Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Mert azt pénzért, külön is el lehet adni ;)
venti-szabályzó előlapi panel?

Cobra

Minek egy otromba nagy akármi, ha egyszer kell csak beállítani a fordulatszámot? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#2252
Kösz a tippeket :merci:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-05, 02:42:29A két GP winyó akár hűtés nélkül is simán ellesz, a másik kettőnek kell inkább.
most hogy le van véve a gép oldala, (még nem raktam vissza a vinyóberakás óta,) időnként ellenőrzöm, hogy melyik vinyó mennyire forró.
nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lehet...
samsung HD321KJ(?) vinyó tojássütésre alkalmas, ez a rendszervinyó, + erről ment a Die Hard 3 mostanáig
WD5000AAKS vinyó szintén, pedig ez nem is volt használva
a most berakott WD5000AACS GP vinyó, amire a film alatt folyamatosan másoltam föl a régi mp3 cd-im anyagát, szinte föl se melegedett... :he:
14600 bruttóért nem volt rossz vétel azt hiszem, adattárolásra tökéletes lesz :D

motifator

Bár laikus vagyok ebben a témában, de nem igazán értem, hogy mire ez a nagy vinyóhűtési őrület. Annakidején volt a google-nek egy tanulmánya a vinyók élettartamáról (náluk azért megfordul egy pár darab), és az jött ki, hogy nincs semmi összefüggés a vinyók hőmérséklete és az élettartam között.
Az, hogy egy vinyó meddig bírja, csak és kizárólag azon múlik, hogy milyen szériát fogtál ki. De világosítsatok fel, ha most hülyeséget beszélek.
Vagy az a gond a meleg vinyókkal, hogy az egész házban nagyon megnövelik a hőmérsékletet, és ezzel melegedik a cpu és a gpu is? Tényleg csak kiváncsi vagyok, nem okoskodni akarok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

#2254
Quote from: motifator on 2008-07-06, 02:31:40Vagy az a gond a meleg vinyókkal, hogy az egész házban nagyon megnövelik a hőmérsékletet, és ezzel melegedik a cpu és a gpu is?
én végképp nem értek hozzá, de főleg az utóbbi miatt aggódok.
bár mondjuk a ház magában is jól szellőzik + videókártya miatt vettem bele egy 12 centis ventillátort, (ami max fordulatszámon fut, mert engem nem igazán zavar a zajszintje,) azt hiszem az nagyjából rendet tart hőmérséklet téren a házban, de mivel a további zaj sem fog zavarni, nem halok bele kis extra ventillátormennyiségbe, szóval még 2 db 9cm-est simán elviselek :)
amúgy én úgy tippelem, hogy bizonyos értékhatárokon belüli hőmérsékletek esetében tényleg nem sokat számíthat, de ha mondjuk összezsúfolok hűtés nélkül 4-5 sima vinyót, ilyen melegben, sztem lazán megsütik egymást, mert szimplán túllépnek egy határértéket, ami fölött az elektronika, stb meghibásodik

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-07-06, 02:36:51
Quote from: motifator on 2008-07-06, 02:31:40Vagy az a gond a meleg vinyókkal, hogy az egész házban nagyon megnövelik a hőmérsékletet, és ezzel melegedik a cpu és a gpu is?
én végképp nem értek hozzá, de főleg az utóbbi miatt aggódok, mert amúgy a ház magában is jól szellőzik + videókártya miatt vettem bele egy 12 centis ventillátort, azt hiszem az nagyjából rendet tart hőmérséklet téren a házban :D
amúgy én úgy tippelem, hogy bizonyos értékhatárokon belüli hőmérsékletek esetében tényleg nem sokat számíthat, de ha mondjuk összezsúfolok hűtés nélkül 4-5 sima vinyót, ilyen melegben, sztem lazán megsütik egymást, mert szimplán túllépnek egy határértéket, ami fölött az elektronika, stb meghibásodik
Megsutnek engem a szobamban.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Úgy rémlik, azt írták, a legkevesebb gond a 40-45°C közöttiekkel adódott hőmérsékletügyileg. Meg valami olyan, hogy ami nem ment tropára 5 év alatt az már jól bírta még pár évig.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#2257
Quote from: motifator on 2008-07-06, 02:31:40
google-tanulmánya a vinyók élettartamáról

Igen, kissé ellentmondásos darab. Legelterjedtebb értelmezése: az, hogy milyen
winyót fogsz ki, többet számíthat, mint az, hogy mennyire vannak hűtve.

De azért tegyük hozzá:
a.) a szerverwinyókat kicsit máshogy tervezik hőtűrés szempontjából
b.) a google szerverei sem hinném, hogy hűtés nélkül mennének.

Quote from: Selmo on 2008-07-06, 03:54:26
Úgy rémlik, azt írták, a legkevesebb gond a 40-45°C közöttiekkel adódott hőmérsékletügyileg. Meg valami olyan, hogy ami nem ment tropára 5 év alatt az már jól bírta még pár évig.

Nem éppen: amelyik az első pár hónapnyi terhelést kibírta, az jó eséllyel a
következő öt évet is.

Quote from: Fazék on 2008-07-06, 02:19:57
14600 bruttóért nem volt rossz vétel azt hiszem, adattárolásra tökéletes lesz :D

Ennél még csak jóval drágábban láttam, hol lehet ennyiért kapni?

Fazék

#2258
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-06, 05:51:53Ennél még csak jóval drágábban láttam, hol lehet ennyiért kapni?
hát éppenséggel a bolttal csak kísérleti fázisban vagyok, mert nekem is gyanúsan olcsó. + a számlán amit adtak nincs feltűntetve meddig garanciális 1-1 termék, csak annyit mondtak, hogy a számla 1. példánya a könyvelésé, a 3.-at meg garanciális ügyintézéshez kapom. ez kicsit gyanús számomra, szóval remélem, hogy nem hal meg a vinyó, de eddig korrektnek tűnik. (kopp-kopp).
anno homáron is volt egy bejegyzés róluk, + régről is rémlik, hogy sokan szídták őket, ellenben olyat is hallottam, hogy ez a ready nem az a ready, csak élnek az előző nevéből, de aztán a fene tudja mi az igazság.
most rendeltem tőlük 2 vinyót. időm az van, várni tudok rájuk. az első megjött 9 nap után, a wd10eacs-re még várni kell. ha fél év után is működnek és nem kell szembesülnöm az esetleges garanciális ügyintézésükkel, vagy annak teljes hiányával, akkor azt hiszem elmondható, hogy jó üzlet volt. (kopp-kopp)

olvasgatom a homár cikk utáni kommenteket, és találtam egy ilyet:
QuoteMagyarországon az EU-csatlakozással megszűnt a háromnapos cseregarancia...
he? :eek:
szerk: válasz erre
QuoteA háromnapos cseregarancia nem megszűnt, hanem más formában van jelen. A fogyasztó a szavatossági jogainak érvényesítésekor első lépcsőben a kijavítást vagy kicserélést kérhet. A vásárlást követő első három napon belül bejelentett fogyasztó kifogások esetében a forgalmazó nem választhatja a akijavítást arra hivatkozással hogy a csere neki aránytalana többletterhet jelentene, tehát kvázi nem tagadhatja meg a termék cseréjét.

szerk2: hát ahogy olvasom a hozzászólásokat itt imádkoznom kell, nehogy garanciális ügyintézésre kerüljön sor... hát imádkozom :)
lehet hogy megéri +10%-kal drágábban megvenni vhol, ha fél az ember...

Fazék

más téma: mitől van ez, hogy a cd-k sokkal időt állóbbak, mint a dvd-k? az eddig fölmásolt cirka 150 cd-ből összesen 5 volt hibás/olvashatatlan, pedig mindegyik minimum 4, de inkább 6-8 éves. dvd-ből az első amit beraktam totál olvashatatlan volt, pedig alig két éve írtam ki... és még legalább 20-30 ugyanilyen lemezre írtam ki adatot, azokat elő se merem venni egyelőre...

Manitu

Más technológia. Ennyi. Nincs értelme összehasonlítani őket.


Makos

Tudna valaki segíteni?

A probléma az lenne hogy újratelepítettem a winfost (XP SP2).
Namost ezt egy másik meghajtóra tettem a régi winfost pedig fenthagytam egy másik winyón. Arról egyáltalán nem akart beindulni a windóz, tehát újratelepítés után töröltem a windóz mappát, de a Documents and Settings mappában megmaradtak a felhasználói fiókok....ezeket pedig nem engedi megnyitni valamiért...hibát ír ki ha bele akarok menni. Erre lenne valami megoldás?

Zsiga

Quote from: Makos on 2008-07-08, 02:34:50
Tudna valaki segíteni?

A probléma az lenne hogy újratelepítettem a winfost (XP SP2).
Namost ezt egy másik meghajtóra tettem a régi winfost pedig fenthagytam egy másik winyón. Arról egyáltalán nem akart beindulni a windóz, tehát újratelepítés után töröltem a windóz mappát, de a Documents and Settings mappában megmaradtak a felhasználói fiókok....ezeket pedig nem engedi megnyitni valamiért...hibát ír ki ha bele akarok menni. Erre lenne valami megoldás?
Kapcsold ki az egyszerű filemegosztást, majd vedd saját tulajdonba a letiltott mappákat, és/vagy adj magadnak teljes hozzáférési jogot (jobbklikk/megosztás asszem).

Makos

Quote from: Zsiga on 2008-07-08, 04:04:46
Kapcsold ki az egyszerű filemegosztást, majd vedd saját tulajdonba a letiltott mappákat, és/vagy adj magadnak teljes hozzáférési jogot (jobbklikk/megosztás asszem).

Köszi, majd megpróbálom. :)

kikuchiyo

Megvettük a céges gépet... nem bírtam ki, hogy ne futtassak egy SuperPI-t rajta.

20 másodperc, és csak az egyik mag volt terhelve. A régi P4-esem 68 s  :bruhuhu:

Ráadásul olyan halk, hogy a szívverésemet is hallom mellette. És mivel ugye céges, nem nagyon tehetek rá semmit, nem használhatom khm egyéb célra.
Failure is the default option

Lythis

#2265
[spoiler=RAAAGE!!!!]persze hogy a 4850-es szériának is akkor megy le az ára, amikor már vettem kártyát...
165 qrva dollárért vehettem volna ffs, de persze, hogy ez is egy nappal azután, hogy már megvettem másikat.. meh.. mindegy, már megszoktam, hogy minden elértéktelenedik, amint vesz belőle az ember.. (NWN-t anno 6-ért vettem, és egy hónapra rá már 2-ért utánamvágták volna... ::) ). Meh.. mindegy, meglátom, hogy hogyan jövök ki őszig, aztán ha minden jól megy, akkor belehegesztek egy 4870-est a jelenlegi mellé cf-be (addigra remélhetőleg lejjebb megy az is...), vagy csak simán a jelenlegit cserélem le...
[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-07-11, 21:03:46
akkor belehegesztek egy 4870-est a jelenlegi mellé cf-be (addigra remélhetőleg lejjebb megy az is...)

Hol a lila? :hehe:

CF? Enjoy your micro-stutter. CF és SLI-nek is megvan ez a baja.
Valamint CF-hez megfelelő sávszél csak 975, X38, P45 és X48
lapokon van, 965, P35-ön a második x16-os valójában csak x4, és
ez visszafogja a kártyát.

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 22:52:19
Quote from: Lythis on 2008-07-11, 21:03:46
akkor belehegesztek egy 4870-est a jelenlegi mellé cf-be (addigra remélhetőleg lejjebb megy az is...)

Hol a lila? :hehe:
fixed for your viewing pleasure...  ^^

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 22:52:19CF? Enjoy your micro-stutter. CF és SLI-nek is megvan ez a baja.
Valamint CF-hez megfelelő sávszél csak 975, X38, P45 és X48
lapokon van, 965, P35-ön a második x16-os valójában csak x4, és
ez visszafogja a kártyát.
Tudom, néztem alaplapokat, és a legtöbb esetben ha két kártyát fabrikál bele az ember, akkor az sajna már nem x16....
Amíg csak 1 kártyám van, addig még gyak mindegy, ha meg tényleg cf vagy sli, akkor meg nyílván kénytelen leszek alaplapot is szerezni hozzá
Asus-nak, MSI-nek, Gigabyte-nak, és az Evga-nak is van alaplapja, ami rendesen x16-os PCIE2.0-kal rendelkezik 2 kártya esetén is. Némelyik 3 nál már lemegy 8x-osra.
Egyébként kiváncsi vagyok, hogy az EVGA lapok milyenek lesznek. A 3d kártyáik elviekben jók (eddi még nem volt tőlük semmim, de ahogy elnézem elég hamar megszilárdították a helyüket a piacon.), szóval lehet, hogy az alaplapjaik sem lesznek rosszak.

Kuroi Tenshi

#2268
eVGA csak és kizárólag nv-chipsetes alaplapokat készít,
és ha jól tévedek, mindegyik referencia. Szóval semmi
különös nincs ott. A kártyáik is referenciásak, tehát ott
sincs semmi extra; a helyüket avval tudták megszilárdítani,
hogy amerikában olcsóért kínálták a valamivel jobban
válogatott chipes referencia-kártyákat, valamint 90 napon
belül levásárolhattad az árát, ha drágább kártyát veszel
tőlük. Nálunk ebből a kettőből egyik sem teljesül...

De várjunk csak... arra akarsz CF-et rakni? nV lapokon
nem megy a CF, csak hackelt driverekkel.
CF-hez a régi 975-ösök most kb a legolcsóbbak, 25-30k
között kapható. P45-nek még megvan az újdonság-felára.

A helyedben a CF-et kihagynám - mire nem elég most a
4870 a Crysist leszámítva? Másrészt, télen jön az Intel
új processzora, tehát én annyira nem sietnék sok pénzt
pumpálni (mert ezek ám nem olcsóak) egy leváltandó
platformba.

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 23:14:14
eVGA csak és kizárólag nv-chipsetes alaplapokat készít,
feltűnt :) Mármint amiket eddig láttam, azok mind azok voltak. Hülye kérdés, de elvben cf az minden alaplapon megy, ahol van hozzá slot, nem? Tehát nvidia chipesen is. SLI nemtom hogy működik, annak nem néztem annyira utána.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 23:14:14és ha jól tévedek, mindegyik referencia. Szóval semmi
különös nincs ott. A kártyáik is referenciásak, tehát ott
sincs semmi extra; a helyüket avval tudták megszilárdítani,
hogy amerikában olcsóért kínálták a valamivel jobban
válogatott chipes referencia-kártyákat, valamint 90 napon
belül levásárolhattad az árát, ha drágább kártyát veszel
tőlük. Nálunk ebből a kettőből egyik sem teljesül...
hehh.. ez is jó kis taktika. Itthon szerintem még nem is találkoztam (as in irl nem jött még szembe velem egyik polcon sem) eVGA-val. Ez a levásárolhatós cucc meg kifejezetten kellemes dolog részükről, kár, hogy itthon ez nincs így (bár anno az ATI "mostantól minden kártyánk 50$-al olcsóbb" bejelentését sem nagyon lehetett itthon érezni). A referencia kártyákkal meg nem látom, hogy mi a baj. Mármint nem áll szándékomban tuningolni egyiket sem, a "belerakom és működik" módszer meg referencia kártyákkal is vígan elérhető imho :)

Kuroi Tenshi

#2270
Quote from: Lythis on 2008-07-11, 23:23:29
Hülye kérdés, de elvben cf az minden alaplapon megy, ahol van hozzá slot, nem? Tehát nvidia chipesen is. SLI nemtom hogy működik, annak nem néztem annyira utána.[/color]

A referencia kártyákkal meg nem látom, hogy mi a baj. Mármint nem áll szándékomban tuningolni egyiket sem, a "belerakom és működik" módszer meg referencia kártyákkal is vígan elérhető imho :)

Elvileg - gyakorlatilag olyasmire emlékszem, hogy az nv drivere letiltja...
Nem 100%, utánanézek*, de még nem láttam nv lapon CF-t.
nV direkt korlátozza is, hogy SLI csak az ő lapjaikon mehet, vagy az ő
chipjükkel és ha megveszik hozzá a licenszt (így lett pl. Skulltrailen).

Tuningolhatóság szempontjából gyakran még jobbak is a referencia-
kártyák (a gyártók átalakított kártyáiról a költséghatékonyság jegyében
le szoktak hagyni egy rakás alkatrészt ::)), viszont maradnak a gyári
hűtők is, ami már kevésbé szerencsés...

* ápdét: jól emlékeztem, csak néhány különleges lapon ment CF nv-
chipsetes lapon, vagy pedig moddolt nv chipset driverrel és biossal.
Sok munka, így elég régiek, és nem is biztos, hogy működnek.

Lythis

Most utánaolvasva ATI és nVidia kölcsönösen letiltogatják egymást, szóval bletehetsz két kártyát, de a CF/SLI nem fog menni, hacsak nem nagyon ügyes vagy és nekiállsz orrbaszájba hackelni. Az egyetlen megoldás - afaik - ahol ez ki lett küszöbölve, az a HP blackbird gamingPC-je, ahol az nforce chipset ellenére vígan használhatsz CF-et, vagy SLI-t is, ahogy tetszik. Azt viszont nem mondják meg, hogy hogyan érték el. ("voodoo magic")
(viszont az üzletpolitikájukkal viszont maximálisan egyetértek. sokkal normálisabb dolognak tartom, hogy az alapján választ az ember grafikus kártyát, hogy milyet akar, nem az alapján, hogy milyet enged az alaplap. Jó, persze ottvan az is, hogy "akkor vegyél új alaplapot" de imho egy videókártyának rövidebb élettartama van, mint egy alaplapnak - kivéve persze ha az ember folyton a high-end cuccokat hajkurássza, mert akkor félévente cserélheti azt is. Egy ismerősöm fél évente cseréli a vinyó kivételével gyak az egész masinát, mondván, hogy így csak minimális összegeket kell rááldoznia.... ez is egy hozzáállás mondjuk.)

