Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Asszem már legalább kétszer lett említve a 8600GT :)
A többi jól néz ki, kivéve a táp - milyen táp az?
Inkább vegyél egy csak 350-es, de minőségi tápot, mint
egy 500W-os QUALITY tápot ;)

Selmo

Gondolom noname táp, itt csak ilyen van, azért néztem nagyobbat. De ha az integrált grafika hozza egy gf 5 szintjét, akkor mondj egy olyan alaplapot és majd öcsém gyűjtöget kártyára, ha igazzy grafikát akar magának. :D

A tökéletesség unalmas.

Cobra

#1922
Ezek nagyon beteg árak a Veszcompnál, inkább keress egy másik boltot, vagy rendelj egy komolyabb online boltból. pl 7600GT 38e Ft  :lul:
A 690G chipset vezérlője szerintem hozza az 5600 szintjét kb-re.
Noname tápot meg felejtsétek el, túl nagy az esély, hogy magával viszi a gépet, ha elfüstöl. FSP vagy Chieftec az olcsóbb modellek közül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-01-25, 01:17:35
A 690G chipset vezérlője szerintem hozza az 5600 szintjét kb-re.
Hát... ebben nem lennék olyan biztos. Főleg nem AMD-nél, ahol nem
csak az északi hídig, hanem a proci IMC-jéig kell visszamenni a közös
memória-elérésért. Ebből a szempontból az RS780 lesz végre jobb:

Azaz: integrált grafika saját memóriával.
De evvel csak egy baj van: még nem jelent meg :o
Sztem azt a párezerrel többet érdemes kiadni a 8600-ért (vagy inkább
a 8500-ért felesleges olyan sokat fizetni).

Selmo

Tudom, a legdrágább, de 10%-nál többel máshol sem igen olcsóbbak és csak ennek tudom a címét fejből. ^^"

350W chieftec 9 000
8600 gt meg legalább +10k

Szóval ha márkás táp és mondjuk M2A-VM vagy M2N-VM?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2008-01-25, 01:39:33
csak ennek tudom a címét fejből. ^^"
:fejafalba:
Tudodkiabarátod ::)

M2A = 690G, M2N = nf6150 ha jól tévedek - szóval integrálttal akarod
megúszni? Sztem nem érdemes ezen "spórolni", mert előbb-utóbb úgyis
meg fogod/fogja venni, és akkor a jobb integrált grafra kifizetett többlet
elúszott.

A mostmárhúgomgépébe amikor vettem FSP350 ja nem, azt végül nem
kaptam, FSP400-as lett, és asszem 6k-t fizettem érte. Szóval ha ilyen
árkülönbségek vannak, akkor talán mégiscsak érdemes egyszer
bevonatozni pestre.

Selmo

Tudom, de barátom nem dob ki semmit, mert a veszprémi cégek szerint az internetes árlistát nem köll frissíteni. Már ha van egyáltalán olyanjuk. :|

http://www.lantech.hu/arlista.php
vagy
http://office-team.hu/webaruhaz.php?PHPSESSID=62fc1d3ba7cda3706a36d4cf1b4896be

Errefelé, ha vásárolni akarsz, akkor bemész a boltba és kérsz friss árlistát. -.-
Öcsém nem fog menni Pestre, jó neki az integrált is, ha sír a szája, akkor vesz bele kártyát drágán. De ahhoz, meg úgyis sóher lesz. :hehe:
Szóval amd vagy nvidia a jobb?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

AMD690G jelenleg a "legerősebb" - vagy inkább "legkevésbé gyenge".

Cobra

Elég siralmas a felhozatal, pedig Veszprém nem olyan kis város. Alaplapból most egyetlen Asrock Nf520 chipseteset találtam, ami olcsóbb az említett Gigabyte-nál és annak az elrendezése nem tetszik. Szóval szeritnem írjál egy árajánlat kérelmet a felsorolt alkatrészekre a 3 cégnek és aki a legreálisabb árakat mondja (meg persze hogy 1 héten belül be tudják szerezni), attól rendeld meg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fubenalvo

kérdés... 8600GT támogatja azt, hogyha veszek mellé még egy ugyanilyet és szépen rádugom a másik PCI-E slotra akkor a két kártya összedolgozik?

Gregory

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-25, 17:44:40
kérdés... 8600GT támogatja azt, hogyha veszek mellé még egy ugyanilyet és szépen rádugom a másik PCI-E slotra akkor a két kártya összedolgozik?
Hja. PH! teszt

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-25, 17:44:40
kérdés... 8600GT támogatja azt, hogyha veszek mellé még egy ugyanilyet és szépen rádugom a másik PCI-E slotra akkor a két kártya összedolgozik?
Tudja, de semmi értelme. Egy 8600Gt ~22k.
Kettő nem hoz akkora teljesítményt, mint egy 40k körül már kapható 3850,
és hamarosan jön a 8800Gs és a 9600GT is ezekbe az ár- és teljesítmény-
kategóriákba. Ezen felül ott vannak még azok az esetek, amikor és ahol az
SLI nem működik rendesen. Szóval egyszerűbb és jobb ezt eladni és egy
erősebb vidkarit venni.
Ja és másrészt ez csak nvidia-lapokkal működik, amd és intel lapokon hiába
van két pci-e slot, ott nincs sli.

Fubenalvo

Hmm hát Intel chipset-el akkor már buktam is az egészet. :/
9600 hány bites busszal jön? Gondolom teljesítményben köze nem lesz a 8800-hoz...
Asszem megvárom a márciust és veszek egy 8800GTt azt kezit csókolom

Cobra

Előzetes tesztek szerint nem lesz rossz a 9600GT, alig marad el a 8800GS-től (8800GT-től azért jobban természetesen)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

8800GT: 112 sp, 256 bit, magas frek (közepes húzási tartalék)
8800GS: 96 sp, 192 bit, alacsonyabb frek (jó húzási tartalék)
9600GT. 64 sp, 256 bit, magasabb frek (kicsi húzási tartalék)

Teljesítmény: a mesterséges benchmarkok szerint ~20%-kal
gyorsabb, a másik kettő viszont közel egyforma teljesítményű.
De mint tudjuk, benchmark != valós teljesítmény, és ott az
egyharmaddal kevesebb sp, még ha továbbfejlesztett is és
100-150MHz-el gyorsabban megy, de le fog maradni, és a
GS-t bénítő szűkebb membusz 1680 és azalatti felbontásokon
kisebb hatással lesz, főleg AA és AF nélkül.

Fubenalvo

Nem akartam DSel leállni vitatkozni Vista vs. XPről a játékos topicban, de ide azért beszúrom ezt.

QuoteBill Gates a CES (Consumer Electronics Show) IT fesztiválon számolt be arról, hogy 100 millió Vista kelt el eddig. Vasárnap Las Vegas-ban tartott demonstráción mondta, hogy a visszajelzések biztatóak és az eladott számítógépek 39%-án futott 2007-ben Vista. - ez azonban azt mutatja, hogy az operációs rendszer-titán veszít a piacából.

A PC piac mérete a duplájára nőtt, s Gates adatai szerint az XP aladások még mindig jócskán meghaldták a Vista eladásokat 2007-ben.

A multi milliárdos CES 2003. konferencián még arról számolhatott be, hogy az új Windows XP-ből az első évben 89 millió példányt adtak el, ami elég volt ahhoz, hogy az összes eladott új PC 67%-án fusson.

A Microsoft előrejelzései szerint a Vista eladások első éve 10%-al kell, hogy megelőzze az XP első évét. - hát, nem jött be, s ez sokakban kételyeket ébresztett a Microsoft szavahihetőségét illetően.

Ez érzékenyen érinti a Microsoftot, hiszen dollármilliókat költött a szoftver kifejlesztésébe és a promócióra.

Minden erőfeszítés ellenére a magán és céges felhasználók is hátat fordítottak a Vistának, főként a magas erőforrásigénye és a rossz alkalmazás-kompatibilitás miatt.

Az InformationWeek mini-közvéleménykutatása szerint a kereskedelmi felhasználók 30%-a egyáltalán nem akar Vistára átállni.

A nagyvállalat dolgát az is nehezítette, hogy felbukkantak olyan addig szóba sem kerülő alternatívák, mint az Apple Leopard, vagy az Ubuntu és egyéb Linux-disztribúciók.


Cobra

A kompatibilitás hiánya nem az MS hibája, hanem a lusta/béna szoftverfejlesztőké. Régi gépre (2007 előtti) szerintem se éri meg Vista-t rakni, új gépre viszont szerintem nyugodtan lehet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

de most érveljétek meg, hogy egy átlagos cégnek mi érdeke lenne arra, hogy áttérjen vista-ra?

csupán a gépparkját kéne kvázi lecserélje, és új oprdsz licenszdíjat kifizetni...

mit tud nyújtani irodai használatban, amiben olyan durván lekörözi az xp-t, hogy megéri százezreket/milliókat rákölteni?

Fubenalvo

Hjaja, egyedül gaming téren Dx10 ami gázos, de ezért nem fogok mégegyszer Vistát feltenni. Amennyivel többet mutatna annyival kellene visszábbvennem. :D

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-01-26, 00:29:55
de most érveljétek meg, hogy egy átlagos cégnek mi érdeke lenne arra, hogy áttérjen vista-ra?
Amit fel tudok sorolni:

1. Csodák csodájára a korábbi változatok legborzalmasabb része, a Windows Explorer most egycsapásra egész használható lett; kicsit olyan KDE-szerű (sőt, talán még okosabb). Többnyire gyorsabb vele a munka, mint Total Commanderrel. Az interfészt mindenhol keresőmezők lepik el. Véééégre van ez a Links könyvtár. Vesd ezeket össze azzal, hogy a cégekben a titkárnők idejének 20%-át az veszi el, hogy hol is tartom ezeket a dokumentumokat, meg hol is van az a file, most hogy is csináljam vele ezt, azt. Hatékonyságnövelő, főleg titkárnős helyeken.
2. Állítólag lényegesen biztonságosabb. Azt nem tudom, ez lefordítódik-e irodai dollárokba.

Van egyéb feature is, például a nem túl sikeres, de alapvetően hasznos és jófej tool, ami összegyűjti a gép problémáit, és némelyikre értelmes megoldási javaslatot is tud adni; ez viszont vállalati környezetben szvsz nem jelentős.

Saját tapasztalat szerint még egy jó-jó darabig nem érdemes váltani; kisebbik baj a hardvertámogatás; nagyobb baj, hogy durván instabil. A fájlmegosztás beállításos rész még talán kiheverhető, de egyszer egyik napról a másikra elhatározta, hogy mégsem ismeri az addig Visat alatt is tökéletesen működő hálókártyámat (-> nincs helyi háló vagy internet); a problémát képtelen voltam pár órán belül megoldani; azóta se bootoltam be a Vistát.

Kuroi Tenshi

/off

Quote from: Próféta on 2008-01-26, 01:07:15
Véééégre van ez a Links könyvtár. Vesd ezeket össze azzal, hogy a cégekben a titkárnők idejének 20%-át az veszi el, hogy hol is tartom ezeket a dokumentumokat, meg hol is van az a file, most hogy is csináljam vele ezt, azt. Hatékonyságnövelő, főleg titkárnős helyeken.

Ez nem os, hanem rendezés kérdése.
xp-n is tudok úgy rendezkedni, hogy az logikus és benne a doksik
könnyen megtalálhatóak legyenek; max. több a mappám és a
mappára mutató parancsikonom, mint az átlag-júzernek.
De ha az idejük 20%-át evvel töltik, ami végülis a munkájuk, akkor
a maradék, most már >80%-ban semmit se tegyenek?  :angyali:
(azaz: ez a 20% úgy hazugság, ahogy van, nem tudják máshogy
munka nélkül eltölteni a munkaidőt)

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-26, 01:24:02
Ez nem os, hanem rendezés kérdése.
xp-n is tudok úgy rendezkedni, hogy az logikus és benne a doksik
könnyen megtalálhatóak legyenek; max. több a mappám és a
mappára mutató parancsikonom, mint az átlag-júzernek.
Persze, de itt az a kényelmes, hogy minden explorer ablak / open/save dialog bal oldalán ott fognak sorakozni a kedvenc helyek, majd kiszúrván a júzer szemét. Minden normális desktop rendszerben lehet ilyet, csak XP-vel nem találtam triviális  (értsd: drag&drop, nem TweakUI/regedit) eljárást arra, hogy a fixen odadrótozott Desktop / My Documents / Network Places mellé még 10-12 linket felvigyek.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-26, 01:24:02(azaz: ez a 20% úgy hazugság, ahogy van, nem tudják máshogy
munka nélkül eltölteni a munkaidőt)
Ebben viszont igazad lehet :)

Fubenalvo

XP SP3ról már tudunk valamit, hogy mit fog tartalmazni?


Manitu

Quote from: Próféta on 2008-01-26, 01:07:15nagyobb baj, hogy durván instabil.
Ezt cáfolnám, az elmúlt egy évben, amióta átálltam Vistára egyszer nem fagyott az OS, programok közül is csak eleinte néhány, amikor a régi megszokott verziót telepítettem a kompatibilitási problémákra figyelmeztető üzenet ellenére. De ezek is megoldódtak mihelyt frissítettem a már akkor is elérhető Vista kompatibilis verziókra.
Amúgy meg egy hónap, és itt az SP1. Kíváncsian várom :)


sirtomi

Quote from: Manitu on 2008-01-26, 13:02:45
Quote from: Próféta on 2008-01-26, 01:07:15nagyobb baj, hogy durván instabil.
Ezt cáfolnám, az elmúlt egy évben, amióta átálltam Vistára egyszer nem fagyott az OS, programok közül is csak eleinte néhány, amikor a régi megszokott verziót telepítettem a kompatibilitási problémákra figyelmeztető üzenet ellenére. De ezek is megoldódtak mihelyt frissítettem a már akkor is elérhető Vista kompatibilis verziókra.
Amúgy meg egy hónap, és itt az SP1. Kíváncsian várom :)
Már több mint egy éve nem raktam újra az XP-t itthon és azóta nem fagyott le. Ezt most gyorsan le is kopogom, mielőtt jöny egy kékhalál :D

chilip

én is belőttem már, mi kell az XP-m hosszú életének :D 1-1,5 évig nem volt reinstall, most is csak azért mert új gépet vettem  :jee: asszem maradok még 1-2 évig XP-s júzer

sirtomi

Én is így vagyok vele. Amikor minden rendesen m,űködik Vista alatt is akkor majd váltok. Valószínűleg akkor veszek új gépet is :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-01-26, 13:24:23
Én is így vagyok vele. Amikor minden rendesen m,űködik Vista alatt is akkor majd váltok. Valószínűleg akkor veszek új gépet is :)
Minden rendesen működik Vista alatt. ;) Kivéve persze a mindenféle ezeréves hardvert (amiken egyébként se futna megfelelő sebességgel a Vista), de az ilyenekről csak a gyártók tehetnek, nem a MS. Nem a PiciPuha feladata ugyanis drivert írni minden hardverhez (mégis megteszik sokmindenhez...).
Egyébként az XP-korszakban nálam úgy nézett ki egy telepítés hogy XP fel fél óra, driverek fel másfél óra. Most ez úgy megy hogy Vista fel 20 perc, drivereket meg letölti az autoupdate, de első bekapcsolástól mennek olyan dolgok mint VGA (3D), hangkártya (5.1 is), RAID-kártya... Az e-bank kártyaolvasótól kezdve a mobiltelefonomon át az mp3-lejátszómig mindenhez automatikusan tölt le drivert a Vista, és minden működik is.

Stabilitásról annyit hogy hetekig megy éjjel-nappal a gépem, és egyáltalán nem lassul be, az XP-t meg 1-2 hetente újra kellett indítani. Aztán, egy szar driver vagy program teljesen megfektette az XP-t, gyakran újratelepítés lett a vége. Vista-nál a múltkor valami szemetet felpakoltam, teljesen kivégezte, 10 perc szenvedés volt mire eljutottam valahogy a Rendszervisszaállításig, onnantól viszont 3 perc és egy újraindítás után ismét tökéletes, teljes értékű rendszerem volt. Vagy ott van még a ShadowCopy, ami szintén nagyon hasznos. Egy backup véd a buta usertől (vagyis a véletlen törléstől/felülírástól, vírustól, stb.), ez meg az okostól is. :) (Írsz valamit mondjuk egy Word dokumentumba, másnap kitörlöd/átírod, harmadnap rájössz hogy mégis az előző napi változat lett volna a jó...)

Fazék : Semmi értelme lecserélni az XP-t irodai gépeken, de ha amúgyis esedékes egy gépvásárlás, akkor az újakra érdemes Vista-t venni, mert gyors gépen érezhetően pörgősebb a rendszer mintha XP lenne, illetve ezernyi hasznos-kényelmes apróság van benne ami megkönnyíti az ember dolgát. (Igazából nem is értem miért várt mindenki egetrengető újdonságokat meg feature-öket amik majd azonnali cserére ösztönzik a népet. Ez egy oprendszer. :) Annyi a dolga hogy gyorsan, stabilan, kényelmes/logikus/átlátható környezetben futtassa a programjainkat, és ezeknek a Vista sokkal jobban megfelel mint az XP.)

Fubenalvo

Mondjuk azon mosolygom hogy 7-8 éve XP-vel volt ugyanez.
Miért cseréljem le a Win98am egy lassabb rendszerre!? :P

1-2 év... ez reális hogy megérje váltani. Nekem új vasam van, de nem teszem fel rá, mert szerintem és a tesztek alapján amit lefuttattam mind Vista mind XP alatt még mindíg XP nyerte teljesítmény téren. Vistával egyébként az az egy gond hogy sok felesleges stuffot betölt a háttérbe, amire egy átlag usernek soha nem lesz szüksége.
Kéne egy Vista Lite verzsön, vagy nemtom... :D