Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

Bishop

Hát akkor szerintem itt feladhatod Narutoval kapcsolatban, mert ez egy shounen és Kishinek is ez jön be. Ha a főhős megmutatja a lehetetlent.

Sasuke nincs elszálva magától? Örökös bosszú mániájával? Van rá oka? Narutonak Sasuke olyan mint a testvére, nincs rá oka hogy megváltoztassa vagy segítsen neki? Majd ha nem sikerül neki lehet mondani hogy kár volt addig nem. Sasuke amugy sem Konohat utálja hanem bizonyos tagokat, csak szegény bekattant már egy idelye és ezért mindenhol a bosszút keresi. Sehol sem jobb Sasuke Narutonál, sőt pont ellentétei egymásnak így vannak megcsinálva.

Az hogy Naruto edzéséből mit láttunk, na ezt én keveslem és sokszor ki is fejtem hogy zavaró, de nem tehet róla hogy Kishi ennyire nem ért a párhuzamos karakter fejlődéshez, van 20 karakter és nem bír egyszerre egynél többre fokuszálni, most Sasuke-n volt a sor sajnos.

Ami meg Deiderát illeti rohadt nagy plot ölte meg, nem Sasuke. Sose volt rá utalás hogy Sharingan látja a chakra színét,de persze Sasuke látta a kis makro bombákat, jah meg testébe vezeti az áramot  :lame:
Itachit meg úgy győzte hogy már erősen látáskárosúlt volt, szerintem azért sokat nem is használt az erejéből egészen  a végéig nem tervezte hogy megölje. Na meg kitalálták hogy Sasuke SIMA sharinganja olyan imba hogyn em hat rá az MS, kérdem én akkor Itachi hogy ölte meg a klánját ahol azért ha nem is mindenki de sokaknak volt sharinganjuk. Na meg Sasuke sokáig Oro ereját használta(de az már baj hogy Naruto néha Kyuubit használja :_piszka: ) A végén még lazán meg lehetet oldani hogy Itachi győzzön de történet szempontjából veszítenie kellet.


smash++

Sasuke nagyon is el van szálva magától. Most kb és eddig is legyőzhetetlenenk hitte magát. Itachi is legyőszte volna ha nagyon akarja...
De akkor is érdekes és jó harcot mutatott vagyis láttad az eredményét a 3 évnek. Orot is használta, de nem úgy, hogy teljesen elveszítette a fejét.
Alapvetően Sasuke power up-ja kicsit ködös, senki nem tudja pontosan hogyan és mikor és miért kapta.

Ha Naruto használja a Kyuubit és nem veszíti el a fejét az teljesen ok. De azért az, hogy teljesen azt se tudja miket csinált látványos és jó, de nem mondhatjuk tudásnak.

Na de Deidara techjét Madara, hogy ismerte vagy már látta valahol? Én kétlem, de lehet vagy ős is azt látta amit Sasuke.

Én csak annyit akartam, hogy ne így fejlődjön vagy kapjon valamit Naruto. A rasenganért is megdolgozott és az új rasenganért is letett valamit az asztalra.

A Bleachben Ichigo is nyomja néha a hülyeséget, de azért ő is tesz azért amit elér (néha mondjuk nem vágjuk mikor miért volt power up, de általában mindig edz vagy valami hasonló). One Piece : talán a legjobb karakter és power up fejlődést itt láttam.

LuckyDingo

Quote from: smash++ on 2008-06-10, 13:33:41
One Piece : talán a legjobb karakter és power up fejlődést itt láttam.
:_off: Opben Zoron kívül senkit se láttam edzeni :D A többieknek csak úgy jöttek a powerupok :XD Luffy meg olyan, mint Sasuke.. látás után tanul :) /soru pölö/

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2008-06-10, 13:46:12
Quote from: smash++ on 2008-06-10, 13:33:41
One Piece : talán a legjobb karakter és power up fejlődést itt láttam.
:_off: Opben Zoron kívül senkit se láttam edzeni :D A többieknek csak úgy jöttek a powerupok :XD Luffy meg olyan, mint Sasuke.. látás után tanul :) /soru pölö/
Engem marhára nem zavar vagy érdekel, de pl Enies Lobby arcnál is "csak úgy" erősebbek lettek, az egyetlen aki kapott vmi magyarázatot az Luffy volt, mer kapott kaját.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Luffy az mindig is bolond volt  :D de őt a nagyapja évekig edzette harcra. Off

