Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Úgy éreztem nagyon kezdünk OFF-ok lenni, az Offtopic-ban :D, hát gondoltam létrehozok egy ilyet. ez a topic sztem nem egyezik a hardver/szoftver help topic-kal, mert itt szándékaim szerint "szimplán" eszmecsere fog folyni hardver/szoftver témában (remélhetőleg nem 10-20 hozzászólás erejéig). :)

kezdjük hát ahol abbahagytuk :)

MS Vista

(ha kedved van Zsiga, akkor összevághatod az eddigi kifejtéseidet róla, én nem sokat írtam róla eddig érdemben, szóval az én hozzászólásaim nem gond, ha lemaradnak :D)

írnál-e be várható árakat?

illetve elolvastam a link-et, amit adtál és tényleg kicsit aranyos a 16-ból pár felsorolt "forradalmi" újdonsága, de sebaj, ettől még nem hangzik rosszul azok alapján, amiket mondtál róla :) mondjuk azt furcsállom, hogy nem lett megemlítve (egy okot tudok felhozni, hogy miért nem: talán azért mert annyira bonyolult, hogy egy átlagembernek (mint pl én) fölösleges felhozni, úgyse értené meg), miszerint immár a videókártyák meghajtói talán a kernel szinten nyúlnak bele a témába (vagy mittoménhogyan, csak olvastam egyszer réges-régen, és azt hiszem ezt még egyikőtök sem fejtette ki szépen végre helyettem, és továbbra is égetnem kell magam, hogy azt se tudom miről beszélek  :3x3:), vagyis sokkal stabilabb és kevésbé erőforrásigényes a grafikai alkalmazások futtatása, a háttérben nem fogyaszt folyamatosan a windows, a mostani helyzettel ellentétben. (legalábbis sztem 2-es és 3-as pontok csak azt emelik ki, hogy nagyon szép a kezelőfelülete, mindenféle frankó 3D-s mókákat is meg lehet jeleníteni az ablakokban, stb.)

hirtelen ennyi és hajrá :)

Zsiga

#1
Offtopicból áthozva:
Quote from: Fazék on 2006-10-13, 15:51:08
Quote from: Zsiga on 2006-10-13, 15:07:25Kár hogy k*rvadrága lesz az Ultimate, de még a Home Basic se lesz olcsó...  :frown:
tudsz árakat? mer' kíváncsi lennék :)

amúgy egész pozitív dolgokat írsz róla, már-már kedvem lenne kipróbálni :)

ezen RC1 és RC2 változatok kipróbálása gondolom ugyanúgy kulcshoz kötött, szóval nem teljesen hivatalos a te verziód, ugye? :D
lehet hogy kíváncsiságból telepítek egyet, egy virtuális gépre (bár sejtem, hogy tetülassú lesz, de nem a sebessége miatt akarnám megnézni :))
Árak:
QuoteFull versions
Windows Vista Home Basic: $199
Windows Vista Home Premium: $239
Windows Vista Business: $299
Windows Vista Ultimate: $399
Upgrade versions
Windows Vista Home Basic Upgrade: $99
Windows Vista Home Premium Upgrade: $159
Windows Vista Business Upgrade: $199
Windows Vista Ultimate Upgrade: $259
Igen, kulcs kell hozzá, amit itt igényelhetsz ingyenesen. ;)
Egyébként én valóban nem a Microsofttól szedtem le hanem torrentről, mert a µTorrent amúgyis megy mindig, és így egyszerűbben tudtam beállítani a letöltési prioritást. (Magyarul, mivel nem volt sürgős, ezért simán beraktam a sor végére, így nem lassította a fontosabb letöltéseket, viszont ha volt szabad sávszél azt megkapta.)
Aztán feltelepítettem a hozzá adott kóddal, aktiváláshoz meg a Microsofttól igényelt kódomat használtam. :)

Szerk.: A többi post áthozásához nincs erőm...  :redface:

