Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#270
Quote from: sirtomi on 2007-01-17, 15:51:53
T-Online -nál régebben volt csomagváltás, persze azzal is járt újabb egy év hűségnyilatkozat, mert gyakorlatilag úgy működött, hogy a régi szerződésedet felbontották és kötöttek egy újat a másik csomaggal. De legalább max egy hét alatt megvolt és addig is volt neted.
de azt ugye te sem gondolod, hogy ez így lenne normális? :)

végre letelne az a rohadt 1 év hűségidő, közben izgultál, hogy ne kelljen költözni, ne üssön be a krach satöbbi, végre lejárna, immár bármikor lemondhatnád, bármikor megvan a lehetőséged máshova váltásra, innentől figyelheted a jó kis szolgáltatóváltós akciókat, erre megint köthetsz 1 évre hűséget. kell a fenének az az extra sávszél, én is inkább a pénzemet akarnám...

az ugyebár tiszta sor mindenkinek, hogyha egy nagyobb csomagra szeretnék váltani, azzal nem jár ez és még váltási díjat sem kell fizetni...

Darkstar

Engem még mindíg az érdekel, hogy a kábelnetemet miért duplázták, ez is fel fog-e menni 8Mb-re vagy csak átmeneti?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ajvé...
A testvérem fejébe vette, hogy ő is akar letölteni, mert a barátjától hallotta, hogy le kell szedni egy "torrent" nevű programot, aztán el kell menni egy oldalra, aminek nem jegyezte meg a nevét, aztán már lehet is tölteni filmeket jól.
Megelőzendő, hogy leszedjen valami szart (Bitlordot vagy hasonlót), beállítottam neki a uTorrentet és elmagyaráztam neki a torrentezés alapjait, erre ő: "Ez  túl bonyolult", most meg sír, hogy csak 5k-val jön a Kingdom of Heaven.  :ejj:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-18, 14:57:45
Ajvé...
A testvérem fejébe vette, hogy ő is akar letölteni, mert a barátjától hallotta, hogy le kell szedni egy "torrent" nevű programot, aztán el kell menni egy oldalra, aminek nem jegyezte meg a nevét, aztán már lehet is tölteni filmeket jól.
Megelőzendő, hogy leszedjen valami szart (Bitlordot vagy hasonlót), beállítottam neki a uTorrentet és elmagyaráztam neki a torrentezés alapjait, erre ő: "Ez  túl bonyolult", most meg sír, hogy csak 5k-val jön a Kingdom of Heaven.  :ejj:
ez már csak azért is szuperélvezetes lehet számodra, mert innentől össze kell egyeztetnetek a letöltéseiteket, ha nem akarjátok, hogy mindkettőtöknek halott legyen a net :D

Zsiga

#274
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-18, 14:57:45
Ajvé...
A testvérem fejébe vette, hogy ő is akar letölteni, mert a barátjától hallotta, hogy le kell szedni egy "torrent" nevű programot, aztán el kell menni egy oldalra, aminek nem jegyezte meg a nevét, aztán már lehet is tölteni filmeket jól.
Megelőzendő, hogy leszedjen valami szart (Bitlordot vagy hasonlót), beállítottam neki a uTorrentet és elmagyaráztam neki a torrentezés alapjait, erre ő: "Ez  túl bonyolult", most meg sír, hogy csak 5k-val jön a Kingdom of Heaven.  :ejj:
Csak halkan említem meg hogy életed legnagyobb hibáját követted el, soha többet nem lesz normális pinged. ;) (Na jó, ha nagy routerkonfig-guru vagy, talán van még remény...)
Én is besz*ptam egy hónapja, de szerencsére már csak egy hét és elhúz Angliába egy fél évre a kis k*csög.

