Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2008-05-12, 22:46:46
hehe, lehet sasuke tudott előre, hogy ellene merénylet készül :D

http://www.onemanga.com/Naruto/285/10/

http://www.onemanga.com/Naruto/354/06/

a 2 macska kísértetiesen hasonlít egymásra :D csak egy érdekes észrevétel amit neten találtam, gondoltam megosztom veletek ^^

hmm érdekes de nem értem ezt a merénylet dolgot. Csak azért nem mert nem tudom időben hovarakni azt a Sai-os oldalt. Az mikor volt? Még mielőtt mentek a búvóhelyre vagy hogy?

chilip

mikor Sai csatlakozott team kakashihoz :) 2 chapterrel elötte van a member hunt, mikor új csapattag után ment Naruto...

Devian

milyen merénylet ? amúgy Oro még bőven "élt" akkoriban szóval kétlem

chilip

hát Sasuke megölése Sai által, és Oro-nak se kell mindenről tudni  :ejnye: elvégre EMO-herceg egy true genius :D

Devian

owww az a merénylet ....
mind1 nem volt belőle semmi gubanc nem is lesz szóval
merő véletlen ..szerintem

chilip

nah kinn az új chapter, vége a mesének.... és sztem sasuke bekajálta ::)

Devian

még egy ch-ig idegbetegeskedik aztán csak jön valami

amúgy elég fake szerintem ez a történet ....  ilyen utólagos belemagyarázás szaga van

LuckyDingo

Wáááá Sasuke feje az utolsó oldalon megfizethetetlen XDDDDDDDDD
Amúgy komolyra véve a szót: Megkaptuk a Nem is volt olyan rossz az Itachi történetünket.. bah. Mind1 meghalt nem érdemes többet beszélni róla :D

smash++

Én úgy érzem, hogy megint egy nagyon jó ch-t olvastam és szerintem nem fake a történet (remélem ha már ezt állítom).
Végre valamilyen szinten érthető Itachi viselkedése. Mert tényleg nem az a típus volt, aki kénye kedve szerint gyilkolt, lásd egyéb akatsuki tagok.
Anno Kakashivel is végezhetett volna vagy mind a 3-kal, ha nagyon akarja.Nekem teszett a történet.

Néhol picit sántít. Sasuket kihagyták, mert nagyon fiatal volt-> vagyis nem volt több vele egykorú vagy tőle picit fiatalabb/idősebb Uciha  :eek:.
Madara háborúra keresett okaot, erre ott volt a lehetőség, de inkább a bosszút választotta és segített a mészárlásban  :confused:

Nagyon érdekel mi lesz most Sasukeből. Végülis Madara szerint kapott power up-ot, de ez nem teljesen igaz, hiszen csak ellene tudja használni és azt is akaratán kívül, vagy nem?

Én Sasuke helyében kinyírnám az öregeket...

LuckyDingo

Quote from: smash++ on 2008-05-16, 12:29:16
Nagyon érdekel mi lesz most Sasukeből. Végülis Madara szerint kapott power up-ot, de ez nem teljesen igaz, hiszen csak ellene tudja használni és azt is akaratán kívül, vagy nem?

Én Sasuke helyében kinyírnám magam...
Ez jobban hangzik  :szemuveges:

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2008-05-16, 13:28:15
Quote from: smash++ on 2008-05-16, 12:29:16
Nagyon érdekel mi lesz most Sasukeből. Végülis Madara szerint kapott power up-ot, de ez nem teljesen igaz, hiszen csak ellene tudja használni és azt is akaratán kívül, vagy nem?

Én Sasuke helyében kinyírnám magam...
Ez jobban hangzik  :szemuveges:

Azért ez akkor Itachira is igaz :)
Igaz Sasuke nem akkora, de ő is hasonló belső harcot vívott magával... Mikor Itachi meghalt, elég skizo állapotban volt Sasuke vagyis a "szíve"  ::) legeldugotabb részében nem akarta megölni Itachi,mert szerette.

Dreamcleaver

Nekem is tetszett ez a fejezett, bár két dolog, amit Smash++ is említett sántít:
1. Sasuke-n kívül nem volt több gyerek? Vagy ha volt, Itachi hidegvérrel legyilkolta őket? Wow micsoda jófej fickó ez az Itachi, nem is gonosz kicsit se.  :D
2. Madara, ahelyett, hogy besegített volnaaz Uchiháknak, és lerombolta volna Konohát, inkább kiírtotta a saját klánját? Baromi logikus...Remélem a kövi chapterben erről még lesz valami.

