Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-10-07, 14:26:50
Jó, de neked hány vinyó van a gépben? :)

De az a legjobb, amikor egy minőségi táp nehezebb, mint egy gagyi héz+beépített tápja.
Most csak hat. :D De Fazéknak is lesz három legalább. :)


Fazék : http://img214.imageshack.us/img214/9529/sata1cv3.jpg, http://img214.imageshack.us/img214/574/sata2hd4.jpg
A második nem egészen ott lett éles ahol akartam, sötétben nem megy az autofókusz rendesen a külső vaku nélkül, azt meg lusta voltam most előszedni. De a lényeg látszik. :)
És ilyet kell majd szerezned (meg lassan nekem is): http://www.computervideogear.com/sata/images/sata18ra1-l.gif

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-07, 14:46:34Fazék : http://img214.imageshack.us/img214/9529/sata1cv3.jpg, http://img214.imageshack.us/img214/574/sata2hd4.jpg
A második nem egészen ott lett éles ahol akartam, sötétben nem megy az autofókusz rendesen a külső vaku nélkül, azt meg lusta voltam most előszedni. De a lényeg látszik. :)
És ilyet kell majd szerezned (meg lassan nekem is): http://www.computervideogear.com/sata/images/sata18ra1-l.gif
áhámm. vmi ilyesmit tippeltem. igen, ez az L alak tényleg praktikusabbnak tűnik. thx a tippet :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-07, 12:09:52
Chieftec BH02 (B-B-B) ház  12k

Core 2 Duo E6750 34k

2 x Samsung 80 GB HD082GJ 17k
A két vinyó RAID0 v 1 miatt van? Mert különben 1×160GB ~10k.

A procihoz pedig: E6xxx szériának olyan extra tulajdonságai vannak (pl VT),
amit a legtöbb ember nem használ ki; tehát ha valahol költséget szeretnél
még lefaragni, akkor a 40k br E6750 helyett még a 27k br E4400-at vagy
20kbr E2180-at tudom ajánlani.
Indoklás:
- játékok inkább gpu-intenzívek; míg a gpu-limit az fps alsó korlátját
határozza meg, a proci-limit pedig csak felső korlátot (az meg sztem mindegy,
hogy 90 vagy 120 a max fps. A minimum és az átlag többet számít)
- fele/negyedakkora cache, de a legtöbb program inkább érzékeny az órajelre,
mint a cache-növekedésre.
- ha már órajel: az Allendale ált. alapfeszen tud 266 fsb-t, amivel már
ugyanott (2.66G) van; valamint nagyobb húzási tartalék van bennük.

Bár nem olyan masszív, mint a Csúftec, de olcsóbb, pár fokkal jobban néz ki és
jókat hallottam róla (könnyen szerelhető, viszonylag tágas, 120 hátul, helye elől):
CM CT-330 (depon most csak a tápos verziót találtam és RC-331 (belsőre ugyanaz,
csak más előlap).

Cobra

Képen szépek ezek a CoolerMasterek, de azért első ránézésre látni, hogy jóval gyengébb anyagokból készültek, mint a Chieftecek. A szerelhetőség viszont hasonlónak tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Jobb esetben nem 100kilós emberek ugrálnak rajtuk ;)
Volt már nagyon gagyi kínai házam is, amit kézzel tudtam hajtogatni,
de a normál használatot az is simán kibírta.

Fazék

#1205
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 17:29:08A két vinyó RAID0 v 1 miatt van? Mert különben 1×160GB ~10k.
raid0 miatt és sebességnövelés céljából. ez(ek) lesz(nek) a rendszervinyó(k).
nagyon meg kell indokolnod, ha erről le akarsz beszélni :D
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 17:29:08A procihoz pedig:
most már jó lesz az E6750-es proci, további költségvisszavágásokra már nem szorulok, mert rájöttem, hogy innen-onnan még lógtak nekem, szóval összejött a pénz :D
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 17:29:08Bár nem olyan masszív, mint a Csúftec, de olcsóbb, pár fokkal jobban néz ki és
jókat hallottam róla (könnyen szerelhető, viszonylag tágas, 120 hátul, helye elől):
CM CT-330 (depon most csak a tápos verziót találtam és RC-331 (belsőre ugyanaz,
csak más előlap).
az első ház előlapja a kék világító gomb miatt nem szimpatikus, és a másodiknál is sokkal esztétikusabb a Chieftec ház :D sajnos szerelem volt első látásra, annál fogok maradni :D

