog, ami lehetetlenné teheti a halál meghatározott módját, ha az áldozat lifaspan-je (amit a shinigami lát) alőbb lejár. Tehát mondjuk 2 óra múltán meg kell halnia természetes halállal. ilyenkor gondolom a 40mp+szívroham szabály primátusa érvényes. Az időtartam, amit a tulaj képes kontolálni a DN-nel nincs maximalizálva, tehát mondjuk előre megírhatja, hogy valaki 10 év múlva haljon meg bizonyos körlülmények között, és képs befolyásolni az áldozat cselekvéseit is addig a pontig.

Az élettartam, amit a shinigami lát. Én nem tudom, hogy ez egy fix életkor/személy vagy csak egy pillanatnyi adat, ergo folymatosan változhat. Ha az első az igaz, akkor tök mindegy, hogy egészségesen élsz e vagy szétdohányzod az agyad, mindenképp egy fix időpontban halsz meg, kivéve ha valaki beír a DN-jébe. A második esetbe ki tudod tolni a lifespanodat, ha vigyázol az egészségedre. A teoriám szempontjából, nem túl lényeges, de mégis.

Akkor az elmélet. Alap feltevésem, hogy a tulaj beírhatja saját nevét a DN-be. Ha ez nem igaz (mert esetleg már említve volt egy ilyen szabály)m akkor is alkalmazható az elmélet más személyeken. Tegyük fel, hogy beírod a következő sorokat a DN-be:
"xxxxxxxxx xxxxxxxxxx (a név) a xxx (életkor) születésnapjától számított 3. hét első napján, egy tartalmas élet után, mely során minden vágya teljesült, elégedetten és boldogan, minden fájdalokm nélkül elhuny."
A évhez vagy beírod saját magad vagy valaki mást. Az életkor a kritikus dolog, Ugye, ha magasabb életkort határozol meg, mint ami a max élettartamod (fix vagy épp aktuális), akkor 40 mp után a név tulaja meghal. Ha fix a max életteartam, akkor tök mindegy mit írsz be, 50% az esélyed. Ha nem fix , akkor lehet kockáztatni. Minél alacsonyabbat írsz be, annál nagyobb az esélyed. Mondjuk egy 60 év reálisan hangzik.

Na innetől lesz problámás a dolog. Ha nem haltál meg 40mp után, akkor elvileg sikerült a dolog. Ergo meghatároztad, hogy pontosan mikor halj meg. Azt is meghatároztad, hogy eddig az időpontig minden vágyad valóra válhat, hiszen egy tökéleteseb boldogan leélet élet után kell meghalnod, és ebben elvileg semmi és senki nem akadályozhat meg. Ha méguis, akkor 40 mp múlva meghaltál volna, mert a kérés a beírás pillanatában teljesíthatetlen volt, de erre a szabályok alapján semmi sem utal, hiszen elméletileg lehetséges, hogy valaki X éven át boldogan éljen.
Tegyük fel, hogy próba gyanánt fogsz egy 10mm Berettát ala Jimmy a Király, és fejbelövöd magad. Mi történik?
1. Mivel meghatároztad a DN-ben a halálod, képtelen vagy meghúzni a ravaszt.
2. A DN úgy értékeli, hogy ezzel lehetetlenné vált a kérés, és meghalsz. Ezzel több gond is van. Először is retro nem lehet lehetetlenné nyílvánítani egy kérést a DN-be, hiszen nem történhet olyan dolog, mert a cslekmények a halál pillanatáig meg vannak határozva. Meg amúgy is hogy halánl meg? A golyótól vagy 40mp múlva szívrohamban? Szóval ez nem lehetséges.
3. Fejbelövöd magad, de csodával határos módon túléled. Valószínűlg nem kerülsz kómába úgy 20 évre, hanme gyorsan felépülsz, mert ugye tökéletesen boldog élet vár rád, mely során minden vágyad teljesül.
Asszem ezt a teóriát ráhúzhatjuk az össze vagy általad megpróbált kiugrom az ablakon poénból esetre, illetve a véletlen balesetekre.
Mi van akkor, ha valaki más akar megölni vagy megakadályozn iabban, hogy valóra váltsd vágyaidat? Tegyük fel az a vágyad, hogy a DN-nel megölda világ összes bűnözöjét, és te legyél a világ új Istene.  :D Tegyük fel, hogy ezt nem is rejted véka alá, mondjuk élő TV adásban kinyírsz 100 embert. Erre ugye elméletileg a rendőrség el kell hogy kapjon. Mi történhet?
1. Elkapnak. Igen asszem ezt kitárgyaltuk, ez nem jön be.
2. Mivel a DN meghatározza bizonyos mértékben a cselekvéseidet a haálig, sikeresen lerázod a rendőröket. Ez is fura lenne, mert akkor utána foylton bújkálnod kéne.
3. A DN teljes mértékben befolyásolja cselekvéseidet, ergo meg sem próbálsz kinyírni 100 embert élő TV adásban. De mivan ha neked ez okoz beteges örömet? Ez minden vágyad? 3.a. A vágyaidat is befolyásolja a DN. 3.b. Valahogy minden úgy alakul, hogy jól jösz ki belőle.
4. Akárki, aki el akar kapni, vagy meg akar ölni, megal szívrohamban.  :D

Oké most jön a csúcspont! Mi van akkor, ha valaki meg akar ölni egy Death Note-tal? Először is le kéne tisztázni, hohy vajon a DN- képesek e megváltoztatni, felülírni egymás parancsait. Pl tegyük fel, hogy van két DN tulaj, és mindketten utálják Kovács Bélát, ki karják nyírni. DN tulaj 1 beírja a DN-jébe reggel 8:00-kor, hogy K. B. du 16:30-kor meghal. Ez eddig ok. Erre DN tulaj 2 beírja a DN-jébe de 11:00-kor, hogy K. B. meghal du 13:30-kor. K.B. lifespanja most nem játszik közre, mert tegyük fel van mág ideje bőven. Mi történhet?
1. K.B. megal 16:30-kor, ahogy azt a DN1 meghatározta. DN2 parancsa nem érvényes.
2. DN2 parancsa felülírja DN1-t és K.B meghal 13:30-kor.
3. A két parancs ütközése folytán mindkettő érvéynét veszti. 3.a. K.B. meghal 11:00:40-kor. 40 mp-vel azután, hogy beírták DN2-be. 3.b. K.B. életben marad. azthiszem 3.b fog bekövetkezni, talán ezt emltették is a sorozatban?
K.B. esetében azzonnal láthatóü az eredmény, de mi van, ha valaki olyat akar megölni egy DN tulaj, mint te, aki már előre meghatározta a halálát 60-70 év múlva? Én komolyan nem tudom. Az valószínú, hogy nem hlasz meg, ergo immuninis leszle a DN-e, de valyon ez csak egyszeri alkalom vagy állandó a meghatározot halálig? Ergo a már beírt parancs mindne azutáni DN támadás elen véd, és boldog életet élsz le, mely során teljesülnek vágyaid, vagy két parancs kiüti egymást, és egy második támadás már hatásos rád? Illetve estleg, az, aki meg kart ölni a DN-nel, meghal, mert egy másik DN parancsával elentétes parancsot adott? Én nem tudom.   :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Ennyit agyalni hiába  :jee: :muhahah:

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-25, 17:54:13...
Szép kis eszmefuttatás. Mondom a lyukakat:
Először is, amikor Raito tesztelte a DN-t, akkor azt is letesztelte, mennyi ideig képes irányítani az emberek cselekedeteit. Ugy emlékszem az animében is benne volt, de a mangában egészen biztosan. Az animével leáltam L halálakor. Elárulom: véges ideig ;) Egyetlen egyszer használta ki a teljes időtartamot, a Mello elleni támadáskor.

Aztán. Ha leírod a DN-be az időpontot és a feltételeket, azok kiértékelése hogy úgy mondjam folyamatos. Ha azt írod három óra múlva leugrik az Eifel-toronyról (asszem ezzel próbálkozott Raito), akkor három óra múlva hal meg szívrohamban, mivel nem tudott az Eifel-torony közelébe jutni, ezért ott, ahol van. Az egyik Yotsubás eset volt hasonló, meghatározták az időt és a helyet, csak az a baj, hogy az ipse közben elutazott Olaszországba, esélye nem volt a megadott helyen autóbalesetet szenvedni :) Látható, hogy a DN nem változtat semmit a körülményeken, hiszen mikor beírták a nevét, akkor még Japánban volt, megtehette volna, hogy lemondja az utat a DN kényszerítésére. De nem tette.