Poén lenne, ha most előkerülne még pár Uchiha és beindulna a ninja háború.  :D

Tudnám mit akar kezdeni Madara Pain-nel?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

A többi gyerek se volt beavatva,de ez nem volt indok arra hogy ne ölje meg őket,mert később még fellázadhatnak. Az hogy Sasuke az öcse egy kivételes indok volt.

Dreamcleaver

Quote from: Bishop on 2008-05-16, 14:40:08
A többi gyerek se volt beavatva,de ez nem volt indok arra hogy ne ölje meg őket,mert később még fellázadhatnak. Az hogy Sasuke az öcse egy kivételes indok volt.


Azért remélem érzed, hogy ez az indoklás kissé sántít. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:32:36
Tudnám mit akar kezdeni Madara Pain-nel?
Az is lehet h ez fordítva van... ::)

Liquid Snake

#1425
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:32:36
Nekem is tetszett ez a fejezett, bár két dolog, amit Smash++ is említett sántít:
1. Sasuke-n kívül nem volt több gyerek? Vagy ha volt, Itachi hidegvérrel legyilkolta őket? Wow micsoda jófej fickó ez az Itachi, nem is gonosz kicsit se.  :D
2. Madara, ahelyett, hogy besegített volnaaz Uchiháknak, és lerombolta volna Konohát, inkább kiírtotta a saját klánját? Baromi logikus...Remélem a kövi chapterben erről még lesz valami.

Poén lenne, ha most előkerülne még pár Uchiha és beindulna a ninja háború.  :D

Tudnám mit akar kezdeni Madara Pain-nel?

Az első kérdésre énis azt tom mondani csak, hogy Sasuke volt az öccse azért nem tudta megölni, a többi kit érdekel? :D
Másodikra meg annyit, hogy Madara a klánján akart bosszút állni amiért anno nem álltak mellette és ahogy láttuk sikerült is neki  ^^

Hát nemtom mi lesz Sasuke-ből de én a helyébe 100% hogy Konoha ellen fordulnék, mert Konoha miatt vesztette el az egész klánján,családját is amibe ugye a testvére Itachi is benne van... Én nem bírnám ezt lenyelni. Team Hebi meg még szereznék lázadó ninjákat és kész is a második Oro...

edit.: Amúgy nekem nagyon tetszenek ezek a részek olyan infókat tudunk meg Itachiról aki mindig is az egyik kedvencem volt amiket senki nem gondolt, hogy így lesz... :)

edit2.: Jeee most látom csak, hogy Ancient Member lettem végre :P

Dreamcleaver

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-16, 16:23:03

Az első kérdésre énis azt tom mondani csak, hogy Sasuke volt az öccse azért nem tudta megölni, a többi kit érdekel? :D

Másodikra meg annyit, hogy Madara a klánján akart bosszút állni amiért anno nem álltak mellette és ahogy láttuk sikerült is neki  ^^

:P
1. Kit érdekel? Hát gratula hozzá.  :ejj: Itt próbálja nekem ez az idióta szerző polírozni Itachit, hogy mennyire szenvedett, meg nem is volt gonosz, de azért lazán legyilkolt egy klánnyi ártatlan gyereket, csak mert ki volt adva parancsba. lol fail.
2. Az oké, hogy bosszút akart állni, csak épp ez meg azt mutatja, hogy mekkora n00b Madara is vazz. Volt egy lehetősége, hogy mindent visszakapjon, és nem élt vele. Mellesleg nem tudom mit akar most Sasukétől, mikor gyak bevallotta neki, hogy részt vett a klánja, a családja kiírtásában, pedig neki nem volt rá parancsa...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 16:35:31
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-16, 16:23:03

Az első kérdésre énis azt tom mondani csak, hogy Sasuke volt az öccse azért nem tudta megölni, a többi kit érdekel? :D

Másodikra meg annyit, hogy Madara a klánján akart bosszút állni amiért anno nem álltak mellette és ahogy láttuk sikerült is neki  ^^

:P
1. Kit érdekel? Hát gratula hozzá.  :ejj: Itt próbálja nekem ez az idióta szerző polírozni Itachit, hogy mennyire szenvedett, meg nem is volt gonosz, de azért lazán legyilkolt egy klánnyi ártatlan gyereket, csak mert ki volt adva parancsba. lol fail.
2. Az oké, hogy bosszút akart állni, csak épp ez meg azt mutatja, hogy mekkora n00b Madara is vazz. Volt egy lehetősége, hogy mindent visszakapjon, és nem élt vele. Mellesleg nem tudom mit akar most Sasukétől, mikor gyak bevallotta neki, hogy részt vett a klánja, a családja kiírtásában, pedig neki nem volt rá parancsa...