kikuchiyo

Jó olvasni, hogy mindenki hasonlóan vélekedik az öccséről/húgáról/alsóbbrendű rokonáról. :)
Mondjuk azt megtehetem, hogy
- leveszem a uTorrentben a lehetséges csatlakozások számát, úgysem tudja visszaállítani
- letiltom a tűzfal-konfigban, --"--
- letiltom a portforwardingot a routerben, nem tudja a jelszót
:__devil:
* kikuchiyo iz evul persun
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Lol :rolleyes:
Többet ésszel, mint gonoszsággal!
Vedd lejjebb a le- és fel-limitet... bár az utóbbi mindegy, mivel a maxot,
főleg hamarosan emelt sávszéllel, nem hinném, hogy elérné.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-18, 20:36:10
Lol :rolleyes:
Többet ésszel, mint gonoszsággal!
Vedd lejjebb a le- és fel-limitet... bár az utóbbi mindegy, mivel a maxot,
főleg hamarosan emelt sávszéllel, nem hinném, hogy elérné.
25/5k-ra van korlátozva (nagyjából 135/17 a max), ezen kívül néha odaosonok a gépéhez és egyenként beállítom az éppen aktív 1-2 torrentre a manuális 1k/s upload korlátot. Egyszerre egy letöltés aktív, összes engedélyezett kapcsolat 10 darab. És még így is simán érezhetően belassítja a netem. Cfosspeed meg nem ér lósz@rt se...

Darkstar

Zsiga (vagy valaki aki tudja) kifejtenéd nekem a Vista Ultimate és a Business közti különbségeket? Úgy néz ki az msdnaa miatt a businesst ingyen le tudom szedni, és kiv vagyok, min van/nincs benne, ami a másikban van. Thx
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-01-18, 21:08:49
Zsiga (vagy valaki aki tudja) kifejtenéd nekem a Vista Ultimate és a Business közti különbségeket? Úgy néz ki az msdnaa miatt a businesst ingyen le tudom szedni, és kiv vagyok, min van/nincs benne, ami a másikban van. Thx
Az Ultimate a mindentudó.
A Business nagyjából az XP Prof Vistás változata, irodai felhasználáshoz tud mindent (akár rendszergazdának is), de multimédiában meg van kopasztva elég alaposan.
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#Editions_and_pricing

Selmo

Kipucoltam minden ventillátort a gépben és az átlaghőmérséklet 6 fokkal csökkent. Nem rossz, kár hogy csak egyszer lehet ezt megcsinálni. :D

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Bármennyiszer kipucolhatod a géped :)
Én is ma pucoltam ki kicsit, de nálam nem nagyon venni észre hőmérsékletváltozást (bár mintha kicsit halkabb lenne a gép most). Bár az enyém csak enyhén poros volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Ugyebár érdeklődtem 1-2 hete jó vinyó, satöbbi után, és említettem, hogy végül mégse szólhatok bele a vételbe egy volt osztálytársnőmnek, hanem megkérte egy barátnőjét, hogy segítsen mert a barátja úgyis tud nagykerben vásárolni.
Na meglett az eredmény:
Samsung 80GB-os 2MB -os vinyó, ráadásul olyan áron, hogy kiskerben kb egy 100 Ft-ot bukhatott volna rajta össz-vissz... látom tényleg ért hozzá a srác... :rolleyes:
mindegy. megvették. ez van.
áthoztam a gépet, mert itt net is van a lánynál csak vacak modem-es és az is csak 3-4 KB/s-el megy max, annyira rossz náluk a telefonvonal minősége...
szóval gép összeszerel, fél nap alatt, ami szükséges lehet földobtam rá, majd elégedetten átadtam a lánynak és pár nap múlva érdeklődtem, hogy mennyire működik?

"oh, köszi, nagyon jó, tökéletesen működik. mondjuk dvd-lejátszó program nem került rá - (azt tényleg elfelejtettem, de mondjuk ha nem is tökéletes, de jó rá a fönt lévő media player classic, de van aki nem szereti, sebaj) -, de szerencsére átjött az a srác, aki a múltkor is segített programokat fölrakni."
- és itt már elkezdtem aggódni -
"fölraktott lejátszót, meg mindenféle dvdakármi programot, meg úgy látta, hogy nincsenek codec-ek a gépen, szóval azt is rakott föl."
- és itt állt meg bennem az ütő...
raktam föl combined community codec pack-ot, ami bőven elég kell legyen egy nő lejátszási szükségleteihez, aki max filmek dvdrip-jeit nézi a gépén. erre ez a srác nem hogy észre sem veszi illetve ki sem próbálja egyáltalán, hogy megy-e a lejátszás, hanem rátelepít egy ace mega codecs pack-et, a lehető legártalmasabb csomagot egy gép számára... szuper... erre most mit mondjak?? a rengeteg dvdx dvddecrypter dvdshrink satöbbi hülyeség fölrakását azt hiszem már említeni sem érdemes, mert azoknál fölöslegesebb dolog nehezen kerülhetett volna föl a csaj gépére...

isten óvjon a segítőkész még nálam is kevésbé hozzáértő barátoktól...