Fazék

#2
Quote from: Zsiga on 2006-10-13, 16:52:33
QuoteFull versions
Windows Vista Home Basic: $199
Windows Vista Home Premium: $239
Windows Vista Business: $299
Windows Vista Ultimate: $399
Upgrade versions
Windows Vista Home Basic Upgrade: $99
Windows Vista Home Premium Upgrade: $159
Windows Vista Business Upgrade: $199
Windows Vista Ultimate Upgrade: $259
:eek: jézusom! hát nem tököltek az árakkal... ráadásul szokásos módon ha jól sejtem ez nálunk euro-ban lesz ugyanilyen szép kerek szám, a szokásos módon az adók miatt, és forintban is fölfelé fognak kerekíteni, vagyis lazán kérnek majd 56K-t a legolcsóbb változatért így tippre... szerk: főleg így hogy csak "1 változat" van belőle, ha jól értettem amit mondtál, nincs tényleges lokalizálás, egy Mo.-n megvett XP ugyanolyan értékű, mint egy amcsiknál megvett változat, max a doboz más nyelvű... (javíts ki ha tévedek)

és lehet amúgy tudni, hogy mik a különbségek ezek között? és az upgrade mit takar? ha rendelkezem XP Pro-val akkor olcsóbb? vagy hogy működik ez, főnök? :)

Quote from: Zsiga on 2006-10-13, 16:52:33Igen, kulcs kell hozzá, amit itt igényelhetsz ingyenesen. ;)
Egyébként én valóban nem a Microsofttól szedtem le hanem torrentről, mert a µTorrent amúgyis megy mindig, és így egyszerűbben tudtam beállítani a letöltési prioritást. (Magyarul, mivel nem volt sürgős, ezért simán beraktam a sor végére, így nem lassította a fontosabb letöltéseket, viszont ha volt szabad sávszél azt megkapta.)
Aztán feltelepítettem a hozzá adott kóddal, aktiváláshoz meg a Microsofttól igényelt kódomat használtam. :)

Szerk.: A többi post áthozásához nincs erőm...  :redface:
nem hibáztatlak, én is lusta voltam :haha:

és köszi, lehet hogy egy próba erejéig leszedem, mert azért a kíváncsiság engem is hajt :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-13, 18:07:49
:eek: jézusom! hát nem tököltek az árakkal... ráadásul szokásos módon ha jól sejtem ez nálunk euro-ban lesz ugyanilyen szép kerek szám, a szokásos módon az adók miatt, és forintban is fölfelé fognak kerekíteni, vagyis lazán kérnek majd 56K-t a legolcsóbb változatért így tippre... szerk: főleg így hogy csak "1 változat" van belőle, ha jól értettem amit mondtál, nincs tényleges lokalizálás, egy Mo.-n megvett XP ugyanolyan értékű, mint egy amcsiknál megvett változat, max a doboz más nyelvű... (javíts ki ha tévedek)
Emlékeim szerint azért kicsit jobban fog ennél alakulni az átváltás, de drága lesz, az tuti.
Félreértesz. :) Lesz lokalizált változat, ami csak egy nyelvet tartalmaz alapból, csak a netről letöltheted hozzá a többi nyelv cuccait is. Azért nem rakják bele alapból az összeset, mert nagyon sok lenne, lehet még egy kétrétegű DVD-n se férne el.
Egyébként a lokalizált változatokon belül viszont valóban egyféle lemez lesz, a Home Basic és az Ultimate is ugyanazon a DVD-n lesz, a beírt Product Key-től függ hogy melyik kerül a gépre. (Illetve ha jól emlékszem mindenképp felmegy minden, csak le vannak tiltva bizonyos dolgok, de ha veszel  esetleg szerzel pl. a Home Basic-edre egy Home Pro kódot akkor azonnal upgradelheted.)

Quote from: Fazék on 2006-10-13, 18:07:49
és lehet amúgy tudni, hogy mik a különbségek ezek között? és az upgrade mit takar? ha rendelkezem XP Pro-val akkor olcsóbb? vagy hogy működik ez, főnök? :)
Pontosan, az Upgrade arra jó hogy ha van korábbi Windowsod (asszem csak XP-hez lehet megvenni, esetleg talán Win2000-hez) akkor olcsóbban kaphatsz Vista-t.
Különbségek itt. Röviden összefoglalva:

  • Starter: Hulladék.
  • Home Basic: Alapváltozat, nincs benne Aero. :(
  • Home Premium: Kb mint az XP Pro (illetve ebben van az XP TabletPC és XP MediaCenter utódja is), otthoni multimédiás használatra.
  • Business: Szintén XP Pro utód, kevesebb multimédiás szeméttel mint a Home Premium. Irodai gépre ez való.
  • Enterprise: Business fullextrás változata.
  • Ultimate: Minden egyben.