On: Azzal hogy Sasuke látványosan harcolt az neked egy fontos pont, de engem pl sose vonzott ez a cool guy karakter, csak jobban taszítanak. Amugy meg ez is olyan Kishi féle hiba, mert shipuuden kezdetén amikor Naruto visszajött Konohaba igenis erős volt, még gyors is volt, még Kakashi se tudta követni mit mikor hol KB-zik és melyik az eredeti. Csak aztán Kishi aznap jól berugott és megrajzolta a jelenetet mikor Naruto spoilerrel győzi le Kakashit. Azóta meg szimplán nem láttunk elég harcot tőle, max fillert szal nem lehet ráfogni hogy tudjuk mit tud. Szerinted Naruto direkt vesztete el az eszét? Szerintem azért a Kyuubi is eröltette na meg nem tom te hogy tartanál kordába a világ legerősebb lényét a Narutoba ha nincs sharinganod. És Sasuke is elvesztette az eszét és Oro vette át az irányítást amikor megidézte a 8 fejű kigyót(annyira kiváncsi vok mi köze van Oronak Yamatano Orochi-hoz :confused: amugy ha jól tom még őt sem kapta el az  Akatsuki)

Ja és ez egy anime egy shounen egy szórakoztató műfaj,tele megmagyarázhatatlannal. Ha valaki ilyet néz legalább azt a luxus megengedhetné magának hogy átengedi magát a történetnek és nem próbál reálisan gondolkodni. Mert akkor persze hogy zavar hogy Naruto nagy szavakat mond, ami a való életbe nekünk túl idili és álmodozó jellem, de anime keretei között megállja a helyét.

Dreamcleaver

Quote from: LuckyDingo on 2008-06-07, 13:16:33
Quote from: Bishop on 2008-06-07, 11:54:10
edit: susanoo-t mégse hiszen utánna még használta Itachi, most jutott eszembe, bár ettől még a jogot hogy használja lehet megkapta Naruto,végülis summon örökölhető

Sztem a Susanoo nem summon volt.. azaz nem egy általános summon, hanem egy olyan, amit csak az Uchihák hozhattak elő.. valszeg bloodline limites erősen.

Kicsit slowpoke, de:

Nem azt mondták, hogy a Susanoo is valami tárgyhoz volt kötve? Valami kard, amit Oro is keresett, de Itachinál volt. Szal erre a tárgyra épült a tech, és nem bloodline-ra.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2008-06-10, 16:08:49
Quote from: LuckyDingo on 2008-06-07, 13:16:33
Quote from: Bishop on 2008-06-07, 11:54:10
edit: susanoo-t mégse hiszen utánna még használta Itachi, most jutott eszembe, bár ettől még a jogot hogy használja lehet megkapta Naruto,végülis summon örökölhető

Sztem a Susanoo nem summon volt.. azaz nem egy általános summon, hanem egy olyan, amit csak az Uchihák hozhattak elő.. valszeg bloodline limites erősen.

Kicsit slowpoke, de:

Nem azt mondták, hogy a Susanoo is valami tárgyhoz volt kötve? Valami kard, amit Oro is keresett, de Itachinál volt. Szal erre a tárgyra épült a tech, és nem bloodline-ra.
Ok de harc közbe nem láttuk a kardot Itachinál. Szóval feltételezhető hogy egy másik dimenzióba van mint a summon állatok...bár ebbe nem kéne már belebonyolódni, de nem lehetetlen a dolog.

