Main Menu

Harry Potter

Started by Fazék, 2006-11-21, 13:22:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

#30
Quote from: noriko on 2006-11-25, 01:59:57
Quote from: kikuchiyo on 2006-11-24, 21:16:33
Én elhatároztam, hogy az esedékes újraolvasás már japánul lesz. Egyrészt jó lesz szövegértési gyakorlatnak meg fejleszti az olvasási sebességemet, másrészt megtudok olyan pótolhatatlanul fontos szavakat, mint pl. durrfarkú szurcsók. (shippobakuhatsu sukuryuuto egyébként XD)
:muhahah: , bár azért a magyar nevével sem szégyenkezhetünk! tényleg, angolul hogy van?

Blast-ended skrewt   :__devil:

Filmekhez: az eddigi négyet megnéztem, de most úgy gondolom, hogy a többit kihagyom. Meguntam, hogy a filmek jelentős része abból áll, hogy "figyuzzatok milyen frankó trükköket tudunk csinálni az übermodern számítógépeinkkel!!!" (most két olyan jelenet jut eszembe, ami szerintem fölösleges volt: a 2.-ban a kocsival repülős-vonattal majdnem összeütközős, meg a 4.-ben a sárkányos-Roxfort összes tornyát lerombolós.) Meg amit már említettetek, hogy a könyv sok poénját kihagyták.

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-24, 21:16:33
Egyrészt jó lesz szövegértési gyakorlatnak meg fejleszti az olvasási sebességemet, másrészt megtudok olyan pótolhatatlanul fontos szavakat, mint pl. durrfarkú szurcsók. (shippobakuhatsu sukuryuuto egyébként XD)

Te jó ég...  :lul:

Piton amúgy tipikusan kiszámíthatatlan egyéniség, lesz még itt csavar szerintem (bár a 6. könyv vége valóban sokkoló volt, én pl. vagy 3 napig voltam a hatása alatt  :rotfl:).

Kvikveg

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:45:33
Quote from: kikuchiyo on 2006-11-24, 21:16:33
Egyrészt jó lesz szövegértési gyakorlatnak meg fejleszti az olvasási sebességemet, másrészt megtudok olyan pótolhatatlanul fontos szavakat, mint pl. durrfarkú szurcsók. (shippobakuhatsu sukuryuuto egyébként XD)

Te jó ég...  :lul:

Piton amúgy tipikusan kiszámíthatatlan egyéniség, lesz még itt csavar szerintem (bár a 6. könyv vége valóban sokkoló volt, én pl. vagy 3 napig voltam a hatása alatt  :rotfl:).
En is, de amiatt, hogy ennyire lufi volt a konyv. Azon kivul semmi tartalom nem volt benne.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 19:30:34
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 16:45:33
Quote from: kikuchiyo on 2006-11-24, 21:16:33
Egyrészt jó lesz szövegértési gyakorlatnak meg fejleszti az olvasási sebességemet, másrészt megtudok olyan pótolhatatlanul fontos szavakat, mint pl. durrfarkú szurcsók. (shippobakuhatsu sukuryuuto egyébként XD)

Te jó ég...  :lul:

Piton amúgy tipikusan kiszámíthatatlan egyéniség, lesz még itt csavar szerintem (bár a 6. könyv vége valóban sokkoló volt, én pl. vagy 3 napig voltam a hatása alatt  :rotfl:).
En is, de amiatt, hogy ennyire lufi volt a konyv. Azon kivul semmi tartalom nem volt benne.
A 6. könyv a 7. könyvvel együtt alkot majd egy egészet. Valahogy úgy, mint a Kill Bill 1-2 vagy a Mátrix 2-3 vagy stb. Érthető, hogy nem volt teljes a tartalom, majd 7. könyv után meglátjuk.  :smile:

Kvikveg

Vaze, akkor miert nem 6 konyv van??! Ezt nagyon olcso kifogasnak tartom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 22:27:34
Vaze, akkor miert nem 6 konyv van??! Ezt nagyon olcso kifogasnak tartom.

Több pénzt lehet így kifacsarni.

Solid Snake

Quote from: Rounin on 2006-11-25, 22:28:10
Quote from: Kvikveg on 2006-11-25, 22:27:34
Vaze, akkor miert nem 6 konyv van??! Ezt nagyon olcso kifogasnak tartom.

Több pénzt lehet így kifacsarni.

Eredetileg is 7 könyv volt betervezve, mikor Rowling nekikezdett A bölcsek kövének. Ettől eltekintve Rounin szempontja helytálló.

