Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

Elképzelhető, hogy a táp már nem bírja el ezeket az újabb alkatrészeket (gondolom a videókártya fx5200 vagy hasonló irodai vacak lehetett), illetve sajnos nagy az esélye annak is, hogy a videókártya rossz. Azért nézd meg, hogy rendesen a helyén van-e és ha van rajta tápcsatlakozó (sima 6600-on nem tudom) akkor legyen rendesen rádugva (esetleg nézd meg másik csatlakozóval). Persze lehet a ramnál is gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-31, 02:21:47
Tudom már megint feltételezéskbe bocsátkozom, de
sztem nem bolti új, hanem a régi cuccnál újabb.
Sima, nem-GT 6600-at már inkább bontóban látni, mint
újonnan, mivel azokat úgy két éve nem gyártják.
akkor sztem pláne még jobban számít az eltelt napok száma, mert ilyenekre sok esetben a teljes garanciaidó 3 nap és ha nem jelezted, akkor kenheted a hajadra :)

Lt. Simoan Blarke

need nlite help. helyesebben, anyámék karácsonyra hozzám vágtak egy ilyen notit. namost ezzel az a bajom, hogy a toshiba honlapja ezt az a200-at mint olyat a kereső szerint nem is ismeri :D (leggyengébb gép 1.6-os c2d...), plusz nem tudtam rájönni, hogy milyen satája van. igen, a bibi az, hogy xp-t istennek se fogok tudni felkönyörögni rá, ha nem találok sata drivert.
problem nr1: milyen satadriver kell ehhez? :S
problem nr2: nliteban hogy tudom integrálni? előszedtem nézegettem az opciókat, de nem tudtam rájönni.

másik: szintén ez a gép. tudom, x3100, nem egy játékmag, aerohoz találták ki, de azé gondoltam kipróbálom az L2-t. ELINDULT. (előző notin M650-es SiS "magon" még csak elindulni se volt hajlandó :D) na és itt jelentkeztek a problémák. u:p, elfogadja, nagyszerű. szerverválasztás. bármelyiket jelölöm ki... se duplaklikk, se connect, semmi hatására nem csatlakozik (és nem a karakterválasztó képernyő megjelenítése a gondja, döglött szervernél sem visít, hogy "server is down due to high traffic, please try again later"). kilőttem a vistás tűzfalat, mindent áttettem "kézi vezérlésre", de nem tudok rájönni, hogy mi fogja meg...

No Video Input: ilyenem volt nekem is. egész konkrétan amíg nem tettem normális hűtést a Gef4-emre. túlhevült, visítva elszállt... ott speciel se a ramnak se a tápnak nem volt baja. szóval vagy hibás a vidkari, vagy túlhevül imo...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Selmo

#1983
Először is, ha lehet kérjétek oprendszer nélkül. Egyrészt olcsóbb, másrészt ha van valami saját helyreállító programja, akkor vért izzadsz, mire felteszed rá az XP-t. Nliteban nincs külön sata opció, mivel csupán be kell másolni a megfelelő fájlokat a kibontott isoba.  http://winportal.net/?id=11 Mondjuk én ezt még sosem próbáltam.

Megnéztem az nlite-ot és elvileg van benne olyan, hogy driver integrálás, szóval elvileg bele lehet így tenni.

A tökéletesség unalmas.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Selmo on 2008-01-31, 17:08:48
Először is, ha lehet kérjétek oprendszer nélkül. Egyrészt olcsóbb, másrészt ha van valami saját helyreállító programja, akkor vért izzadsz, mire felteszed rá az XP-t. Nliteban nincs külön sata opció, mivel csupán be kell másolni a megfelelő fájlokat a kibontott isoba.  http://winportal.net/?id=11 Mondjuk én ezt még sosem próbáltam.