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2008-06-10, 13:46:12
Quote from: smash++ on 2008-06-10, 13:33:41
One Piece : talán a legjobb karakter és power up fejlődést itt láttam.
:_off: Opben Zoron kívül senkit se láttam edzeni :D A többieknek csak úgy jöttek a powerupok :XD Luffy meg olyan, mint Sasuke.. látás után tanul :) /soru pölö/
Azért ezt nem gondolod komolyan  :confused:?
Nem csak az edzés a lényeg hanem a "szellemi munka" is. Most soroljam of-ban?! Luffy harc közben meg hasonló látok valamit és kipróbálom szintű fejlődés; Zoro edz brutál ; Usopp javítja a fegyvereit és mindig új kis mini bomba golyót fejleszt ; Nami használja az eszét és kombinálja a fegyvere új tulajdonságaival ; Chooper állandóan a Rumble-en gyúr meg hasonlók. Szal azért van itt magyarázat a power up-ra nem pedig csak úgy jön.
Aki kivétel lehet az Sanji, mert belőle nem sokat látni a főzésen kívül és elég brutál dolgokat csinált nem rég...
Robin meg gondolom folyamatosan fejlsztette a gyümölcs erejét.

Naruto:
Az biztos, hogy én nem egészen úgy fogom fel a dolgoat, mint kéne :). Egyébként lehet nekem inkább az a gond, amikor a főhős úgy szövegel nagyot, hogy nincs mögötte semmi (lásd Bleach is néha)

Azért azt ne feledjük a spoileres dolgokon kívül volt egy-két húzás ami még levitte az imázst. De ezekről már írtam, amik tudom nem Naruto hanem Kishi hibái, de most akkor őt szóljam le :)?

Visszatérve a hős dumához. Biztos emlékeztek a kicsi Kakashi-ra. Na neki is milyen nagy pofája volt (mondjuk volt mögötte egy junin szint és egy saját jutsu)! Aztán jött egy-két érdekes esemény és egyből megváltoztatta őt vagy Jiraiya is milyen nagy pofájú volt. Sasuke is nagyokat mondott amíg ki nem írtották a klánt.Szóval sokaknak volt már "nagy a szája" és idővel megváltoztak. De nem ők a főhősök.

Végeztem ezzel a süketelésemmel :D

A viszont elég érdekes, hogy Madara mondta Sasukenek, hogy minden készen áll mi a fenét várunk még. Nagyon érdekel mi az a minden.

Kraivan

Ha belegondoltok azért van ennyi idealista karakter mert egyik se élt meg egy háborút.

Képzett ninják csatároznak de a legnagyobb feenyegetés egy csapat volt, vagy az ellenfél bérninjái.

Nagyon remélem hogy Pain elindítja a háborúját, és akkor Naruto-ak meg az összes elszállt karakternek benő a feje lágya amikor a haverok hullanak mint a legyek...

De ez ondjuk Kishitől függ...
De sztem ezt a "Hokage leszek és megmentek mindenkit" már a 8ávesek is unják.
Majdnem a Pokémon Ash-ét idézi bennem, ahol "én leszek a legnagyobb mester" csak közben sz*rt sem tud, de mégis mutat nagy dolgokat...

Vagy a japánok erre izgulnak?

Liquid Snake

Quote from: Kraivan on 2008-06-11, 00:33:54
Pokémon Ash-ét idézi bennem, ahol "én leszek a legnagyobb mester" csak közben sz*rt sem tud

És még a meglévő Pokemonjait is vagy odaadja valakinek vagy nem fejlődnek tovább ( Pikachu 600 évadon keresztül is ugyanolyan kis fos maradt ) Amúgy  :_off: de ezt le kellett írnom  :lol:

Bishop

Sokat gondolkodtam hogy lehetne meggyőzni, de rájöttem hogy lehetetlen. De azért annyit elmondok, nagyon szomorú ha MÁR egy 8 éves gyereket sem köt le, nagyon szomorú hogy a mai világba a rideg valóságnak több értéke van egy animebe/filmbe mint a fantáziának a képzeletnek. Nem azért néz valaki egy ilyen műfajt szerintem, hogy megtalálja azt ami manapság rohanó életünket jellemez, nem törödve a másikkal, csak is a realitás talaján al ogika a rideg valóság számít. Talán az a legnagyobb baj hogy Narutoról nem hisszük el hogy képes rá, mindig ezzel a példával jövök de ha egyszer jó, ott a OP Luffy is ilyen szövegeket nyom örökké, megmenteni minden "nakama-t" minden áron, én leszek a kalózkirály stb. De róla elhisszük hogy képes rá. És szurkolunk nekik. De Narutoba csak az van "szarj már le mindent és nőj fel" nos igen, és akkor hol marad a tanulság a "gyerekeknek" (mert ugye ez nem ép a mi korosztályunknak szól, akármenynire is azt akarjuk hogy olyan legyne) Azt tanulják meg az emberek hogy nem lehet kitörni a körforgásból nem lehet változtatni a dolgokon. Érdekes hogy mennyivel előrébb jár Japán mint Magyarország, talán ez a felfogás is hozzá tartozik, mi hajlamosak vagyunk mindent feladni és megelégedni azzal hogy van étel lakás, és megélünk valahogy. És közbe mindenki aki álmodozó aki szeretne változtatni magán elitélünk mert hát "ugyan már mit akarsz, úgyis ott kötsz ki mint mindenki más" . Na jó a témától kicsit elkanyarodtam. Én várom hogy Naruto a végén megvalósítsa álmaid és elhatározásait, sztem ugyanúgy tud ütni az is. Az meg hogy megkomolyodik nem jelenti azt hogy fel kell adnia amiben hisz, csupán végre látni kéne hogy tesz is érte.

LuckyDingo

Hát jah épp ez az :D Luffyben lehet hinni, narutoban nem :D Kicsit oyan, mint Black Star a SE-ben, csak Black star  tud is valamit, nem csak nagy a pofája XD
A Magyarország kontra Japán életfelfogás meg tényleg nem ide tartozik. Van köztünk párezer km és van a 2 kultúra között egy rakat különbség. Sose fogunk úgy gondolkodni, mint a japánok /sajna/, mert a cukormázas Amerikától tanulunk /80-90évek Amerikájától../
Amúgy vannak kint spoilerek :D egyik szarabb, mint a másik :D

Venom

Quote from: LuckyDingo on 2008-06-11, 15:17:41Sose fogunk úgy gondolkodni, mint a japánok /sajna/

OFF: Igen, kimondottan irigykedhetünk emiatt. Sose lesz olyan szép nagy az öngyilkossági arány nálunk, mint Japánban, pedig igazán ránkférne.  ::)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

Quote from: Venom on 2008-06-11, 15:28:44
Quote from: LuckyDingo on 2008-06-11, 15:17:41Sose fogunk úgy gondolkodni, mint a japánok /sajna/

OFF: Igen, kimondottan irigykedhetünk emiatt. Sose lesz olyan szép nagy az öngyilkossági arány nálunk, mint Japánban, pedig igazán ránkférne.  ::)

hát ha ez valaha is változna, megkérnék minden érintettet hogy a kedvenc öngyi-metrómegállót az 1-es metró vonalán válasszák ki...

Chronus

[spoiler=spoiler]Verification: Pending
Source: ?
Credits: FRANKYHOUSE!!

イタチがナルトに授けた能力は
Itachi gave Naruto the ability of
九尾をコントロールする力と
kyuubi control and
自分の忍術の使用法
how to control his own ninjutsu
見たことのある四代目の術全て
also all of seen jutsu of the 4th hokage
いずれもイタチ自信が死ぬ事で解禁
this comes into play as itachi dies
練習しないと使えない
and naruto cant use any of it unless he trains himself
イタチが↑を説明するために夢に出てきてた
to explain the above itachi appears in naruto's dream
目的はサスケの歪んだ目的を止めるため
the purpose was to stop sasuke's plans
あと暁全員の使用術もネタばらししてた。
also itachi was giving individual akatsuki ninjutsu secrets
ぜーんぶナルトの体に染み付いたみたいです
seems like all of this was implanted with naruto
本来ナルトのカラスは死後肉体を乗っ取る為に存在するうちは禁術
Naruto's dreams and the crow are explained by an uchiha kinjutsu that allows you to control a person after death.
イタチはナルトを乗っ取る気はさらさらない
Itachi has no intention to take over Naruto's body
すべては木の葉の為に!サスケの為に!
Everything was done for Konoha, for Sasuke too.
マダラも同じ事をして生きていたと言っていた
Madara said he was interested the same things as welll
ただただ精進しろ...××××の遺産よ
itachi tells naruto to move forward...the xxxx's inheritor[/spoiler]

Fakken?  :zomg: Naruto, Truck of Epic Powerup.


chilip

Quote from: Chronus on 2008-06-11, 17:48:31
[spoiler=spoiler]Verification: Pending
Source: ?
Credits: FRANKYHOUSE!!

