Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

#480
Ugyan nálam xp van, de ott wauclt (ha jól dekódolom win auto-upd client)
néven fut, és ált. tizedennyi, ha updatel sem ugrik pár tucat megánál többre...

Slightly related: mennyi memet eszik a vista? Eleinte (beta, rc1) még elég
magas volt (hallottam 680MB-ot is, csak vista idle aeroval), de itt a ssból
nem tűnik annyira vészesnek.

Time paradox!
Quote from: Darkstar on 2007-03-12, 21:34:21
Egyébként most háttérzenével, torrenttel, böngészéssel, képnézegetéssel, Dreamscene-el és a feature-ök 90%ának bekapcsolásával 825 mega. :D
Oh shi-
Imma searching 4 mah tinfoil hat...


:D

Darkstar

#481
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-12, 21:36:35
Slightly related: mennyi memet eszik a vista? Eleinte (beta, rc1) még elég
magas volt (hallottam 680MB-ot is, csak vista idle aeroval), de itt a ssból
nem tűnik annyira vészesnek.
Look up. ;)
Egyébként attól függ, hogy mennyi van a gépben. Minnél több, annál jobban eszi (prelaunch és egyebek), de ezzel arányosan egyre gyorsabb is. Nekem most 1 gigányi rammal gyorsabb, mint az Xp volt. Pedig a prcesszorom még vinyolag lassú is (3+os Athlon64). Egyébként most tervezek rambővítést, de lehet, hogy ez alaplap és procicserével együtt lesz, ezért kicsit kivárok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-12, 21:36:35
Ugyan nálam xp van, de ott wauclt (ha jól dekódolom win auto-upd client)
néven fut, és ált. tizedennyi, ha updatel sem ugrik pár tucat megánál többre...
Hidd el, hogy ő az, kapcsold ki és utána be az updatet és nézd csak a feladatkezelőben, hogy magáhoztér és újraellenőriz. :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Lehet, akkor a wauclt maga az updater.

Kivárás - csak nem te is K8L/K10 benchekre vársz, sorstárs?  :haha:
Viszont az 1GB mellett 825MB úgy, hogy még játék se megy, nekem
kicsit neccesnek hangzik...  :3x3:

.Attila

Memóriakezelés? Erről az jut eszembe, hogy hiába van még egy rakat hely a RAMban, akkor is vinyóra pakol egy csomó dolgot idióta winfos, amit nyugodtan rakhatna a RAMba.

LCD téma: úgy tűnik, hogy a Panasonic TX-32LE60 mellett döntöttünk. Most már csak az a kérdés, hogy honnan és mennyiért szerezzük be.

Cobra

#485
Elméletileg full screen alkalmazás indításánál kikapcsol az Aero meg pár háttérben futó dolog és felszabadul memória. Legalábbis én még régebben ezt olvastam. XP nálam most 380Mb-ot foglal 1 IE ablakkal meg 3 másik kisebb programmal. Legtöbb memóriát jelnleg a víruskereső foglalja 36Mb-tal :)

Nem tűnik rossznak ez a Pana, bár a 117W-os fogyasztás meglepő.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Ha elindítok egy játékot, akkor kigyomlálja pl az előre elindított alkalmazásokat és egyebeket, így nem kis hely szabadul fel. Meg lelövöm a FFot, az is -100 mega. :D Most épp 730on van btw.

Kíváncsinak kíváncsi vagyok a tesztekre, de nem biztos, hogy egyből le is csapok rájuk, ha kijönnek, valószínűbb, hogy az árcsökkentő hatásukat fogom kiélvezni. Árfüggő. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-03-12, 18:31:54
Várható hogy valaha is úgy megcsinálják ezt a nyomorék FF-ot, hogy ilyeneket ne játaszon pár óra futás után (2 megnyitott tabbal...)?
Használj Maxthont. :D
Legfrissebb Beta: http://img266.imageshack.us/img266/329/clipboard01ex4.jpg
Két napja fut, most épp 8 tabbel.