Valamint azt senki nem mondta, hogy ha beírnak a jövőhétre a DN-be, akkor addig biztosan életben maradsz. Ha valaki beír 10 nap múlvára, de 5 nap múlva elcsap egy kamion, hát így jártál. Egy shinigami ilyet nem is írna be, mivel látja a hátralevő idődet, szóval rendeltetésszerű használat esetén ez az eset nem fordulhat elő (dont care term :D). Ettől függetlenül beírhatod a DN-be ezt. Nem fog történni semmi. Amíg az ipse meg nem hal, addig fennálnak a leírt körülmények, amikor meg meghal, akkor már úgyis mindegy :D


Member

Szerintem van egy fix élettartama a szívednek (ezért is úgy öl meg alapértelmezésként a DN, hogy szívinfarktus) és ha összeszedsz egy maláriát, akkor előbb is kimúlhatsz, a lifespam egyedül a max, amit kibírhatsz.
Szerintem ha főbelövöd magad, akkor felépülsz, ennyi a DN hatása, nem hiszem, hogy pont ki tudod számolni, hogy úgy menjen a golyó, hogy lekapja a legfontosabb agyi magvakat.
A bújkálós dolog jelenleg is tart, és aki ekkora baromságot csinál, s közben a DNt is teszteli, az csak van már annyira okos, hogy a rendőröket lerázza.
Szerintem a korábbi DN parancs érvényesül, mivel a DN másodpercenként képes hatást kiváltani, ezért olyan lesz a DN2-ben a parancs, mintha már egy halott ember nevét írtad volna bele.

De a legbiztosabb, ha bug esetén a DN használója meghal. :muhahah:

Manitu

Quote from: Member on 2007-05-25, 19:29:44
Szerintem van egy fix élettartama a szívednek (ezért is úgy öl meg alapértelmezésként a DN, hogy szívinfarktus) és ha összeszedsz egy maláriát, akkor előbb is kimúlhatsz, a lifespam egyedül a max, amit kibírhatsz.
Ez biztos, hogy nem így van. Az a Shinigami, aki Misát figyelte, látta, hogy Misa most fog meghalni. Nem tartom valószínűnek, hogy Misa alapból akkor kapott volna szívrohamot, mikor egy késes szatír épp leszúrja :D


Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2007-05-25, 19:11:55
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-25, 17:54:13...
Szép kis eszmefuttatás. Mondom a lyukakat:

Kösz, akkor pwned az elméletem. Azt hittem, ha meghatározom a halál időpontját és módját, akkor addig tuti életben marad a delikvens.

Más, mi van, ha valaki ezt írná be a DN-be:
" Yagami Raito (természetesne a megefelelő kanjikkal), meghal mikor legközelebb beírja valaki nevét bármelyik DN-be illetve valakit arra kényszerít vagy valakit rávesz bármely módon arra, hogy beírja egy személy nevét bármely DN-be."

És utána ezt az orra alá tolni.  :D Bár ez csak korábban hatott volna rá, hiszen Mikamiban pont az a lényeg, hogy önállóan cselekszik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-25, 19:43:28
Más, mi van, ha valaki ezt írná be a DN-be:
" Yagami Raito (természetesne a megefelelő kanjikkal), meghal mikor legközelebb beírja valaki nevét bármelyik DN-be illetve valakit arra kényszerít vagy valakit rávesz bármely módon arra, hogy beírja egy személy nevét bármely DN-be."

És utána ezt az orra alá tolni.  :D Bár ez csak korábban hatott volna rá, hiszen Mikamiban pont az a lényeg, hogy önállóan cselekszik.
"The Human whose name is written in this note shall die."
Onnantól gyakorlatilag halott, legkésőbb akkor, amikor lejár az a bizonyos idő, amíg a DN irányítani képes. Bár megnézném milyen képet vágna, ha mondjuk Misa ezt a szöveget tolná az orra alá :appl:


Dreamcleaver

Argh a fenen, amúgy kb mennyi is az az idő? Biztos van maximum?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: Manitu on 2007-05-25, 19:42:59
Ez biztos, hogy nem így van. Az a Shinigami, aki Misát figyelte, látta, hogy Misa most fog meghalni. Nem tartom valószínűnek, hogy Misa alapból akkor kapott volna szívrohamot, mikor egy késes szatír épp leszúrja :D
De akkor Souichirou-nak lett volna még 1,5 napja az életéből alapállapotban, mielőtt megcsinálta a trade-et?