Lt. Simoan Blarke

ez az upgrade gondolom a campus-os XP-re nem vonatkozik, ugye? :( mert ugy meg akar normalis ara lenne.

ha mar van ilyen topic eszmecserere, en laptopokrol kernek velemenyt. egesz konkretan gondolkozom azon, hogy tavasszal beruhazok egyre.
elsodleges szempont lenne: keszenleti ido. azaz jo lenne, ha egy atlagos egyetemi napon minden eloadason tudnek vele szorakozni... bar ilyen ugye nem nagyon van.
masodlagos szempont: hattertar. gondolom ezt lehet boviteni.
harmadlagos szempont: teljesitmeny. ez igazabol nem annyira szamitana. gondolom dualcore az megrepazza rendesen a keszenleti idot, szoval talan nem abban kellene gondolkodnom.
negyedleges szempont: hordozhatosag. would prefer a smaller & lighter one.
az ar csak annyiban szempont, 100 es 700 kozott barhol lehet :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-14, 13:03:45
ez az upgrade gondolom a campus-os XP-re nem vonatkozik, ugye? :( mert ugy meg akar normalis ara lenne.

ha mar van ilyen topic eszmecserere, en laptopokrol kernek velemenyt. egesz konkretan gondolkozom azon, hogy tavasszal beruhazok egyre.
elsodleges szempont lenne: keszenleti ido. azaz jo lenne, ha egy atlagos egyetemi napon minden eloadason tudnek vele szorakozni... bar ilyen ugye nem nagyon van.
masodlagos szempont: hattertar. gondolom ezt lehet boviteni.
harmadlagos szempont: teljesitmeny. ez igazabol nem annyira szamitana. gondolom dualcore az megrepazza rendesen a keszenleti idot, szoval talan nem abban kellene gondolkodnom.
negyedleges szempont: hordozhatosag. would prefer a smaller & lighter one.
az ar csak annyiban szempont, 100 es 700 kozott barhol lehet :D
De, mindenféle XP-re vonatkozik. Csak ha megszűnik a Campusos jogosultságod, akkor a Vistád is rögtön illegálissá válik, amíg nem veszel alá egy legális XP-t. (Az más kérdés hogy soha senki nem fogja ezt ellenőrizni. ;)) Mellesleg valahol mintha azt olvastam volna (majd utánanézek) hogy a CampusXP is Upgrade, vagyis kellene hozzá valami régebbi Windows hogy valóban legális legyen.

Noti:
1. Felejtsd el. :D A legjobb és legdrágább subnotik kiegészítő-akksival bírnak mondjuk 7-8 órát, de ha már valamit csinálsz is rajta akkor jó esetben 5-6ot. Viszont én még életemben nem láttam olyan előadót vagy gyakorlót ahol ne lett volna konnektor, pedig voltam már jópárban, jópár egyetemen. Egyébként az IBM T és X sorozata híresen jó többek között akkuidő szempontból is.
2. Vinyó bővíthető mindegyikben. A jelenlegi csúcs 160GB, viszont ne akard megtudni hogy mibe kerül... A legegyszerűbb egy külső 3,5" vinyókeret, benne egy nagy és relatíve olcsó asztali vinyóval.
3. Olyan sokat igazából nem ront a készenléti időn a dualcore, de valóban nem feltétlenül szükséges ha nem használod ki. Egy sima egymagos 1,5-2Ghz körüli Pentium-M (Banias, Dothan, Yonah, Merom magos procik)  simán elég mindenre.
4.IBM T42 mondjuk 14" és 2 kiló, X60 12" és talán 1,3kg.

Ha elég egy 12" körüli monitor akkor én mindenképp subnotiban gondolkodnék a helyedben, de 14-15" és 2,5kg fölé biztos nem mennék.


