Forummotor csere

Started by zsozso, 2006-04-07, 00:47:27

Previous topic - Next topic

Selmo

Na leteszteltem ezt a szavazós modot és tökéletesen működött a verziószám átírása után. Gyorsan le is magyarítottam. :) Kétféle opció van benne - ill. letiltás is - az egyik listába teszi a szavazókat:

a másik legördülőmenübe:

A második nekem nem igazán szimpatikus megoldás.

Továbbá belebotlottam egy custom profile modba, ami lehetővé teszi, hogy további dolgokat adjon meg az ember a profiljában. Hirtelen ez a 4 lehetőség ugrott be:

De természetesen bármi mást is be lehet állítani. :) A profilban pedig szépen megjelennek a kitöltött mezők:

Akkor nyitok egy szavazást, hogy van-e ezekre igény, addig ne zavarjuk vele Zsozsot.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

#301
 :jee: ty

[spoiler=haber ezt en meg nem latom,avagy meg nem is kell?][/spoiler]

edit : már láttom sry

Próféta

Egy pillanat.
Ugye a custom profile most lehetővé tesz külön titkos és nyilvános szavazások indítását? (ez a "kétféle opció van benne" ezt jelenti?)
Bizonyos érzékenyebb kérdéseket nem lenne jó nyilvánosan megszavaztatni.

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-10-23, 20:51:12
Egy pillanat.
Ugye a custom profile most lehetővé tesz külön titkos és nyilvános szavazások indítását? (ez a "kétféle opció van benne" ezt jelenti?)
Bizonyos érzékenyebb kérdéseket nem lenne jó nyilvánosan megszavaztatni.
Öhm nem; kevered. :) A szavazást a who voted what mod módosítja, amit Fazék talált/igényelt korábban. Ha be van állítva, minden szavazás nyílt lesz.
A custom profile moddal pedig további dolgokat lehet hozzáadni a profilhoz.
Quote from: Soldier on 2007-10-23, 20:45:33
:jee: ty

[spoiler=haber ezt en meg nem latom,avagy meg nem is kell?][/spoiler]
Nem, ezek a teszt fórumomról való képek. :)

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-10-23, 20:57:32Ha be van állítva, minden szavazás nyílt lesz.
Akkor határozott nem.

Draconire

Quote from: Selmo on 2007-10-23, 20:57:32Ha be van állítva, minden szavazás nyílt lesz.
Akkor viszont:
-1 "Igen, jó látni, kik szavaztak"
+1 "Ne, ne mutassa kik szavaztak"

mivel nem tudom visszavonni a szavazatomat.  :redface:

Fazék

#306
ööö milyen szavazás volt mostanában, vagy akármikor egyáltalán, amiben nem vállaljátok föl a szavazatotokat? ???

Quote from: Selmo on 2007-10-23, 20:57:32Ha be van állítva, minden szavazás nyílt lesz.
de hogy lehet ilyen hulladékul megírni egy mod-ot, hogy ne lehessen választani szavazásonként, hogy akarjuk-e látni a szavazókat éppen, vagy sem? ???

Selmo

#307
Lenulláztam a szavazatokat, most, hogy már mindenkinek tiszta. Lehet ismét átgondolni/szavazni.
Err... elég lett volna ha a szerkesztést bekapcsolom. Késő bánat... :( De azért bekapcsoltam.

Quote from: Fazék on 2007-10-23, 21:08:51
de hogy lehet ilyen hulladékul megírni egy mod-ot, hogy ne lehessen választani szavazásonként, hogy akarjuk-e látni a szavazókat éppen, vagy sem? ???
Szerintem nem volt ez a lehetőség a célok között, bár tényleg jó lenne egy ilyen opció.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Selmo on 2007-10-23, 20:41:16
Továbbá belebotlottam egy custom profile modba, ami lehetővé teszi, hogy további dolgokat adjon meg az ember a profiljában. Hirtelen ez a 4 lehetőség ugrott be:
Ez nem rossz, ha még egy olyan modot is találnál hozzá, ami a linkeket kis ikonként kipakolja az avatar alá, mint most az msn vagy az email van, az meg már egyenesen tökély lenne :)

Quote from: Fazék on 2007-10-23, 21:08:51
ööö milyen szavazás volt mostanában, vagy akármikor egyáltalán, amiben nem vállaljátok föl a szavazatotokat? ???
Tulajdonképpen jogos, de attól még tényleg jobb lenne, ha lehetne állítani. Ha mást nem egy "titkos amíg le nem zárul a szavazás" opció hasznos lenne. (vagy ilyen már most is van benne???)


