Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Nem érdemes szvsz az 1GB-os verziót venni, mert az 512-t
is csak most kezdi néhány játék kihasználni. (azaz: nő a
különbség a 320 és 640-es 88GTS között - de csak nagy
felbontáson, és pár fps...)

nettó? Honnan nézted az árakat, ennél olcsóbban is találni.

Szükséged van négymagosra? Jó áron van most, de csak
emiatt felesleges, ha nem használod ki és sokallod az árát.

Két 80GB-os elég lesz?

Gigabyte típusai pedig logikusak (szemben asussal...)
S3 = speed+safe+smart; alapverzió
DS3 = "durable"= elektrolit helyett szilárd kondik, jobb fetek.
DS3-P = DS4 light, DS4 lap egyszerűbb hűtéssel
DS4 = jobb (?), hőcsöves chipszet- és fesz-szabályzó-hűtés,
pár extra
DQ6 = deluxe, még pár extra fícsör.
Ja és a DDR3-as lapoknál van egy T a chipset-típus után
(pl P35T-DS4), a kombináltnál pedig C (P35C-DS3)

Asus valszeg lesz, ott P5K-t keresd. Foxconnt és MSI-t
pedig kerüld.

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2007-10-05, 16:59:08
Quote from: Fazék on 2007-10-05, 16:15:08

duplaannyi fűt fogyaszt

ezt sikerült olvasnom.. nem igazán értettem h milyen szleng.. v, h mivan
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Felesleges az 1Gb-os kártya. Alaplapból Asus, Gigabyte vagy Abit. Processzorból szerintem is felessleges a 4 magos, ha nem használnád ki sűrűn. Az 500-as táp meg szeritnem felesleges, még a 2900XT+Q6600 is elmegy simán a 450-esen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: Cobra on 2007-10-05, 17:20:05
Felesleges az 1Gb-os kártya. Alaplapból Asus, Gigabyte vagy Abit. Processzorból szerintem is felessleges a 4 magos, ha nem használnád ki sűrűn. Az 500-as táp meg szeritnem felesleges, még a 2900XT+Q6600 is elmegy simán a 450-esen.

Tapbol pl ott a corsair vx450 es ami relative tokjo, procival kapcsolatban meg en szerintem erdemes a quadcoret megvenni mert ha idleben hasznalja akkor ugysem szamit mert akkor kb ugyaannyit fogyaszt, viszont a kozeljovoben egyre tobb alkalmazas/jatek fogja kihasznalni a tobb magot. Magyaran hosszutavon ertekallobb a 4magos proci.
Death is the only redemption

Cobra

Ezek az új GPS jelölésű Chieftecek is jóknak tűnnek, főleg hogy 14cm-es a ventillátoruk, így valószínűleg tényelg szinte hangtalanok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: Cobra on 2007-10-05, 17:54:07
Ezek az új GPS jelölésű Chieftecek is jóknak tűnnek, főleg hogy 14cm-es a ventillátoruk, így valószínűleg tényelg szinte hangtalanok.

A 14cmes chieftecek mind sirtec belsovel rendelkeznek azaz cft jelolesuek, a gps az delta belsot jelent abbol csak 12cmes ventiju van, (most vettem egy gps650et) sajnos egyaltalan nem hangtalanok, de amennyiben 12cmes ventivel rendelkezot vett az ember a venti csereje kb 1perc... :p
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2007-10-05, 17:42:20
Tapbol pl ott a corsair vx450 es ami relative tokjo, procival kapcsolatban meg en szerintem erdemes a quadcoret megvenni mert ha idleben hasznalja akkor ugysem szamit mert akkor kb ugyaannyit fogyaszt, viszont a kozeljovoben egyre tobb alkalmazas/jatek fogja kihasznalni a tobb magot. Magyaran hosszutavon ertekallobb a 4magos proci.
A VX450-et én is ajánlom, az értékálló quad procival viszont vitatkoznék. Egyrészt most jönnek ki majd az új, valódi 4magos (nem 2+2) procik és most lesz az AMD-nek is először négymagosa, így relatíve nagyobbat fog esni a Kentsfield-ek ára mint a kétmagosoké, legalábbis szerintem ez lenne a logikus. Másrészt meg az értékálló hardver nagyjából az a kategória mint a kis piros kerek nagy zöld kocka. :D

Kuroi Tenshi

Chieftec GPS minden, csak nem halk.
Seasonic - Corsair eredetije viszont nagyon halk.
Mindkettőm volt/van.