Hát, ha noobság ha nem így történt ahogy történt és ennyi az egész, felesleges hibákat meg kifogásokat keresni sztem.

Bishop

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-16, 16:23:03
Hát nemtom mi lesz Sasuke-ből de én a helyébe 100% hogy Konoha ellen fordulnék, mert Konoha miatt vesztette el az egész klánján,családját is amibe ugye a testvére Itachi is benne van... Én nem bírnám ezt lenyelni. Team Hebi meg még szereznék lázadó ninjákat és kész is a második Oro...
Én meg remélem hogy Danzou átveszi Konohat még ez zajlik és Tsunade hű shinobikat kiba**za és majd Naruto felerősödik beleveri Emo prince-be a észt és együtt új Konohat teremtenek a.k.a. Senju Uchia. De Madara és Pain ezt nem hagya annyiban és jön az uccsó nagy battle.

Itachi

Sztem full jó a történet.Elvégre végig gyanús volt,hogy Itachi gyakorlatilag senkit nem ölt meg a klánmészárlás óta...Kakashit,Asuma t és Kurenai t is játszi könnyedséggel szabályosan kivégezhette volna.Madara jól döntött szerintem.Az ő kálváriája ott kezdődött mikor a saját klánja behúzta a farkát.Elveszett az amiért öccse feláldozta a látását.Sztem logikus.És ha zendülés lett volna? Utána az Uhchihák megint behúzzák a farkukat.Sőt, igazándiból amilyen gyenge klán lettek vérbefolytotta volna Konoha az egészet.Csak ugye akkor több áldozat volt.Itachi volt a feláldozható kém és a fejesek nagyon is jól döntöttek.Elvégezte feladatát.Sandaime meghalt és a titkot a sírba vitte.Ne felejtsük el Madara azért nem olyan erős mint régen volt.Még úgy is ,hogy a zendülést támogatta volna, ha nem sokkal, de a Leaf győzött volna.Jobb,hogy a bosszút választotta.Nekem így teljesen kerek a történet, most csak abban reménykedem,hogy EMO-boy depizik, majd öngyi lesz. :hopp: Persze ennek nincs reális esélye.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Bishop

Quote from: Itachi on 2008-05-17, 11:43:23
Nekem így teljesen kerek a történet, most csak abban reménykedem,hogy EMO-boy depizik, majd öngyi lesz. :hopp: Persze ennek nincs reális esélye.
I'm with you :jee:

Nihilus

Én meg azt remélem,hogy meghal,mert kiderül,hogy Deidara minibombái - amiket szétrobbantott a testében,és "sár" lett belőle - betettek neki,és előbb-utóbb meghal a "piszkos vér" miatt.XD(Dei jó karakter volt,megérdemli,hogy kinyírja az emoboyt. :D)
De ennek még kissebb az esélye. ^^"

Chronus

#1432
Szvsz amilyen labilis lelki állapotban van most, Madara ügyesen kihasználja majd a céljaira. Bármit rátennék, hogy ez volt a célja a kezdetektől fogva, és azért mondta el neki mindezt. Ha jól belegondoltok, Itachi is figyelembe vette ezt a lehetőséget, épp ezért ülette bele Sasuke-ba azt az anti-Madara Amaterasu powert. Ha Itachi is parázott attól, hogy Madara kitálal mindent (és nemhiszem, hogy a fenenagy önérzete miatt), ott már gond van. Nem hiszem, hogy az igazi nagy Uciha vezér csak a Shariganjával lenne képes bárkit rebdeltetésszerűen manipulálni :P hisz épp az elenkezőjét tapasztaljuk. Madara dumál, Sasuke meg goes OMFG mode. Innentől fejreálhat és pöröghet mint a propeller, ha a nagyvezír úgy akarja, végsősoron most csak 2 lehetősége van, vagy nekiesik Madarának, kábé nulla túlélési esélyel (aki persze nem fogja kinyírni, max mozgásképtelenné teszi), vagy hallgat rá és azt teszi amit mondani fog. Mindkét lehetőség kockázatos. Egyben viszont biztos vagyok, a végső harcban vagy vissza fog állni Narutoék oldalára, vagy Narutoék fognak hozzá állni Madara oldalára, lévén még az is kiderülhet, hogy ő itt a jófiú, és a Danzou-s kohona klikk a helyi evil bullshit team. Aizen-taichou fordulat. Itt lenne már az ideje.

Liquid Snake

De egyébként az hol van leírva a mangában, hogy az Amaterasu csak Madara ellen tudja használni mint amolyan "védőberendezés"?

KeLa

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-17, 22:27:43
De egyébként az hol van leírva a mangában, hogy az Amaterasu csak Madara ellen tudja használni mint amolyan "védőberendezés"?
http://www.onemanga.com/Naruto/397/10/

Ebből arra lehet következtetni h magától (még) nem tudja használni, hanem csak Madara sharinganjára lép működésbe. Ráadásul a mangekyout sem szerezte meg, azt meg sztem nem lehet csak úgy átadni. Bár ki tudja, lehet h előbb-utóbb rájön valahogy miként lehet használni ://

De am most komolyan, minek a francnak kéne Sasuket tovább tápolni??... :zomg:

Chronus

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-17, 22:27:43
De egyébként az hol van leírva a mangában, hogy az Amaterasu csak Madara ellen tudja használni mint amolyan "védőberendezés"?
Sehol, Madara csak annyit mondott, hogy Itachi átadta minden erejét Sasuke-nak arra az esetre ha ő rátalálna. Nem biztos, hogy "beprogramozta" az amaterasut arra az esetre ha Sasuke meglátná Madarát, az is lehet hogy Sasuke reflexből nyomatta rá mert megiedt, és mondjuk nem volt tudatába annak hogy tud ilyet is. Bár lehet, hogy ráprogramozta de mindegy, mert később megállípatotta Madara, hogy Itachi erve alapból az volt, hogy Sasuke kezei által haljon meg és az erejét is átadhassa neki.

Így vagy úgy, tökmindegy.... a shounen-evolution szempontjából csak annyi történt, hogy Kishi gyak. lecserélte a Sasuke-ből távozó Orochimaru powerjeit Itachi pimped Sharigan technikáira, hogy a karakter power szintje ne csökkenjen feleslegesen... aztán írt köré egy faszányos sztorit arról, hogy Itachi milyen jó volt, és pont.

Ami lényegében ténylegesen történt az az volt, hogy pár fejezet alatt kinyíratta Sasukével Itachit, és eltávolította belőlle (az amúgy is erre revengeful a célra abszorbált) Orochimarut, más szóval lerendezte Sasuke akadályait, hogy újrahaverkodhasson a Naruto bandával, és mindezt annélkül, hogy a vereség és a pimped-snake-techique-k elvesztése gyengítené a karakterét. Gyakorlatilag ezzel most Sasuke történetében:
-Orochimaru szál: pipa
-Itachi revenge szál: pipa
-Curse Seal szál: pipa (oroval együtt azt is elkúrta)

Más szóval kis heronk elől minden akadály és cél eltágult, hogy a karaktere új lapot kezdhessen a sztoriban. Ennyi történt. Pont.
Bámulatos műfaj ez a shounen nem? Egyes szerzők elképesztő keretsztorit képesek összefosni egyeten egyszerű és primitív cél köré, hogy minden karakter szarráverhesse a másikat, aztán mindenki heppi legyen, és mindenki pozitívan fejlődjön, véletlenül se vissza. A legszebb ebben az, hogy emberek milliói próbálják mindezeket a sztorikat összerakni, hogy mi miért történt és fog majd azután, miközben a szerző már előre megírt minden fightot a mangában, aztán később csak összefossa a szövevényes körülményeket amik ezekez a fightokhoz elvezetnek, és egy jót röhög a markában. Ezéírt bírom Gainax-ot. Ők legalább nem tagadják, hogy az animéik 99%-a arra megy, hogy minden karakternek legyen egy cool beszólása meg egy gar napszemüvege. :haha:

Liquid Snake

Quote from: Chronus on 2008-05-17, 22:50:47
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-17, 22:27:43
De egyébként az hol van leírva a mangában, hogy az Amaterasu csak Madara ellen tudja használni mint amolyan "védőberendezés"?
Sehol, Madara csak annyit mondott, hogy Itachi átadta minden erejét Sasuke-nak arra az esetre ha ő rátalálna. Nem biztos, hogy "beprogramozta" az amaterasut arra az esetre ha Sasuke meglátná Madarát, az is lehet hogy Sasuke reflexből nyomatta rá mert megiedt, és mondjuk nem volt tudatába annak hogy tud ilyet is. Bár lehet, hogy ráprogramozta de mindegy, mert később megállípatotta Madara, hogy Itachi erve alapból az volt, hogy Sasuke kezei által haljon meg és az erejét is átadhassa neki.

Így vagy úgy, tökmindegy.... a shounen-evolution szempontjából csak annyi történt, hogy Kishi gyak. lecserélte a Sasuke-ből távozó Orochimaru powerjeit Itachi pimped Sharigan technikáira, hogy a karakter power szintje ne csökkenjen feleslegesen... aztán írt köré egy faszányos sztorit arról, hogy Itachi milyen jó volt, és pont.

Ami lényegében ténylegesen történt az az volt, hogy pár fejezet alatt kinyíratta Sasukével Itachit, és eltávolította belőlle (az amúgy is erre revengeful a célra abszorbált) Orochimarut, más szóval lerendezte Sasuke akadályait, hogy újrahaverkodhasson a Naruto bandával, és mindezt annélkül, hogy a vereség és a pimped-snake-techique-k elvesztése gyengítené a karakterét. Gyakorlatilag ezzel most Sasuke történetében:
-Orochimaru szál: pipa
-Itachi revenge szál: pipa
-Curse Seal szál: pipa (oroval együtt azt is elkúrta)

Más szóval kis heronk elől minden akadály és cél eltágult, hogy a karaktere új lapot kezdhessen a sztoriban. Ennyi történt. Pont.
Bámulatos műfaj ez a shounen nem? Egyes szerzők elképesztő keretsztorit képesek összefosni egyeten egyszerű és primitív cél köré, hogy minden karakter szarráverhesse a másikat, aztán mindenki heppi legyen, és mindenki pozitívan fejlődjön, véletlenül se vissza. A legszebb ebben az, hogy emberek milliói próbálják mindezeket a sztorikat összerakni, hogy mi miért történt és fog majd azután, miközben a szerző már előre megírt minden fightot a mangában, aztán később csak összefossa a szövevényes körülményeket amik ezekez a fightokhoz elvezetnek, és egy jót röhög a markában. Ezéírt bírom Gainax-ot. Ők legalább nem tagadják, hogy az animéik 99%-a arra megy, hogy minden karakternek legyen egy cool beszólása meg egy gar napszemüvege. :haha:

Hát igen :D Ilyen ez a biznisz de nekem akkor is tetszik :)

smash++

Pontosan mit is veszített Sasuke Oro eltünésével? A snake techeket gondolom nem, mert azt a sharingan miatt is tudja és gondolom az idézés is megmaradt neki. Oro elvesztésével nem csak a chakraja csökkent és a Hydra techet nem tudja? Vagy az összes snake tech elveszett, mert Madara is gondolkodott azon, hogy melyik utat választja?

Zen

Quote from: smash++ on 2008-05-18, 12:36:49
Pontosan mit is veszített Sasuke Oro eltünésével? A snake techeket gondolom nem, mert azt a sharingan miatt is tudja és gondolom az idézés is megmaradt neki. Oro elvesztésével nem csak a chakraja csökkent és a Hydra techet nem tudja? Vagy az összes snake tech elveszett, mert Madara is gondolkodott azon, hogy melyik utat választja?
Sharingan se kell, valahány jutsuját úgyis megtanította neki. Nem csak kondizni járt hozzá.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

smash++

Quote from: Zen on 2008-05-18, 12:51:47
Quote from: smash++ on 2008-05-18, 12:36:49
Pontosan mit is veszített Sasuke Oro eltünésével? A snake techeket gondolom nem, mert azt a sharingan miatt is tudja és gondolom az idézés is megmaradt neki. Oro elvesztésével nem csak a chakraja csökkent és a Hydra techet nem tudja? Vagy az összes snake tech elveszett, mert Madara is gondolkodott azon, hogy melyik utat választja?
Sharingan se kell, valahány jutsuját úgyis megtanította neki. Nem csak kondizni járt hozzá.
Azért írtam, hogy a sharingan miatt tudja :), lehet picit félreérthetően írtam. Csak most akkor Chakrat veszített vagy techet is?