"Yagami Light elmondja az igazságot, majd ha tényleg ő Kira, meghal most azonnal, ha nem, akkor L hal meg."
Ennyi lett volna a megoldás. :)

Manitu

Nem vagyok biztos benne, hogy az animében elhangzott-e, a mangában elég hamar kiderül.
[spoiler=azért bespoilerezem, nehogy szó érje a ház elejét :D]23 nap, ha jól emlékszem[/spoiler]

Quote from: Member on 2007-05-25, 19:56:23
De akkor Souichirou-nak lett volna még 1,5 napja az életéből alapállapotban, mielőtt megcsinálta a trade-et?
Lehetséges. Ryuk meg Misa láthatta. Ryuk ugye nem mondja el, mert az nem fun, Misa meg Misa. Raitonak meg nem volt érdeke, hogy tudja/nem érdekelte, hogy kinek mennyi van még hátra a csapatából.
Illetve egy kis logikai csavarral mondhatjuk, hogy nem, hiszen ha nem csinálja meg a tradet, akkor az egész akció máshogy alakul, és nem halt volna meg. Az eye trade miatt azonban megváltozott a jövő, és újraszámolódott a hátralevő ideje. Na jó, ez már erős spekuláció, és a sci-fi határait súrolja :D

Quote from: Member on 2007-05-25, 19:56:23
"Yagami Light elmondja az igazságot, majd ha tényleg ő Kira, meghal most azonnal, ha nem, akkor L hal meg."
Ennyi lett volna a megoldás. :)
A feltételes elágazás nem szerepel a DN utasításkészletében :D Ott nincs olyan, hogy HA. Meg eleve nem lehet másokat belevonni. Ha Yagami Raitot írod bele, akkor ő meghal, más viszont nem. L-nek meg különben sincs még meg a neve ;)


Member

Quote from: Manitu on 2007-05-25, 20:06:26
[spoiler=azért bespoilerezem, nehogy szó érje a ház elejét :D]23 nap, ha jól emlékszem[/spoiler]
Nem 26? Mintha korábban az hangzott volna el a topicban.
QuoteIlletve egy kis logikai csavarral mondhatjuk, hogy nem, hiszen ha nem csinálja meg a tradet, akkor az egész akció máshogy alakul, és nem halt volna meg. Az eye trade miatt azonban megváltozott a jövő, és újraszámolódott a hátralevő ideje. Na jó, ez már erős spekuláció, és a sci-fi határait súrolja :D
Nyenyenye, és a malária nem változtatja meg a jövőt? :rolleyes:
QuoteA feltételes elágazás nem szerepel a DN utasításkészletében :D Ott nincs olyan, hogy HA. Meg eleve nem lehet másokat belevonni. Ha Yagami Raitot írod bele, akkor ő meghal, más viszont nem. L-nek meg különben sincs még meg a neve ;)
"Ne lessetek, most az én nevem jön." és beleírja. Ha meg Light kimúlik, akkor úgyis mindegy, nincs több ember, akinek kéne, ha meg L hal meg, akkor meg már nem mindegy, hogyan hívták? :)

Member

[spoiler=EP32]Kicsit kezd az az érzésem lenni, hogy túl gyorsan fogják lezavarni a történetet. Még van hátra kemény 5 rész, amiben ugye még Mello-nak és Near-nek is kellene szereplnie, sőt, itt van "Mr. Eliminate" és a szóvivője, akiket ugyanúgy el kellene tenni idővel láb alól. Nem tudom, hogyan fognak beleférni az átaluk kihozott hosszba.
Szegény Ryuk, nem úgy fest, hogy "Mr. Eliminate" hobbiból tucat almafát nevelne a hátsókertben... :/

GO GO MELLO! :whoah:[/spoiler]

Manitu

Quote from: Member on 2007-05-25, 20:20:03
Quote from: Manitu on 2007-05-25, 20:06:26
[spoiler=azért bespoilerezem, nehogy szó érje a ház elejét :D]23 nap, ha jól emlékszem[/spoiler]
Nem 26? Mintha korábban az hangzott volna el a topicban.
Mint mondottam, ha jól emlékszem. Szóval lehet. A pontos érték nem is annyira fontos, a lényeg a nagyságrend.


Solid Snake

#1160
[spoiler=32. rész]
Haladunk az árral, haladunk az árral. Vajon ez pozitív vagy negatív? A tempó szempontjából pozitív, a mangások szempontjából negatív, hiszen (bár a főszálat megtartják) rengeteg mellékszálat elvesz a rövid játékidő. Bárcsak, bárcsak 50 résznyi pénzmagot adtak volna a MADHOUSE-nak, akkor részletesebb DN-t kaphatnánk, ahol az új szereplők jobban érvényesülhetnének és nem kellene folyton visszaemlegetni szegény, elhunyt L barátunkat...