Szerk.: Zsiga Vista-blogja, legfrissebb kiadás:
További hasznos apróságokat fedeztem fel. :) Ha a Taskbar-on ráálok a kurzorral valamelyik háttérben futó programra, akkor egy kis thumbnailt mutat az éppen aktuális állapotáról. Pl. egy letöltésnél csak ráviszem az egeret és máris látom hogy nagyjából hol tart. Ugyanez működik Alt+Tab esetén is. Ja, és az Alt+Tab-nál választhatok egérrel is a programok közül, amíg az Alt-ot lenyomva tartom. :)
Aztán az AutoUpdate végre nem sipítozik ötpercenként újraindítást követelve, ha telepítek valami frissítést és azt mondom neki hogy most még nem akarok restartot, akkor tudomásulveszi és nem piszkál többet. Már ezért az egyért megéri váltani XP-ről. :D
Aztán ott a Sidebar. Végre nem kell semmit telepítgetnem meg állítgatnom ha meg akarom tudni hogy milyen az idő az ablak másik oldalán, csak beírom a Weather Gadgetnek hogy Budapest, nyomok neki egy OK-t és kész is. Aztán ott a Notes, ha gyorsan fel akarok írni valamit. Végre nem kell egy üres txt-t tartanom az asztalon. :)
És ha jól emlékszem, még arról se meséltem hogy mennyire nagyon jó a keresőrendszer. Pl. akartam csinálni egy screenshotot. Nyomtam ugye egy PrintScreen-t. Aztán Start menü megnyit, és ahelyett hogy nekiálltam volna megkeresni a Paint-et hogy elmentsem .jpg-be, csak beírtam a menü legalján lévő keresősorba hogy Paint, és láss csodát, meg is találta. Ráadásul minden betűnél külön keres, vagyis ha csak azt írom be hogy "P", akkor minden P-vel kezdődő programot kilistáz a Start menüből, és így tovább minden további beírt betűre.

kikuchiyo

Csak azért is megtöröm ezt a burzsuj imperialista libsibibsibolsi komcsináci Microsoft propagandát.

Firefox 2.0-ban about:config, browser.tabs.closeButtons, 3-ra állít, élvezi azt a megnyugtató érzést, ami a régi jó helyen lévő gombocska hatására elönti... :)
Failure is the default option

Fazék

#7
Quote from: kikuchiyo on 2006-10-15, 02:50:04Firefox 2.0-ban about:config, browser.tabs.closeButtons, 3-ra állít, élvezi azt a megnyugtató érzést, ami a régi jó helyen lévő gombocska hatására elönti... :)
khm. és hol van a hálaáradat? a nevemet magába foglaló ódákat zengés?? ezek a mai ifjak, semmi hálaérzet nincsen bennük :rolleyes:

amúgy mesélnél még egy kicsit erről az FF2-ről? nekem egyelőre nincs kedvem fölrakni, de hátha meg tudsz győzni róla :) szerk: szóval ezen tab-bezáráson kívül miben különbözik, ami látható/zavaró/jó?

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2006-10-14, 16:37:18
További hasznos apróságokat fedeztem fel. :) Ha a Taskbar-on ráálok a kurzorral valamelyik háttérben futó programra, akkor egy kis thumbnailt mutat az éppen aktuális állapotáról. Pl. egy letöltésnél csak ráviszem az egeret és máris látom hogy nagyjából hol tart. Ugyanez működik Alt+Tab esetén is. Ja, és az Alt+Tab-nál választhatok egérrel is a programok közül, amíg az Alt-ot lenyomva tartom. :)
(...)
Ráadásul minden betűnél külön keres, vagyis ha csak azt írom be hogy "P", akkor minden P-vel kezdődő programot kilistáz a Start menüből, és így tovább minden további beírt betűre.
Azt nem értem, hogy ezek a hasznos apróságok hogy nem lassítják sz.rrá a rendszert...
( Illetve, visszaemlékezve a gépedre, már kezdem érteni... :) )x
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Majd holnap, vagy keress rá vagy mittomén.
- engem zavar a tabok új kialakítása. Van egy pár pixelnyi sáv, ami nem volt ott.
- a google keresésnél javasol néhány keresőkifejezést maga is.
- crash után emlékszik a betöltött oldalakra -> ez hasznos, mivel
- időnként lefagy.
- kicsit máshogy néznek ki a gombok, de ez lényegtelen.
- helyesírásellenőrzés beíráskor - néztem, hogy mit húzkodja ez alá pirossal? HA lesz magyar, ez is hasznos lesz.
Egyéb eddig nem tűnt fel.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-15, 03:18:02
- időnként lefagy.
most már mindkét gépemen ez van (illetve laptopon RC1 van, ezen már RC2), de eddig nem volt bajom a lefagyással. Memóriát is kevesebbet fogyaszt, mint FF1.5.akármelyik
Nekem csak a témák hiányoznak :o a blackjapan ugyanis még nem FF2 kompatibilis.
Máskülönben apróságokban különbözik (pl más, kisebb ikonok), beállításokban többet enged beállítani, de tudtommal a kód lett inkább megváltoztatva.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-10-15, 03:15:11
Azt nem értem, hogy ezek a hasznos apróságok hogy nem lassítják sz.rrá a rendszert...
( Illetve, visszaemlékezve a gépedre, már kezdem érteni... :) )x
Lassítanak azért rendesen, kicsit lassabb a gépemen (ami egyébként nem olyan hűdegyors, csak sok benne a vinyó meg nagyok a hűtők hogy halk legyen :)) a Vista mint az XP, de nem jelentősen. Bár az XP-m azért be van lakva rendesen, most éppen 57 process fut, míg a Vista majdnem tiszta, eddig csak Messenger(+)t, TotalCommandert, meg Winampot tettem fel rá.  Viszont eddig minden új kiadott változat gyorsult elég jelentősen, és nálam még nem az utolsó béta (RC2) van fent, csak az RC1. Szerintem mire kijön a retail Vista, kb. ugyanazt fogja tudni sebességben mint az XP, sőt, Aero meg egyéb csicsák nélkül talán még gyorsabb is lesz.

