Main Menu

Magyar nyelvű mangák

Started by Ramiz, 2006-11-23, 20:51:27

Previous topic - Next topic

Renia

Quote from: Eberinu on 2007-03-28, 11:12:49
Most hétvégén lesz képregény feszkó?Vagy mikor?csak mert meg lehet venni majd az Árnybíó 5öt :D
http://fesztival.kepregeny.info/

Eberinu

Na ezen ott leszek,márcsak a manga miatt is,és talán beugrok vetítésre is :P

devcsa

Nemrégiben indult oldalán, a Mangafan kiadó 3 új manga megjelenését jelenti be kétnaponta, egymás után. Az első cím az Alive! a második a Rurouni Kenshin a harmadikat majd még kiderül.
A rurounira vevő vagyok :cool:

Eberinu

Most néztem én is a Rurouni engem is érdekel,az alivet meg eldöntöm ha beleolvastam..a harmadik is érdekel,mert az nagy durranásnak igérkezik,ha még überrassung :D Viszont Árnybíró lesz most szombaton aztán még ott az Ai is!

devcsa


chilip

elmentem, megvettem, elolvastam ^^ 5. kötet az árnybíróból :D jó volt, remélem azért, hogy a 6. kötetre [spoiler]végre megcsináltatja a Mahai pecsétjét...[/spoiler]

Raggie

Quote from: chilip on 2007-03-31, 13:53:14
elmentem, megvettem, elolvastam ^^ 5. kötet az árnybíróból :D jó volt, remélem azért, hogy a 6. kötetre [spoiler]végre megcsináltatja a Mahai pecsétjét...[/spoiler]
Miért? Így szerintem külön poén. :)

Más: Volt valaki végülis a képregény fesztiválon?? Milyen volt? Érdemes volt elmenni? Lehetett vásárolni pl meg ilyenek? Infóóóót! :D csupa fül(szem) vagyok.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Volt kepregenyfesztival??! MIKOR??! Nehogy mar megint lemaradtam!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

#68
nah én voltam (mint korábbi postomból lehetett következtetni  :lazza: ) elég kis helyen volt a látogatók számához képest - alig lehetett mozogni :P . Volt bemutató, ahol a teljesen kezdőket oktatták a mangákról és animékről. Később volt anime - animációs film vetítés (bár addig nem maradtam - a Renaissance-t leadták többek között), poszterek, kis modellek-babák-játékok különböző marvell szuperhős alakban (volt LOST akciófigurák is  :eek: el is kerültem azt a standot gyorsan). Lehetett venni temérdek régi marvell képregényt és mangákat is, bár manga téren akkora nem volt a választék. Volt manga magyar és angol nyelven (lehet volt ott japánul is, annyira nem néztem szét) a következőkkel találkoztam: Full Metal Panic!, Naruto (elég sok kötet - 8-9), Bleach (ebből is), Inu Yasha, Berserk, Árnybíró ugye  :szemuveges: külön helyen árulták mind az 5 kötetét, volt még egy jópár, amikkel nem voltam ismeretségben és sajna a nevükre nem emlékszem. Összességében megérte elmenni, és ami meglepő hogy sok szülő is eljött és meg is hallgatták a mangákról szóló előadást  :jee: remélem ezzel nagy mértékben csökkent az előítélet

itt a programja: http://fesztival.kepregeny.info/

Quote from: Kvikveg on 2007-04-02, 22:59:03
Volt kepregenyfesztival??! MIKOR??! Nehogy mar megint lemaradtam!

március 31. elöző hét szombat

Renia

#69
Quote from: chilip on 2007-04-02, 23:11:03
Lehetett venni temérdek régi marvell képregényt és mangákat is, bár manga téren akkora nem volt a választék. Volt manga magyar és angol nyelven (lehet volt ott japánul is, annyira nem néztem szét) a következőkkel találkoztam: Full Metal Panic!, Naruto (elég sok kötet - 8-9), Bleach (ebből is), Inu Yasha, Berserk, Árnybíró ugye  :szemuveges: külön helyen árulták mind az 5 kötetét, volt még egy jópár, amikkel nem voltam ismeretségben és sajna a nevükre nem emlékszem. Összességében megérte elmenni, és ami meglepő hogy sok szülő is eljött és meg is hallgatták a mangákról szóló előadást  :jee: remélem ezzel nagy mértékben csökkent az előítélet
Volt Rozen Maiden és Gravitation manga is (angol) ^_^ Illetve AS magazint is lehetett venni...
Amúgy meg elég gagyi volt az animés/mangás előadás...^^' Illetve én jobbra számítottam...Remélem még gyakorolja a srác. :)
A többi meg nem érdekelt túlságosan...

Kvikveg: Pont ezen az oldalon írtam az első postba a honlap linkjét... :)

Kvikveg

Ja, en meg heti 1x erek ra mostanaban benezni. :/ Fene.
Nezzuk a jo oldalat: nem szortam el a penzemet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

miért adták ki újra az Árnybírót? mien hibák voltak benne?

Fate


Tegnap kolbászoltam egy kicsit egy könyvesboltban és meglepődve tapasztaltam, hogy egy második kiadó is lát fantáziát a hazai mangakiadásban. Aztán belelapozva az ott található két mangába, ill. szétnézve a weboldalukon rá kellett jönnöm, hogy korai volt az öröm. A kiadó nem kevesebb mint 6 mangát ad ki egyszerre és mindeközben bizonyítja a régi mondás létjogosultságát miszerint a kevesebb néha több. Szóval 6 ekkora sz*r helyett adtak volna ki inkább egy jót.

Mindenesetre a kiadó weboldalán bele is lehet olvasni a mangákba, úgyhogy aki nem hiszi járjon utána:

http://mangattack.hu
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

motifator

Ezek tényleg ennyie sz@rok?
Úgy értem ne-vedd-meg-mert-ablakon-kidobott-pénz szinten sz@rok?
Ok, a Házi Ninja valszeg nem az én világom, de beleolvasgattam az előzetesekbe a honlapon, és némelyiknek még adnék is egy esélyt, ha nem túl drágák (max. 1500 pénz).
A Dramacon például egész szimpi így elsőre, a Nyári Srácok (ekkora hülye egy nevet...) is lehet, hogy megérne egy próbát. A Bizenghast lehet, hogy nem rossz, de engem nem győzött meg így elsőre. A Földfény elég gagyinak tűnik a Házi Ninjával együtt. Az Éjféli Opera meg ilyen mittudomén kategória, kicsit bukásszaga van.

Valaki olvasta már valamelyiket? Ha jól tudom, a Bizenghast meg a Nyári Srácok már kijött.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fate


Hát én tegnap átlapoztam a Nyári Srácokat meg a Bizenghast-ot.

Háát, Nyári srácok: amit láttam belőle: baseball+erős mellizomzatú, lengén öltözött hölgyek. Szóval ez nekem nagyon nem nyert.

Bizenghast: A borítója megtetszett ezért ezt kicsit jobban átfutottam. Először is szerintem igen gyenge a rajzolása, másrészt az első benyomásom: valahogy olyan mintha a 14-15 éves korosztálynak készült volna, de ez a többi mangára is vonatkozik.

Mondjuk legalább az ára rendben van: 1490 Ft
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Eberinu

Na rögtön kérdéssel kezdem:Mi volt a meglepi 3. kiadott manga a Rorouni meg az Alien mellett? Milyen hibákról van szó az Árnybíró előző mangáival kapcsban? És végül a Princess Ait is kiadták már?Merhogy azt tavaszra igérték.Én nem voltam a feszkón végül,ezért kérdem.

Fate

"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Eberinu

Na azt meg nem veszem. Nem is vagyok egy Naruto típus.....

Kvikveg

Quote from: chilip on 2007-04-03, 21:37:05
miért adták ki újra az Árnybírót? mien hibák voltak benne?
??? Ez engem is erdekelne...
Nem tudja vki 5. kotet van mar Alexandraban?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fate


Az Astoriánál lévő Alexandrában tegnap este még nem volt.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Eberinu

Tegnap én 3 helyen is néztem és még sehol sincs,pedig 31.étől elvileg kapni kéne.......mérges vok---puff---puff---De majd gyakran lecsekkolom...

chilip


Renia

Quote from: Fate on 2007-04-04, 11:25:52
Bizenghast: A borítója megtetszett ezért ezt kicsit jobban átfutottam. Először is szerintem igen gyenge a rajzolása...
*Bólogat.*
Tényleg elég gagyi a rajzolása...

Szacsi

Nekem is volt alkalmam az egyik ALexandra könyvházban belepillantani.  :eek:
És most gonosz leszek és azt mondom, hogy egy ilyen cuccért én nem fogok pénzt kiadni.

Eberinu

Na egyenlőre nem kapni még mindig Árnybírót, uh. megvettem az Ai 2-t :D Kár hogy csak 3 kötetes összesen.Meg van még két uj manga szerű manga:Bolondok aranya, Tarot café....valaki vágja milyen? De a Warcraft animenak naon jó a rajzolása :D

Szacsi

Warcraft anime?  0.0  :D

A Princess Ai-ból én csak az első kötetet olvastam, de nem igazán tetszett. (Viszont nagyon szép kiadás.)
A Tarot café még érdekel, de a borítója elrettentett XD

Eberinu

#86
Bocs, modosító indítvány, elirtam XDDD Warcraft mangára gondoltam na :D
Az Ai-t csak én olvasom? O_O Mondjuk lányoknak szól inkább, de mégis, senki mááááás?

Raggie

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 16:16:18
Bocs, modosító indítvány, elirtam XDDD Warcraft mangára gondoltam na :D
Az Ai-t csak én olvasom? O_O Mondjuk lányoknak szól inkább, de mégis, senki mááááás?
Nem olvasom, de mindenesetre az EXIT-ben volt egy hirdetés, hogy kijött a 2.kötet(nemtom hol tartasz).
Itt egy link: http://www.comicsinvest.hu

KÉPREGÉNYFESZKÓ: -damn!- mér nem voltam ott... :grrr: Nna mindegy majd legközelebb.
   A manga előadáshoz: nekem mindegy hogy milyen gagyi az az előadás, de a lényeg az hogy voltak ott idősebb emberek. Mert akármilyen gagyi azt azért leszűrik belőle hogy nem összetévesztendő a Hentai-val és nem kell tűzzel-vassal kiirtani a gyerekek életéből ;) .
   Árnybíró 5.kötet: HOL? HOL? HOL? :eek:
   Gagyi mangák: hát ez elszomorító... már épp kezdtem örülni, hogy a magyar mangapiac is felfuthat ha továbbra is ilyen jó minőségű mangákat adnak ki, de úgy látszik a szarok is bejönnek... amit mondjuk nem értek mert ha szar akkor hogyan jut el ide hozzánk... nna mindegy... :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

motifator

Quote from: Raggie on 2007-04-17, 12:26:19
amit mondjuk nem értek mert ha szar akkor hogyan jut el ide hozzánk... nna mindegy... :ejj:
Azért, mert könnyebb/olcsóbb a jogokat megszerezni rá, mint a eredeti japán sikersorozatokra.
Érdemes elolvasni a mangafan weboldalán a Tárgyalás japánokkal 1. című írást. Szerintem tanulságos.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Szacsi

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 16:16:18
Bocs, modosító indítvány, elirtam XDDD Warcraft mangára gondoltam na :D
Az Ai-t csak én olvasom? O_O Mondjuk lányoknak szól inkább, de mégis, senki mááááás?

Nekem egyelőre az első kötete is bőven elég volt ^^"
És bár lány vagyok, nem jött be ez a csinikislányvagyokakiremindenférfirácuppan stílus.  :redface: