Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-28, 19:44:22
vázzze de hülye vagyok :haha:
új gépről úgyis tuti dvi -t fogom használni, notebook meg úgyis csak a régi vga csatlakozóval bír  :redface:
hát ez a megoldás tényleg elég költségkímélőre sikerült, köszi  :haha:
:)

Cobra

Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 15:27:25
Úgy néz ki hogy én is gépet fogok bővíteni a közeljövőben, kéne pár javaslat. Ami fix az egy Corsair VX450 táp, egy Abit AB9 Pro alaplap (bár ha tud valaki más lapot amin van dual Gigabit meg 9+1 SATA akkor ez is változhat, akár még AM2 is jöhet), emellé kéne egy akármilyen legolcsóbb C2D proci (a jelenlegi 2Ghz-es A64 X2-m teljesítményével is elégedett vagyok, ennél többre most nincs igazán szükségem), valami halk de olcsó hűtő, és 2*1GB (vagy ha belefér az árba lehet hogy 4GB lesz, még nem tudom) olcsó ram (tuning nem igazán szempont).
Tehát a jelszó sok SATA és dual LAN olcsón. Ki mit javasol? :) :merci:
Második Gigabit LAN-nak pl itt ez: http://www.dlink.com/products/?sec=0&pid=406
Bár kérdés lehet-e itthon kapni és mennyiért.
PCI-E-s Sata vezérlőt (ami nem csak 2 csatornás) meg nem találtam egyáltalán megfizethető áron.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-09-28, 20:13:22
Második Gigabit LAN-nak pl itt ez: http://www.dlink.com/products/?sec=0&pid=406
Bár kérdés lehet-e itthon kapni és mennyiért.
PCI-E-s Sata vezérlőt (ami nem csak 2 csatornás) meg nem találtam egyáltalán megfizethető áron.
PCI kártya nem játszik, nincs felesleges PCI portom (így is kéne mégegy egy TV-tunernek...).

Selmo

Frissítettem a Sybot S&D-t és az új verzió valami eszméletlen lassú, másnál is így van?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#1114
Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 20:20:25
PCI kártya nem játszik
Ha megnéznéd, pci-e x1-es :)

Te Zsiga, hány vinyód is van? :D
Ha jól tudom, csak JBOD, semmi RAID, hasonlók, ugye?
Szóval ott az az alaplap 10zel, vannak olcsó (7-8k, de raid5 nélküli) 4portos
pci-kártyák, meg még egy pci-e x1 +2-vel az már összesen 16, ami sztem
rohadt sok. Ha még mindig nem elég, nem egyszerűbb egy régebbi, kisebb
vinyót egy nagyobbra (400-500GB, vagy akár 750GB-1TB) cserélni?

Szerk:
Cobra, mégis találtam olcsón (elvileg 6.5k) pci-e x1 4portos kártyát:
link
Sajna rohadt flashes, nem tudom rendesen linkelni, de innen PCI-e I/O
és ott a 4channel (lol), A-370

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-29, 03:23:55

És tényleg, észre se vettem. :) Mondjuk az meg a hűtők miatt nem nagyon fog elférni, de még mindig jobb mint ha sima PCI lenne. :)
Az alaplapi 10 a mostani 2portos kártyámmal kiegészítve elég lenne hosszabb távra, 16 már overkill (a házba se nagyon férne annyi vinyó, csak spec dobozokba amivel mondjuk 2 5,25" helyre befér 3), a jelenlegi 6 ami nagyon kevés. 4 portos kártya emberi árban nincsen (20kért van most egy egész jó a PH-n használtan, és ez még olcsónak számít), elsősorban azért mert 4portos kártyából már nem érdemes szoftvereset venni, egyrészt megeszi a procit másrészt tetűlassú, főleg ha esetleg csinálok egy RAID5-öt, és főképp azért mert sehol nem lehet őket kapni. Van pár helyen árlistákban, de nem szokott lenni nekik, néztem pár boltot.
2tányérosnál nagyobb vinyót nem veszek, így a 750GB-1TB kiesik, egy 250-es/320-as 4-500asra való cseréje meg nem ad annyi plusz tárhelyet amennyi kéne, és utána még szórakozhatok a régi vinyók eladásával is. Jelenleg az a rövidtávú terv hogy bekerül 2 500-as WD GP (már ha kijönnek időben...), aztán januárban még egy harmadik. Sokat foglalnak a HD filmek na. :D
Szóval kényelem és ár/érték arányban akkor járok a legjobban ha fejlesztek, mert így pl. a ram is jelentősen olcsóbb és értékállóbb lesz mintha a jelenlegi DDR1-es konfigba ölném a pénzt.