Lt. Simoan Blarke

#12
na asszem ezt az FF2-t majd felteszem kiprobalni.

mas. holnap megyek a Mistralba DVDirot venni, hogy visszaadhassam vegre Zsiga irojat :D , es igy markabeli velemenyekre lennek kivancsi. milyet, miert. (valami kis csira 16x / DL iro lesz, ennel alapabbat akarhogy is nezem, sehol nem arulnak :D ) meg nem tudom, hogy csak en jartam-e igy, de pl. volt nalam mar masik kolcson-iro, de az 4 dvd utan tulhevult es elkezdte elcseszni a dvd-ket, meg iszonyatosan zorogni - ugye ertheto, hogy nem akarok ilyet venni :D

es ha mar itt vagyok, itt kerdezem (lusta vagyok atnavigalni Helpbe :D ). mi az a beallitas / feature / cookie / anyamkinja, ami miatt ha beteszek refresherbe egy oldalt, elfelejti a beallitasait? probalgattam ie7-tel a forumomat, alapbol ha fellepek az accountomra tesz be. ha refresher html-en keresztul nyitom meg, akkor guestkent jutok fel, es ha belepek is, refresh utan "elfelejti" az adataimat... :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-15, 12:53:42
na asszem ezt az FF2-t majd felteszem kiprobalni.

mas. holnap megyek a Mistraba DVDirot venni, hogy visszaadhassam vegre Zsiga irojat :D , es igy markabeli velemenyekre lennek kivancsi. milyet, miert. (valami kis csira 16x / DL iro lesz, ennel alapabbat akarhogy is nezem, sehol nem arulnak :D ) meg nem tudom, hogy csak en jartam-e igy, de pl. volt nalam mar masik kolcson-iro, de az 4 dvd utan tulhevult es elkezdte elcseszni a dvd-ket, meg iszonyatosan zorogni - ugye ertheto, hogy nem akarok ilyet venni :D

es ha mar itt vagyok, itt kerdezem (lusta vagyok atnavigalni Helpbe :D ). mi az a beallitas / feature / cookie / anyamkinja, ami miatt ha beteszek refresherbe egy oldalt, elfelejti a beallitasait? probalgattam ie7-tel a forumomat, alapbol ha fellepek az accountomra tesz be. ha refresher html-en keresztul nyitom meg, akkor guestkent jutok fel, es ha belepek is, refresh utan "elfelejti" az adataimat... :(
Ha olcsón kell jó akkor Pioneer, 110D vagy 111D, amelyiket találsz.
LG, Lite-ON és Samsung kerülendő, NEC, Benq és Plextor (már ha nem kapsz szívrohamot az árától...) ajánlott. Ja és ha szeretnél garanciát is, akkor ne a Mistralban vedd. :D (És ne is a Bluefish-ben.)

Lt. Simoan Blarke

amit te adtal, az pl. Sony. az mint marka jo? :) (nem hevult be, halk...)

Samsung es LG az volt CD-iroban. az LG az meghalt DVD-olvasokent 1 ev utan, a Samsung meg tokeletesen mukodott, de hiszek neked :D
nezegetek itt egy arlistat, a NEC se olyan durva igy arban (2 ev gari, 8x / Dual Layer fekete = 9k)... viszont pl. a 16x-es Double Layer Sony az is csak 10.5 k...

(meg az is szempont lenne, hogy szoftvert adjanak mar hozza, szeretem, ha a zene kivetelevel minden legalis a gepemen :D de ez hanyagolhato...)
Plextor araktol tenyleg rosszul lettem :D Benq meg nem volt a listan. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

Nekem is Pio 110/1D van (nemtom, melyik), és semmi bajom vele. Ami talán egy kicsit fura, hogy az írás utáni ellenőrzés elég lassú.
Állítólag ezt a modellt csak a firmware különbözteti meg a fejlettebb 111L-től, ami LightScribe-ot vagy mit is tud, szóval kísérletezhetsz, ha bátor vagy.

BTW mindenki a Mistralt szidja, de nekem szó nélkül kicserélték a (fél éven belül elromlott) DVD-írómat, amikor visszavittem nekik.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-15, 13:39:15
amit te adtal, az pl. Sony. az mint marka jo? :) (nem hevult be, halk...)

Samsung es LG az volt CD-iroban. az LG az meghalt DVD-olvasokent 1 ev utan, a Samsung meg tokeletesen mukodott, de hiszek neked :D
nezegetek itt egy arlistat, a NEC se olyan durva igy arban (2 ev gari, 8x / Dual Layer fekete = 9k)... viszont pl. a 16x-es Double Layer Sony az is csak 10.5 k...

(meg az is szempont lenne, hogy szoftvert adjanak mar hozza, szeretem, ha a zene kivetelevel minden legalis a gepemen :D de ez hanyagolhato...)
Plextor araktol tenyleg rosszul lettem :D Benq meg nem volt a listan. :)
Sony Lite-ON belű szokott lenni (magyarul a Lite-ON a saját íróit matricázza át a Sony-nak), nem a minőségéről híres, de az a széria épp egész jól sikerült.
Igazából írásminőségben gyengébb egy Samsung meg egy LG mint a jobb márkák, és ez is főleg gagyi lemezeknél számít, egy minőségi lemezt normális sebességgel írva egy LG is megcsinál korrektül.
Vannak ingyenes író-programok is, pl. a lemezképek kiírására a létező legjobb megoldás (ImgBurn) freeware.

kikuchiyo: Csak adott számozáson belül egyeznek meg a Pio-írók, vagyis 110D = firmware-ből butított 110; 111D = 111 =111L, csak mindhármon más a fw. Az én 110D-m volt már 110 is, de aztán visszatettem a hozzávaló firmware-t, mert nem volt szükségem a plusz tudására (a DVD-RAM írásra).
Mistrallal meg akkor szerencséd volt. De én már csak a hozzánemértő és bunkó dolgozóik miatt is messze elkerülném.

Próféta

A NEC-cel nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Egyrészt, bármilyen firmware-rel is csak az új, 48x/52x-es CD-ket hajlandó beolvasni, az ősrégi CD-imet nem. LG beolvassa, ha lassan is. Másrészt a garancia lejárta után NEC szépen élőhalott állapotba került; néha a gép BIOS-a nem is látja, néha nem ad ki lemezt, aztán pár áramtalanítás után simán megy, de volt, hogy a gép bootját akasztotta meg.

Persze lehet, hogy egyzseri eset, meg kifogtam a rosszat, de többet nem fogok venni, ahogy Chieftec tápot sem.

Ramiz

Lehet, hogy már volt, de nem találtam keressésel, szóval: milyen dvd írót vennétek?
Zsiga asszem a Plextor-t mondta.
Nekem LG van és bevált, bírja az olcsó dvd-ket is általában, de élettartamilag még nem tudok nyilatkozni. Meg az elrontott dvd-kről sem tudom, hogy anyaghiba volt-e vagy az író hibája.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-10-15, 16:27:57
Lehet, hogy már volt, de nem találtam keressésel, szóval: milyen dvd írót vennétek?
Zsiga asszem a Plextor-t mondta.
Nekem LG van és bevált, bírja az olcsó dvd-ket is általában, de élettartamilag még nem tudok nyilatkozni. Meg az elrontott dvd-kről sem tudom, hogy anyaghiba volt-e vagy az író hibája.
Ha van rá pénzed akkor Plextor. Hogy megéri-e a dupla árat a többihez képest? Nem tudom. De egy Pio vagy egy Benq is teljesen jó, pl. a 740-es Plextort a Benq gyártotta. :)

