Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: chilip on 2008-12-12, 15:47:03
sasuke rég elsütötte, chidori néven fut... meg van neki a kardos verzió is. csak a rasengan komplexebb forma manipuláció. amit lecsalt, hogy ne legyen olyan nehéz létrehozni.
Azért ne már. Nem egészen...
Szerintem marhára nem lenne mindegy, hogy ha találkozik Narutoval (mint anno az erdőben is) és nem egy chidorit nyom bele hanem egy rasengant.
Szerintem sokkal hatásosabb lenne (főleg mentálisan)

chilip

de már, kakashi elmagyarázta hogy a chidori forma + elem manipulálás. ergo sasuke ismerte az egészet mikor naruto a rasengant nem, és csak shipPOOdenben hallott eggyáltalán arról hogy vannak elemek.

Bishop

A chidoriba nincs semmi forma manipuláció, az a Raikiri amiről ti beszéltek. 4. meg nem, nem volt képes megalkotni a rasengant teljes verzióban, csak nem volt rá idelye. Mondák is hogy évek kellenek hozzá, Yondi meg folyton harcolt, edzeni nem sok idelye volt, harc közbe én meg nem tesztelnék. Na meg ott a shinigamis trükk amit ki kellet fejleszteni arra is kellet idő.

Zen

Chidori=Raikiri
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nem nem. A chidori amit Kakashi alapból használ a Raikiri egy annak sokkal erősebb verziója, amit később fejleszt ki Kakashi, ami már próbál pengére hajazni. Ez animebe rosszúl van fordítva de aszem mangaba benne volt, spec én data bookból tom

NLZ

Quote from: Bishop on 2008-12-12, 17:42:46
Nem nem. A chidori amit Kakashi alapból használ a Raikiri egy annak sokkal erősebb verziója, amit később fejleszt ki Kakashi, ami már próbál pengére hajazni. Ez animebe rosszúl van fordítva de aszem mangaba benne volt, spec én data bookból tom
http://www.mangafox.com/page/manga/read/8/naruto/chapter.15699/page.3/
A data bookban szarul van sztem.
[reserved]

Bishop

#2196
Ez nem jelent semmit, Kakashi később is elnevezhette az erősebb Chidorit Raikirinek, a kettő amugyis kb ugyanaz. Chidori=alap jutsu Raikiri=chidori formamanipulált verziója.

ezt naruto-fanrol copyzom be

Chidori - A-szintű jutsu. A chakra-t a karba koncentrálják. A chakra színe majdnem-fehér. Használói: Kakashi, Sasuke.

Raikiri - S-szintű jutsu (legmagasabb szint, magasabb mint az A). Sokkal erősebb mint a Chidori. A chakra-t szintén a karba koncentrálják, de itt koncentráltabb a chakra és kék. Kakashi azután nevezte át a Chidori-t Raiki-re miután keresztülvágott vele egy villámot. Ezt csak Kakashi tudja használni.

NLZ

Jó, most összehordanak mindenféle rankokról hülyeségeket (aminek igazából semmi értelme), de alá is tudják támasztani a manga megfelelő oldalaival?
[reserved]

LuckyDingo

Nem tudják, én is arra szavazok, hogy egy és ugyanaz a raikiri és chidori... nem hinném, hogy ez annyira félreérthető lenne :S

Bishop

Databook az a databook akkor is, de különösebben nem érdekel ez a téma, nem fogok vitatkozni róla, sztem külömböznek.

LuckyDingo

Mutasd azt az oldalt a databookból :D De profi fordítással :P

NLZ

Tényleg az van benne, írták ezt már máshol is, de szerintem akkor is egy faszság. :)
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2008-12-12, 21:35:30
Tényleg az van benne, írták ezt már máshol is, de szerintem akkor is egy faszság. :)

Jah, igazából nem is tudnak a shinobik villámokat eregetni, meg megduplázódni, meg lényeket idézni, meg ilyenek. Faszság az egész. Én már a legelején sem hittem el, hogy ez igaz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Titkos

#2203
Ebisu tuti nem tanította meg neki, lásd mostani chapter: "When did he learn that?"