イタチがナルトに授けた能力は
Itachi gave Naruto the ability of
九尾をコントロールする力と
kyuubi control and
自分の忍術の使用法
how to control his own ninjutsu
見たことのある四代目の術全て
also all of seen jutsu of the 4th hokage
いずれもイタチ自信が死ぬ事で解禁
this comes into play as itachi dies
練習しないと使えない
and naruto cant use any of it unless he trains himself
イタチが↑を説明するために夢に出てきてた
to explain the above itachi appears in naruto's dream
目的はサスケの歪んだ目的を止めるため
the purpose was to stop sasuke's plans
あと暁全員の使用術もネタばらししてた。
also itachi was giving individual akatsuki ninjutsu secrets
ぜーんぶナルトの体に染み付いたみたいです
seems like all of this was implanted with naruto
本来ナルトのカラスは死後肉体を乗っ取る為に存在するうちは禁術
Naruto's dreams and the crow are explained by an uchiha kinjutsu that allows you to control a person after death.
イタチはナルトを乗っ取る気はさらさらない
Itachi has no intention to take over Naruto's body
すべては木の葉の為に!サスケの為に!
Everything was done for Konoha, for Sasuke too.
マダラも同じ事をして生きていたと言っていた
Madara said he was interested the same things as welll
ただただ精進しろ...××××の遺産よ
itachi tells naruto to move forward...the xxxx's inheritor[/spoiler]

Fakken?  :zomg: Naruto, Truck of Epic Powerup.

:lul: végre... nem lesz lúzer  :D jipíííí

KeLa

Sztem fake, de az sem zavarna ha igaz lenne, túl fogom élni ::)

Bishop

Nem lenen rosz de sztem ez talán hitelesebbnek tűnik
[spoiler]Hitelesség ellenőrzés: folyamatban
Forrás: http://mangahelpers.com/forums/showthread.php?t=32437
Szerző: Alterno
Chapter 404

Morning at Konoha, and a frog entered to the village.
Tsunade enters to her office and start to read document.
The frogs enters to the office from the window.

Scene changes to Naruto
Naruto: "Too bad Ero-Sanin isn't here.. I need to ask him about that power.."
Naruto: "l'll go to ask Oba-Chan, maybe she know something about that.."
Naruto looks at the famous picture of him, Kakashi, Sasuke and Sakura.
Naruto: "Sasuke.. to attack Konoha.. what a stupid joke."
And he leaves the house.

Scene changes to Hawk
Sasuke: "As Madara said, everything is ready, so we can go to Konoha."
Sasuke: "Just one rule before we go: don't touch Naruto. I guess he'll find me out first, and im the only one that gonna fight him."
Madara: "Sasuke, can I speak with you alone for a min?"
Sasuke: "Sure."
Sasuke and Madara is going to a hide
Madara: "Its about Itachi's Eyes. Right now you don't want them, but I sure you'll need them sometime."
Madara: "I'm very sure you don't want to be blind after all, right?"
Madara: "I saved them. You can take them whenever you want in the next 15 years."
Sasuke: "I-.."
Madara: "Don't say anyword. You'll need them in the end. And yeah, I know, your eyes is much stonger than Itachi has, but.. a little power won't hurt you, right?"

Scene is back to Konoha
Naruto is about to enter to Tsunade's office
Tsunade: "Its.. Its impossible.. Jiraya.. NOOO!"
Naruto hears everything, and he shocked.[/spoiler]

smash++

#1638
Off: Luffy-ban nem kicsit lehet hinni és magát fejleszti és talál ki dolgoat. De azt is mondhatnám, hogy közelebb áll a Pirat King-hez mint Naruto a Hokage-hez. Másik ő pofázik és bizonyít, illetve elején viccesen fogja fel a dolgokat, de ha valaki túl lép egy bizonyos határt nem picit átmegy komolyba. Black Star roszabb mint Naruto.
Japán meg... hááát nem ismerem túlságosan, de kíváncsi vagyok hogy ki törődik bele jobban abba ami említésre került :)

