Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Back-up gép is lesz, tehát sztem nem árt. Olcsók most a vinyók...
Tudom, hogy a régebbiek elég gázak, de a notim fülessel már szódával elmegy.
egy éven belül remélem kijön még pár pci-e-s hangkari, mert sata-kártyát
eddig még csak pci, pci-e x8 és pci-x-en láttam. Normális tv-kártya esetleg
van pci-e kivitelben? (Bár jobban belegondolva, talán nem is lesz rá szükségem)

Kvikveg

Heh. Bekapcsolom a gepet, hangos mint allat. Nem tudtam mire velni a dolgot, elvegre ejjel megsem lopakodhatott be egy nathas mini-Boeing a gephazamba.
Persze lebukott az USB-s rackem ventillatora, ami amilyen kicsi olyan hangos lett.
Egy takaritas es egy csepp olaj miket meg nem tud oldani.  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu



Fubenalvo

Valaki tudna ajánlani valami középkategóriás hangkártyát?
Igazából nem akaork túl sokat költeni rá, de azért 5.1nek és két bemenetnek külön legyenek a csatlakozói. Bár gondolom ez már alap minden kártyán. Nem akarok én túl sokat tőlle, csak hogy normálisan működjön
Sajnos az alaplapi hangkártya elég durván lámázik. Játokok közbe recserg ropog a hang rendszeresen és a mikrofon kezelése is katasztrófális, a háttérzajról nem is beszélve.
Szóval nekem nem kell egy hűde kari, csak működjön. Milyen árvan vannak kb?

Cobra

Sounblaster Audigy SE van 5e körül vagy X-Fi Extreme Audio 9e Ft környékén, de ezeknél csak 1 bemenet van. Audigy4-et ha találsz még, akkor azon van még 2 line-in a 10e Ft alatti kártyákból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: http://prohardver.hu/hir/fejlodik_de_meg_mindig_gyaszosan_szerepel_a_playstation_3.htmla november 4-ével kezdődő héten már a Sony hátországában, Japánban is több Xbox 360 fogyott, mint PlayStation 3.
LOL FAIL :Kiraly:

fraglimiter

Feltetelezem mind hasznaljatok az internetet igy fel merem tenni a kerdesem.
Tomor leszek: valtottam 4mbites netrol 8asra mivel mar annyit fizettunk a 4ert mint amennyiert a 8at adjak igy adta magat h akkor novelni kell a savszelesseget! Ami a szerzodesben a 4mbit-es volt azzal 470kbyte/s-el tudtam tolteni gyakorlatilag mindenhonnan ahol nem volt lekorlatozva ennel kisebbre a sebesseg. Namost elvileg mar 8as van es ezzel teljesen ossze-vissza ugral a sebesseg igy nem tudok rajonni h most tortent-e valami avagy nem. Volt mar h jottek a dolgok 550el is de aztan leugrott meg minden szval nem tudtam megallapitani. A nagy kerdes, akinek esetleg 8mbites van az mennyivel kepes teljes sebesseggel tolteni?
Leginkabb azert vagyok kivancsi erre mert szomszednal ugyancsak téonlány 8mbites van es 890el kepes letolteni  :bruhuhu:

Soldier

Quote from: fraglimiter on 2007-11-14, 21:28:15
Leginkabb azert vagyok kivancsi erre mert szomszednal ugyancsak téonlány 8mbites van es 890el kepes letolteni  :bruhuhu:

ha ott nála annyi, akkor nalad is annyinak kéne lennie. és igen 900körüli sebbeséggel kéne töltened. Nezd meg itt persze csak ovatosan  ugy hogy nehogy véletlenül BP- helyet NewYorkot valasztod ki^^lehet ahonnan töltöttél csak azzal van/volt valami nem ?

fraglimiter

Az oldal amit linkeltem meg mindig a 4mbiteset jelzi, ami azt jelenti h meg nem allitottak at, egy hetet mondtak. Viszont akkor az a furcsa h miert vagyok kepes 550el is akar tolteni? Meg innen is annyival tudok tolteni  :comp:

Zsiga

Quote from: fraglimiter on 2007-11-14, 21:28:15

Sokmindentől függ. Modem, telefonvonalak minősége és állapota a házon belül és a háztól a központig, központ távolsága, azonos központon lévő többi felhasználó sávszélesség-igénye, stb.

.Attila

Powerpointban be lehet vhogy állítani, hogy a szövegdoboz ne téglalap alakú legyen, hanem mondjuk csak a bal oldala ferde? (hogy passzoljon a háttérhez, azaz a pontok kövessék a háttér vonalát)

sirtomi

Én pont a 8mbitesről váltottam vissza 4mbitesre, mert összevissza ugrált a sebesség, volt hogy 10kbit alá visszaesett. Szerelőktől tudtam meg, hogy a mi vonalunk és az a központ ahova a mi telónk van kötve nem bírja ezt a sebességet és automatikusan próbálja állítgatni a rendszer. 4mbiten rendesen működik viszon. Szomszédban meg majdnem megy a 8mbit, azért mert máshova van a központban bekötve, szóval az hogy a szomszédnál jó nem jelent semmit :)

Fazék

[spoiler=ismét rant a szülők számítógéphasználatáról]ilyen a földön nincs... hogy az ősök minden rohadt számítógépes problémával azonnal hozzám fordulnak, eszükbe sem jut, hogy maguktól megoldják.
leírom általában ilyenkor mit kell csinálnom: leülök a géphez. elolvasom a hibaüzenetet/javaslatot, amit a word/excel magától(!) földob, és követem.
ezen mi olyan rohadtul nehéz, hogy ezt maguktól nem képesek megcsinálni? nem tudnak olvasni, vagy miaf***??![/spoiler]

Lythis

két abszolút fail kérdésem lenne:
első: jó a DDR2-es ram, vagy több értelme van ddr3-asba fektetni?

második: fogalmam sincs, hogy az ATI hogyan nevezi a kártyáit (XT, PRO, XTX, etc), mert nem tudom melyik a jobb (amennyire én vágom, az alapján pro->xt->xtx, de tudjafranc)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-11-20, 19:43:05
két abszolút fail kérdésem lenne:
első: jó a DDR2-es ram, vagy több értelme van ddr3-asba fektetni?

második: fogalmam sincs, hogy az ATI hogyan nevezi a kártyáit (XT, PRO, XTX, etc), mert nem tudom melyik a jobb (amennyire én vágom, az alapján pro->xt->xtx, de tudjafranc)

1. Attól függ melyik megy a lapodba. :) De egyébként ddr2, a ddr3 még pofátlanul drága és nem nyújt semmi pluszt sebességben, a modulonkénti -1W fogyasztás meg gondolom nem hoz lázba.
2. Ja, úgy van a sorrend ahogy írod. Egyébként ne keress túl sok logikát az ilyen elnevezésekben (, főleg az nVidia-nál). ;)

Fubenalvo

Érdemes IE alatt meglesni, mert ott egy kis extra java efekt is van.
A megrendelő kérése az volt, hogy minél csicsásabb legyen de azért hivataos jellegű.
http://fubenalvo.extra.hu/0x_munka/3/index.html

Vélemények?

minuszmiki

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-21, 02:55:36
A megrendelő kérése az volt, hogy minél csicsásabb legyen de azért hivataos jellegű.
http://fubenalvo.extra.hu/0x_munka/3/index.html

Vélemények?
Csinos, de hivatalos jellegű. A megrendelő helyében én elégedett lennék vele.  :jee:

Selmo

Jól néz ki, de miért nyugati a kódolás? Vagy meg sem adtad? És szerintem a betűnagyságon növelhetnél.

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

Banyek... Firefox csak nálam ilyen instabil mostanában? Ha több task fut egyszerre akkor a firefox 10mp és 2 perc közötti intervallumban bármikor lefagy. Azaz nem lefagy csak nem tölt be semilyen oldlat. Elég bosszantó...  Most váltottam Operára, de ez azért nem ugyanaz... :S

sirtomi

Nálam nem csinál ilyesmit az FF mostanába. Korábbi verzióval voltak gondjaim nekem is.

Fubenalvo

Quote from: Selmo on 2007-11-21, 05:11:05
Jól néz ki, de miért nyugati a kódolás? Vagy meg sem adtad? És szerintem a betűnagyságon növelhetnél.
A, még semmi nincs kitöltve rendesen, csak összedobtam a design-t mert már kiváncsi volt a megrendelő mit szöszölünk ennyit. :)

Próféta

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-21, 02:55:36Érdemes IE alatt meglesni, mert ott egy kis extra java efekt is van.
Javascript mármint?
Konstruktív kritika: legalul a címszavak legyenek linkek! Gondolom úgy is tervezted :D Ha a navigáció csak flash, és nincsenek sima linkek, akkor a keresőmotorok számára átjárhatatlan, és nem fogják szeretni az oldalt.
Ha fent valamelyik flash linkre rányomok, nagy villódzás, majd megjelenik újra ugyanaz a flash. Nem lehetne az alsó, "tartalom" részt frame-be vagy valamibe csomagolni (jól látom, hogy most is div-ben van?), és csak azt átváltani?

EDIT: csak nálad ilyen instabil :)

Fubenalvo

jaja tervezem frame-be helyezését, illetve azok valóban linkek lesznek pont a fent említett okok miatt. ;)
Csak tegnap fél3kor hajnalban valamiért nem akart menni a frame szerkezet azt inkább mentem aludni. :)

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-21, 02:55:36
Érdemes IE alatt meglesni, mert ott egy kis extra java efekt is van.
A megrendelő kérése az volt, hogy minél csicsásabb legyen de azért hivataos jellegű.
http://fubenalvo.extra.hu/0x_munka/3/index.html

Vélemények?
Nekem tetszik. :jee:
Még egy kis bug: a Flotta link a Partnereink oldalra mutat.

kikuchiyo

#1675
A közönség segítségét szeretném kérni:

Jó minőségű laptopot szeretnénk venni, 300k nettó alatt. A tisztességes felszereltség és egy erősebb dual core processzor ennyiért gondolom alapvető, inkább az számítana, hogy jól össze legyen rakva, ne egy zörgős, melegedős, zajos vacak legyen. A kérdés, hogy melyik gyártó melyik típusa felé érdemes kacsintgatni?

Nightmare mode: mindezt közbeszerzéssel.

Szerk.
OP here: Disregard that, Albacomp sucks cocks.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-21, 02:55:36
Érdemes IE alatt meglesni, mert ott egy kis extra java efekt is van.
A megrendelő kérése az volt, hogy minél csicsásabb legyen de azért hivataos jellegű.
http://fubenalvo.extra.hu/0x_munka/3/index.html

Vélemények?
hát nem árt, ha az illető látogató előtt egy erős gép van, mert különben tetülassú az oldal, főleg ezzel az 5 másodpercenkénti képváltással.
(jelenleg egy P4 2.4, 760 MB RAM, intel 82845 integrált vacak gépen néztem meg és lassúúú volt)
sosem szerettem a túl sok mozgást az oldalakon, úgy tapasztaltam általában csak nehezítik a látogató dolgát.
de persze vevőlenyűgözésre tökéletes. hogy használatra mennyire válik be, az már a jövő zenéje.
de amúgy egész igényes munka

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-21, 12:32:31
A közönség segítségét szeretném kérni:

Jó minőségű laptopot szeretnénk venni, 300k nettó alatt. A tisztességes felszereltség és egy erősebb dual core processzor ennyiért gondolom alapvető, inkább az számítana, hogy jól össze legyen rakva, ne egy zörgős, melegedős, zajos vacak legyen. A kérdés, hogy melyik gyártó melyik típusa felé érdemes kacsintgatni?

Nightmare mode: mindezt közbeszerzéssel.

Szerk.
OP here: Disregard that, Albacomp sucks cocks.
Notebook = Thinkpad T/X. Én egy X60-at vennék, vagy ha normál méretűt akarsz akkor ott a  T60/61 sorozat.

Kuroi Tenshi

Ahogy a márkafag kolléga is mondja ( :hehe: ), jók a thinkpadek, bár drágák is
(sztem aránytalanul). Asus, MSI, Dell, hp, Toshiba, stb kínálatában vannak
jó középkategóriás notik, amik ennek a felébe kerülnek. (azaz noname, FuSi
Amilo és Acer Travelmate a kerülendő, illetve a felsorolt gyártóknál is a leg-
olcsóbb alapszériák. Bár mondjuk azok sem annyira szörnyűek. Pl nekem van
egy hp nx6310-em, >1 éve vettem 160-ért. Ugyanaz a váza, mint a többi
drágább hp nx/nc notinak, esett már fél métert karcolás nélkül; venti végig
párszáz rpm-en jár, olyan halkan, mint a vinyó; 1-2 perc terhelés és 48-49C
procihőmérséklet felett kapcsol csak magasabbra, de még akkor se zavaróan
hangos. EIST-nélküli Yonah-magos cerka létére 2.5-3 óra max akksiideje van.
Az igazán idegesítő benne csak a szétszedése, bár a többi noti is van ilyen
rossz ebből a szempontból.
Szóval ennek a hosszas résznek csak annyi a lényege, hogy egy normál
márkánál még az alsó-kategória sem olyan vészes, nem zörgős, melegedős,
zajos vacak).

kikuchiyo

A kulcsszó itt sajnos a közbeszarzás, azon belül is az, hogy tudtommal csak az Albacomptól rendelhetünk valami hülye rendelkezés vagy megállapodás miatt.

Ha jól vettem ki a listából, akkor az egyetlen értelmes választási lehetőség a HP 6710b. Abban legalább Core 2 Duo van.
Failure is the default option