Fazék

#1116
már a sokadik árlistát, gyűjtőoldalt nézem át, de 2900 Pro-t sehol nem adnak. elfogyott mindenhonnan, vagy még be se jött hozzájuk? ???

ha ilyet nem kapok, akkor mit javasoltok? 2600 XT?

illetve pl mely márkákat kerüljem?

Zsiga

#1117
Quote from: Fazék on 2007-09-29, 13:45:32
már a sokadik árlistát, gyűjtőoldalt nézem át, de 2900 Pro-t sehol nem adnak. elfogyott mindenhonnan, vagy még be se jött hozzájuk? ???

ha ilyet nem kapok, akkor mit javasoltok? 2600 XT?

illetve pl mely márkákat kerüljem?
Tegnap érkezett az első adag a nagykerekbe. :)
A PH-n asszem Pegazusnál van 57k-ért egyébként. ;)
2600 felejtős, inkább 1950Pro ha AMD-t akarsz, vagy 7900 az nVidia-tól.
Kerülendő márka az Inno, másról nem nagyon tudok.

.Attila

DVD rip szoftvert tudnátok ajánlani? Ingyenes vagy könnyen azzá tehetőt...

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-09-29, 14:53:00
DVD rip szoftvert tudnátok ajánlani? Ingyenes vagy könnyen azzá tehetőt...
Kicsit bővebben. :) Iso-ba vagy vob-ba akarod leszedni a filmet (vagyis utána rendes DVD-Video lemezt akarsz írni belőle), vagy egyből valami MPEG4-formátumba (DivX/XviD/h264)?
Előbbi esetben DVD Decrypter vagy DVD Fab HD Decrypter, utóbbi esetben passz, egyszerűen kezelhető ("egygombos") programot nem tudok, talán csak a Nero Recode-ot, de biztos van még ezerféle,  :G is your friend.

Kuroi Tenshi

Zsiga: úgy látom nagyon hasonló cipőben evezünk :)
(bár nekem még nincs olyan égető szükségem rá, még csak tervezgetek)
A témát már én is körbevislattam, és oda jutottam, hogy 60-70k alatt
nincs rendes hardveres (megfelelően erős procival és elegendő DDR/2 ecc
memmel) RAID5 kártya, a négynél több portosok pedig még többe kerülnek.
Négynél pedig érdemes többet, ha már raid5 esetleg egy hotspare-rel, meg
jó, ha van további bővítési lehetőség.
Ennyiért viszont már akár egy külön gépet is lehet erre építeni, és akkor a
szoftveres raid5 procifogyasztása már nem számít. Én is ezt tervezem, hogy
egy multifunkciós raid5 nas+back-up tároló+htpc+printserver+letöltő+...
gépet rakok össze. Az, hogy lassabb (azért még nem tetűlassú!), filmeknél
és doksiknál, back-up fájloknál mindegy, nem? Játékra meg egy külön gép,
amin csak os, programok és játékok vannak (sőt, én a hangcsillapítás miatt
notivinyót tervezek belerakni, mert most a vinyók a leghangosabbak).

Fazék: most fognak forgalomba kerülni idehaza, de miután októberben
még a selejtek másik felét GT néven eladják, novemberben már be is fejezik
a gyártását és teljesen átállnak az 55nm-es RV670-re. Várhatóan erősebb
és jóval alacsonyabb fogyasztású lesz, de az kb decemberre lesz itt és az
ára is várhatóan magasabb lesz. Ugyancsak novemberben jön ki a 8800GT,
ami a 8800GTS szériát váltja le, és vhol a GTS640 alatt lesz teljesítményben.

Zsiga

#1121
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-29, 15:09:05
Zsiga:
Szoftveres RAID-ben nem bízom, túl régimódi vagyok én ahhoz. :)
Btw. ezt a kártyát néztem ki magamnak: http://prohardver.hu/apro/elado_promise_fasttrak_s150_sx4-m_4_portos_pci-os_sata_raid_kari/friss.html
Szerintem nem rossz, főleg ennyiért. :)
Ha meglesz két hét múlva lehet hogy meg is veszem (persze csak miután pofátlanul lealkudtam 15k-ra :D), bár így nem marad majd pénzem csak 2GB ramra.  :frown:

Ja a leendő szervereddel kapcsolatban, a HTPC-t felejtsd el, három-négy vinyó hangos hozzá, főleg hogy már hűteni is kell őket rendesen, főleg ha 24/7 mennek. Egy szervert el tudsz dugni akárhová, akár pincébe/padlásra, de a HTPC-nek a kábelezés meg a távirányítás miatt ott kell lennie a TV közelében.

.Attila

Valszeg iso kéne, és egyszerűen akarom most csinálni, úh. decrypter lesz. :merci:

Kuroi Tenshi

#1123
Sejtettem, én is néztem már :) A srác rendes, vettem már tőle 1-2
dolgot.

Egy kicsit is beállított linux szoftveres raid azok alapján, amit eddig
olvastam, nem rosszabb helyreállíthatóság szempontjából, mint a
hardveres. Hotplug működik, automatikus hotspare beállítható, alaplap
összes sata portját tudja használni, bővíthető és helyreállítani is tud;
és ha az alaplap elromlana, akkor egy másik alaplapra dugva egy
livecd-vel helyre lehet állítani, míg ha a controller megy tönkre, akkor
abból vehetsz egy ugyanolyat. Arra kell csak ügyelni, hogy a swap is
raidben legyen, mert ha a swap elszáll, a gép zokon veszi.
Pl egyik srác az xs-en így rakta össze:
QuoteFor this install I used debian linux and built the array as follows:

disk1: boot (raid1, 1gb) / data (raid5, 230gb)
disk2: boot (raid1, 1gb) / data (raid5, 230gb)
disk3: data (raid5, 230gb) / swap (raid5, 1gb)
disk4: data (raid5, 230gb) / swap (raid5, 1gb)
disk5: data (raid5, 230gb) / swap (raid5, 1gb)
disk6: hot spare

The breakdown works out like this:

(md0) 1gb raid 1 on /boot
(md1) ~1tb raid 5 on /
(md2) 2gb raid 5 for swap
(In before linsux, etc. Már debiannak is van gui installálója, tehát nem
kell tőle megijedni. Utána kell olvasni, de az még mindig olcsóbb, mint
egy raid-kártya...)
Úgy hallottam, hogy xp-ben is van sw raid5, de ott dinamikus lemezzel
megbolygatták kissé és helyreállítani is nehezebb.


HTPC: hangcsillapított házba szándékozom tenni, azt pedig be egy hang-
csillapított szekrénybe :) a hűtéshez elég pár 12-es 5 vagy 7V-on, a
kábelezés nem nagy gond, távirányításra pedig egér és billentyű, de a
szenzor átkötésével és áthelyezésével a távirányító is megoldható, ha
van hozzá linux-driver...
Most is van egy vinyó, ami 24/7 megy egy szivaccsal bélelt fadobozban,
~7-9V-on 7cmes ventivel, és még ezt is alig hallani, de ennél komolyabb
halkítást tervezek.


BTW:
Quote
Promise FastTrak SATA150, SATA150 TX2, SATA150 TX2plus, SATA150 TX4, SATA150 SX4, SX4-M, SATA378, and Ultra 618 series PCI cards (e.g., PDC20621, PDC20275, PDC20618, PDC20318, PDC20319, PDC20375, PDC20378, and PDC20376 chips) PCI cards — fake raid, mitigated by the fact that the Promise PDC20621 ASIC chip (on SX4, SX4-M, and TX4, but not TX2) functions as a "RAID accelerator" — XOR engine and memory, leaving RAID logic to the host CPU

.Attila

#1124
mp3 kódolási problémám támadt.
Razorlame-et használok, itt mindent jól meg lehet adni. Ám vmi miatt 16 flac-ból wav-be konvertált file-t nem tud olvasni, ezért elkezdtem keresni más kódolókat.
winLame-mel az a probléma, hogy mindenáron erőlteti a joint stereo-t.
Omni Encoder: ez meg fel sem tünteti, hogy a csatornákat hogyan kezeli.

Kérdések:
1. Joint stereo-nál szokott észrevehető veszteség lenni?
2. Van a razorlame-en kívül olyan mp3 kódoló, aminél be lehet állítani a csatornák kezelését?

szerk.: Omni Encoder most veszett össze a .NET keretrendszerrel...

szerk.2: na most talán a CDex...

