Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

sirtomi

Hordozható flex és mp3 lejátszó!  :cool:

Kuroi Tenshi

(Etikus) Hacker-iskola kishazánkban, woot
https://www.netacademia.net/course.aspx?id=ETHICAL

Van olyan verziója is, amit választhatónak felvehetek? :3 :D

kikuchiyo

#932
Ez baromi érdekesen hangzik, kár, hogy 200k-ba kerül...

Szerk: újabb hardverláma kérdés.

A munkahelyemen az egyik gépben, amit most nem használnak (mert a tulajdonosa beteg, vagy mi), két processzor fogadására alkalmas Epox EP-D3VA alaplap van, de csak egy vacak Celeron proci. (Memória éppen nincs, csak az a 96 MB, amit összevadász-gyűjtögettem a roncsokból...)

Azon gondolkodtam, hogy esetleg fel lehetne hajtani olcsón 2 db használt 1000MHz-s P3-at, meg mellé némi SDRAM-ot, és így egész használható gépet lehetne összehozni. Érdemes ezzel foglalkozni?

Persze a kérdés elméleti jellegű, mert a gépre nem nagyon van szükség jelenleg, és hiába jönne ki a projekt 15k-ból, az intézetnek vsz. arra sem lenne pénze...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-06, 00:43:13
Ez baromi érdekesen hangzik, kár, hogy 200k-ba kerül...

Szerk: újabb hardverláma kérdés.

A munkahelyemen az egyik gépben, amit most nem használnak (mert a tulajdonosa beteg, vagy mi), két processzor fogadására alkalmas Epox EP-D3VA alaplap van, de csak egy vacak Celeron proci. (Memória éppen nincs, csak az a 96 MB, amit összevadász-gyűjtögettem a roncsokból...)

Azon gondolkodtam, hogy esetleg fel lehetne hajtani olcsón 2 db használt 1000MHz-s P3-at, meg mellé némi SDRAM-ot, és így egész használható gépet lehetne összehozni. Érdemes ezzel foglalkozni?

Persze a kérdés elméleti jellegű, mert a gépre nem nagyon van szükség jelenleg, és hiába jönne ki a projekt 15k-ból, az intézetnek vsz. arra sem lenne pénze...
A P3 és az SD is drága a teljesítményéhez képest, a mai A64 árak mellett mindenképpen.

Kuroi Tenshi

Viszonylag olcsón ki lehetne belőle hozni egy gyenge kétmagos rendszert,
ami használható lenne belső fájlszervernek/printszervernek, tűzfalnak, stb.
De ez a vezetéstől függ, hogy van-e rá egyáltalán igény: ilyen masina
nem feltétlenül szükséges, még ha hasznos is; és utána a munkatárs gépét
is pótolni kell. Ha gondolod, vesd fel nekik, de valszeg úgyse fogják érteni,
hogy miről van szó.

kikuchiyo

Quotegyenge kétmagos rendszert
Quotea mai A64 árak mellett mindenképpen

Csak hogy képben legyetek: ez egy állami intézmény, az ebből következő költségvetéssel, és ha az említett komponenseket beépíteném, vsz. ez lenne a legerősebb gép az épületben...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-06, 22:14:07
Quotegyenge kétmagos rendszert
Quotea mai A64 árak mellett mindenképpen

Csak hogy képben legyetek: ez egy állami intézmény, az ebből következő költségvetéssel, és ha az említett komponenseket beépíteném, vsz. ez lenne a legerősebb gép az épületben...
Ez világos, ettől függetlenül elég rossz a P3-as SDRAM-os rendszerek ár/teljesítmény aránya, nem éri meg szórakozni vele. A két proci sok előnyt nem jelentene azokon a területeken amire egy ilyen erejű gép használható, én is elsősorban videokódolásnál érzem csak a második magot a gépben (mondjuk ott elég durván, egy két órás DVD 6-pass CCE kódolása az előző procimmal több mint 7 óra volt, most 3...).

(Btw. where, if I may ask? :))

Member

Most nézem, páran megpróbálták a Hotline to Hell-t lemásolni, de hiányzik a "csak éjfélkor" rész. Szóval csak az érdekelne, hogy valami időzített script létezhet, ami a szerver idejének megfelően mondjuk átnevezi az index fájlt, hogy a lap elérhető/404 legyen?