Próféta: Igen, az NEC írókra jellemző hogy nagyon gyorsan olvasnak (végig maximális fordulaton pörgetik a lemezt), cserébe egy gyengébb minőségű de még simán olvasható korongnál bajban vannak. A többi amit írsz az meg inkább pech, nem jellemző. Chieftecből a 410-es széria volt? :) Az utóbbi 3-4 évben ez az egy hibás szériájuk volt, azóta nem is gyártatnak a Sirtec-kel. A többi tápjuk viszont megbízható; persze mindig vannak kivételek, hibás darabok.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2006-10-15, 16:37:52Chieftecből a 410-es széria volt? :) Az utóbbi 3-4 évben ez az egy hibás szériájuk volt, azóta nem is gyártatnak a Sirtec-kel. A többi tápjuk viszont megbízható; persze mindig vannak kivételek, hibás darabok.
Tényleg ekkora HW guru vagy? Wow, le a kalappal előtted. Ezt jól kitaláltad. :cool:
Valóban 410W-os Chieftec-em ment tönkre, és most a garanciális cseredarab van nálam, de lassan ez is öregszik és gyengélkedik... télre van betervezve a cseréje. Szóval akkor a nem 410W-os Chieftec-ek jók?

Darkstar

#21
Zsiga PH! addict, szóval ez elvárható tőle. :D

Ed.: Zsiga, mivel nálad megy a Vista, megkérdezem: milyen disc-re írtad ki, sima vagy rw?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Próféta on 2006-10-15, 16:47:43
Quote from: Zsiga on 2006-10-15, 16:37:52Chieftecből a 410-es széria volt? :) Az utóbbi 3-4 évben ez az egy hibás szériájuk volt, azóta nem is gyártatnak a Sirtec-kel. A többi tápjuk viszont megbízható; persze mindig vannak kivételek, hibás darabok.
Tényleg ekkora HW guru vagy? Wow, le a kalappal előtted. Ezt jól kitaláltad. :cool:
Valóban 410W-os Chieftec-em ment tönkre, és most a garanciális cseredarab van nálam, de lassan ez is öregszik és gyengélkedik... télre van betervezve a cseréje. Szóval akkor a nem 410W-os Chieftec-ek jók?
Bizony, a többi Chieftec jó szokott lenni. A Delta által gyártottak főleg. (Pl. nekem 350-esem volt, asszem DT350 kódszámmal, és nagyon szerettem.) Amit még nyugodt szívvel merek ajánlani az az FSP, pl. most jött ki a Bluestorm-sorozat új generációja. Megbízható, halk, jó hatásfokú tápok.

Darkstar: PH! addikt. ;) Mondjuk voltam már PH! kedvence is, csak aztán kicsit megvariálták a postcountot. :)
Szerk.: Sima 8x -R TDK-ra.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-10-15, 17:08:10
Darkstar: PH! addikt. ;)
Javítva. :)
Quote from: Zsiga on 2006-10-15, 17:08:10
Szerk.: Sima 8x -R TDK-ra.
Hm, előfordulhat, h nekem az rw miatt dobott hibát? Mind1, azóta leszedtem még1*, akkor most rendes dvdre fog kerülni, aztán meglátjuk.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-15, 17:13:55
Hm, előfordulhat, h nekem az rw miatt dobott hibát? Mind1, azóta leszedtem még1*, akkor most rendes dvdre fog kerülni, aztán meglátjuk.
Nem tartom túl valószínűnek, de lehet.

Fazék

#25
Vuhúúúúú!! DirectX 9.0L Na azért! :)

csak belátták ők is, ami már rég nyílvánvaló volt :)

persze vszleg így is érdemesebb lesz a hardcore gémereknek áttérni vista-ra DX10 miatt, de legalább még az XP is használható marad jó ideig és az újabb játékok sem lesznek megvonva tőlünk :)


szerk: hmm bár a hozzászólásoknál mintha ellenvélemény is előjött volna, miszerint ez továbbra sem DX10 kompatibilitást jelent XP alá... i'm confused...

szerk2: szóval korai volt az örömöm, ez csak egy Longhorn-os DirectX, ami azt jelenti, hogy a "Vista only" játékok fognak tudni futni XP-n is, de a "DX10 only" játékok továbbra is ténylegesen Vista exlkuzívak
hibás részek "baromságfok szerint" kicsinyítve


szerk3: további szövegek szorulnak kicsinyítésre... az ember hajlamos bedőlni, ha több megbízható oldalon is találkozik a hírrel sajnos... ez a DX9.0L csak Vista alá lesz, XP alatt marad ez a DX9.0c ha minden igaz, és minden marad a régiben.