Kvikveg

Igen, 7et tervezett, azt tudtam. De akkor meg miert nem toltotte fel kicsit tobb tartalommal? :ejj:
En azt vartam, hogy a 6. konyvben is lesz valami tartalom. Ugy voltam vele, mint amikor neha Nok Lapja kerul a kezembe es vegigmegyek rajta. Utana ugy erzem, mintha kiesett volna egy kis ido az eletembol, hatas meg semmi.
Az elso konyv tokjo volt, masodikkal elvoltam, harmadikat szeretem Sirius miatt, de az utana levoknel ervenyesul a fekete lyuk effektus, nehany jelenet kivetelevel. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Azért a Tűz Serlege eseménydús volt (talán pont ezért tűnik úgy, hogy a filmben nagyon sietős a tempó).  :smile:

sunyi

#39
Másnak is támadt már az az érzése, hogy angol után magyarul is olvasva a könyveket, azok egyszerűbbnek, gyerekesebbnek tűnnek?
/loving a precious person ^^/

sirtomi

Én csak tervezem angolul is elolvasni, de még nem kezdtem neki :)

Engem nem lepett meg a 6. könyv végén Piton tette. Valahogy számítottam valami durvára és szerintem nem lehet még mindig tudni, hogy Piton most ki mellett áll.

kikuchiyo

sunyi: erre konkrétan nem tudok reagálni, mert én nem vettem a magyar kiadásokat a kezembe, amióta az angolt olvastam :), de az tény, hogy az angol 4. kötet volt az, ami igazán megfogott. Előtte, az első 3 könyv magyarul nem igazán hatott meg.

Kvikveg: A 4. nekem a kedvencem, az ötödikkel már vannak gondok, de azért még jó könyv, a 6. viszont pont annyira üres, amilyennek mondod. 600 oldal arról, hogy Harry leselkedik Draco után.  :ejj:
Failure is the default option

Mishra

érdekes, első másfél részt olvastam origban, meg az elsőt madzsarszkiul is, de vhogy nem fogott meg. mondjuk engem, a fiatalabb korosztályoknak szóló könyvek közül általában csak a még fiatalabbaknak szólók fognak meg. (ezek általában olyanok, mint a Kis Herceg, vagy a Balszerencse Áradása: egyszerre szólnak kicsinek és nagynak. :) ugye Lythis? :D) a HP meg elvben pont az én korosztályomnak van feltalálva, vagymi. O_o

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-27, 13:43:22
Kvikveg: A 4. nekem a kedvencem, az ötödikkel már vannak gondok, de azért még jó könyv, a 6. viszont pont annyira üres, amilyennek mondod. 600 oldal arról, hogy Harry leselkedik Draco után.  :ejj:

Azért a Sectumsempra és a könyv is ütős volt. Kíváncsi vagyok, hogy a filmvásznon hogyan valósítják meg a Sectumsempra-s jelenetet. Az bőven 18+.

sirtomi

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-30, 20:34:39
Azért a Sectumsempra és a könyv is ütős volt. Kíváncsi vagyok, hogy a filmvásznon hogyan valósítják meg a Sectumsempra-s jelenetet. Az bőven 18+.
Szerintem egyszerűen nem lesz benne, max dvd-n kivágott jelenetek között :D

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2006-12-01, 11:33:12
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-30, 20:34:39
Azért a Sectumsempra és a könyv is ütős volt. Kíváncsi vagyok, hogy a filmvásznon hogyan valósítják meg a Sectumsempra-s jelenetet. Az bőven 18+.
Szerintem egyszerűen nem lesz benne, max dvd-n kivágott jelenetek között :D

Nem ajánlom, hogy meg merjék tenni. :Eztneked:
Egyik kedvenc jelenetem a könyben.

sirtomi

Pedig ha benne lesz akkor szigorúbb besorolást kap és kevesebb pénzt hoz :)

csacsa

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-30, 20:34:39
Quote from: kikuchiyo on 2006-11-27, 13:43:22
Kvikveg: A 4. nekem a kedvencem, az ötödikkel már vannak gondok, de azért még jó könyv, a 6. viszont pont annyira üres, amilyennek mondod. 600 oldal arról, hogy Harry leselkedik Draco után.  :ejj:

Azért a Sectumsempra és a könyv is ütős volt. Kíváncsi vagyok, hogy a filmvásznon hogyan valósítják meg a Sectumsempra-s jelenetet. Az bőven 18+.

Kicsit régen olvastam már a könyveket így nem ugrik be hogy mni is történt a Sectumsempa-nál. Megmondanátok, lécci lécci lécci... :hopp:

Nekem is a 4. könyv a kedvencem és nagyon fájt amikor átköltötték az egészet...a film kedvéért. :Eztneked:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

sirtomi

Quote from: csacsa on 2006-12-01, 21:45:25
Kicsit régen olvastam már a könyveket így nem ugrik be hogy mni is történt a Sectumsempa-nál. Megmondanátok, lécci lécci lécci... :hopp:

Nekem is a 4. könyv a kedvencem és nagyon fájt amikor átköltötték az egészet...a film kedvéért. :Eztneked:
Ezt a varázslatot is a Félvér Herceg könyvéből olvassa Harry és Malfoy-on próbálja ki a mosdóban és elég véres :)

kikuchiyo

[spoiler=Sectumsempra]H rajtakapja Dracot a lányvécében, amint önk sír. Draco megpróbálja Crucióval megtámadni, erre H visszatámad a Sectumsempra nevű varázslattal, amit a Vérherceg/2 könyvéből tanult. Dracóból erre dőlni kezd a vér.[/spoiler]

Amúgy nem teljesen értem, hogy működnek ezek a varázslatok. Pl. erről a Sectumsempráról semmi nem volt leírva a könyvben a nevén kívül. Azt jelenti ez, hogy a legbonyolultabb, legsötétebb mágiát is végrehajthatja egy másodikos varázstanuló, ha megtanulja a nevét (max. 15 karakter)?
Vagy úgy megy ez, hogy van egy (vagy több) varázsfüggvény-könyvtár (include "stdmagic.h" vagy "darkmagic.h") , és az egyes varázslatok megtanulása abból áll, hogy a varázsfüggvények hívási címeit és elvárt argumentumait kell betanulni? Pl. extern void  _dark_Sectumsempra(M_TARGET_T *target, int strength) ;
Failure is the default option

sirtomi

Ezen én is gondolkodtam kiku. Érdekes kérdés. Valami olyasmire jutottam, hogyha létrehoz valaki egy varázslatot az valahogy beépülhet a varázsvilágba "include" :) De viszont minden varázslat végrehajtásához valamilyen szinten kell lennie az illetőnek. Mondjuk Harry kivételes eset :D

csacsa

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-01, 22:11:34
[spoiler=Sectumsempra]H rajtakapja Dracot a lányvécében, amint önk sír. Draco megpróbálja Crucióval megtámadni, erre H visszatámad a Sectumsempra nevű varázslattal, amit a Vérherceg/2 könyvéből tanult. Dracóból erre dőlni kezd a vér.[/spoiler]
köszi szépen a helpet, így mostmár beugrik a dolog... :merci:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

noriko

#52
én is köszi! mostmár nekem is!  :D


Egy rakás klipp, szinte össze lehet rakni belőle az egész HP5 filmet!  :haha:  (cuki az új haha-smiley! ^^ ) enjoy!

(ha nem jön be, próbáljátok meg később. youtube-os videók, és most a youtube sem jön be valamiért...)
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2006-12-03, 23:24:48
én is köszi! mostmár nekem is!  :D


Egy rakás klipp, szinte össze lehet rakni belőle az egész HP5 filmet!  :haha:  (cuki az új haha-smiley! ^^ ) enjoy!

(ha nem jön be, próbáljátok meg később. youtube-os videók, és most a youtube sem jön be valamiért...)
:cool: köszi a link-et  :merci:

sirius, luna, new director, dumbledore's army videóknál nektek sincs hang?

kikuchiyo

#54
Hát ez az Umbridge katasztrofális.

Szerk: Azt a félszemű pasast (nemtom hogy híjják) eltalálták így a képek alapján, Bellatrixből is lehet még valami, és Luna is tetszik... Cho viszont egyszerűen átlagos. Esküszöm, az az aranyos koreai lány, aki mellettem ült a nyelvvizsgán, az is szebb volt nála (sokkal).

Viszont hátha van, aki még nem ismeri ezt :)
Failure is the default option

Ramiz

Van egy flash-es Harry Potter-es bábfilm (kézre húzható bábokkal), azt linkelje inkább be valaki, az nagyon király. :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-04, 01:32:57
Hát ez az Umbridge katasztrofális.
abszolút egyetértek...
Quote from: Umbridge-t játszó színészIt is nice to play someone who's very straightforward, and very nice with a lot of other stuff going underneath. So I thought it was quite important to have a caring sort of look.
ezek olvasták a könyvet?? :wtf:

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2006-12-04, 01:35:32
Van egy flash-es Harry Potter-es bábfilm (kézre húzható bábokkal), azt linkelje inkább be valaki, az nagyon király. :lol:

Potter Puppet Pals! 2

Parancsolj.  :tezsvir:

sirtomi

#58
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-04, 01:32:57
Hát ez az Umbridge katasztrofális.
Ezzel teljesen egyetértek. Olvasták ezek a könyvet egyáltalán?

Bellatrix jónak tűnik, Cho viszont nem tetszik. Szép lány, de én másmilyennek képzeltem el :)

Luna sem rossz. Kicsit hülyébb, hippisebb ruházatot képzeltem el neki :) Nem volt valami idétlen szemüvege is a könyvben (valamiért ez ugrik be állandóan :))?

kikuchiyo

Luna: nem hülye szemüvege volt, hanem a szeme volt pingponglabdaszerűen kitüremkedő. Asszem.
Failure is the default option