Neon Genesis Evangelion 2003

Started by Chronos, 2003-07-11, 12:24:19

Previous topic - Next topic

Dragon

Szerintem vettek is el az eredetihez képest, habár még nem néztem meg szinkronban a kettõt. De én úgy tudom, hogy azok a jelenetek, ahol az eredetinek az alkotói "olcsó" megoldást alkalmaztak, és kézi skicceket raktak be, meg régebbi részekbõl vágtak össze új szinkronnal, meg tele volt felvillanó feliratok tömkelegével, azok át lettek dolgozva.
Ja, és tudtommal a régi 25-26. rész eredetileg másról szól, mint az EoE, asszem azok a dolgok csak az originálban vannak, sehol máshol.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Komplikato

Hmmm. Az imént (véletlenül) találtam egy gyûjtõi verziót, de az japán változat (állítólag új kiadás?) és nem tudom van e belõle R1-es.
Ez a NGE 2003-at tartalmazza, de van benne két darab 0-ik rész, amik az elõzményekrõl szólnak. Nos annak az árát jenbõl átszámolva bõven 90e+ körülre jött ki, amúgy találtam "régi" verzióból fémdobozos R1-et 72 dollárért.
Csak most mindkettõt az életben nem veszem meg, ezért nem mindegy, hogy melyik változatban mi van benne, ill. mit szedtek ki.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Dragon

Nos, ha úgy gondoljátok, nekem van CDkre kiírva régi version, az új meg elvben fenn van a szerveren (ha nincs már, az sem baj, mer nekem az is megvan - gondoltátok volna?  :rotflol: )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Komplikato

Erre gondoltam:
NEON GENESIS EVANGELION Renewal DVD-BOX
Quote1.NEON GENESIS EVANGELION Genesis 0:0 IN THE BEGINNING
  ビデオリリースに先駆け庵野監督を始めスタッフたちのインタビューなどを収録した特別版。現在廃盤。
2.NEON GENESIS EVANGELION Genesis 0:0`THE LIGHT FROM THE DARKNESS
Ez a bónusz lemezen van, meg sok más is, de azokat nem tudom elolvasni (még), mert csak japánul írták ki.

Nekem is ki lesz írva ... talán mindkettõ. Csak most filózom rajta, hogy venni kéne valamit szülinapomra (kb. addigra kapom meg, ha megrendelem), és akkor már azt hiszem a felújított kéne, csak kétséges az ára.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Dragon

Hát, szép ajándék, meg kell hagyni. Bárcsak nekem is ilyesmiket ajándékoznának   :beken:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Gábor83

Quote from: KomplikatoErre gondoltam:
NEON GENESIS EVANGELION Renewal DVD-BOX

Ez a bónusz lemezen van, meg sok más is, de azokat nem tudom elolvasni (még), mert csak japánul írták ki.

Nekem is ki lesz írva ... talán mindkettõ. Csak most filózom rajta, hogy venni kéne valamit szülinapomra (kb. addigra kapom meg, ha megrendelem), és akkor már azt hiszem a felújított kéne, csak kétséges az ára.

Ajánlom, hogy nézzél szét a német ebayen, meglepõen sok anime dvd set van aukción, méghozzá baromi jó árakon!

.Attila

Quote from: Gábor8330e még mindig rablás szvsz. Habár, még mindig jobb, mint a Fotexnetnél, ahol 10e!! a dvdk darabja,sum 80e!!!! Itthon szerezted be?
e-bayrõl, és szerintem 8 DVD-ért 30ezer nem sok (darabja kevesebb mint 4000 Ft, pedig az itthoni akciós dvd-k kerülnek 4000 Ft-ba!).

Komplikato

Buta kérdés tõlem: Ott az eBay-en ezek a cuccok újak, vgy csak használt van?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Quote from: Gábor83Ajánlom, hogy nézzél szét a német ebayen, meglepõen sok anime dvd set van aukción, méghozzá baromi jó árakon!
Lehet, de ott nem a német kiadások vannak? Nekem azok nem kellenek, legfeljebb ingyen.

Gábor83

Quote from: KomplikatoButa kérdés tõlem: Ott az eBay-en ezek a cuccok újak, vgy csak használt van?
Vannak áruházak, amik ott is hirdetnek, ill terjesztõk. Legalábbis nekem úgy tûnik,mert vannak készeltben zsír új dolgok is.

Gábor83

Quote from: TriviLehet, de ott nem a német kiadások vannak? Nekem azok nem kellenek, legfeljebb ingyen.
Van ott minden féle. Amúgy kétlem, hogy lenne külön német kiadás. Bár ki tudja? Lehet akkor biznisz, hogy fordítják élesben.

Komplikato

Quote from: Gábor83Van ott minden féle. Amúgy kétlem, hogy lenne külön német kiadás. Bár ki tudja? Lehet akkor biznisz, hogy fordítják élesben.
Bocs amiért kételkedtem!  :bsd:
Ezt találtam ...
Igaz ez "csak" a sorozat, de jó áron van 135€-ért.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Gábor83

Quote from: KomplikatoBocs amiért kételkedtem!  :bsd:
Ezt találtam ...
Igaz ez "csak" a sorozat, de jó áron van 135€-ért.