Próféta

Quote from: Fazék on 2007-10-23, 21:08:51ööö milyen szavazás volt mostanában, vagy akármikor egyáltalán, amiben nem vállaljátok föl a szavazatotokat? ???
Mostanában éppen egy se, korábban volt.
Egyébként meg az egyik irányban viszonylag könnyű az átjárás, azaz bármikor nyilvánosságra hozhatom a szavazatomat, ha akarom, míg fordítva nem megy.

Selmo

Quote from: Manitu on 2007-10-23, 21:20:13
Ez nem rossz, ha még egy olyan modot is találnál hozzá, ami a linkeket kis ikonként kipakolja az avatar alá, mint most az msn vagy az email van, az meg már egyenesen tökély lenne :)
Megoldható, vagy a postcount fölé kerülnek, vagy a többi ikon után (netán vegyesen); de akkor sajna a profilban is csupán a kép lesz megjelenítve:


Quote from: Manitu on 2007-10-23, 21:20:13
Quote from: Fazék on 2007-10-23, 21:08:51
ööö milyen szavazás volt mostanában, vagy akármikor egyáltalán, amiben nem vállaljátok föl a szavazatotokat? ???
Tulajdonképpen jogos, de attól még tényleg jobb lenne, ha lehetne állítani. Ha mást nem egy "titkos amíg le nem zárul a szavazás" opció hasznos lenne. (vagy ilyen már most is van benne???)
Igen, az most is beállítható, hogy csak lezáráskor lehessen látni az eredményt.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Az nem baj, úgyis hülyén néz ki egy mylist=012345 típusú link a profilban. Vagy egy egységes szöveg, vagy valami kép mindenképpen szerencsésebb szerintem (persze ennél a radioaktív jelnél bármi jobb, de felteszem az simán változtatható.)


Zsiga

A titkosságot pl. úgy tudnánk megőrizni, ha beállítjuk hogy csak globalmodok meg zsozso láthassa hogy ki mire szavazott, aztán ha nyilvánosnak lett kiírva a szavazás akkor miután lezárult valamelyikünk szépen beírja a topicba hogy melyik lehetőségre kik szavaztak.

Dreamcleaver

Ok, pontosan miért is akarjuk tudni, hogy ki mire szavazott? A végeredményen nem változtat, aki meg akarja, az elmondhatja mire szavazott. Mert ugye három indok lehetséges:
1. Látni akarom ki szavazott arra, amire én, mert az jó fej.
2. Látni akarom ki szavazott másra mint én, mert az...
3. Látni akarom, hogy egy bizonyos személy mire szavazott, mert akkor in és arra fogok vagy az ellen.

Szvsz nem sok értelmét látom a modnak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Manitu on 2007-10-23, 22:02:22
Az nem baj, úgyis hülyén néz ki egy mylist=012345 típusú link a profilban. Vagy egy egységes szöveg, vagy valami kép mindenképpen szerencsésebb szerintem (persze ennél a radioaktív jelnél bármi jobb, de felteszem az simán változtatható.)
Igen, simán a spoiler volt az első gombkép, aminek kimásoltam a címét a próbához. Ha fel lesz téve, majd lehet ikont alkotni hozzájuk.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-24, 02:55:53
Ok, pontosan miért is akarjuk tudni, hogy ki mire szavazott? A végeredményen nem változtat, aki meg akarja, az elmondhatja mire szavazott. Mert ugye három indok lehetséges:
1. Látni akarom ki szavazott arra, amire én, mert az jó fej.
2. Látni akarom ki szavazott másra mint én, mert az...
3. Látni akarom, hogy egy bizonyos személy mire szavazott, mert akkor in és arra fogok vagy az ellen.

Szvsz nem sok értelmét látom a modnak.
1. talán azért, mert úgyse veszi mindenki a fáradságot hogy beírja, hogy mire szavazott (még ha meg is osztaná nyugodtan ezt a többiekkel), és mert rohadt macerás végigolvasni és fejben összesítgetni, hogy ki mire is szavazott.
2. továbbra is fölvetném, hogy mutassatok akár egyetlen vacak szavazást, amire szégyellitek a szavazatotokat

szóval nem látok részemről semmi ellenérvet a mod-dal szemben

Kuroi Tenshi

Kéne lennie valami olyan modnak, amivel van választási lehetőség,
hogy nyilvános legyen-e vagy nem. Más fórummotorral már láttam
ilyet, default titkos volt, de be lehetett állítani, hogy public legyen,
és akkor kijött egy figyelmeztető szöveg, hogy "Be advised that
this is a public poll: other users can see your selected choice",
aztán felsorolta a neveket az opciók mellé.