Próféta

Quote from: Member on 2007-09-08, 13:48:20
Most nézem, páran megpróbálták a Hotline to Hell-t lemásolni, de hiányzik a "csak éjfélkor" rész. Szóval csak az érdekelne, hogy valami időzített script létezhet, ami a szerver idejének megfelően mondjuk átnevezi az index fájlt, hogy a lap elérhető/404 legyen?
Nem egészen értem, miről van szó, de meg lehet oldani. Például dinamikus html (php, jsp, asp, akármi) oldallekéréskor megnézi az időt, és ha nem jó, redirectel. De persze olyan is lehet, hogy static html, de a szerveren fölvettek két crontab bejegyzést, ami megflelő időpontokban ki/be kapcsolgatja a lapot (nem kell átnevezni, elég levenni róla az apache vagy mittoménmi olvasási jogát). Az utóbbi mondjuk ingyenes tárhelyen nem valószínű, hogy megvalósítható, saját szerveren persze simán.

Kuroi Tenshi

Member egy olyan oldalt szeretne, ami csak éjfélkor elérhető, különben 404.

Member, kinek az időzónája szerint; és 00:00:01-kor már ugye elmúlt, tehát
kemény egy másodpercig érhető el?  :angyali: Szóval megvalósítható egy
ilyen, de semmi értelme.

Member

Úgy vettem észre, hogy Hellgirl-éknél mindenkinek ugyanúgy jár az órája, de nekem úgy tűnt, hogy csak percekben számol (tehát 1 percig elérhető).
Mert ennek csak úgy lett volna értelme, ha éjfélkor érhető el csak.
És olyat lehet, hogy küld 1 sms-t, ha kattintasz, a szöveggel, hogy "Elfogadtam a kérésed"? :rotfl:

Próféta

Quote from: Member on 2007-09-08, 14:53:54Mert ennek csak úgy lett volna értelme, ha éjfélkor érhető el csak.
Ez nagyon gáz. Nem "404 not found" válaszkódot ad, hanem simán lehoz egy html lapot ("200 OK"), amelyre ki van másolva az internet explorer tudjistenmelyik verziójának 404 üzenete  :eek: Hülyén mutat firefoxból nézve.


Member

#943
Tud mondani nekem vki vmi html kódrészletet, amitől a sima text űrlapmező inaktívvá tehető? (Mármint nem lehet megváltoztani azt, amit beleírtak)

EDIT: Már megtaláltam.

Fazék

vuhúúú! zseniális férfiagyammal rájöttem, hogy tudok régi játékokkal is nem torzult képaránnyal játszani, amennyiben hajlandóak ablak módban futni :D
bár ez sem az igazi, de még mindig jobbnak érzem mint a rengeteg törpe karaktert bámulni :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-09, 17:40:53
vuhúúú! zseniális férfiagyammal rájöttem, hogy tudok régi játékokkal is nem torzult képaránnyal játszani, amennyiben hajlandóak ablak módban futni :D
bár ez sem az igazi, de még mindig jobbnak érzem mint a rengeteg törpe karaktert bámulni :)
Beállítod a monitorod "fill with aspect" módba? :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 17:44:36
Quote from: Fazék on 2007-09-09, 17:40:53
vuhúúú! zseniális férfiagyammal rájöttem, hogy tudok régi játékokkal is nem torzult képaránnyal játszani, amennyiben hajlandóak ablak módban futni :D
bár ez sem az igazi, de még mindig jobbnak érzem mint a rengeteg törpe karaktert bámulni :)
Beállítod a monitorod "fill with aspect" módba? :)
hát ha az enyémen találsz ilyen opciót, akkor vendégem vagy egy sörre :)
sajnos ez fapados 22"-os monitor (DELL 228WFP)
amennyiben pedig szoftverileg lehet ezt megoldani, akkor azt is szívesen fogadom egy sörért cserébe :)

(jelen esetben pl Baldur's Gate 2-nél)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-09, 18:18:42
hát ha az enyémen találsz ilyen opciót, akkor vendégem vagy egy sörre :)
sajnos ez fapados 22"-os monitor (DELL 228WFP)
amennyiben pedig szoftverileg lehet ezt megoldani, akkor azt is szívesen fogadom egy sörért cserébe :)

