Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Member

Tévedsz, pénteken, éppen most szedem (korábban mintha már csütörtöken lett volna, nem?).

Solid Snake


Dreamcleaver

#1202
N elég könnyedén kiszúrta az X-Kirát. Picit kezdik elsietni sztem. De legalább jól nézett ki.  :appl: :D

Amúgy egyetértek Rage-val. N tényleg túl okos, vagy szerencsés. Sokkal jobb lett volna, ha a készítők úgy csinálták volna meg, hogy valahogy L hátrahagyja az eddig összegyűjtött adatait N-re és Mello-ra Raito tudta nélkül. Kicsit hihetőbb lett volna, meg rágyúrhattak volna a Mikamis szálra helyette.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-01, 14:35:59
N elég könnyedén kiszúrta az X-Kirát. Picit kezdik elsietni sztem. De legalább jól nézett ki.  :appl: :D

Amúgy egyetértek Rage-val. N tényleg túl okos, vagy szerencsés. Sokkal jobb lett volna, ha a készítők úgy csinálták volna meg, hogy valahogy L hátrahagyja az eddig összegyűjtött adatait N-re és Mello-ra Raito tudta nélkül. Kicsit hihetőbb lett volna, meg rágyúrhattak volna a Mikamis szálra helyette.

grat az avádhoz :D  :appl:

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2007-06-01, 14:43:24
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-01, 14:35:59
N elég könnyedén kiszúrta az X-Kirát. Picit kezdik elsietni sztem. De legalább jól nézett ki.  :appl: :D

Amúgy egyetértek Rage-val. N tényleg túl okos, vagy szerencsés. Sokkal jobb lett volna, ha a készítők úgy csinálták volna meg, hogy valahogy L hátrahagyja az eddig összegyűjtött adatait N-re és Mello-ra Raito tudta nélkül. Kicsit hihetőbb lett volna, meg rágyúrhattak volna a Mikamis szálra helyette.

grat az avádhoz :D  :appl:

Heh kösz!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

33. rész

Hm, hm. Eléggé vegyes érzéseim vannak.
N túlzott zsenialitásával egyetértek, ez már túlontúl véletlen egybeesés, lehetséges, hogy a mangában jobban felépítették, az animében pedig a "rengeteg történés van még, részből meg már csak 5"-elv vezette az alkotókat. Mindenesetre az animációk most is ütősek (N RulZ -- úgy látom, Dreamcleaver is egyetért  :D).

Azt sajnáltam még, hogy N és Light általam várt és remélt "face to face"-találkozása csupán elméletben történt meg, gyakrolatban nem.  :frown:
Teru metrós ítélete is logikátlan és elcseszett lépés volt. Komolyan, ki olyan hülye, hogy nyilvános helyen elkezdjen a DN-be írogatni? A live action-ben voltak ilyen marhák, na de itt is?  :ejj: (Bár lehetséges, hogy a fake DN-be írt bele, aminek néhány oldalát az eredeti DN-ből tépte ki -- így megmagyarázható lenne a szatír elhalálozása -- így viszont Teru önként felfedte magát. Ennyire fanatikus lenne, hogy meg is halna, ha Light azt mondja/üzeni neki?)

Végső kérelemként pedig könyörgöm, valaki nyírja már ki Misa-t!  :uzi: :grrr:
Már annyira az elviselhetetlenség határait súrolja a rinyagép, hogy ha most nem lenne rövid hajam, akkor már ki lenne tépve.

Várom a következő 4 részt, viszont némi aggodalmam már van, hogy nagyon elkapkodják a végét.

Dreamcleaver

#1206
Fura, nekem ebben a részben kívételesen tetszett Misa. Reális reakciói voltak egy hülye p*csához képest. Bár picit mintha dirrekt csúnyára rajzolták volma Takada mellett.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Ezzel is jobban kihozták az ellentéteket:

Misa - gyerekes, harsány, hiperaktív, eszement
Takada - felnőtt, intelligens, higgadt, nőies

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 15:22:05
Ezzel is jobban kihozták az ellentéteket:

Misa - gyerekes, harsány, hiperaktív, eszement
Takada - felnőtt, intelligens, higgadt, nőies

Jah gondolom ez volt a cél. Amúgy Takada nagyon szexi, intelligens meg minden, de sajnos mivel Kira rámogató, ráadásul tetszik neki egy ilyen nyálkupac mint Raito, meg kell halnia.  :__devil: Esetleg valaki jól meg assraepelheti előtte.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-01, 15:25:01
Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 15:22:05
Ezzel is jobban kihozták az ellentéteket:

Misa - gyerekes, harsány, hiperaktív, eszement
Takada - felnőtt, intelligens, higgadt, nőies

Jah gondolom ez volt a cél. Amúgy Takada nagyon szexi, intelligens meg minden, de sajnos mivel Kira rámogató, ráadásul tetszik neki egy ilyen nyálkupac mint Raito, meg kell halnia.  :__devil: Esetleg valaki jól meg assraepelheti előtte.  :D

mé nem mingyá tentacle egy shinigami-tól   :_piszka:

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-01, 15:25:01
Jah gondolom ez volt a cél. Amúgy Takada nagyon szexi, intelligens meg minden, de sajnos mivel Kira támogató, ráadásul tetszik neki egy ilyen nyálkupac mint Raito, meg kell halnia.

1. Heretic! Do you dare offense Lord Kira himself?  :__devil:
2. Azért érthető Takada rajongása, Light végül is szintén intelligensnek számít, ráadásul egyetemen is volt egy kis afférjuk. A tetőpont a Light = Kira mondat volt, az pedig alapvető női reakció, hogy a bálványozott dologhoz foggal-körömmel ragaszkodnak (for example: IRL, a rocker csajok után futkározhat az ember, addig semmit nem ér el náluk, amíg nem válik ő maga is rockerré -- ha pedig mégis elérne valamit, a lány úgyis dobja majd egy rockerért/zenészért  :ejnye:).

Bishop

#1211
Kira akarok lenni, ő midnig megkapja a legjobb nőket :bruhuhu:

Végre kezdem így a végén érezni azt amit az utóbbi részekben nem igazán :hopp: , Teru-t meg egyre jobban bírom, kár hogy van egy olyan érzésem nagyon meg fog szenvedni azért mert hitt Kira-ban.

Ez a szempár amit már olyan rég láttam :cool:
[spoiler] [/spoiler]

edit: nagy a kép vagy mi?  :confused:

Gregory

Anon's opinion about Death Note

Itt pedig megtalálható a "spoileres" kép


1ébként egyetértek az előttem szólokkal, és kíváncsi vagyok, h mit hoznak össze a maradék részekben
Amit még hiányoltam az Ryuk volt. Az ő hiánya nem tűnik fel senkinek[mmint a japán rendőrségnél]?

KeLa

Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 14:55:09
Teru metrós ítélete is logikátlan és elcseszett lépés volt. Komolyan, ki olyan hülye, hogy nyilvános helyen elkezdjen a DN-be írogatni? A live action-ben voltak ilyen marhák, na de itt is?  :ejj: (Bár lehetséges, hogy a fake DN-be írt bele, aminek néhány oldalát az eredeti DN-ből tépte ki -- így megmagyarázható lenne a szatír elhalálozása -- így viszont Teru önként felfedte magát. Ennyire fanatikus lenne, hogy meg is halna, ha Light azt mondja/üzeni neki?)
[spoiler]Direkt úgy csinálta h lássa az aki követi... majd megtudod h miért ;)[/spoiler]

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 14:55:09Ennyire fanatikus lenne, hogy meg is halna, ha Light azt mondja/üzeni neki?)
Dalolva írná bele a saját nevét a DN-be, ha Kira kéri ;)


chilip


Liquid Snake

Számomra is elég furcsa kezd lenni a vége :( Near tényleg rájön mindenre egy perc alatt. Ez a Mikami-s dolog is hülyeség, hogy pont őt szúrja ki a több millió Kira követő közül... Vagy csak Light kezd berozsdásodni??? Ha így halad eléggé el fogják rontani a végét sztem...

Gregory

A Mikamis dolgot én se nagyon értettem. Csak én nem láttam/értelmeztem olyan információkat, amelyekből rá lehetett volna következtetni, vagy gyakorlatilag random kiválasztott valakit. Ha az utóbbi eset történt, akkor még mindig nem értem, h miért mondta, h
Quote
There is an extremely high possibility that Mikami is X-Kira

KeLa

#1218
Quote from: Gregory on 2007-06-01, 20:52:33
A Mikamis dolgot én se nagyon értettem. Csak én nem láttam/értelmeztem olyan információkat, amelyekből rá lehetett volna következtetni, vagy gyakorlatilag random kiválasztott valakit. Ha az utóbbi eset történt, akkor még mindig nem értem, h miért mondta, h
Quote
There is an extremely high possibility that Mikami is X-Kira

A TV-ben látta, Takada műsorában és a Kira's Kingdom-ban, és valszeg abból gondolta amiket mondott...
Bár így sem ennyire egyértelmű... :redface:
/Sztem a mangában valahogy jobban meg volt ez a része csinálva... és nem csak ez :3x3:/
Quote from: mangaHe is the same person as the one who appeared in Kira's Kingdom and stood out in my memory as a prototype immersive to Kira's idea.

Member

Megnéztem.
N nem L. L mindig ellenőrizte az infókat és abból rakta össze az elméletet. N viszont visszafele gondolkozik, először kialakít egy lehetséges szituációt, tippekből, majd azt próbálja megnézni, hogy igaz-e a hipotézise.
Egyedül a vége tett be. Ennyire felelőtlen hogy lehet valaki? Nem bírta volna ki hazáig? Vagy a parkban egy fa mellett?
Misa tényleg jó volt, jól összetörte lelkileg a csajszit. Nem tudom eldönteni, hogy melyik az unszimpibb, így örültem neki.

És még vmi: HOVÁ A RETKES F@&˘°˛# TŰNT MELLO?! ASSZIK?! (Poén lett volna, ha mutatják, ahogyan a két csaj dumáján befexik :D)

Gregory

Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
Egyedül a vége tett be. Ennyire felelőtlen hogy lehet valaki? Nem bírta volna ki hazáig? Vagy a parkban egy fa mellett?
Misa tényleg jó volt, jól összetörte lelkileg a csajszit. Nem tudom eldönteni, hogy melyik az unszimpibb, így örültem neki.
Sztem ez kapcsolatban van a 'fake' death note-tal. Mindenesetre várjuk ki, h mi is fog történni. Nem tartom kizártnak, h korábban azt írták a Death Note-ba, h az egyik bűnöző felszáll a metróra, elkezd molesztálni egy csajt, majd meghal. Csak kérdés, h mi hasznuk származhat abból Kiráéknak, h Mikamit meggyanúsítják.

Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
És még vmi: HOVÁ A RETKES F@&˘°˛# TŰNT MELLO?! ASSZIK?!
Same to Ryuk

Solid Snake

#1221
Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
N nem L.

Ez alaptény, bár van egy nagyon fontos momentum is ezzel kapcsolatban:
N azt hiszi, hogy L sohasem gyilkolna embereket a nyomozás sikerének érdekében. Márpedig L hogyan derítette ki a 2. részben, hogy Kira Japánban van, képes távolról ölni, a gyilkosságokhoz pedig csupán az illető arca és neve szükséges?  :smile:

Quote from: Gregory on 2007-06-01, 22:42:45
Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
Egyedül a vége tett be. Ennyire felelőtlen hogy lehet valaki? Nem bírta volna ki hazáig? Vagy a parkban egy fa mellett?
Misa tényleg jó volt, jól összetörte lelkileg a csajszit. Nem tudom eldönteni, hogy melyik az unszimpibb, így örültem neki.
Sztem ez kapcsolatban van a 'fake' death note-tal. Mindenesetre várjuk ki, h mi is fog történni. Nem tartom kizártnak, h korábban azt írták a Death Note-ba, h az egyik bűnöző felszáll a metróra, elkezd molesztálni egy csajt, majd meghal. Csak kérdés, h mi hasznuk származhat abból Kiráéknak, h Mikamit meggyanúsítják.

Elsiklottál egy aprócska részlet felett. Mikami a telefonjával csinált valamit, mielőtt a DN-be írt volna. Véleményem szerint Takada-nak üzent, hogy ölje meg a bűnözőt, mivel ugyebár Light Takada-t bízta meg a gyilkolásokkal, Mikami-nál pedig fake DN van.

Ez az egész része Light tervének. Valószínűleg Mikami rájött, hogy követik (amit Light is kisakkozhatott az N-től származó mondatokból), így DIREKT módon a metrón látta a bűnöző nevét a Shinigami szemmel, üzent Takada-nak, hogy "Kill xy", majd beleírt a fake DN-be, hogy az őt követő ügynök egyértelműen gyanút fogjon. Már csak az a kérdés, hogy mi lesz a terv folytatása, valamint hogy Mikaminak mi haszna származik ebből az egészből.

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 22:45:16
Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
N nem L.

Ez alaptény, bár van egy nagyon fontos momentum is ezzel kapcsolatban:
N azt hiszi, hogy L sohasem gyilkolna embereket a nyomozás sikerének érdekében. Márpedig L hogyan derítette ki a 2. részben, hogy Kira Japánban van, képes távolról ölni, a gyilkosságokhoz pedig csupán az illető arca és neve szükséges?  :smile:
Végülis Kira gyilkolta meg, és egyébként is egy halálra ítélt volt az áldozat, aki előbb utóbb meghalt volna.