Ha viszont csak ez van, akkor én nem erőltetném. Akiknek nem
tetszik, azok lehet, hogy emiatt nem is szavaznának, ami sztem
rosszabb, mintha a lustábbak leszavaznák a véleményüket, csak
nem indokolnák meg.
De olyan szavazást se sokat láttam itt, ahol életbevágóan fontos
volt tudni, hogy ki mire szavazott.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 16:11:25Ha viszont csak ez van, akkor én nem erőltetném. Akiknek nem
tetszik, azok lehet, hogy emiatt nem is szavaznának, ami sztem
rosszabb, mintha a lustábbak leszavaznák a véleményüket, csak
nem indokolnák meg.
De olyan szavazást se sokat láttam itt, ahol életbevágóan fontos
volt tudni, hogy ki mire szavazott.
ez is igaz, ebben a formában tényleg hagyjuk ezt a mod-ot, már 2-3 ellenszavazat esetén is, ami már most megvan.

Manitu


Ez vajon bug, vagy csak valamilyen jogosultság nincs beállítva mezei usereknél? PM-ben nem enged spoilertaget használni.


Darkstar

Nekem is volt ilyen, uh. nem csak a sima userekre vonatkozik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

PMben minek? :confused:
(A régebbi motor sem engedtem btw., zso-szagú a dolog :D)

Manitu

Amiért sokszor a fórumon is használja az ember. Nem akarom kitörölni a quoteot, de hosszú, és jobban mutat, ha szépen becsukom egy gomb alá.


Member

Quote from: Manitu on 2007-10-28, 00:10:21
Amiért sokszor a fórumon is használja az ember. Nem akarom kitörölni a quoteot, de hosszú, és jobban mutat, ha szépen becsukom egy gomb alá.
QuoteSzereted a fügét?
Jah imádom.
QuoteBoncoltál tegnap csirkét?
Eső miatt elmaradt.
QuoteFested a hajad?
B*zi-e vagy?

Nálam kb. ilyen egy halálian hosszú pm, sztem áttekinthető.

Selmo

Quote from: Manitu on 2007-10-27, 22:26:04
Ez vajon bug, vagy csak valamilyen jogosultság nincs beállítva mezei usereknél? PM-ben nem enged spoilertaget használni.
Így van megírva a mod, nem lehet beállítani a PM-beli jogosultságokat. :)

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 16:11:25
Kéne lennie valami olyan modnak, amivel van választási lehetőség,
hogy nyilvános legyen-e vagy nem. Más fórummotorral már láttam
ilyet, default titkos volt, de be lehetett állítani, hogy public legyen,
és akkor kijött egy figyelmeztető szöveg, hogy "Be advised that
this is a public poll: other users can see your selected choice",
aztán felsorolta a neveket az opciók mellé.
Régen így működött a dolog, nem?

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-24, 16:11:25Ha viszont csak ez van, akkor én nem erőltetném. Akiknek nem tetszik, azok lehet, hogy emiatt nem is szavaznának, ami sztem rosszabb, mintha a lustábbak leszavaznák a véleményüket, csak nem indokolnák meg. De olyan szavazást se sokat láttam itt, ahol életbevágóan fontos volt tudni, hogy ki mire szavazott.
Én emlékszem olyan esetre, amikor kellemetlenség származott belőle, hogy a poll indítója (én :o ) nem titkosra állította be a szavazást. Nu mindegy. Az a lényeg, hogy legyen közismert, hogy látszanak-e a szavazók vagy nem, tehát ne legyen félreértés ebből, onnantól kezdve korrekt a dolog, max lesz, aki nem szavaz.


Tök más kérdés: van lehetőség "cserélős cenzúrára" evvel a fórummotorral? Tehát nem kicsillagozósra, hanem szócserélősre. A leggyakoribb j/ly szavakat beleírhatnánk, a tipikus hibát kicserélné a jó szóra, így a sokszori elolvasás révén berögzülne az emberekbe. Nem nagy dolog, nem is pofátlanság szerintem és mégis egy kis lépés a j/ly hibák elleni háborúban. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#325
Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 11:46:51Tök más kérdés: van lehetőség "cserélős cenzúrára" evvel a fórummotorral? Tehát nem kicsillagozósra, hanem szócserélősre. A leggyakoribb j/ly szavakat beleírhatnánk, a tipikus hibát kicserélné a jó szóra, így a sokszori elolvasás révén berögzülne az emberekbe. Nem nagy dolog, nem is pofátlanság szerintem és mégis egy kis lépés a j/ly hibák elleni háborúban. :D
ez tetszik!   :haha: :cool:

előző téma: hmm... mintha vmi moderátor írta volna (bár lehet hogy csak álmodtam), hogy látja kik szavaztak. jól emlékszem? csak mert akkor speciel tök mindegy, hogy titkosított, vagy nem titkosított szavazást indítunk, kedves paranoiás fórumtársaim a moderátorok úgyis látják a szavazataitokat :__devil:

szerk: jééé most látom, hogy az ebben a topic-ban található szavazásnál két opció is vastag betűs nálam :eek:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-04, 12:53:14
előző téma: hmm... mintha vmi moderátor írta volna (bár lehet hogy csak álmodtam), hogy látja kik szavaztak. jól emlékszem? csak mert akkor speciel tök mindegy, hogy titkosított, vagy nem titkosított szavazást indítunk, kedves paranoiás fórumtársaim a moderátorok úgyis látják a szavazataitokat :__devil:

szerk: jééé most látom, hogy az ebben a topic-ban található szavazásnál két opció is vastag betűs nálam :eek:
Én írtam mint megoldást a problémára, azt a modot úgy is be lehet állítani hogy csak egy bizonyos felhasználói csoport (értelemszerűen a globalmodok, mert bár az admin a legszűkebb kategória, de zsozso nem fog ilyenekkel szórakozni) láthassa, akik aztán beírják a végén publicba ha nyilvánosként lett meghirdetve a szavazás.
Jelenleg természetesen mi sem látjuk hogy ki mire szavazott.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-11-04, 13:05:42
Én írtam mint megoldást a problémára, azt a modot úgy is be lehet állítani hogy csak egy bizonyos felhasználói csoport (értelemszerűen a globalmodok, mert bár az admin a legszűkebb kategória, de zsozso nem fog ilyenekkel szórakozni) láthassa, akik aztán beírják a végén publicba ha nyilvánosként lett meghirdetve a szavazás.
Jelenleg természetesen mi sem látjuk hogy ki mire szavazott.
tényleg, így már beugrott, rosszul emlékeztem :redface:
de szóval sztem ez se jó megoldás. aki annyira problémázik, hogy a szavazatába mások láthatják/beleköthetnek, akkor sztem legyen akármilyen szűk csoport is, aki látja, már az is túl sok :)

Zsiga

#328
Quote from: Fazék on 2007-11-04, 13:10:04
de szóval sztem ez se jó megoldás. aki annyira problémázik, hogy a szavazatába mások láthatják/beleköthetnek, akkor sztem legyen akármilyen szűk csoport is, aki látja, már az is túl sok :)
Csak magamból tudok kiindulni. Én azt jelöltem hogy más ne lássa a szavazataimat, viszont azzal kiegyeznék hogy Selmo meg DS láthassa, ha csak akkor mondják el a többieknek ha nyilvánosnak lett meghirdetve a szavazás.

Szerk.: Na kész az új poll az OFF/Szavazzunk topicban, lássuk ki meri nyíltan vállalni a szavazatát. :D

Selmo

Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 11:46:51
Tök más kérdés: van lehetőség "cserélős cenzúrára" evvel a fórummotorral? Tehát nem kicsillagozósra, hanem szócserélősre. A leggyakoribb j/ly szavakat beleírhatnánk, a tipikus hibát kicserélné a jó szóra, így a sokszori elolvasás révén berögzülne az emberekbe. Nem nagy dolog, nem is pofátlanság szerintem és mégis egy kis lépés a j/ly hibák elleni háborúban. :D
Van, de ez esetben össze kellene írni az összes ly-os szót, hogy zsozso gyorsan bemásolhassa. Továbbá ugye nem működne annál, aki nem használ ékezetet. :)

Quote from: Fazék on 2007-11-04, 12:53:14
előző téma: hmm... mintha vmi moderátor írta volna (bár lehet hogy csak álmodtam), hogy látja kik szavaztak. jól emlékszem? csak mert akkor speciel tök mindegy, hogy titkosított, vagy nem titkosított szavazást indítunk, kedves paranoiás fórumtársaim a moderátorok úgyis látják a szavazataitokat :__devil:

szerk: jééé most látom, hogy az ebben a topic-ban található szavazásnál két opció is vastag betűs nálam :eek:
Tévedés, azt nem látjuk, hogy ki mire szavazott, csak szerkesztésnél meg tudjuk nézni, hogy melyik opcióra hány szavazat érkezett, ezt megtehetik ugye az adott fórum moderátorai, a global modok, az admin és a poll indítója is.

Ennyire meglepő egy többszavazatos poll? :) Pedig nem ez az első.

A tökéletesség unalmas.