Megnéztem az nlite-ot és elvileg van benne olyan, hogy driver integrálás, szóval elvileg bele lehet így tenni.
ez fix konfig, nem lehet vista nélkül kérni :S van helyreállítója, de simán feltettem rá a saját vistámat, szóval ez a helyreállító kb le van ejtve. :)

van integrálás, olyat csináltam is, de annak csak annyi értelme volt, hogy az akkormég gef4-hez nem kellett leszedni a forcewaret, mert install után már azt a drivert vágta fel. ezt a bemásolást majd kipróbálom, ha találok sata drivert, jobb ötletem nincs...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Cobra

Amelyik latopot gyárilag Vista-val szállítanak, arra kicsi az esély, hogy felmegy az XP.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-01-31, 20:34:21
Amelyik latopot gyárilag Vista-val szállítanak, arra kicsi az esély, hogy felmegy az XP.
Miért? :confused:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zsiga on 2008-01-31, 20:45:10Miért? :confused:
amennyire én tudom (melóhelyen volt erről szó), a Vista-verziós notikat direkt úgy rakják össze hogy nehéz vagy lehetetlen legyen több cucchoz drivert találni. (ennek ellenére ezzel a géppel kb egy kategóriájú acer travelmate-re már fel tudtam imádkozni xp-t - csak az ottani satadriver ehhez a géphez nemjó.) mindenesetre ez inkább "szopás felrakni", mint "lehetetlen". imo. max szétfűrészelem a gépet és kicserélek pár elemet :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Selmo

Quote from: Zsiga on 2008-01-31, 20:45:10
Quote from: Cobra on 2008-01-31, 20:34:21
Amelyik latopot gyárilag Vista-val szállítanak, arra kicsi az esély, hogy felmegy az XP.
Miért? :confused:
Egy másik fórumon egy csomó ilyen hsz van, és általában 3 oka van:
1, nincsenek XP-s driverek a konfighoz
2, amíg a helyreállító progi fennvan, nem lehet az XP cd-vel formázni/partícionálni
3, a helyreállító progi érzékeli a "hibát" és a vadiúj XP-re visszaállítja a gyári Vistát.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2008-01-31, 21:36:58
Egy másik fórumon egy csomó ilyen hsz van, és általában 3 oka van:
1, nincsenek XP-s driverek a konfighoz
2, amíg a helyreállító progi fennvan, nem lehet az XP cd-vel formázni/partícionálni
3, a helyreállító progi érzékeli a "hibát" és a vadiúj XP-re visszaállítja a gyári Vistát.
Az elsőt még el bírom képzelni, de nem hiszem hogy túl gyakori eset lenne. A notikban is "ugyanolyan" chipsetek vannak mint a desktop rendszerekben, illetve a Vistás notikban meg pláne tökugyanaz van mint a zixpésekben. (Pl. az említett Toshiba A200-hoz is vannak XP-s driverek, pedig nem is árulják csak Vistával.)
A második viszont egy tapasztalt júzert nem hiszem hogy túl sokáig visszatartana. (Aki nem bír tisztességesen letakarítani egy vinyót az meg is érdemli... :D Nem túl valószínű hogy az alaplapra van forrasztva egy 4GB-s flash ROM amiből bootolásnál visszaírja a Vistát ha nem találja. :))
Ebből következik hogy a harmadik sem egetrengető probléma.

Lt. Simoan Blarke

In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Cobra

De én még mindig nem értem, hogy ha van rajta egy legális Vista, akkor miért kell rá felrakni a nem legális XP-t?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Mert a programjai fele még nem fut el Vistán?

A tökéletesség unalmas.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Cobra on 2008-01-31, 22:15:26
De én még mindig nem értem, hogy ha van rajta egy legális Vista, akkor miért kell rá felrakni a nem legális XP-t?
Van legális vistám kettő, meg legális xp-m is kettő :) (OEM vista a notihoz, msdnaa vista, msdnaa xp, campus xp.) Szóval nem a legalitás a kérdés... azért kéne XP, mert Lineage2 mocsokul bugos Vista alatt, itthoni gépen is azért fut inkább az XP, mert hiába nem látja a 4 giga ramot (nem 64 bites a drága), de magára hagyom a gépet és 1.5 nappal később a karakter még kint ül a piacon - Vista alatt meg 15 percenként critical error (tudja a franc, Unreal engine-t nyilván nem vista alá írták). RTRT is XP-s alkalmazás (ezzel dolgozok, tesztkörnyezet-fejlesztő progi), fut ugyan vista alatt, de 1.5-es c2d és 1 giga ram alatt azért érezhető hogy lassabb, mintha xp-n menne (itt most csak az acer-re tudok hivatkozni, ami ugyanez a konfig, de xp már rajta van, és ugyanaz a project azon 31 percig fordult, a notin meg majd' egy óráig) - erőforrástakarékosság. Plusz, Vista alatt azért ez a mocsok fejlesztőprogi szintén elég sokszor elhalt... (nem fut alap módban, Win XP SP2 kompatibilitást kapott, lehet ezis bejátszik.) XP alatt meg csak 3-4-szer naponta (IBM szoftvert ne használjatok ha rám halgattok :D ).
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

slowpoke.jpg
Wut did I miss?