Kvikveg

Hm. Kerdes: vallalkoztok-e a kovetkezore: beirom szakallas gepem parametereit, a cel minimalis koltsegbol ugy felujitani, hogy birja a h.264 mkv-kat. A gep k regi. Kihivas lesz elintezni, hogy ne kovetkezzen be egy olyan sor, hogy "de ha az alaplap uj, uj tap kell, a csatlakozo nem jo a vidkartyanak, winchesternek stb-stb" es a vegen uj gep. Erzesem szerint alaplapot, videokartyat, tapot mindenkeppen bukom, csak ne rantsa magaval az osszes tobbit...
Amit csinalok a gepen: valamennyi jatek, de minimalis, szoval a "legujabb max felbontasban csillivilli menjen rajta" nem cel. Renderelesrol, nagyobb kepek kezeleserol, c-forditasrol(? ez gepigenyes?!) lehet meg szo mint ido- es gepigenyesebb dologrol.
Na ami van:
[spoiler]X86os Pentium III, ASUS TUSL-2 C ven tata alaplapon 2002.05.10es a BIOS verzio, máháháhááá  :lul:
Memoria: win szerint teljes fizikai memoria 384MB
3 db PATA winyo, ebbol 1 fix, 2 rackban. Az egyik 17GB, szoval az nem komoly.
Rackek: 1 USBs  1 PATA, de az utobbi kb azert van a helyen, hogy ne a polcon legyen a 17GB nosztalgiawinyo.
3 db PCI-s kartya:
hangkartya (Creative Labs ct5803),
halokartya,
USB-eloszto (scanner es szunetmentes alaplapon, 1 hosszabbito es 1 rack a kartyan),
Videokartya abban a szep barna csatlakozoban, ööö... tipusa... ööö MSI Radeon 9550
Na mi van meg...
Tap: passzolom.
egyebek: floppy, DVDiro, monitor, szunetmentes tap (APC Battery Back-UPS CS 350), eger, billentyu, scanner es 3.1 hangszorok, gephaz, pokhalo.
[/spoiler]
Valoszinuleg mar kerdeztem ilyet, ez esetben elnezest. Bar szerintem konkretan h264hez meg nem kertem.
:merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-07, 18:29:16
raid0 miatt és sebességnövelés céljából. ez(ek) lesz(nek) a rendszervinyó(k).
nagyon meg kell indokolnod, ha erről le akarsz beszélni :D
Te dolgod, te géped, én csak tanácsokat adok.

RAID0 vs egy hdd xs-en is vitatott téma, egyesek hisznek benne, mások nem
tartják praktikusnak. Gyorsabban ír/olvas nagy fájlokat (nagyra általában videót
szokták hozni példának, vagyis párszáz mega-több giga), viszont lassabban ír/
olvas kis fájlokat, és ha az egyik elszáll, az egész elszáll; annak a valószínűsége,
hogy a kettő közül az egyik tönkremenjen, sokkal nagyobb, mint annak, hogy
egy tönkremenjen. Én ezért a RAID0-t néhány különleges esetet leszámítva
baromságnak tartom; ha valakinek gyorsaság kell, akkor RAID10, Raptorok, scsi,
stb.

Quote from: Kvikveg on 2007-10-07, 18:46:12
a cel minimalis koltsegbol ugy felujitani, hogy birja a h.264 mkv-kat. A gep k regi. Kihivas lesz elintezni, hogy ne kovetkezzen be egy olyan sor, hogy "de ha az alaplap uj, uj tap kell, a csatlakozo nem jo a vidkartyanak, winchesternek stb-stb" es a vegen uj gep.
Pedig jó eséllyel az lesz...
Alaplap, proci bukta.
PIII -> jól sejtem, hogy SD-RAM? Akkor az is.
Vidkari: van még egy-két lap, ami agp-s és megy újabb procikkal, de ennek a
kártyának a teljesítménye sztem nem éri meg, hiszen néhány alaplapi integrált
videó már-már a nyomába ér...
Táp: sztem ezt is érdemes lecserélni.
Sajnos lehet, hogy a vinyó is bukik, mert mostanában max 1-2 pata port
szokott csak az alaplapokon lenni.