Négymagosra még egy ideig sztem kisebb szükség lesz, mint
erősebb gpura. Tavasszal úgyis jön a többi 45nm-es, év végén
pedig már a következő mikroarchitektúra, a Nehalem leváltja a
Core-t.

Zsiga, csak az AMD K10 igazi négymagos még, Intel csak
Nehalemmel vált natív 4magosra. Árakban akkora nagy esések
nem várhatóak egy ideig, inkább csak 45nm megjelenése után
a maradék 65nmesektől kicsit alacsonyabb áron válnak meg
(ez már jövő év eleje-közepe). Az eddig előkerült ár-tervek
szerint a 45nm-es 4magosok nem lesznek jelentősen olcsóbbak,
viszont gyorsabbak lesznek kicsivel.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-05, 18:10:14
Zsiga, csak az AMD K10 igazi négymagos még, Intel csak
Nehalemmel vált natív 4magosra.
Processzorról beszélünk, hogy jön ide az Intel? :angyali:

Kuroi Tenshi

Én is jobban szeretem az AMD-t, de be kell vallani, az Intel procijai
egy éve keményen verik az AMD-t. K10 pedig még mindig gyengélkedik.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-05, 18:25:30
Én is jobban szeretem az AMD-t, de be kell vallani, az Intel procijai
egy éve keményen verik az AMD-t. K10 pedig még mindig gyengélkedik.
Szokás szerint igyekszem hülyéskedéssel leplezni hogy már megint nem tudok fogalmazni, nem kell ám komolyan venni. :)

Kuroi Tenshi

failtroll is fail
obvioustroll is obvious
failtroll is not obvious (enough) (nekem) :o

Fazék

köszi az újabb tippeket
akkor táp módosul corsair vx450-re (ha tud :))
alaplapnak nézném az asus-ok közötti különbségeket, de richtig most van adatbázisfrissítés a magyar oldalon, uk oldalon meg nem találok p5k elnevezésűeket, szóval majd ha vacsora után kinéztem amelyik szóba jöhet, akkor azért még rákérdezek itten, elvégre mégiscsak halál lame vagyok a témához :redface:
prociból meg erősen gondolkodom erről a q6600 lemondásról. azt hiszem körülnézek, hogy melyik core2duo proci hogyan teljesít, aztán kiválasztok egyet találomra :haha:
de mondjuk, ha azok nagyobb órajelen mennek, mint pl a q6600, akkor nem érdemes memóriából is gyorsabbat vennem? (lenni nem értek hozzá még mindig)
nem érné meg helyette esetleg vmelyik x64?


vinyó egyelőre elég lesz a 2x80GB (jelenleg csak ennyi petákot tudok rááldozni :)), majd köv havi fizetésemből veszek bele 500-as vinyót (hátha addigra végre bejön a WD GP, akkor talán abból egyet :))

Cobra

http://www.intel.com/products/processor_number/chart/core2duo.htm
Szerintem egy E6750 jó választás lenne, vagy eggyel olcsóbban a 6550. Ezek mellett elvileg 667Mhz-en mennek a ramok, de mindenképpen érdemes a 800-as ramokat venni a tuningolhatóság miatt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1184
Quote from: Cobra on 2007-10-05, 20:21:59
http://www.intel.com/products/processor_number/chart/core2duo.htm
Szerintem egy E6750 jó választás lenne, vagy eggyel olcsóbban a 6550. Ezek mellett elvileg 667Mhz-en mennek a ramok, de mindenképpen érdemes a 800-as ramokat venni a tuningolhatóság miatt.
igen, azt hiszem ez az E6750 jó lesz 2/3 áron a Q6600-hoz képest :)
teljesítményileg kb játék/alaphasználatban hol van a kettő egymáshoz, illetve egy AMD Athlon 64 X2 6000+ -hoz képest? csak kíváncsiságból kérdezem, köszi :)
(de azért próbálok magamtól is teszteket keresni, ne érezzétek úgy, hogy teljesen lusta vagyok a hozzá nem értésem mellé :D
nem is kellett messzire mennem, prohardver-en frankón össze van vetve az összes, ami érdekel :redface:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-05, 20:33:34
nem is kellett messzire mennem, prohardver-en frankón össze van vetve az összes, ami érdekel :redface:
Épp akartam javasolni hogy olvasd el azt a tesztet amit az előző oldal alján linkeltem. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-05, 20:45:41
Épp akartam javasolni hogy olvasd el azt a tesztet amit az előző oldal alján linkeltem. :)
na arról a link-ről jól lemaradtam ezek szerint :eek:

szerk: hmmm nézegetem az ASUS lapokat. P35-ös chipset-es lapok közül csak a P5K, P5K-C és P5K-R lapokat engedhetem meg magamnak, ha jól látom. ezek közül melyiket válasszam, melyik miben tér el a többitől? csak mert a hivatalos asus oldalon, csak a P5KC-t találtam meg :redface:
máshol talált adatok alapján C annyi hogy vagy 8GB DDR2-es ram megy bele, vagy 4 GB DDR3-as, a többibe csak az előbbi lehetőség van. R-nél olyan különbséget találtam, hogy P35/ICH9R, míg a másik kettőnél P35/ICH9 -et írnak. C és R sataII-ből 3-mal rendelkeznek. egyéb eltérést hirtelen nem találok :redface:

Kuroi Tenshi

Asus global megy.
P5KC - DDR2 és DDR3. DDR3 frekvenciája magasabb, de a timing miatt alig
gyorsabb, és jelenleg DDR2 többszörösébe kerül.
P5K-R: új darab, sztem még nem lesz boltban. ICH9R, azaz tud szoftveres
RAID5-öt is (felesleges). Elvileg 5Xsata (képen csak 4et látok...) + esata.
Van még P5K SE is, ami lebutított P5K-hoz képest.
Mondtam már, Asusnál P5K-t érdemes.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-05, 22:18:12
Asus global megy.
P5KC - DDR2 és DDR3. DDR3 frekvenciája magasabb, de a timing miatt alig
gyorsabb, és jelenleg DDR2 többszörösébe kerül.
P5K-R: új darab, sztem még nem lesz boltban. ICH9R, azaz tud szoftveres
RAID5-öt is (felesleges). Elvileg 5Xsata (képen csak 4et látok...) + esata.
Van még P5K SE is, ami lebutított P5K-hoz képest.
Mondtam már, Asusnál P5K-t érdemes.
ÁHÁ! szóval nem úgy értetted, hogy a P5K típusúak között nézelődjek, hanem, hogy konkrétan a P5K-t vegyem :D
amúgy ez rosszabb a megjelölt gigabyte lapnál, vagy csak ugyanaz és drágább? szimplán márkapreferencia miatt ajánlottátok inkább azt, vagy vmi extra előnye is van az asus lappal szemben?

amúgy P5K-R is benne van már az árlistákban, ahol néztem és csak 1-2k-val drágább a P5K-nál. a + sata miatt megéri?

Kuroi Tenshi

#1189
Quote from: Fazék on 2007-10-05, 22:45:03
a + sata miatt megéri?
A GB-nak alapból 6-8 van, tehát csak ezért nem :)
ld: P35-DS3 8 satával

GB: jobb kondik, fetek, bios, jobban húzható, több sata, alacsonyabb felár.

Fazék

ok, köszi még egyszer :) megpróbálom győzködni a srácokat, hogy ilyet szerezzenek be nekem jó occsón, és csak végső esetben válasszuk az asus-t :)

szerk: hmmm.. most írt vissza a nagykeres ismerős és mindenre 1-2k-val drágább árat mondott elsőre, és hogy neki is több boltból kéne összekaparnia a gépet... amennyiben úgy alakul, hogy inkább én ejtem meg a bevásárlókörutat, segít majd valamelyikőtök összeállítani? :redface:

Kuroi Tenshi

Szólj, hogy mikor. Sőt, azt is meg tudom mutatni pár perc alatt, hogy
mennyiből áll a húzás ;)
Árakhoz nézz körül a depon és az argepen, ha nem tőlük veszed.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-06, 14:36:34
Szólj, hogy mikor. Sőt, azt is meg tudom mutatni pár perc alatt, hogy
mennyiből áll a húzás ;)
Árakhoz nézz körül a depon és az argepen, ha nem tőlük veszed.
jaja, én is ezeket használom. mindkettő alap  :jee:

igazából gépösszeállításnál az egyetlen dolog, amitől tartok az a processzor és a megfelelő hűtőzsír felvitel. minden egyébbel könnyedén megbírkózok, de ha a processzorról van szó, akkor mindig parázok :redface:

Cobra

Minden hűtőn gyárilag van hővezető réteg felkenve, szóvla nem kell kínlódnod a pasztázásssal. Intelnél nem tudom most hogy van, de AMD-re nagyon könnyű rárakni a hűtőt (legalábbis a gyárit).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Van rajtuk valami vacak, ami az amúgy sem erős gyári hűtők
teljesítményét tovább rontja :D Kicsivel is jobb paszta 2-10
fokot számít. Helytelen pasztázás/hűtés miatt proci megsütése
sem veszély már, mióta a procik visszaszabályozzák - vagy
az alaplapok kikapcsolják - magukat túlmelegedés esetén.
BTW proci mi lett/lesz?

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 02:44:32BTW proci mi lett/lesz?
ez lenne a végleges:

Chieftec BH02 (B-B-B) ház  12k
Corsair VX450 táp 15k
Core 2 Duo E6750 34k
Gigabyte GA-P35-DS3 (Rev2.0) 21k
2 x 1 GB 800 Kingmax DDR2 11k
2 x Samsung 80 GB HD082GJ 17k
Radeon 2900 Pro 512 MB 51k

szóval még így is nettó 161k a gép :) (árakat depo-ról és argep-ről néztem ki 2 napja)

Zsiga

#1196
Quote from: Fazék on 2007-10-07, 12:09:52
ez lenne a végleges:

Chieftec BH02 (B-B-B) ház  12k
Corsair VX450 táp 15k
Core 2 Duo E6750 34k
Gigabyte GA-P35-DS3 (Rev2.0) 21k
2 x 1 GB 800 Kingmax DDR2 11k
2 x Samsung 80 GB HD082GJ 17k
Radeon 2900 Pro 512 MB 51k

szóval még így is nettó 161k a gép :) (árakat depo-ról és argep-ről néztem ki 2 napja)
Korrekt kis gép. Bár a Radeonon tojást lehet sütni, meg még hangos is, szóval számolj rá egy 10-est a köv. havi fizetésedből valami jobb hűtésre ha esetleg nem bírnád elviselni hosszú távon. :)
Ja és úgy készülj hogy mostantól csak földszintre vagy liftes házba tudsz menni lanpartyra. :D

Szerk.: Illetve ha nem akarsz havonta új SATA-kábeleket venni akkor szerezz be olyanokat amiken L-alakú csatlakozó van, mert a sima nem fér el rendesen.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-07, 12:13:31
Korrekt kis gép. Bár a Radeonon tojást lehet sütni, meg még hangos is, szóval számolj rá egy 10-est a köv. havi fizetésedből valami jobb hűtésre ha esetleg nem bírnád elviselni hosszú távon. :)
hmm, tippre eltérő a maximális zajtűrési szintünk, de azért fölkészülök a hűtőcserére lélekben :)
Quote from: Zsiga on 2007-10-07, 12:13:31Ja és úgy készülj hogy mostantól csak földszintre vagy liftes házba tudsz menni lanpartyra. :D
ennyire azért csak nem lesz nehéz a gép  :eek:
Quote from: Zsiga on 2007-10-07, 12:13:31Szerk.: Illetve ha nem akarsz havonta új SATA-kábeleket venni akkor szerezz be olyanokat amiken L-alakú csatlakozó van, mert a sima nem fér el rendesen.
még életemben nem voltam sata csatlakozó közelében, szóval egyelőre nem teljesen tiszta ez mit akar jelenteni, de gondolom ha meglesz a gép, majd fölismerem a problémát :)

Zsiga

A SATA csatikról mindjárt csinálok egy fotót (majdnem ugyanilyen házam van) csak most rohanok ebédelni, abból minden világos lesz.
Zajtűrésben meg nincsenek igazán nagy különbségek, akármilyen halk a géped hallani fogod mert megszokod a csendet pár nap alatt. Ez van, szar az élet... :)
Súly-ügyben meg gyere át valamelyik nap és próbáld meg megemelni a gépem... :D Amíg még a CRT-monitorral jártam lanra nehezebb volt a komplett cucc (gépház, monitor, kábelek, bill/egér, meg egy mappányi CD/DVD) mint én. :angyali:

Darkstar

Jó, de neked hány vinyó van a gépben? :)

De az a legjobb, amikor egy minőségi táp nehezebb, mint egy gagyi héz+beépített tápja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん