Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Rakás.
Még a windowsban is van ilyen program, bár kissé elrejtve:
Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számgépkezelés -> Lemezkezelés

kikuchiyo

Akkor átfogalmazom a kérdést: melyik a legjobb? :)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Nem mindegy? Evvel is simán meg lehet csinálni :hehe:
Azok a programok, amiket még erre ismerek, mind fizetősek:
PartitionMagic, Acronis Disk manager, izé... elfelejtettem a nevét..
mindegy.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-14, 15:09:12
Akkor átfogalmazom a kérdést: melyik a legjobb? :)
Paragon Partition Manager. Partition Magic szereti kivégezni a partíciókat, én nem ajánlom.

Cobra

Én az adatokkal teli HDD átparcionálását semmilyen programmal nem ajánlom :)
De ha mindenképpen meg akarod csinálni, akkor előbb minden fontos adatot másolj át egy másik adathordozóra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

#185
Na most akkor bisztoss én vagyok lame, de nem jöttem rá, hogy lehet a vindóz (XP SP2) beépített Lemezkezelőjével _újrarakás és adatvesztés nélkül_ partíciót felosztani.
K_T: step by step mode plz.

szerk: a következő, amin gondolkodom, hogy beszerzek egy wireless routert (pl. egy Lynksys WRT54G-t - érvek, ellenérvek?), hogy lehessen a lakás tetszőleges pontjáról netezni. Jee.
A kérdés, hogy van-e esélye annak, hogy a jel áthatol 2 réteg födémen?
Ha igen, az már jó, mert akkor a laptop már elvileg tud kapcsolódni a wi-fire.

És azt meg lehet oldani, hogy a sima, alaplapra integrált LAN-os PC-m is lássa a wi-fit? Olyan megoldást láttam, hogy egy második wireless routert megpatkolnak hackelt firmware-rel és wireless bridge-ként használják, de két routerre nincs pénzem...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-15, 02:05:03
Na most akkor bisztoss én vagyok lame, de nem jöttem rá, hogy lehet a vindóz (XP SP2) beépített Lemezkezelőjével _újrarakás és adatvesztés nélkül_ partíciót felosztani.
K_T: step by step mode plz.

szerk: a következő, amin gondolkodom, hogy beszerzek egy wireless routert (pl. egy Lynksys WRT54G-t - érvek, ellenérvek?), hogy lehessen a lakás tetszőleges pontjáról netezni. Jee.
A kérdés, hogy van-e esélye annak, hogy a jel áthatol 2 réteg födémen?
Ha igen, az már jó, mert akkor a laptop már elvileg tud kapcsolódni a wi-fire.

És azt meg lehet oldani, hogy a sima, alaplapra integrált LAN-os PC-m is lássa a wi-fit? Olyan megoldást láttam, hogy egy második wireless routert megpatkolnak hackelt firmware-rel és wireless bridge-ként használják, de két routerre nincs pénzem...
1. Hát főleg sehogy, a beépített partícionáló ilyet nem tud. :)
2.Igen, egy jó wifi access point simán átmegy két födémen. (Az már egy másik kérdés hogy a noti beépített wireless okossága is tudja-e ugyanezt, mert ugye visszafelé is el kéne jutnia a jelnek...)
3. A sima LAN-os PC-det meg kábellel összekötöd a wifi routerrel és máris látni fogja a wireless hálót. ;)

Kuroi Tenshi

Az egész meghajtó már konvertálva van?
Akkor külső program kell hozzá.

Ha még van szabad hely, akkor a formázatlan területre jobbklikk,
utána adja magát.

Ha az adatok fontosak, mentsd el előbb őket.
A particionálást mindig az oprendszer felrakásakor érdemes csinálni,
utólag nem.


Második:
wrt54g elég elterjedt, sok verziója van, de nem mindegyik ugyanolyan
jó. Keress reviewt. Hogy átmegy-e két réteg födémen... nézd, a sóház
földszintjén teljes a jel, de ha lejjebbmegyek az alagsorba, akkor csak
2 pálcikát kapok.

A wlan-os routereknek van ált 4 kábeles kimenete is.
modem -> wlan router -> gép.
Vagy ha helyileg máshol lenne a wlan router, akkor vannak még pci-s
és usb-s vevők is

kikuchiyo

Kösz, akkor próbálok l0pni Partition Managert.
Failure is the default option

Cobra

Nekem WRT54G v5-öm van és sajnos nem nagyon megy át a falakon, az Acer laptop a szemközti szobában eléggé ugrál, sokszor lemegy 2mbit-re a kapcsolat. Ezt leszámítva elég jó maga a router, könnyű beállítani és idáig semmi gondom nem volt vele. Asust dícsérik még.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#190
tetszik ez a hd akármi program :D
végre kiderült, amire mindig is kíváncsi voltam, hogy kb mennyit ment a gépem mióta megvettem  :szemuveges:
2004 nov 11-én vettem és azóta 555 nap 21 óra 44 percet ment a vinyó :D
nem sokat hagytam pihenni szegénykémet  :redface:

és ez is nagyon barátságosan hangzik :)
QuoteA merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.

Becsült hátralévő élettartam: több mint 1000 nap
:cool: (kopp-kopp)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 22:45:24
Quote from: Zsiga on 2006-12-14, 20:29:21
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-14, 15:09:12
Akkor átfogalmazom a kérdést: melyik a legjobb? :)
Paragon Partition Manager.
tetszik ez a program :D
végre kiderült, amire mindig is kíváncsi voltam, hogy kb mennyit ment a gépem mióta megvettem  :szemuveges:
2004 nov 11-én vettem és azóta 555 nap 21 óra 44 percet ment a vinyó :D
nem sokat hagytam pihenni szegénykémet  :redface:

és ez is nagyon barátságosan hangzik :)
QuoteA merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.

Becsült hátralévő élettartam: több mint 1000 nap
:cool: (kopp-kopp)
A jelenleg a gépemben lévő vinyók közül a legöregebbet 2005.dec.27-én vettem, és azóta ment 305 napot és 14 órát. :D Ja és persze mindegyik 100%/1000 nap. :)

Kuroi Tenshi

Na erre én akkor két dolgot mondok:

Notim vinyóját kezdettől fogva 80%-osnak mondta
(egyszer eltévesztette és 98%-ot írt)
valamint még 918 napot jósol neki (eddig 30 napot ment).

Közben van az asztaliban egy 80as Maxtor (is).
A gép 3-4 éves, de naponta csak pár órát fut;
ehhez képest működési időre közel 1000 napot ír;
továbbá 100% és még majd' 1000 napot jósol.

:3x3:

Amúgy Fazék, rossz postot quoteoltál ;)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 01:24:38Amúgy Fazék, rossz postot quoteoltál ;)
jé tényleg :) de mindegy, úgyis tudta miről beszélek :)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 01:24:38
Na erre én akkor két dolgot mondok:

Notim vinyóját kezdettől fogva 80%-osnak mondta
(egyszer eltévesztette és 98%-ot írt)
valamint még 918 napot jósol neki (eddig 30 napot ment).

Közben van az asztaliban egy 80as Maxtor (is).
A gép 3-4 éves, de naponta csak pár órát fut;
ehhez képest működési időre közel 1000 napot ír;
továbbá 100% és még majd' 1000 napot jósol.

:3x3:

Amúgy Fazék, rossz postot quoteoltál ;)
Néhány Maxtor (és asszem Samsung) vinyó rosszul (nem szabványosan) tárolja el a működési idő értékét, így a program hibás adatot ír ki ezekre, de ha bekapcsolva hagyod 1-2 óráig akkor felismeri és átállítja magát, és onnantól jó lesz.

kikuchiyo

HD Sentinel: a 40 megás Maxtorra aszongya, hogy 48% és 189 nap :Kiraly:

A Mai kérdésünk c. rovat következik.
Van ugyebár 3 partíció egy vinyón, és 2 felhasználó, egy admin és egy korlátozott.
Azt kéne megoldani, hogy a korlátozott felhasználó ne lássa az egyik partíciót, vagy annak tartalmát, vagy legalább ne tudja olvasni.
Nézegettem a megosztások és jogosultságok kezelését a WinXP-ben, de azt találtam, hogy csak a saját felhasználói profilban engedi személyesre állítani. (Documents and Settings\név\Documents\akármi, f***om fogja oda pakolni az adatait.)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-17, 00:20:40
Van ugyebár 3 partíció egy vinyón, és 2 felhasználó, egy admin és egy korlátozott.
Azt kéne megoldani, hogy a korlátozott felhasználó ne lássa az egyik partíciót, vagy annak tartalmát, vagy legalább ne tudja olvasni.
Nézegettem a megosztások és jogosultságok kezelését a WinXP-ben, de azt találtam, hogy csak a saját felhasználói profilban engedi személyesre állítani. (Documents and Settings\név\Documents\akármi, f***om fogja oda pakolni az adatait.)
Az NTFS fájlrendszer natívan támogatja az ACL POSIX szabványt a jogosultságszabályozásra, és ugyan GUI-n halvány lövésem sincs, hol lehet ilyesmit beállítani, de parancssorból a CACLS parancs állítja a jogosultságokat.

Fazék

kikuchiyo: régen én is kerestem ilyen lehetőséget, de végül nem foglalkoztam vele sokat, de ennyit följegyeztem, ha esetleg a jövőben nem nulláról akarom kezdeni a témát :)
futtatás --> gpedit.msc
és keress rá google-ban erre: "bolond biztos windows xp"
elméletileg kijön rá egy topic, amiben talán találsz megoldást a kérdésedre :)

SaiyaGin

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 22:45:24
tetszik ez a hd akármi program :D
végre kiderült, amire mindig is kíváncsi voltam, hogy kb mennyit ment a gépem mióta megvettem  :szemuveges:
2004 nov 11-én vettem és azóta 555 nap 21 óra 44 percet ment a vinyó :D
nem sokat hagytam pihenni szegénykémet  :redface:

Eztet hun lehet mögnézni? A KT által írt vezérlőpult>...>lemezkezelésnél?
(ott nem találtam)

Fazék

#199
http://www.hdsentinel.com/

(egyszerűen rossz topic-ban válaszoltam valamire :haha: szóval a hardver/szoftver akármi help topic-ban volt a téma, én meg ide írtam a hozzászólást, de már nem volt kedvem átrakni, úgy hogy már válaszoltak is rá :))

de mint olvashattad (vagy itt vagy ott) több samsung vinyónál is kiakasztotta a gépet, szóval csak keerful

SaiyaGin

#200
Quote from: Fazék on 2006-12-17, 15:06:01
http://www.hdsentinel.com/

(egyszerűen rossz topic-ban válaszoltam valamire :haha: szóval a hardver/szoftver akármi help topic-ban volt a téma, én meg ide írtam a hozzászólást, de már nem volt kedvem átrakni, úgy hogy már válaszoltak is rá :))

de mint olvashattad (vagy itt vagy ott) több samsung vinyónál is kiakasztotta a gépet, szóval csak keerful

:merci:

Szerk. 1: a kiakasztás ugye nem tönkrevágás? (Az egyik vinyóm samsung)

Szerk. 2: a 20 GB-s Maxtorra 40%-ot mond, a 160-as Samsungra 92-t. Hátralévő élettartam mérés alatt.

Szerk. 3: a Samsung működési ideje 186 nap 18 óra tavaly szeptember óra(becsült hátralévő: 1000+ nap), a Maxtor mérése még nem fejeződött be. Már legalább fél órája "méri".

kikuchiyo

#201
Prófétának jár a csoki a CACLS parancsért ;)

Szerk: /me lame, hogy ennyit kérdez...
Tudtok olyan programot, ami képes arra, hogy a letörölt fájlokat maradéktalanul, visszaállíthatatlanul eltüntesse? Vagyis az a cél, hogy a vinyó üres területeiről semmi ööö... terhelő bizonyítékot ne lehessen leolvasni, még FBI-módszerekkel sem.
Ja, és semmi ilyesmi "terhelő bizonyítékot" nem tartok a gépemen, kizárólag elméleti szempontból érdekel a téma :)

Olyan progit már találtam, ami az egész vinyó tartalmát visszaállíthatatlanul eltünteti: DBAN
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-17, 19:09:30
Prófétának jár a csoki a CACLS parancsért ;)

Szerk: /me lame, hogy ennyit kérdez...
Tudtok olyan programot, ami képes arra, hogy a letörölt fájlokat maradéktalanul, visszaállíthatatlanul eltüntesse? Vagyis az a cél, hogy a vinyó üres területeiről semmi ööö... terhelő bizonyítékot ne lehessen leolvasni, még FBI-módszerekkel sem.
Ja, és semmi ilyesmi "terhelő bizonyítékot" nem tartok a gépemen, kizárólag elméleti szempontból érdekel a téma :)

Olyan progit már találtam, ami az egész vinyó tartalmát visszaállíthatatlanul eltünteti: DBAN
Bármi alkalmas rá amivel kétszer felülírod az adott területet. Két felülírás után senki nem állítja vissza az ott lévő adatokat. (Igazából már egy után se, de fő a biztonság.) Millió meg egy ilyen program létezik.

kikuchiyo

Hát nem tom, ha igazán akarják (értsd sok idejük és pénzük van, valamint megfelelő felszerelésük), akkor szerintem két felülírás után is jó eséllyel el tudják olvasni a megsemmisítettnek hitt Terhelő Bizonyítékokat is...
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-17, 20:53:35
Hát nem tom, ha igazán akarják (értsd sok idejük és pénzük van, valamint megfelelő felszerelésük), akkor szerintem két felülírás után is jó eséllyel el tudják olvasni a megsemmisítettnek hitt Terhelő Bizonyítékokat is...
Komolyan kezd érdekelni, hogy mit töltöttél le. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ööö semmit, semmit, de tényleg...
*nézeget a háta mögé*

Csak arról van szó, hogy le akarjuk selejtezni a gépet, és a letörölt céges dolgok nem lenne jó, ha mások kezébe kerülnének.
*körmöt rág, reméli, hogy beveszik*

:D
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-17, 20:53:35
Hát nem tom, ha igazán akarják (értsd sok idejük és pénzük van, valamint megfelelő felszerelésük), akkor szerintem két felülírás után is jó eséllyel el tudják olvasni a megsemmisítettnek hitt Terhelő Bizonyítékokat is...
Írj egy email-t a Kürt Rt-nek, én tőlük tudom (asszem talán a nethajón tartott előadást valami fejesük, ott kérdeztem rá) és hiszek nekik.

De ha már itt vagyok, nekem is lenne egy kérdésem. Már vagy egy hete nem megy normálisan a torrent. µtorrent-et használok, és egyik napról a másikra (semmit nem állítottam, se a programban, se az XP tűzfalban, se a cfosSpeed-ben) miután hozzáadtam 8-10 új torrentet ( a felét leállítva) a programhoz, leesett a maximális letöltési sebességem kb. 30k-ra. Nincs lekorlátozva, kipróbáltam hogy kevés vagy sok peerhez kapcsolódhasson, leállítottam minden torrentet és csak egyet hagytam elindítva, de semmi változás. Más gép nincs bekapcsolva a helyi hálózatban, router nincs, a modem megy rendesen, a másik gépen megy a letöltés max sebességen torrentről is, az én gépem is tölt maxon mondjuk FTP-ről. Mi lehet a baj?

SaiyaGin

Még mindig HD Sentinel: A Maxtor eddigi használatát és a hátralevő időt 2,5 óra "mérés" alatt sem sikerült kiszámítani, úgyhogy kikapcsoltam a gépet. :rolleyes:

kikuchiyo

Rant: úúúútálom, hogy a legapróbb szarság feltelepítése után is állandóan újra kell indítani a gépet.
Failure is the default option