Minimálcsomag sztem:
AMD X2 3600+ - 13-14k
Gigabyte ... GA-MA690G-S3H asszem a neve. Atx + 690G csak ez van. 17-18k
1GB 800-as DDR2 RAM - 7-8k
Chieftec GPS- vagy FSP 350-400W-os táp - ~9k
sata vinyó 160GB ~10k
+ vmi ház.

Egy ideig kellően erős és gyors lesz, h.264 mkv mellett talán HD-videókat is
bírni fogja, de nem lesz egy játékgép, a 2-3 éves játékokkal is szenvedni
fog az alaplapi graf - de igény szerint bővíthető majd.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 19:30:34
Te dolgod, te géped, én csak tanácsokat adok.
és ezért hálás is vagyok :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 19:30:34RAID0 vs egy hdd xs-en is vitatott téma, egyesek hisznek benne, mások nem
tartják praktikusnak. Gyorsabban ír/olvas nagy fájlokat (nagyra általában videót
szokták hozni példának, vagyis párszáz mega-több giga), viszont lassabban ír/
olvas kis fájlokat, és ha az egyik elszáll, az egész elszáll; annak a valószínűsége,
hogy a kettő közül az egyik tönkremenjen, sokkal nagyobb, mint annak, hogy
egy tönkremenjen. Én ezért a RAID0-t néhány különleges esetet leszámítva
baromságnak tartom; ha valakinek gyorsaság kell, akkor RAID10, Raptorok, scsi,
stb.
ugyebár nagyobb vinyó kizárva, mert a partícionálást rühellem, de azt se szeretném, hogy egybe legyen a rendszer párszáz GB adattal, jó ha vészhelyzetben nem kell sokat variálni a rendszercserével. a vinyó jófajta, és csak 80 és 500-as méretű létezik belőle, ha jól emlékszem, 80 nekem bőven elég rendszervinyónak, szóval max az egyik árát bukom be, ha mégse válik be és tényleg jelentősen lassabb a kis file-ok másolásánál :) azért köszi a tippeket. :)

Próféta

#1209
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 19:30:34Gyorsabban ír/olvas nagy fájlokat (nagyra általában videót
szokták hozni példának, vagyis párszáz mega-több giga), viszont lassabban ír/
olvas kis fájlokat
He? Mármint lassabban olvas/ír kis fájlokat, mint nagyokat, de csak annyira lassan, mint egyetlen lemez tenné, szóval arról van szó, hogy az nem gyorsul. Ha viszont már akár csak pár kilobájt a fájl mérete, akkor párosával rántja be a blokkjait a két vinyó, és a több kilobájt azért nem olyan elérhetetlenül magas limit.
Kis fájloknál amúgy a seek lehet jelentősebb, de ha egyszerre több kisebb fájlt akarsz elérni, akkor a RAID0-ban némi szerencsével egyszerre több vinyó seekelhet rá fájlokra, és így ez is párhuzamosítva van, gyors lesz; persze ebben a tekintetben a RAID1, tehát a mirror simán veri, mert ott a redundancia miatt mindig lehet párhuzamosan seekelni, és egyetlen blokkot is az a vinyó hozhat be, amelyik hamarabb eléri.

K_T: szerintem a RAID5 barátaival és üzletfeleivel kevered, ott tényleg lassú a kis (max blokkméretnyi) írás, mert be kell hozzá olvasni és update-elni egy (vagy több) paritásblokkot.

Szóval sebességben nem lesz gond, csak fele annyi idő alatt fogsz megdögleni, mint amúgy.

Kuroi Tenshi

Kis fájlok:
Nem keverem, ennek is megvan ez a hátránya, csak nem olyan feltűnő.
Itt egész egyszerűen le van írva a 3 és 4-es postban

De a lényeg: megbízhatóság: RAID1 >> 1 hdd > RAID0

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 21:03:20
Kis fájlok:
Nem keverem, ennek is megvan ez a hátránya, csak nem olyan feltűnő.
Itt egész egyszerűen le van írva a 3 és 4-es postban
Ez egy másik kis olvasás hátrány, és tulajdonképpen igaza van, de szerintem nem annyira jelentős (persze mérnem kéne, nem beszélni  :lazza: ). A két "vinyón" a fej vagy ugyanott parkol, vagy nem; arra, hogy a két vinyó teljesen külön flangáljon, lejjebb írja a szöveg, nem nagyon képesek a vezérlők; ha pedig kábé ugyanott vannak, akkor azonos típusú lermezek kis időkülönbséggel fogják elérni ugyanazt a fájlt, amit jó eséllyel elfed a csíkméret (feljebb írja is, hogy a blokkméret többszörösére szokták javasolni, akár 64k-ra), tehát amíg az első vinyó felolvassa az első szeletet, addig beéri a második, és rosszabb szvsz nem nagyon lesz, mint egy lemezzel.

Az meg, hogy a kötet egyik részéről a másikra olvasni és írni (pl. rar) rossz, az természetesen áll, mint mindig.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-07, 21:03:20De a lényeg: megbízhatóság: RAID1 >> 1 hdd > RAID0
Én is ettől félnék leginkább, de Fazék dolga.

Zsiga

Ha valaki megindokolja hogy egy rendszervinyónál miért fontos a megbízhatóság annak fizetek egy sört. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-10-08, 00:09:08
Ha valaki megindokolja hogy egy rendszervinyónál miért fontos a megbízhatóság annak fizetek egy sört. :)
Ritkábban kell újrahúzni?

Abban természetesen egyetértünk, hogy messze nem olyan fontos, mint a kritikus munkákat/képeket/stb. tároló vinyó esetén.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-10-08, 00:13:15
Ritkábban kell újrahúzni?
Szerintem még egy Debian is sűrűbben fekszik meg mint egy ésszel használt vinyó. :) De hogy sűrűbben jön ki belőle új stable release az meg pláne biztos.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-10-08, 00:30:00
Quote from: Próféta on 2007-10-08, 00:13:15
Ritkábban kell újrahúzni?
Szerintem még egy Debian is sűrűbben fekszik meg mint egy ésszel használt vinyó. :) De hogy sűrűbben jön ki belőle új stable release az meg pláne biztos.
Jó, persze, igazad van. Ez statisztikailag biztos így van, sőt, nekem még csak kölcsönadva + táskába behányva és dobálva + metrón utaztatva döglött meg vinyóm. De azért félek a balesetektől (főleg hogy van egy Maxtor vinyóm).
Amúgy meg dist-upgrade után csak újraindítás kell, nem szükséges feltelepíteni és összekonfigolni egy rendszert.

Zsiga

Azt értem hogy félsz a balesetektől, vinyó-ügyben én is elég elvetemült paranoid vagyok. :) Viszont a konkrét esetben semmi problémát nem tud okozni a vinyóhalál. Ha meghal az egyik, akkor ugyan a másikon lévő adatok is mennek a kukába, de mivel csak a rendszer meg a telepített programok vannak rajta ezért ez igazából nagy gondot nem jelent. Viszont egy XP CD-vel fél óra alatt újra teljesen működőképessé tehető a gép, ami egy egyvinyós rendszernél nehezen kivitelezhető ha az az egy megdöglik.
Sose voltam képben Linux-ügyben, így csak a Windows-os beidegződéseimből tudok kiindulni, de néha már csak az érzés kedvéért is felrakok egy szűz rendszert. :)

Kuroi Tenshi

#1217
Quote from: Zsiga on 2007-10-08, 00:09:08
Ha valaki megindokolja hogy egy rendszervinyónál miért fontos a megbízhatóság annak fizetek egy sört. :)

Talán mert sokáig tart és idegesítő az összes beállítást, gyorsindítási és
shell-integrációt helyre/visszaállítani, a dolgokat újratelepíteni, stb? :)
Lehet, hogy nem annyira gyakori a winyóhalál, de előfordul, és jobb nem
keresni a bajt.

Most azért vitatkozol, mertcsak, vagy a RAID0 mellett akarsz érvelni?
Előbbihez: lehet még fokozni. RAID-00? Bevállalod a winyóidon?  :hehe:
Utóbbihoz: ha a költségcsökkentés tényező, akkor szted van értelme két
winyót venni néhány esetben kis gyorsuláshoz, és evvel a nagyobb
kockázatot bevállalni? Nem egyszerűbb egy winyó kisebb költséggel és
kockázattal (és helyfoglalással, fogyasztással, hőtermeléssel, zajjal, stb)?

Ja és mint írtam: a RAID0 nagyobb fájloknál gyorsul jobban. Az os pedig nem
éppen ez a típus.

Manitu

Quote from: Próféta on 2007-10-08, 00:51:41(főleg hogy van egy Maxtor vinyóm).
Nekem is, nem is egy. Azon van a rendszer is. Hangos, de megy. Már vagy öt éve. A párja hét éves, és öcsém nyúzza, szintén rendszervinyónak. Nem döglenek be azok olyan hamar. Eddig összesen egy vinyóm ment tönkre, az is szándékos volt, ősöreg 250MB-s Seagate, szétszedtük, hogy apám megmutathassa az osztályának hogy néz ki egy ilyen belülről.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-08, 01:12:03
Ja és mint írtam: a RAID0 nagyobb fájloknál gyorsul jobban. Az os pedig nem
éppen ez a típus.
Pagefile? 1,5 giga. Elég nagy?


Kuroi Tenshi

Milyen gyakran is ír pagefileba 2G ram mellett? 1-2 dolgot oda
áthelyez, hibernáláskor oda írja a ram tartalmát. Ébredéskor
visszaolvassa a háttérben, miközben a rendszer is újraindít
szolgáltatásokat, akkor talán 2s-mal gyorsabb, mintha nem, hű ::)

Bootoláskor, hibernálásból felébredéskor és nagy fájlok beolvasá-
sánál lehet vele néhány másodpercet nyerni; de ezt egy jól karban
tartott rendszerrel, registryvel és felesleges programok kiírtásával
is el lehet érni, kisebb költséggel és kockázattal.

Akartam keresni néhány tesztet xs-en, de most meg az van
karbantartással off-line :D
Helyette Anandtech: RaptorII vs RaptorII RAID0
Quote from: Cikk végszó:If you haven't gotten the hint by now, we'll spell it out for you: there is no place, and no need for a RAID-0 array on a desktop computer. The real world performance increases are negligible at best and the reduction in reliability, thanks to a halving of the mean time between failure, makes RAID-0 far from worth it on the desktop.

There are some exceptions, especially if you are running a particular application that itself benefits considerably from a striped array, and obviously, our comments do not apply to server-class IO of any sort. But for the vast majority of desktop users and gamers alike, save your money and stay away from RAID-0.

Egy másik tőlük: Raptor150 és Hitachi 1TB RAID0 és anélkül
A mesterséges benchmarkokban, amik pont erre vannak kihegyezve,
látványosan szerepelnek, a videóbeolvasás-és-újrakódolás teszteben
is; de a játékokban a szinttölttésnél ált 1 másodpercet javítanak csak,
azt meg talán ki lehet bírni, hogy 27.4 helyett 28.3, 45.2 vs 46.4, ...
Quote from: Cikk végszóRAID 0 can provide some impressive performance results in synthetic benchmarks and certain applications that are write speed starved as we have shown. In fact, with the new test bed the test results where RAID 0 shines are even more impressive now. However, we still do not think RAID 0 is worth the trouble or cost for the average desktop user or gamer, especially with the software RAID capabilities included on most motherboards. If you must run RAID on the desktop, then we highly recommend the use of RAID 1, 5, or 10 (0+1) in order to protect your data and probably a hardware controller if you can afford one. We are going to delve into the world of RAID in the coming weeks with additional tests, system configurations, and hardware controllers. At this time we still do not recommend RAID 0 for most desktop users due to the lack of widespread performance improvements and potential data integrity concerns with it.

Fazék

#1220
raid0 két vinyóról lemondtam, más is lebeszélt, hogy alig van értelme.
raptor-nak viszont végképp semmi értelme, mert marha drága

most elugrottam volna bevásárolni a gép darabjait, de sajnos sehol sem találok 2900Pro 512-es kártyát... argep.hu-s icsmedia és cellcom cégeket fölhívtam és mindkettőnél rendelés alatt, majd jövő héten lesz már talán vszleg...

tudtok boltot, ami nincs fönt se depo-n, se argep-en és van 2900 Pro kártyája? :(

szerk: de így legalább nem gépvásárlással töltöm a délutánomat, hanem itthagyom a munkatársakra az üzletet, úgyis nyugis nap ez, a tegnapi 17 óra  munka után, azt hiszem meg is érdemlem, hogy szabad délutánom legyen :D

Zsiga


Fazék

#1222
Quote from: Zsiga on 2007-10-10, 12:38:36
Quote from: Fazék on 2007-10-10, 12:28:14
tudtok boltot, ami nincs fönt se depo-n, se argep-en és van 2900 Pro kártyája? :(
http://prohardver.hu/apro/elado_msi_asus_sapphire_hd2600_series/friss.html
http://prohardver.hu/apro/sapphire_2900pro_erkezik_holnap_estefele/friss.html
Mindkettő korrekt eladó.
köszönöm! :hail:
bár jelenleg az egyiket értem el csak és nála is még csak "majd jön bármelyik pillanatban" állapotú a 2900 pro és azt mondja, hogy össz-vissz 6 db érkezik... de legalább pénzérkezési sorrendben adja ki, nincs előfoglalás, szóval van esély.
egyéb alkatrészeket is árulnak ezek a jóemberek? csak mert telefonon elfelejtettem megkérdezni én süket...

újabb kérdés, táp: ugyebár "kinéztük" a Corsair VX450-et. Enermax EG465AX-VE illetve Enermax Liberty (ELT400AWT) mennyivel jobbak/rosszabbak nála?
vszleg maradok a corsair-nél, csak érdekelne a véleményetek. köszi.

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-10-10, 14:24:03
Quote from: Zsiga on 2007-10-10, 12:38:36
Quote from: Fazék on 2007-10-10, 12:28:14
tudtok boltot, ami nincs fönt se depo-n, se argep-en és van 2900 Pro kártyája? :(
http://prohardver.hu/apro/elado_msi_asus_sapphire_hd2600_series/friss.html
http://prohardver.hu/apro/sapphire_2900pro_erkezik_holnap_estefele/friss.html
Mindkettő korrekt eladó.
köszönöm! :hail:
bár jelenleg az egyiket értem el csak és nála is még csak "majd jön bármelyik pillanatban" állapotú a 2900 pro és azt mondja, hogy össz-vissz 6 db érkezik... de legalább pénzérkezési sorrendben adja ki, nincs előfoglalás, szóval van esély.
egyéb alkatrészeket is árulnak ezek a jóemberek?

újabb kérdés, táp: ugyebár kinéztük a Corsair VX450-et. Enermax EG465AX-VE illetve Enermax Liberty (ELT400AWT) mennyivel jobbak/rosszabbak nála?
vszleg maradok a corsair-nél, csak érdekelne a véleményetek. köszi.

A corsair ~85% hatasfoku a regi enermax ~70-75% a liberty pedig ~80% koruli.
Death is the only redemption

Zsiga

#1224
Quote from: Fazék on 2007-10-10, 14:24:03
egyéb alkatrészeket is árulnak ezek a jóemberek? csak mert telefonon elfelejtettem megkérdezni én süket...

újabb kérdés, táp: ugyebár "kinéztük" a Corsair VX450-et. Enermax EG465AX-VE illetve Enermax Liberty (ELT400AWT) mennyivel jobbak/rosszabbak nála?
vszleg maradok a corsair-nél, csak érdekelne a véleményetek. köszi.
Passz, szoktak mindenfélét árulni, hogy most épp mi van még náluk azt nem tudom. Pegazus főleg szerver/workstation cuccokban utazik egyébként.

Az AX-VE egy elavult konstrukció, gyenge és hangos, a linkelt árak meg egyenesen nevetségesek.
A Liberty jó táp, de nem olyan jó mint a Corsair, ahogy zsozso modja egy kicsit gyengébb a hatásfoka, ebből pedig egyenesen következik hogy több hőt termel, ami meg a hangerővel van egyenes arányosságban. De van róla jó kis PH-s teszt, olvasd el. :) (És ha eddig még nem tetted volna, akkor a Corsair tesztjét is nézd meg.)

Fazék

#1225
Quote from: Zsiga on 2007-10-10, 15:01:49Az AX-VE egy elavult konstrukció, gyenge és hangos, a linkelt árak meg egyenesen nevetségesek.
A Liberty jó táp, de nem olyan jó mint a Corsair, ahogy zsozso modja egy kicsit gyengébb a hatásfoka, ebből pedig egyenesen következik hogy több hőt termel, ami meg a hangerővel van egyenes arányosságban. De van róla jó kis PH-s teszt, olvasd el. :) (És ha eddig még nem tetted volna, akkor a Corsair tesztjét is nézd meg.)
Corsair tesztjét már néztem, abszolút meggyőzött már anno is, csak ismerős erősen érvelt Enermax tápok mellett, gondoltam rákérdezek :)
köszi ismét a segítséget.

megpróbálok ezen jóemberektől szerezni videókártyát, mert ők is adnak számlát és boltból kb +4k lenne... ha persze lemaradok a mostani szállítmányról, akkor marad a bolt, de most már inkább legyen gépem, túlélem :)

szerk: újabb kérdés: nem fogom nagyon fogni a fejem, mikor kijön pár hét múlva a 2950 Pro kb ugyanezen az áron? vagy az drágább lesz és még csak később jelenik meg, vagy az rosszabb lesz, vagy más vagy izé? és fogjam már be a pofámat a hülye kérdéseimmel? :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-10, 16:06:51
szerk: újabb kérdés: nem fogom nagyon fogni a fejem, mikor kijön pár hét múlva a 2950 Pro kb ugyanezen az áron? vagy az drágább lesz és még csak később jelenik meg, vagy az rosszabb lesz, vagy más vagy izé? és fogjam már be a pofámat a hülye kérdéseimmel? :D
A hardvervásárlás arról szól hogy egy hónap múlva fogod a fejed. :D Szokj hozzá. :)
Viszont az ilyen limitált szériás cuccok általában jók szoktak lenni. Ilyen volt pl. tavaly a 7900GTO (ami egy 7900GTX volt tulajdonképpen féláron), vagy még nagyon régen az FX 5900XT/LE/stb. (A régi szép idők amikor még képes voltam bruttó 65k-ért VGA-t venni... :D)

Cobra

Többet én se veszek 60k-ért videókártyát, az előző kettőt annyiért vettem és mindkettőt 15e alatt tudtam eladni...(igaz egyik 3, másik 2 évig volt meg). A mostanin legalább max 20-at bukok (1950pro).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-10, 14:24:03
Enermax mennyivel jobbak/rosszabbak nála?
Corsair (Seasonic) >> Enermax. Nem csak hatásfokban, de hangban és
alkatrészek minőségében is (pl 105C-os japán kondik). Seasonic drágább,
de az egyik legjobb, nála már csak a PC P&C, Zippy és hasonló egzotikus,
errefelé nem kapható tápok jobbak.

Quote from: Fazék on 2007-10-10, 16:06:51
szerk: újabb kérdés: nem fogom nagyon fogni a fejem, mikor kijön pár hét múlva a 2950 Pro kb ugyanezen az áron? vagy az drágább lesz és még csak később jelenik meg, vagy az rosszabb lesz, vagy más vagy izé? és fogjam már be a pofámat a hülye kérdéseimmel? :D
Gondolj csak arra, hogy 2900Pro + bios == 2900XT. Na most az hogy foghatja
a fejét, aki anno~90k-ért vette :D 2950Pro pedig csak november végén jön ki,
s mire ideér, az már bőven december lesz.

Fazék

#1229
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-10, 21:13:39
Gondolj csak arra, hogy 2900Pro + bios == 2900XT. Na most az hogy foghatja
a fejét, aki anno~90k-ért vette :D 2950Pro pedig csak november végén jön ki,
s mire ideér, az már bőven december lesz.
ok, megnyugtattál. akkor már csak sikerülnie kéne, hogy szerezzek akár egyetlen példányt is a hazánkba bejövő minimális példányszámból...
ha esetleg még nem írtam be, hogy tudtam szerezni, és ti tudnátok, hívjatok nyugodtan, 60k bruttóig szinte biztos vevő vagyok :)
a két prohardver-est fölvettem msn-en, folyamatosan figyelem mit írnak, de egyelőre náluk nincs vagy szimplán nincs reakció. mondjuk számomra lényeges, hogy legyen számla róla, hogy az áfát vissza tudjam nyelni :)

szerk: ebből az árlistából (tudom vannak ennél jobb árak, de hacsak a jobb áras bolt nem 2 km-es közelében van ennek a boltnak, akkor már nem éri meg vszleg) ti melyik vinyót választanátok? 250 GB-nál nem kell nagyobb legyen, de jó lenne a minnél kisebb és mégis gyors.
ugyebár a samsung HD082GJ lett kinézve, de GB/Ft arányban duplája egy WD 2500AAKS vinyónak... teljesítményben hogyan állnak egymáshoz vajon? samsung-nál sokat ront, hogy csak 8 MB a cache?
tudom fő a határozottság, de hát hozzáértés nélkül kicsit nehéz, hiába próbálok olvasgatni teszteket, nem jutok sokra... :redface:
de a gép többi része legalább már le van rendelve, azok már fixek (már persze ha tényleg kapok 2900 pro-t és nem csak ígérgetik) :)