Amúgy ez az egész Rasengan-dolog a Time Jump után kurvult el. Előtte tudták használni kb. ketten, a negyedik, illetve Jiraiya. És ugye Jira kezdte Narutónak megtanítani, szóval idáig OK. Aztán Time Jump után edzés közben Kakashi csak úgy a semmiből előkapta a Rasengant, és valami olyan hülyeséggel magyarázták meg, hogy persze, tudta ő ezt már eddig is, csak a chakra-kontrollja miatt nem éppen ez volt számára a legjobb tech, ezért csinálta magának a Chidorit. A fanok egy része már itt nézett, hogy "WTF, mi van? O_O", most meg már ott tartunk, hogy Konohamaru, aki még Narutónál is lúzerebb gyerek, simán elnyom egy akkora Rasengant, amitől kifekszik egy Pain-klón. Ja, tök hihető... (Ezzel kb. az animés fillerek színvonalát érte el, abban volt ilyen, hogy Jira Rasengannal hajtotta a csónakot, mintha motorral menne.)

Mondjuk nem mintha érdekelne, én már az elején sem tartottam az egész Narutót valami nagy számnak, csak most lett hivatalosan is szar. Szóval amikor már a fanjai szerint is hatalmas baromság, akkor valószínűleg nem a legjobb irányba halad a manga. Igazából csak azért olvasom hétről-hétre, mert kíváncsi vagyok, hogy Kishimoto még mekkora hülyeséget tud befüvezve kitalálni. :lol: (meg hogy ne mondják, hogy azt szidom, amit nem ismerek XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


chilip

Quote from: Titkos on 2008-12-13, 00:02:33
Ebisu tuti nem tanította meg neki, lásd mostani chapter: "When did he learn that?"


ezt a rasenganra mondta és nem a kage bunshinra :)

meg még nem biztos hogy kifeküdt (sztem fel se veszi majd :D )

Zen

#2205
Én unalom + érdekel h végülis mi fog kisülni belőle.
De azért érdekes h egy alapból a barátság erejéről szóló mangából mostanra komédia (és nem vele röhögnek), több fronton szappanopera, stb lett. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nekem onnantól hogy Naruto elment edzenni határozottan tetszik a manga. Sasuket már kitudja mikor láttuk utoljára, Naruto úgytűnik végre fejlődik. De ez a Konohamarus dolog ez odab*szott :falba:

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2008-12-13, 02:26:28
Naruto úgytűnik végre fejlődik. De ez a Konohamarus dolog ez odab*szott :falba:
Mire Naruto betanulja a Sage modeot és visszatér, Konohamaru is tudni fogja... autodidakta módon megtanulja a Pein elleni harcban XD

Amúgy hogy behozta Kishi Konohamarut ebbe a nagy és komoly csatába, tényleg felért egy jól irányzott tökön rúgással...  :S

Liquid Snake

Where is Hanabi? :D  :muhahah:

Kraivan

Eddig nem arról volt szó, hogy marhanagy chakrakontroll a rasengan? Ezért tudták csak páran megcsinálni.

Narutonak azért ment a rasengan, mert klónokkal megoldotta a dolgot.

Viszont a KB magas szintű tech, amit junin-ok tudnak csak, és ők is CSAK kémkedésre használták, hiszen a chakra osztódik a klónok között, ezért az a tech csak információszerzésre jó.
Itt mondjuk kérdés h egy kémkedés mitől lett tiltott tech egy ninjaiskolában, de ez sztem leírható az 1. chapter (ami jó pár éve volt) kiforratlanságának, és vmi epic nagydurranásnak h a főszereplő most igazán nagy csínyt követett el.

Naruto épp azért nagy KB master, mert neki nem csak besétálok-kifülelem-mi-lesz-klóncancel-info-megvan tech, hanem számára, és sokszok hangoztatják a mangában hogy CSAK számára lehetséges a KB harcra való alkalmazása, mert van hozzá böhömsok chakrája.

Jópáran használtak már KB de csak elterelésre, erőfitogtatásra, stb. De harcolni csak Narutot láttuk ezzel a techel.

Erre jön Konohamaru, egy Junin szintű technikával, amit csak Naruto képes harc közben és harcra használni eredményesen (többieknek max nyikhaj illúzió lenne a KB is harcban) és azt kombinálja egy "S-szintű" chakrakontrollal amit eddig 3 ember tudott használni, és zúz egyet vele, ráadásul elég hatékonyan is, úgy h ez utóbbit már majdnem az ember agyának aszegletébe is belerágták h erre csak és csakis Naruto képes...  :ejj:

Már jó ideje a manga is kezd gagyi lenni...
Jó ideje már jómagam is úgy vagyok vele h az a heti 3 perc rászánható.
A Naruto már jó ideje erről szól nekem (és úgy látom sokan másoknak is) h rászánom a heti pár percet, majd jövünk fórumra diskurálni, trollkodni... stb. :D
És manapság már EZ a naruto varázsa...  ^^"


LuckyDingo

Quote from: Kraivan on 2008-12-13, 12:35:04
Jópáran használtak már KB de csak elterelésre, erőfitogtatásra, stb. De harcolni csak Narutot láttuk ezzel a techel.
Ami fura, hogy Naruto harca általában úgy néz ki, hogy halom KB mennek letámadni az ellent és kipukkadnak XD Ezt inkább eddig arra használták, hogy az ellenfelek képességeit erejét bemutassák. Kakuzunál, már ráfogták, hogy Naruto teszteli Kakuzut a klónokkal tehát ott már direkt nyíretta ki a klónjait.

Amúgy ez a legnagyobb plottech.. Jáj kinyírták Narutooooot.. *PUKK* Jah nem.. csak KB volt.  ::)

Bishop

Az a tekercs nem csak tiltott jutsukat tartalmazott, hanem Konoha összes jutsujat.

NLZ

Quote from: Kraivan on 2008-12-13, 12:35:04
Jópáran használtak már KB de csak elterelésre, erőfitogtatásra, stb. De harcolni csak Narutot láttuk ezzel a techel.
Hát a harmadik akkor mit csinált?
[reserved]

Prof. William

Quote from: LuckyDingo on 2008-12-13, 12:45:55
Quote from: Kraivan on 2008-12-13, 12:35:04
Jópáran használtak már KB de csak elterelésre, erőfitogtatásra, stb. De harcolni csak Narutot láttuk ezzel a techel.


Amúgy ez a legnagyobb plottech.. Jáj kinyírták Narutooooot.. *PUKK* Jah nem.. csak KB volt.  ::)

Jaja de nem csak nekit... a KB-t é a többi ilyen klón techet direkt erre találták ki... ÁÁÁÁÁÁ leszúrták vágták Narutot/Kakashit!/Garrat/Konohamarut st... ÚR ISTTEEEEN MOST MI LESSZ????

Aztán jön a hö hö KB - genjutsu - duó... Valahogy így négyszáztizenötödjére már kicsit vesztett az erejéből ez a jelenet nem gondoljátok? :) 

smash++

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy a Japán Naruto Fan/olvasók mit szólnak az egészhez. Nem akarom elhinni, hogy annyire gyökerek lennének, hogy EZ nekik tetszik...
De legalább ki lehetne javítani ezt a hibát azzal, hogy Konohamaru ezt csak álmondta, miközben éjszaka bevizelt...

De tényleg ettől rosszabb már egyszerűen n-e-m j-ö-h-e-t. Kakashi meghalt és Konohamaru lett 2008-as év ninja-ja! Gratula!

Kakashi is the best és az ő techjével legalább nem szaladgál holmi "kacat-selejt"

NLZ

Quote from: smash++ on 2008-12-13, 16:58:20
De legalább ki lehetne javítani ezt a hibát azzal, hogy Konohamaru ezt csak álmondta, miközben éjszaka bevizelt...
+1, Szívemből szóltál. :D  De a japán fanok se élvezhetik ezt, mert akkor klnikikai esetek lennének. :F
[reserved]

Zen

Quote from: smash++ on 2008-12-13, 16:58:20
Kakashi is the best és az ő techjével legalább nem szaladgál holmi "kacat-selejt"
Attól függ mit tekintesz valakiben selejtnek.. :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kraivan

A 3. volt talán az egyetlen kivétel.

A többiek viszont csak ha csináltak is KB azzal nem épp harcoltak, csak épp suicide-ltek.


LuckyDingo

Ha már Kakashi meghalt.. bár ezt még senki se jelentette ki.. de valszeg... tényleg az lesz, hogy Konohamaru gyors megkapja azt a sharingant.. ne vesszen kárba... XDDDDD

Nicki

fárasztó ennyit olvasni ( meg írni is). Chidoriról és Rasenganról annyi véleményem van h közel s távol nem egyforma és szerintem a rasengan is jobb na mind egy...