Darkstar

De nincs hozzá 4chan ext... =(
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2007-03-13, 00:08:19
De nincs hozzá 4chan ext... =(

Lehet mindkettőt használni. Ha éppen 4chanozni akarsz, akkor elindítod a FF-ot. Nekem mindkettő fent van, bár a maxthont csak akkor használom, ha mindenképpen IE alapú böngésző kell. A FF 100megája meg elfér.

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-03-13, 00:08:19
De nincs hozzá 4chan ext... =(
Az mire jó? :)
Egyébként meg minek is teccik tanulni keziccsókolom? :rolleyes: Írj hozzá egyet. :D

Darkstar

Fel akartam sorolni, de egyszerűbb és érthetőbb, ha itt megnézred. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-03-13, 15:01:54
Fel akartam sorolni, de egyszerűbb és érthetőbb, ha itt megnézred. :)
Nem rossz. :)

Darkstar

Nem, valóban nem az. Meg úgy látom, az inline image xep ki is maradt arról a listáról. :)
Quote from: Zsiga on 2007-03-13, 14:58:59
Egyébként meg minek is teccik tanulni keziccsókolom? :rolleyes: Írj hozzá egyet. :D
Erm... Inkább nem, túl luta vagyok  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Meglett a tévé. Panasonic TX-32LE60P mellett voksoltunk.
Nos igen, a tévé adástól nem esik le az állunk, bár annyira nem tragikus, mint ahányan mondták.
Ellenben a DVD nagyon :jee: Beraktam a Matrix Reloaded azon jelenetét, ahol Neo harcol a 100 agent Smith-szel. Nagyon szépen nézett ki, olyan, mintha itt a gépemen nézném, csak nagyobban.
Ezt szüleim is látják, úh. jó esély van rá, hogy rászoktassam őket a DVD-kre :szemuveges:

Marfy

Hali
Tudnátok nekem ajánlani valami jó lemeztöredezettség mentesítőt, valamiért a windowsosban nem bízom :).

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Cobra

Én inkább maradtam a PerfectDisk 7-nél, nekem az átláthatóbb. Persze a 8-as se rossz, anyám laptopjára azt raktam fel és semmi gond vele.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy


Selmo

A Vista még mindig SI szerint mutatja a méretet, vagy használja a KiB/MiB/GiB-ot?

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Ugyanúgy az sit használja, mint az Xp. Ha valahol állítani lehetne, azt még nem találtam meg, de nem is akarom. A kibi/mebibyte meg tárasik még mindíg nevetségesek számomra (még ha egyébként nem is az...)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Pedig itt gondok lesznek így, mert tera esetén már 0,1 a különbség...

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Eddig sem volt különösebb gond belőle. Vagy lemaradtam valamiről?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Amerikában volt egy-két per abból, hogy a merevlemez-gyártók a
GB alatt SI-rendszert értettek ( ::) ), és így a valós lemezkapacitás
alacsonyabb volt, mint a hirdetett.

Darkstar

Azt tudom, de szerintem csak emiatt nem fogják egyből felrugni a régóta használt rendszert...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Nézegetve a dolgokat észrevettem, hogy nálam a windows használ olyanokat, hogy COM meg LPT port, gondoltam jól letiltom őket és lesz szabad IRQ. Erre betette nekem a 7-es IRQ-ra a videókártyát, a két hálókártyát, az USB vezérlőt, meg még a jóég tudja mit. :eek:

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Hali! Valaki nem tud nekem mondani olyan progit amivel fasza feliratokat lehet rakni a képeimre???

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-03-18, 18:43:09
Hali! Valaki nem tud nekem mondani olyan progit amivel fasza feliratokat lehet rakni a képeimre???
Photoshop és társai? :)

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-03-18, 18:51:42
Quote from: Liquid Snake on 2007-03-18, 18:43:09
Hali! Valaki nem tud nekem mondani olyan progit amivel fasza feliratokat lehet rakni a képeimre???
Photoshop és társai? :)

Hát jah Photoshopra gondoltam csak ahhoz hülye vagyok, nemtom hogy kell feliratot a képre rakni meg hogy ilyen fasza betűl legyenek...

Liquid Snake

Na alkottam 2 képet. Vélemény? 1  2