Manitu

Biztos, hogy winLame-ben is lehet állítani a csatornákat, gyakorlatilag az összes kódolóprogi ugyanazt az encoder libraryt használja, és a csatornák kezelése annak a dolga.

De ha nagyon nem megy, akor próbálkozz Easy CDDA Extractorral, én azt szoktam használni.


.Attila

Tisztában vagyok vele, de a winLame-nél sehol nem találtam az opciót, nagyon eltéveszteni pedig nem lehet, mert elég egyszerű a felépítése a programnak.
CDex-nek most megy, mindent szépen be is lehet állítani, csak most fogalmam sincs, hova menti a fileokat :eek:

Zsiga

Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 19:08:12
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 18:46:43
Tényleg? Ez érdekes...
Szóval szted egy 1080p videónak mindegy, még ha avivos/
clearvideos/uvds/akármi vidkari van? Ez most csak programozás-
beli hiányosság, vagy így is fog maradni?
Hogy egy 1080p-s videó hibátlanul, szaggatásmentesen fusson,
milyen erős proci kell?
Ez csak és kizárólag a codec-programozók lustasága. A CoreAVC-nél ígérgetik már egy ideje hogy ki fogja használni a 8400/8500/8600-ak meg az AMD HD-sorozatú kártyák (asszem ez csak a 2600, a nagyobbak még nem tudják, az nV-nél sem) gyorsítási képességét, illetve az X1xxx és 7xxx sorozatokat is (bár ezek nem sokat érnek ilyen szemontból). Jelenleg csak a WinDVD meg a PowerDVD használja ezeket, viszont egyik sem nyit meg mkv videókat, csak Blu-Ray meg HD-DVD lejátszásra jók.
CoreAVC-vel akármilyen ma kapható kétmagos elég az 1080p-hez, egymagosból A64 2,2-2,4Ghz körüli kell, egymagos Core-ból talán 1,8-2Ghz körüli.

Valahol a PH-n volt pár hónapja egy ilyen teszt, de nem találom. :confused:
Mivel még mindig nem sikerült megtalálnom azt a tesztet, ezért írtam Rudinak. Azt mondta hogy már elavult az az info, és adott helyette két másik linket:
http://www.firingsquad.com/hardware/autumn_2007_video_shootout/default.asp
http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/video-playback2.html

.Attila

CDex bevált. Marad ez meg a RazorLame.


Ma nagytakarításba kezdtem a gépen, a zenékkel kezdődött, aztán vhogy átcsorogtam a c meghajtóra.
Kérdés: az application data között ott van az adobe, benne pedig a camera raw mappában a cache fileok 1 gigát foglalnak. Kellenek ezek nekem? Kicsit soknak tűnik ez nekem, főleg, mivel már nem is a PS-t használom raw konvertálásra.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-09-30, 00:06:01
Mivel még mindig nem sikerült megtalálnom azt a tesztet, ezért írtam Rudinak. Azt mondta hogy már elavult az az info, és adott helyette két másik linket:
http://www.firingsquad.com/hardware/autumn_2007_video_shootout/default.asp
http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/video-playback2.html
Nem lettem sokkal okosabb tőle :o
Az egyikben épp csak megemlítették a terhelést hardveres helyett szoftveresen,
a másikban pedig csak videokártyákat néztek, nem alaplapi grafot. Viszont ahol
nem volt támogatva, mégis elvitte a proci... na mindegy, az eddigi legjobb jelölt
továbbra is a Gb GA-MA69G-S3H (ATX ATi 690G) + BE-2350 (65nm 4000+ X2 LV)

.Attila

A nagytakarítás közben letöröltem csomó mindent. Pl. a firefox plug-in-eket, könyvjelzőket, beállításokat... :redface:

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-09-30, 00:25:32
Ma nagytakarításba kezdtem a gépen, a zenékkel kezdődött, aztán vhogy átcsorogtam a c meghajtóra.
Kérdés: az application data között ott van az adobe, benne pedig a camera raw mappában a cache fileok 1 gigát foglalnak. Kellenek ezek nekem? Kicsit soknak tűnik ez nekem, főleg, mivel már nem is a PS-t használom raw konvertálásra.
Ha nem használod akkor nem kellenek, nyugodtan letörölheted. Ha esetleg később mégis kéne, a program úgyis újragenerálja magának.