Én is megtaláltam :) Kicsit borsos ez is. Mivel németül nem tudok, lehet, h zsír új. Tudja a fene,h miért ilyen kib* drága az eva, és miért van minden más teljessen baráti áron. Lásd a fent említett RahXephon 23eur.

Dragon

Azt írják, hogy új, és eredeti csomagolásban van.
Németországban állítólag egyáltalán nem jelent meg.
Ha jól láttam, eddig 0 ember licitált rá.
De arra felhívnám a figyelmedet, hogy 1-es régiós, tehát USA/Canada régióra beállított DVD kell hozzá.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Gábor83

Quote from: bpka000Azt írják, hogy új, és eredeti csomagolásban van.
Németországban állítólag egyáltalán nem jelent meg.
Ha jól láttam, eddig 0 ember licitált rá.
De arra felhívnám a figyelmedet, hogy 1-es régiós, tehát USA/Canada régióra beállított DVD kell hozzá.
Az ilyen régió-kódok megkerülésére vannak nagyon finom módozatok  :lazza:

Dragon

Haha, ezt nem tagadom, csak arra az esetre gondolta ha ugye nem akarunk "finomkodni"  :lol:
Csak aztán nehogy azt mondja valaki hogy bûncselekmény elkövetésére lázítasz itt bárkit  :hopp:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Komplikato

Azért még is "picit" ólcsóbb mint a 43.000 jen, nem ???
Amúgy nekem azt mondta valaki, hogy R1-es NTSC-t csak csak le tuok játszani, de asztali ketyerében R2-es japán NTSC-t már nem tuti ...
Aki meg régiózáras lejátszót vesz, az megérdemli  :rolleyes:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Dragon

http://arfolyam.iridium.hu/

tényleg olcsóbb, sõt szerintem a szállítási költségen is spórolsz

1 Yen=1.8184 Ft -> 43000Yen=78191.20Ft !!
1 EUR=247.87 Ft -> 135EUR=33462.45Ft
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Gábor83

Most erõsödik a forint, most kell lépni, ha akarsz vmit!

.Attila

Quote from: Gábor83Én is megtaláltam :) Kicsit borsos ez is. Mivel németül nem tudok, lehet, h zsír új. Tudja a fene,h miért ilyen kib* drága az eva, és miért van minden más teljessen baráti áron. Lásd a fent említett RahXephon 23eur.
23€ az egész sorozat?!

Komplikato

Quote from: Gábor83Most erõsödik a forint, most kell lépni, ha akarsz vmit!
Akartam is kérdezni, móta ennyire gyengusz a Yen?  :wtf:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Komplikato

Quote from: Trivi23€ az egész sorozat?!
Ha elõzõ postjából jól értettem akkor 23.000Ft volt, nem?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Dragon

Nemrég olvastam az usteam fõoldalán egy anime DVD boltról, lehet, hogy ott még olcsóbbért meg tudják számítani. Nem ismerem a helyet, de ez is egy lehetõség talán.

QuoteRe: Anime - Manga - Comics bolt (Értékelés 1)
Írta: Feldin Idõpont: 2004. aug. 16., 10:46
(Felhasználó adatai | Üzenetküldés) http://  
No, megnéztük egy páran ezt a boltot.
330-as dollár szorzóval dolgozik.
Van egy pár dolog raktáron, de fõleg rendelésre megy.  
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

eur-t írt... az viszont gyanús ár, nagyon gyanús.

.Attila

Quote from: bpka000Nemrég olvastam az usteam fõoldalán egy anime DVD boltról, lehet, hogy ott még olcsóbbért meg tudják számítani. Nem ismerem a helyet, de ez is egy lehetõség talán.
Hai-hai, már itt díszeleg a polcon az Akira :)

Gábor83

Quote from: KomplikatoAkartam is kérdezni, móta ennyire gyengusz a Yen?  :wtf:
A yent a japán központi bank szándékosan gyengíti, hogy versenyképes legyen az exportja amerikával szemben.

Gábor83

Quote from: TriviHai-hai, már itt díszeleg a polcon az Akira :)
Voltál abban a boltban? Milyük van, milyen árakon dolgoznak?

330Ft-os EUR vagy USD nem jó üzlet nekünk, nagyon nem. A HUF most 248:1-hez az EUR-val, USD-vel 220 körül lehet.

Shadowolf

Srácok, a forint aktuális árfolyamáról való diskurálást kérlek az offtopic threadben folytassátok.  :rolleyes:

Gábor83

Quote from: ShadowolfSrácok, a forint aktuális árfolyamáról való diskurálást kérlek az offtopic threadben folytassátok.  :rolleyes:
Sry, de import holmiknál szvsz nem elhanyagolható, h mennyit fizetsz most, vagy mennyivel többet egy hét múlva. Majd mostantól priviben küldözgetem a napi aktuális árfolyamot a fórumlakóknak!  :hopp:

Dragon

nincs szükség a küldözgetésre, a link amit adtam az mindig aktuális, cégek ehhez igazodnak
nekem pl. alapból a "Kedvencek"-ben van
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]