Moha

Quote from: Fazék on 2007-01-21, 12:54:29
isten óvjon a segítőkész még nálam is kevésbé hozzáértő barátoktól...
Hát igen... és EZEK kellenek a nőknek  :grrr:

Mellesleg én is találkoztam ilyennel. Szerencsétlen Celeron 900-as gép, XP-vel, és természetesen Ace megacodec pack fent volt... Könyörgöm, minek? Az felrak egy csomó szemetet, amit sose használ az ember, ráadátul összekuszálja a rendszert... Emellett persze MSN, ICQ, Winzip és minden hasonló automatikusan indult. :P Szegény gépnek 3 perc volt egy vezérlőpultot megnyitni. :D
Én ledúrtam mindent, úrjaraktam a rendszert, raktam nekik egy xvid codecet "all CC"-re állítva, meg egy mplayert, megfelelően belőve. Így mind a win media player, mind az mplayer lejátszott mindent...

De komolyan, egyesek akkora észkonbájnok... miért nem kell belegondolni abba, hogy az illető pl SOSE fog használni bizonyos programokat ill, hogy esetleg NEM bírja el a gépe?
Ja, és főleg: mi a frászért használ bárki is ace megacodec packet???

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2007-01-21, 13:13:52
Quote from: Fazék on 2007-01-21, 12:54:29
isten óvjon a segítőkész még nálam is kevésbé hozzáértő barátoktól...
Hát igen... és EZEK kellenek a nőknek  :grrr:
Lol... ilyen nap van ma?
"Assumption is the mother of all f*ck-ups..."
Miből gondolod, hogy azok kellenek a nőknek? Honnan vagy olyan biztos
benne, hogy nem ő is csak egy ismerős, akit kihasznál? :rolleyes:
Főleg, hogy oda is volt írva, hogy egy barátnőjének a barátja, nem pedig
az övé :rolleyes:

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-01-21, 12:54:29
isten óvjon a segítőkész még nálam is kevésbé hozzáértő barátoktól...
Főleg azokól, akik még azt is hiszik, hogy ők tudják mi a jó és ezért nem kérdeznek. :rolleyes: Persze az ostoba usert még ők sem tudják felülmúlni...

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-01-21, 14:56:32Persze az ostoba usert még ők sem tudják felülmúlni...
ostoba user dolgon én már túltettem magam. amennyiben tudja magáról hogy ostoba és nem akar gurunak látszani, onnantól nem bafogatom, mert én se vagyok hozzáértőnek nevezhető, csak egy kicsit ugratom max :D

amúgy tényleg félreértetted kicsit Moha, de minimálisan KT is, szóval nem lényeges a történet szempontjából, de
Éva (volt osztálytársnő, jóbarát, számítógéptulajdonos)
Helga (volt osztálytársnő, segítőkész "hozzáértő" nagykeres élettárssal rendelkező barátja Évának)
"Éva név nélküli akármilyen ismerőse" a környékről, akivel semmilyen kapcsolatban nincs és "ért a gépekhez"
személyek voltak a történet szereplői :) és persze én :)

Fazék

jézusom! most újból elővettem a külső usb-s rack-et és egymás után kipróbáltam a Western Digital 120-as és Samsung 120-as vinyómat és elképesztő mennyivel hangosabb, rázósabb a vacak samsung... nincs az az isten, hogy még egyszer samsung vinyót vegyek. a samsung vinyóval szabályosan rezeg az egész asztal, wd vinyónál a legtöbb amit észlelni lehet, egy szolíd halk zümmögés. nem gondoltam volna, hogy komolyan ekkora a különbség a kettő között... :eek:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-01-23, 12:28:13
jézusom! most újból elővettem a külső usb-s rack-et és egymás után kipróbáltam a Western Digital 120-as és Samsung 120-as vinyómat és elképesztő mennyivel hangosabb, rázósabb a vacak samsung... nincs az az isten, hogy még egyszer samsung vinyót vegyek. a samsung vinyóval szabályosan rezeg az egész asztal, wd vinyónál a legtöbb amit észlelni lehet, egy szolíd halk zümmögés. nem gondoltam volna, hogy komolyan ekkora a különbség a kettő között... :eek:
Na végre valaki hinni fog nekem. :)