Bishop spoilerje jobban tetszik és tényleg hitelesebb. Az első picit durva lenne...nem is kicsit
Már itt van az ideje, hogy kierüljenek a dolgok. De még mindig szar, hogy Jiraiya meghalt, kicsit nehéz megemészteni...
Az arcokra vagyok nagyon kíváncsi

Modify: Gondolom ez a true [spoiler]http://naruto-xx.blogspot.com/[/spoiler] ?

chilip

#1639
nah kinn, feltehetően az eggyik sage brekuci képzi ki majd naruto-t, és sasuke meg nem eszement vadállat módjára akar mindenkit megölni. (kár hogy a "leaderek" után megy, amibe az 5. hokage is benne van, őt sajnálnám :( )

ed.: nos már érthető mér verte meg madarát az első hokage, míg madarának csak 1 bijuu-ja volt, addig az elsőnek több is, és még a kyuubit is el tudta nyomni, még ha nem is teljesen, a többi bijuu úgyis elintézi a többit, madara meg nem tudná mindet irányítani...

Bishop

Hát ez nem azért de naon sz*r rész volt, akkora húzás van benne hogy az nemigaz. Végre eljutottunk odáig hogy Naruto megtudta Jira halálát, kövi részbe Sasuke-ék elindulnka Konoha felé, Naruto megtudja hogy edzenie kell és hogy elviszik a békaföldre, és ennyi. Talán nyár végére a harc is elkezdődik :zomg:

smash++

Szerintem voltak érdekes dolgok ebben a CH-an. Én picit keveseltem a Jiraiya-s részt, remélem a kövi részben picit többet foglalkoznak a témával.
Sasuke beszólása, hogy most még ugyse tudod legyőzni Kisamet  ::) . Madara is utalt azért arra ki is ő. "Ha elárulod Akatsuki-t meghósz"  :D
Én azért Tsunade-t nem venném bele a témába, szerintem csak a 2 öreggel és Danzoval akar végezni.
Naruto-Sasuke harc kb köv év. Most Naruto elmegy edzeni és így Madaraék sem tudják elkapni...

Bishop

Szerintem meg az a tipikus utolsó pillantba visszatérés lesz, amikor már minden veszve van hirtelen megjelenik a főhős valami coolpozba, mindenkit lecsap gyorsan, majd még a vezetővel harcol egyet amibe ép hogy nyer és mindenki happy kivétel ha ez idő alatt meghal valaki. Nem baj ha így lesz csak nem bírom kivárni :hopp:

smash++

Quote from: Bishop on 2008-06-15, 19:13:50
hirtelen megjelenik a főhős valami coolpozba

Naruto-HermitFox mód :D
Rem inkább: Naruto-Fox v Naruto-Kyuubi mód

blackman

Remélem a 8-farkús jinchuuriki is valami überbrutál-csáhó  ::) (esetleg csaj  :D ).

chilip

az lenne a jópofa, ha a 8 farkú jinchuriki szövetkezne Naruto-val és adna neki mondjuk tanácsokat a kyuubi-hoz.

Bishop

miből gondoljuk hogy a Orochit besealelték valakibe? a 4 farkú is raw bijuuként létezett, én szerintem azért nem találták meg mert nincs testbe. Mivel ha benne lenne valakibe biztos idővel hallanánk róluk mármint Madaraék hallanának róla.

Liquid Snake

Jó ch volt ez is. Igaz nem történt sok minden de Jiraya tiszteletére kellett egy ilyen. Megsiratta Tsunade is :) MOST jött el az ideje, hogy Naruto megváltozzon, aztán majd meglátjuk :)

chilip

most jött el az ideje, hogy NE változzon meg :D csak menjen sage-techeket tanulni. Hogy átvegye a Pervy sage helyét :)

Kraivan

Úgy tűnik megkapta a lelki fejlődést.

Legalábbis remélem. Egy ilyen után vissza ne térjen abba az állapotba ami régen volt.

Viszont volt visszaemlékezés, hogy az idézett békán ülnek.
Ez vajon utalás arra h naruto is tud idézni, csak nem nagyon akart...?
(bár érdekes itt ilyet mondani, mert akkor akar majd, ha rajzoló/rendező úr úgy óhajtja XD )