Zsiga

#26
Quote from: Fazék on 2006-10-17, 16:03:36
Vuhúúúúú!! DirectX 9.0L Na azért! :)

csak belátták ők is, ami már rég nyílvánvaló volt :)

persze vszleg így is érdemesebb lesz a hardcore gémereknek áttérni vista-ra DX10 miatt, de legalább még az XP is használható marad jó ideig és az újabb játékok sem lesznek megvonva tőlünk :)

szerk: hmm bár a hozzászólásoknál mintha ellenvélemény is előjött volna, miszerint ez továbbra sem DX10 kompatibilitást jelent XP alá... i'm confused...
Rossz hírem van: http://theinquirer.net/default.aspx?article=35140
Egyéb "okosságok" a témában: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=398586


Szerk.: Nem, ez nem XP-re lesz, hanem Vista-ra van (tulajdonképpen ez a DX9 Vista-s drivermodellre optimalizált változata, ezt használja pl. az Aero), nem fognak menni XP alatt a Vista-only játékok. :(

Fazék

#27
Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 16:23:49
Quote from: Fazék on 2006-10-17, 16:03:36
Vuhúúúúú!! DirectX 9.0L Na azért! :)

csak belátták ők is, ami már rég nyílvánvaló volt :)

persze vszleg így is érdemesebb lesz a hardcore gémereknek áttérni vista-ra DX10 miatt, de legalább még az XP is használható marad jó ideig és az újabb játékok sem lesznek megvonva tőlünk :)

szerk: hmm bár a hozzászólásoknál mintha ellenvélemény is előjött volna, miszerint ez továbbra sem DX10 kompatibilitást jelent XP alá... i'm confused...
Rossz hírem van: http://theinquirer.net/default.aspx?article=35140
Egyéb "okosságok" a témában: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=398586
tudom azóta módosítottam, és a link-jeidet még nem néztem meg és lehet hogy már azokon erről van szó, szóval ez a DX9L csak Vista alá jön... még jó hogy minden nagyobb lap lehozta hírként azonnal és beugratták az átlagfelhasználót is...

szerk: igen, első link-ed hogy az inquirer kijavította a saját hülyeségét, amit jó sok oldal meg is evett :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-17, 16:26:52
Quote from: Zsiga on 2006-10-17, 16:23:49
Quote from: Fazék on 2006-10-17, 16:03:36
Vuhúúúúú!! DirectX 9.0L Na azért! :)

csak belátták ők is, ami már rég nyílvánvaló volt :)

persze vszleg így is érdemesebb lesz a hardcore gémereknek áttérni vista-ra DX10 miatt, de legalább még az XP is használható marad jó ideig és az újabb játékok sem lesznek megvonva tőlünk :)

szerk: hmm bár a hozzászólásoknál mintha ellenvélemény is előjött volna, miszerint ez továbbra sem DX10 kompatibilitást jelent XP alá... i'm confused...
Rossz hírem van: http://theinquirer.net/default.aspx?article=35140
Egyéb "okosságok" a témában: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=398586
tudom azóta módosítottam, és a link-jeidet még nem néztem meg és lehet hogy már azokon erről van szó, szóval ez a DX9L csak Vista alá jön... még jó hogy minden nagyobb lap lehozta hírként azonnal és beugratták az átlagfelhasználót is...
Ja figyeltem hogy agyonszerkesztetted azt a szegény postot. :) Meg közben én is szerkesztettem egyet az enyémen, ami közben el is avult mert közben leírtad te is. És attól félek hogy mindjárt arra is válaszolsz (persze ezt a postodat szerkesztve), és végtelen ciklusba kerülünk. :D

Szerk.: Tudtam. XD Az Inquirer híreit mindig érdemes fenntartásokkal kezelni, mert bár valóban gyakran igazuk van, de néha csúnyán benéznek dolgokat.

Fazék

#29
erős fenntartásokkal kell kezelni a hír valódiságát,  de ez már kicsit tényleg durva lenne... ha igaz...

remélem észhez térnek és nem raknak bele ilyet... nem hiszem el, hogy nem jut vmi normálisabb, használható megoldás az eszükbe...