(jelen esetben pl Baldur's Gate 2-nél)
Nem megmondtam anno hogy ilyen Philips-et vegyél te is? :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 18:41:57
Quote from: Fazék on 2007-09-09, 18:18:42
hát ha az enyémen találsz ilyen opciót, akkor vendégem vagy egy sörre :)
sajnos ez fapados 22"-os monitor (DELL 228WFP)
amennyiben pedig szoftverileg lehet ezt megoldani, akkor azt is szívesen fogadom egy sörért cserébe :)

(jelen esetben pl Baldur's Gate 2-nél)
Nem megmondtam anno hogy ilyen Philips-et vegyél te is? :)
de de, csak valamiért azt hittem, hogy ez az összesnél feature lesz, ha már egyszer létezik ilyen lehetőség :(

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-09, 19:16:19
de de, csak valamiért azt hittem, hogy ez az összesnél feature lesz, ha már egyszer létezik ilyen lehetőség :(
Számomra is meglepő volt amikor ezt külön feature-ként említették a kis Philips leírásában, tényleg nem értem mért nem lehet ezt minden monitorba beépíteni, lehet összvissz vagy 10 sornyi Assembly kód a firmware-ben...

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 19:18:52
Quote from: Fazék on 2007-09-09, 19:16:19
de de, csak valamiért azt hittem, hogy ez az összesnél feature lesz, ha már egyszer létezik ilyen lehetőség :(
Számomra is meglepő volt amikor ezt külön feature-ként említették a kis Philips leírásában, tényleg nem értem mért nem lehet ezt minden monitorba beépíteni, lehet összvissz vagy 10 sornyi Assembly kód a firmware-ben...
[spoiler]
Conspiracy[/spoiler]

Btw: a Photoshop CS3-at megéri letölteni, vagy átlag képszerkesztgetés szempontjából nem sok újítást tartalmaz a CS2-höz képest?

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-09-09, 19:23:41
Btw: a Photoshop CS3-at megéri letölteni, vagy átlag képszerkesztgetés szempontjából nem sok újítást tartalmaz a CS2-höz képest?
Felesleges.

Cobra

Ha már feljött a képszerkesztős téma, ha egyszer átállok Vistára a PSP9 szerintem már kicsit régi lesz alá, mit tudtok ajánlani egyszerűbb munkákra, ami megy Vista alatt is?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-09-09, 22:39:58
Ha már feljött a képszerkesztős téma, ha egyszer átállok Vistára a PSP9 szerintem már kicsit régi lesz alá, mit tudtok ajánlani egyszerűbb munkákra, ami megy Vista alatt is?
http://en.wikipedia.org/wiki/Paint.NET ?

Próféta

Én totál láma vagyok a témához, Photoshopot sosem használtam, de ha tényleg csak egyszerűbb munkákra kell, akkor a Paint.NET című programot ajánlom. Tudásában nyilván nem mérhető a nagyokhoz, de azért többrétegű rajzokat, átlátszóságot, gradienseket, néhány jó trükköt tud; ezen kívül roppant egyszerű használni, pluginelhető, és ingyenes.

EDIT: damn, Zsiga :__devil:

Cobra

Thx, olvastam már erről a programról, csak a házi fejlesztés meg a NET-re épülés együttese valahogy elriasztott.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

AnandTech Phenom (AMD K10 desktop) "szimulált" (valójában Barcelona (K10 server) meg egy 8800GTX, desktop benchmarkokkal) teszt:
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3092

kikuchiyo

Mai nyafi következik: a Xubuntu telepítője kapja be.

Mai nyafinkat hallották.
Failure is the default option

Fazék

#958
Quote from: Zsiga on 2007-09-10, 22:09:50Mert ha egy régi (=lassú, nagyon...) notivinyóra nekiáll swappelni a Windows akkor nem csodálom hogy beszaggat.
vinyó
a 2x 512 MB Kingmax memóriák dobozát viszont most nem találom, ahhoz nem tudok típusszámot adni, mindjárt megnézem cpu-z, v everest-tel v vmivel

CPU-Z adatok

szerk: memória

Zsiga