Biosban nincs opció SATA-ra?
Az én notim is elsőre nem volt hajlandó a vinyót felismerni,
de a biosos opcióval 5 perc múlva már ment az install.

Az ilyen "helyreállítós" dolgok ált. annyi, hogy csinálnak egy
külön rejtett partíciót, amire felpakolják az installereiket.
Szóval ha megvan a SATA a biosból, akkor írd ki azt a
partíciót DVDre (lehet DL kell), jegyezd fel méretét, majd
formatáld a lemezt és telepítsd az xpt.
Drivernek biztos kell lennie xphez is, egyrészt Zsiga már
linkelte is, másrészt ált. egy gépcsalád ugyanarra az
alapra (alaplap, váz, monitor, stb) épül, max a procit,
ramot, hddt, vidkarit ha van és mini-pci-kártyákat variálják.
Tehát T5250-es procisat nem is csoda, hogy nem találtál,
mert az amolyan oszt-ojrópás butított OEM-proci; helyette
lehetne bármely T5xx0 proci.

Quote from: Zsiga on 2008-01-31, 22:00:11
Az elsőt még el bírom képzelni, de nem hiszem hogy túl gyakori eset lenne. A notikban is "ugyanolyan" chipsetek vannak mint a desktop rendszerekben
Elvileg... gyakorlatilag néhány (sőt, tudtommal a többség)
gyártónál csak a saját átalakított-optimalizált-ritkánkijövő
chipset-driverekkel hajlandó menni. Az én hp-m is ilyen, és
úgy hallom, ez az általános.

Lt. Simoan Blarke

Nincs opció satára. megkérdeztem infos kolegáktól (jóigen, rosszötlet defaultból), hogy micsináljak, első: menjé biosba állítsad át hogy ne sataként hanem ide-ként kezelje. na jelentem alássan egyetlen darab opció van benne, éspedig az, hogy hány %-on tegye át automatikusan hibernáltba a gépet. az összes többi monitor. (ja bocsánat, az időt is lehet állítani...) (ilyeneket hogy másik mag letiltása, hálókártya engedélyezése stb én nem veszek opciószámba...) a vinyóval kapcsolatban annyi opció van, hogy:

Built-in HDD1 Status     Clear (nem opció)
Built-in HDD1 Password Select [User Only]
Set HDD User Password [Enter]

ennyi :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Heh. Köcsögök.
SP2-ben nincs benne a SATA-meghajtó?
nlite-al bele lehet tenni, de ezt az opciót még nem kellett
használnom benne... nézd meg nlite faq-jában, hátha van
vmi nyom.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-01, 01:03:22
Heh. Köcsögök.
SP2-ben nincs benne a SATA-meghajtó?
nlite-al bele lehet tenni, de ezt az opciót még nem kellett
használnom benne... nézd meg nlite faq-jában, hátha van
vmi nyom.
nincs, SP2-es telepítőanyagom van, nemlátta a vinyót. ezé volt bajom, hogy honnan szedjem a drivert meg hogyan integráljam bele, de asszem valamikor ennyi link alapján összedobok mégegy installanyagot (előzőbe beleszórtam a commonabb sata-drivereket aztán az kevés volt)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fubenalvo

hehhaahhőő... 8800GT-nek másfajta tápcsatija van mint a 8600nak!?  :eek:
Adnak átalakítót hozzá/ van ilyen vagy ---> új táp!?

Kuroi Tenshi

?
8800GT-nek sima 6-pines PCI-e tápcsatija van.
8600GTS-nek is ilyen van, 8600GT-nek viszont nincs.
...ha nincs PCI-e tápcsatija a tápodnak, akkor az sem
egy mai darab - hány W-os is, milyen gyártmány?
Egy min. 400W-os, minőségi darab kell hozzá, hogy
ne terheld a határáig, és stabilan adja a teljesítményét.
Amúgy szoktak (volt) molex -> pci-e átalakítót adni a
kártyákhoz.

Fubenalvo

450es kimenő túlfeszvédett Mlink kb fél éves. aztán nemtom mennyi ideje volt a polcon.


más... Excelben makróval, vagy bármivel meg tudja vki oldani ezt?
adott két munkalap

X munkalapról egyik oszlop adatait meg kell nézni hogy Y munkalap egyik oszlopában megvan-e
Ha megvan akkor megjelölni valahogy (pl sárga háttér)
Ha nincs akkor békénhagyni.

Pls help... ^^"

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2008-02-01, 12:32:14
Mlink
Akkor sztem már indulhatsz is normális tápot venni.

Excel: vmi flookup vagy *lookup rémképei jutottak eszembe,
vagy vmi más. Benne van vhol, keresd meg. Néha dolgozz is
meg azért a pénzért, ne csak játsszál, amivel olyannyira
szerettél itt felvágni :p :__devil: :angyali:

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-01-31, 22:30:44IBM szoftvert ne használjatok ha rám halgattok :D
:haha:
Too true...

Fűben: jaja, valami FKERES vagy ilyesmi.

Fubenalvo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-01, 12:41:35
Akkor sztem már indulhatsz is normális tápot venni.
Ha úgy lenne pénzem ahogy nincs.... :D
Tápot majd márciusban, korábban nem lesz rá keret. :/

Quote
Excel: vmi flookup vagy *lookup rémképei jutottak eszembe,
vagy vmi más. Benne van vhol, keresd meg. Néha dolgozz is
meg azért a pénzért, ne csak játsszál, amivel olyannyira
szerettél itt felvágni :p :__devil: :angyali:
Hát igen... most nem éppen leányálom. Már jozóznak a szemeim a cellák támadásától. :P

Kuroi Tenshi

Szóval szeretsz rulettezni - orosz módra? :3

Már most jojóznak? Majd amikor péntek este 7-kor még mindig
benn ülsz a gép előtt, megtudod, milyen is tényleg dolgozni.

Fubenalvo

#2005
BTW max a táp száll el, a kimenet túlfesz védett mint már mondtam. Szal annyira nem gagyi a táp, de nem is nagy márka az tény.
szomszédomnak ugyanez van 2 winyó 1 DVD és vmi 200W felvételű ati... nemtom mi pontosan. Na nekem 1 HDD 1 DVD és az nvidia nem fogyaszt annyit mint az ATI kártyák. szal ettől nem parázom egyáltalán. Inkább azt a hangját nem szeretem... nem éppen silent... ezért is fogom lecserélni, nem más miatt. :P

Péntek este 7? Cöhh... ilyen nem fog előfordulni... Innen pénteken mindenkit kirugdalnak 4kor, ha tetszik neki, ha nem. :D

FKERES nem nyert... maradt még 1700 sor manuálisan... inkább csinálom és nem trükközöm tovább. :)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Fubenalvo on 2008-02-01, 14:27:21nvidia nem fogyaszt annyit mint az ATI kártyák.
NANANA! ez ebben a formában orbitális gyökérség :) (ok, ha kéccáz wattot eszik a kártyája, akkor tippre valami 29-ese van, de az én kártyám, x195pro, 55-85 wattot eszik. teljes terhelésben olyan 180 W körül.) ennél egy darab 88-as nem vesz fel kevesebbet, inkább kábé kétszer ennyit (jah, kétszer ekkorák is, meg kétszer gyorsabbak is, de ne mondjunk má olyanokat hogy a hús jobban hízlal mint a tojás, mert húskajára ott van opciónak az egy darab szendvicsfalatka is a tetején egy negyed szalámival :D :teccik: ) :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fubenalvo

őőh... tojás sajt? ahh... este megint ránézek majd. Teljesen lefáradtam agyilag zombiiiii... monoton nyomkorászás reggel óta. :P
öh egyébként ATI-kat nem vágom annyira, de a 8800hoz hasonló kategória eszik többet... állítólag. Aztán lehet hogy nem, és Nvidia fogja leenni a fejem, de mittomén... megyek vissza zombulni negyed szalámival. xD

Próféta

#2008
Quote from: Fubenalvo on 2008-02-01, 14:27:21FKERES nem nyert... maradt még 1700 sor manuálisan... inkább csinálom és nem trükközöm tovább. :)
:ejj:

Valami ilyesmi, hogy IF ( COUNTIF(másikoszlop, =emez) >0; hahó!; nincs) ?
Magyarul van-e valaki a másikoszlop-ban, akinek az értéke megegyezik emezzel a szomszéd cellával.
(ezt most saccra írtam, franc fogja fejből tudni a szintaxist)

Fubenalvo

Köszi szépen, hétfőn kipróbálom... de addig is probléma elfelejtve. ^^