K_T : A lényeg kb. az amit mondtam, jelenleg csak a WinDVD és a PowerDVD használja ki a hardveres gyorsítást, nekem legalábbis nem sikerült más lejátszóval megetetnem a codec-eiket, mkv-t meg nem nyitnak meg, csak (HD-)DVD-t meg BluRay-t. Hosszútávon viszont valószínűleg jó választás lesz.

Zsiga

Ez megérdemel egy új postot, meg amúgyis lusta vagyok, úgyhogy sorry for the flood. :) (Na melyik buzgómócsing fogja mergelni? xD)

VÉGRE VAN CAMPUSOS VISTA MEG OFFICE2K7!!!
:hopp: :hopp: :hopp:

Próféta

#1133
Eddig is volt, nem? Vagy akkor nekem hogy van meg a Vista 2007 eleje óta?
EDIT: hülyeségeket beszéltem, az az MSDNAA program.

Fazék

#1134
Quote from: Zsiga on 2007-09-30, 19:57:06
Ez megérdemel egy új postot, meg amúgyis lusta vagyok, úgyhogy sorry for the flood. :) (Na melyik buzgómócsing fogja mergelni? xD)

VÉGRE VAN CAMPUSOS VISTA MEG OFFICE2K7!!!
:hopp: :hopp: :hopp:
ha a húgom jár költségtérítésesen PSZF-re, akkor van lehetőségem az ő tanulói jogviszonyát kihasználva Vista-t rakni a gépemre gépére? (,amit természetesen kizárólag ő használ és kizárólag tanulmányi célból.) milyen kötelezettségekkel jár a dolog, milyen adatokat kell szolgáltatni? kénytelen vagyok a húgom azt az oldalon elérhető igénylőlapot kitölteni és beküldeni nekik? átfutottam a GYIK részt, de megköszönném, ha felvázolnátok hogyan folyik ez. köszi :)

Solid Snake

A Miskolci Egyetemen tanuló informatikusoknak is lehetőségük van ingyenesen letölteni a Windows XP/Vista/Office 2007 kombinációkat.

Próféta

Nem feltétlenül kell igénylőlapot kitölteni; lehet, hogy húgod oktatási intézményében van egy szerver, ahonnan le lehet húzni a CD/DVD-imidzseket, és mellette egy txt-ben a kulcsok. Ha nem csináltak ilyet, akkor kell papír, meg fizetni is kell a fizikai adathordozóért.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-09-30, 21:41:24
Nem feltétlenül kell igénylőlapot kitölteni; lehet, hogy húgod oktatási intézményében van egy szerver, ahonnan le lehet húzni a CD/DVD-imidzseket, és mellette egy txt-ben a kulcsok. Ha nem csináltak ilyet, akkor kell papír, meg fizetni is kell a fizikai adathordozóért.
Ez legfeljebb az MSDNAA-nál van így, itt mindenképp meg kell rendelni a cuccot a tisztaszoftver.hu-ról. (A régebbi rendszerben lehetett az egyetemek IP-iről elérni a tisztaszoftver.hu ftp-jét és onnan lehúzni az iso-kat, de a kódokat akkoris postán/emailben kaptad, de legalább ingyen.) Elektronikus rendelésnél (dombornyomott kártya kell hozzá) két perc és emailben megkapod a személyre szóló licenszigazolásodat, a kulcsaidat, meg egy számlát is. :D Ha offline rendeled meg akkor a csomagban lesznek benne a kulcsok a CD-k mellett.

Fazék

ojjjan lyavaslatot kaptam, hogy két 80-as vinyó raid-ben legyen a rendszervinyó. sztetek is lyó ötlet lenni ez? nékem hangzásra tetszetős lenni. (természetesen ezen kívül lenne még 1-2 db 500 GB-os vinyó az adatoknak.)

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-10-02, 21:32:43
ojjjan lyavaslatot kaptam, hogy két 80-as vinyó raid-ben legyen a rendszervinyó. sztetek is lyó ötlet lenni ez? nékem hangzásra tetszetős lenni. természetesen ezen kívül lenne még 1-2 db 500 GB-os vinyó az adatoknak.
Mármint mirrorban. Raid 1. Nem hüjeség.
Az MTTF feleakkora lesz, de utána megmenthető a másikról az adat, vagy ha van még egy lemezed, akkor rövid lyavítás után megint használható és megint annyi MTTF, stb. Ha elfér a házadban, akkor nyugodtan.