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-01-23, 15:30:41
Na végre valaki hinni fog nekem. :)
Én is hiszek neked annyiban, hogy hangos a Samsung vinyó. Ezt a rezonálást nálam még nem produkálja :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-01-25, 12:58:22
iPhone MUST HAVE
ugyan miért? mert szép? :)
sztem egy totál fölösleges vacak, aminek ráadásul egyelőre az aksiidejéről semmit sem tudunk, gyaníthatóan ilyen extrákkal, nem lehet túl sok a készenléti ideje...

Darkstar

Pl. Meg mert szeretem a modern cuccokat.  :) A touchscreen meg még egy ok. :D Az meg a máik, hogy szerintem ki is használnám az extráit kegyetlenül. ^^
Ha egész nap böködöd a kijelzőjét/zenét hallgatsz/videózol, valszeg lehal viszonylag gyorsan, egyébként nem tudom. Mellesleg nekem pl egy 1,5-2 napos készenléti idő már tökéletesen elég, úgyis első dolgom mindíg, ha hazaérek, hogy rávágom a telót a töltőre, és amíg nem megyek el, rajta is van. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-01-25, 13:14:09
Quote from: Darkstar on 2007-01-25, 12:58:22
iPhone MUST HAVE
ugyan miért? mert szép? :)
sztem egy totál fölösleges vacak, aminek ráadásul egyelőre az aksiidejéről semmit sem tudunk, gyaníthatóan ilyen extrákkal, nem lehet túl sok a készenléti ideje...
5 óra beszélgetés/videó, 16 óra zene.
Ha levonjuk a marketing-bullshitet akkor kb azt kapjuk mint egy átlag mai nagyképernyős okostelefon esetében, egy nap, átlagos használattal talán kettő. :)
Egyébként szerintem is musthaev, már csak a kezelése miatt is. :) Nameg igen, azért is mert szép, meg trendy, meg iPod, meg Apple, meg sznob divatmajom vagyok. :)

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-01-25, 13:20:15
Pl. Meg mert szeretem a modern cuccokat.  :) A touchscreen meg még egy ok. :D Az meg a máik, hogy szerintem ki is használnám az extráit kegyetlenül. ^^
Ha egész nap böködöd a kijelzőjét/zenét hallgatsz/videózol, valszeg lehal viszonylag gyorsan, egyébként nem tudom. Mellesleg nekem pl egy 1,5-2 napos készenléti idő már tökéletesen elég, úgyis első dolgom mindíg, ha hazaérek, hogy rávágom a telót a töltőre, és amíg nem megyek el, rajta is van. :)
jó mondjuk igen, te olyan ember vagy, aki ezt a sok hülyeséget ki is használod benne :)
sztem aktív használat mellett épphogycsak át tud majd vészelni egy napot és ez egy optimista becslés..

szerk: mint látom közben megjöttek a "hivatalos" adatok, majd meglássuk használatban mennyire igazak ;)

hát kicsit tényleg sznob és divatmajom dolog :p

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-01-25, 13:21:52
Egyébként szerintem is musthaev, már csak a kezelése miatt is. :) Nameg igen, azért is mert szép, meg trendy, meg iPod, meg Apple, meg sznob divatmajom vagyok. :)
:tezsvir:
Kérdés már csak az, hogy nálunk mikortól lehet kapni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-01-25, 13:24:17
Quote from: Zsiga on 2007-01-25, 13:21:52
Egyébként szerintem is musthaev, már csak a kezelése miatt is. :) Nameg igen, azért is mert szép, meg trendy, meg iPod, meg Apple, meg sznob divatmajom vagyok. :)
:tezsvir:
Kérdés már csak az, hogy nálunk mikortól lehet kapni. :)
Európai megjelenésről Q4 2007-et emlegettek, vagyis kb. karácsony...  :frown:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Failure is the default option

Cobra

Elég jó a szoftvere, de szerintem nemsokára PDA-khoz is lesz pár hasonló tudású program. Maga a hardver meg ugyanaz lehet, mint egy alap PDA, csak valószínűleg dupla áron.
Hide and fear, Cobra Commander is here !