Ennek ellenére a feszült tempó és a nyomás pozitívumként értékelhető, egyedüli gond az újonnan szereplő karakterek gyors és felszínes bemutatása és feláldozása a pörgős cselekmény oltárán. Pedig micsoda figurák ezek! Mikami motívumát és múltját sikerült besűríteniük 10 perc erejéig, mit mondjak, sikerült áthozniuk a justice-ért hősiesen kitartó és egyre inkább bekattant fanatikussá váló fiatalember portréját. Az "Eliminate" szöveg a felszínen repetatívnak és kissé komikusnak hat, pedig átvitt értelemben remek szerepe van (Teru úgymond szó szerint igazságot szolgáltat, "megjelöli" áldozatait).

Light "new goddess"-ének belépője is kellően elfogadható volt, nekem jóval szimpatikusabb az értelmes és intelligens Takada a Mello által találóan definiált "üresfejű Misa-nál", méltó párja Light-nak.

A következő rész előzetese tovább pumpálta a várakozásomat, különösen ezt a jelenetet várom már nagyon.  :hopp: [/spoiler]

Member

[spoiler=Ez meg az]Mikami nekem jóval szimpatikusabb, mint Light, kár, hogy ő is csak Light sakktábláján egy bábu (viszont Light meg egy kirakó része csak ugye :D). Még a múltja is szimpi volt, viszont a part2 nekem nemigen jött be. Előre lehetett tudni, hogy a kulcsmondat a "boku wa Kira" lesz, vagy a Takada-s párbeszéd elején, vagy a végén.
Light szövege nekem jobban bejött: "Neki túl kevés az intelligenciája, hogy a párom legyen". :D

Azon a képen Light és Near van? Vajon ő rúg-e akkorát mint L? :haha: [/spoiler]

Solid Snake

Kijött az Animanda-féle 31. rész.

Érdekesség, hogy Mikami ítéletszövegét "Eradicate"-nek fordították, aminek jelentése: "To tear up by the roots", vagyis "gyökerestül kitépni, kiirtani". Azért ez már durvábban és találóbban hat, mint a sima "Eliminate", nemde?  :__devil:

Rage

Quote from: Solid Snake on 2007-05-26, 15:05:01
Azért ez már durvábban és találóbban hat, mint a sima "Eliminate", nemde?  :__devil:
De, viszont van benne némi "fordítói szabadság" is. :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-05-26, 15:05:01
Kijött az Animanda-féle 31. rész.

Érdekesség, hogy Mikami ítéletszövegét "Eradicate"-nek fordították, aminek jelentése: "To tear up by the roots", vagyis "gyökerestül kitépni, kiirtani". Azért ez már durvábban és találóbban hat, mint a sima "Eliminate", nemde?  :__devil:


Sztem meg vicces. Erről az "Eradicate"-ről mindig a protoss dragoon jut eszembe.  :D Meg amúgy is túl van spirázva ide.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Nekem az Eliminate jobban tetszik. :hehe:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-26, 20:01:07
Sztem meg vicces. Erről az "Eradicate"-ről mindig a protoss dragoon jut eszembe.  :D
SC rulez this topic too! :whoah:

kelvor

Light még összeszed 1-2 csajt és simán Hárem-anime lesz a DNből :haha:

Quote from: Solid Snake on 2007-05-25, 23:04:59
A következő rész előzetese tovább pumpálta a várakozásomat, különösen ezt a jelenetet várom már nagyon.  :hopp:

Na igen...ez a rész érdekesnek ígérkezik :smile: N tuti lenyomja Lightot hajcsavaró versenyben :haha:

Member

Quote from: kelvor on 2007-05-26, 21:16:05
Light még összeszed 1-2 csajt és simán Hárem-anime lesz a DNből :haha:
Vagy "The Bachelor". Minden körben 1 csajnak beleírja a nevét a DNbe. :D

Kvikveg

Nnna. Miutan annyi erdekeset szovegeltetek rola, folytattam. 27. reszig kivegeztem, es itt vidulok, hogy L meg a halala utan is szivatja Lightot.
Es mellesleg rajottem, hogy Member avajara nem Photoshoppal kerult ra a csoki. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2007-05-26, 23:33:12
Es mellesleg rajottem, hogy Member avajara nem Photoshoppal kerult ra a csoki. XD
Hülye vagy? Member és Photoshop?! :D
[spoiler]Őszi Con-on asszem a sok tortabevonótól kirohad majd a fogam. :haha: [/spoiler]