Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2017-03-30, 21:46:26
Az UK-ról meg az adatvédelemről annyit, hogy épp most akarják kinyírni a WhatsAppot, vagy legalábbis kormányzati backdoort kényszeríteni bele, merthogy a végpontok közti titkosítással "rejtekhelyet biztosít a terroristáknak" és hogy ez megengedhetetlen.
Ne is mondd, eppen ezen sirok. Nem unjak mar, hogy mindig ezt rangatjak elo, hogy "omfg a terroristak ezt fogjak hasznalni"?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Nyilván, mert más hülyeséget nem tudnak kitalálni.
[reserved]

Moha

A sok idióta képes volna teljesen betiltani a titkosított kommunikációt a tenoristákra hivatkozva. Az persze nem esik le nekik, hogy hiába tiltanak bármit, amíg megvan a technológia a titkosításra és működik a net, addig akárhol nyitnak egy covert channel-t.

frozenstein


frozenstein

Tegnap firefox frissült 57-esre, de NoScript még nem támogatott, úgyhogy egyelőre vissza álltam 56-ra. Többi add-on-om már port-olva lett vagy találtam webapi alternatívát.
Hétvégére ígérik a Quantum kompatibilis NoScript-et.

kikuchiyo

Ugyanez, ugyanezt, ugyanezért...
Failure is the default option

Selmo

Akkor dobtam a rókát, mikor bevezette a chrome klón kinézetet. ::)

A tökéletesség unalmas.

NLZ

uMatrix sztem a nyerő NoScript helyett.

Amúgy kipróbáltam Vivaldit, de nem estem tőle hanyatt, nem tűnik túl stabilnak.
Valsz visszatérek Firefoxra.
[reserved]

frozenstein

#5378
Tegnap Bitdefender letörölte az ntuser.dat fájlomat, tönkrevágva a windows profilomat. :falba: :comp:

AVG-ről váltottam idén, mert túl sok volt a reklám benne. :_piszka:

Tudtok ajánlani egy jó ingyenes, reklámmentes vírusirtót?

Szerk: Microsoft Security Essentials? Win7-en vagyok.

.Attila

Nem nagyon hiszem, hogy van jó és ingyenes, ami még nem is idegesít reklámokkal.
Windows nem arról ismert, hogy tele van ingyenes cuccokkal, arra van a Linux.
Nekem konkrétan nincs vírusirtó telepítve jó ideje. Észnél kell lenni és akkor nem szív be vírust az ember.
Ha pedig biztos akarsz lenni, akkor vannak a régi jó rendszergazda módszerek:
- ne admin felhasználóval használd alapból a gépet (Linuxot sem érdemes root felhasználóval használni alapból, nem is szokás jobb helyeken)
- a local security policy-ban, Local Security -> Security Options alatt vannak a User Account Control beállítások, ezekkel lehet védeni, hogy ne tudjanak programok (pl. vírusok) automatikusan települni

frozenstein

Egy szolgáltató váltás miatt (a régi megszűnik), ugyanazért az árért, majdnem 8-szor olyan gyors internet. :Kiraly:

Cobra

A feltöltésd nem a legjobb, bár a régihez képest elég nagy előrelépés :)

Kis csalás, mert hálózaton belüli mérés, de: https://www.speedtest.net/my-result/d/356b4f10-0bc5-4d11-b310-1c5e05ef0ed8
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Telekom-nál vagyok most, de úgy látszik feltöltésbe csak az ezres csomagtól fektetnek (ott már 1000D/1000U), az meg ennél a váltásnál nem volt elérhető opció. Nem mintha az eddigivel problémáim lettek volna, de most majd legalább a torrentek gyorsabban lejönnek. :D