Member

Quote from: Gregory on 2007-06-01, 22:42:45
Sztem ez kapcsolatban van a 'fake' death note-tal. Mindenesetre várjuk ki, h mi is fog történni. Nem tartom kizártnak, h korábban azt írták a Death Note-ba, h az egyik bűnöző felszáll a metróra, elkezd molesztálni egy csajt, majd meghal. Csak kérdés, h mi hasznuk származhat abból Kiráéknak, h Mikamit meggyanúsítják.
Az előzetes megaspoiler volt, így meg tényleg nem értem, mit érnek el azzal, hogy
[spoiler=AKI MEG AKAR LEPŐDNI AZ NE OLVASSA EL!!!]kedves barátunk öngyilkos lesz a cellájában.[/spoiler]
Quote from: Member on 2007-06-01, 22:38:20
Same to Ryuk
AMEG ESZIK?! TALÁLT EGY ALMÁSKERTET ÉS NEM MEGY HAZA TÖBBÉ?!
(Amúgy nem X-Kirával volt egy ideje?)
Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 22:45:16
N azt hiszi, hogy L sohasem gyilkolna embereket a nyomozás sikerének érdekében. Márpedig L hogyan derítette ki a 2. részben, hogy Kira Japánban van, képes távolról ölni, a gyilkosságokhoz pedig csupán az illető arca és neve szükséges?  :smile:
Ez igaz, de ne feledd, hogy az az arc már halálra volt ítélve, neki tökmindegy volt a végkifejlet (bár gondolom, ha túlélte volna, szabadon távozhat).
Megelőztek... :redface:

Gregory

Mindig elfelejtem megnézni az előzetest ^^"

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-06-01, 22:49:54
Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 22:45:16
N azt hiszi, hogy L sohasem gyilkolna embereket a nyomozás sikerének érdekében. Márpedig L hogyan derítette ki a 2. részben, hogy Kira Japánban van, képes távolról ölni, a gyilkosságokhoz pedig csupán az illető arca és neve szükséges?  :smile:
Ez igaz, de ne feledd, hogy az az arc már halálra volt ítélve, neki tökmindegy volt a végkifejlet (bár gondolom, ha túlélte volna, szabadon távozhat).
Megelőztek... :redface:

De a lényeg nem azon van, hogy halálra van ítélve az illető, hanem azon, hogy L bizony nem fukarkodott a gyilkolási lehetőséghez folyamodni a nyomozás érdekében.

Member

L-nek nem a gyilkolással volt a baja, hanem nem akart feleslegesen életeket feláldozni. Nem ugyanaz.

KeLa

Quote from: Solid Snake on 2007-06-01, 22:45:16
Elsiklottál egy aprócska részlet felett. Mikami a telefonjával csinált valamit, mielőtt a DN-be írt volna. Véleményem szerint Takada-nak üzent, hogy ölje meg a bűnözőt, mivel ugyebár Light Takada-t bízta meg a gyilkolásokkal, Mikami-nál pedig fake DN van.

Ez az egész része Light tervének. Valószínűleg Mikami rájött, hogy követik (amit Light is kisakkozhatott az N-től származó mondatokból), így DIREKT módon a metrón látta a bűnöző nevét a Shinigami szemmel, üzent Takada-nak, hogy "Kill xy", majd beleírt a fake DN-be, hogy az őt követő ügynök egyértelműen gyanút fogjon. Már csak az a kérdés, hogy mi lesz a terv folytatása, valamint hogy Mikaminak mi haszna származik ebből az egészből.
Az avatarodhoz méltó következtetés :jee:

Dreamcleaver

#1228
Mikami egyértelműen direkt vette elő a FAKE note-t az ügynök előtt. Lefényképezte a mobiljával a célpontot és egy mms kerezében elküldte a nevével együtt a csajnak, aki beírta az igazi DN-be. A previewból kiderült, hogy a kövi részben megszereznek egy note-t N-ék, valószínűleg a fake-t. Az a kérdés, hogy valyon már a kövi részben meghal Mikami?

N azért nme folyamodott gyilkossághoz, mert volt másik megoldása. Ahogy Member mondta, L is csak akkor "ölt" ha nem látott más megoldást, és akkor is csak a bűnözöket, Kira által.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Egy kérdés: Végül ki marad életben Ryuk-on kívül? :D