Kuroi Tenshi

Szted én mit írtam?
3 lapról tudok, amiben megy CF és SLI: az említett ultradrága
HP Blackbird alaplapja, a már szintén említett Intel Skulltrail és
valamelyik Dell XPS alaplap.
Nem kölcsönös letiltogatás van, csak az nV tiltogat le másokat,
mert ha nem lenne exklúzív az SLI, ki venne nV lapokat? CF
megy AMD és Intel lapokon is, nv lapjain az nv chipset driverek
és bios miatt nem.
Ez van sajnos. Aki van olyan elvetemült, hogy kétkártyás
rendszert akar használni, annak itt is meg kell fizetnie az árát -
hogy a nem-támogatott játékok akár egykártyásnál is rosszabb
teljesítményét, a micro-stutteringet, kiforratlan drivereket,
rossz skálázódást, magasabb fogyasztást, stb. ne is említsük.
Mivel a Crysis-on kívül nincs olyan játék, amit ne vinne el egy
GTX280 vagy 4870 akár 1920×1200 felbontáson, szűrőkkel, én
nem is látom jelenleg értelmét se a CF-nek, se az SLI-nek;
valamint elnézve azt, hogy hány érkező játék konzol-port nem
túl erős grafikával, sztem még egy jó ideig nem is fog változni
a helyzet.

kikuchiyo

O ye masters who art well versed in the arcane magicke of programminge:
mennyire bonyolult megtanulni a windows gui programozását?
És milyen tutorialt vagy referenciákat ajánlotok hozzá?
Előfordulhat, hogy hamarosan szükségem lehet rá.
Failure is the default option

Fazék

úgy látszik kicsit túlpánikoltam a dvd-k halálát. már csak 16dvd-nyi anyagot kell fölmásolnom és nagyjából 700GB-nyi adatmennyiségnél csak 10-15 cd-t és 7-8 dvd-t kellett kidobásra ítélnem ezáltal kb 40 GB-nyi adatot kell újra beszereznem, de azt hiszem semmi vészes nincs köztük.

Makos

Quote from: Fazék on 2008-07-20, 01:36:17
úgy látszik kicsit túlpánikoltam a dvd-k halálát. már csak 16dvd-nyi anyagot kell fölmásolnom és nagyjából 700GB-nyi adatmennyiségnél csak 10-15 cd-t és 7-8 dvd-t kellett kidobásra ítélnem ezáltal kb 40 GB-nyi adatot kell újra beszereznem, de azt hiszem semmi vészes nincs köztük.

Ez nem is olyan rossz arány :)
Én arra számítottam hogy kb a negyedét nem sikerül felmásolnod :D

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-14, 22:28:38
O ye masters who art well versed in the arcane magicke of programminge:
mennyire bonyolult megtanulni a windows gui programozását?
És milyen tutorialt vagy referenciákat ajánlotok hozzá?
Előfordulhat, hogy hamarosan szükségem lehet rá.
Attól függ, hogy miben írod. Bár én még nem sok GUI-t programoztam, Windows specifikust végképp nem nagyon, de középsuliban játszogattam Visual Basic-kel, az nem volt valami nagy szám. Középiskolás fejjel simán összedobáltam egyszerűbb programokat. A Delphi se lehet valami vészes, középsuliban olyan osztálytársaim csináltak GUI programokat Delphiben, akik azóta bölcsészek :)
Ha Visual C++-ban akarod nyomni, ott a nyelv már jóval nehezebb(azért az se olyan halálos), és nem tudom, hogy milyen az API. De úgy képzelem, hogy nem sokkal vészesebb, mint mondjuk a Visual Basic, sőt, lehet, hogy teljesen ugyanaz, csak a nyelv más.
De beírod Google-be, hogy visual c++ tutorial, rögtön az első néhány találat használhatónak néz ki.
Ott van a c# is, amit nem ismerek, de olyannak tűnik, mint a Java. Ha a Java-t szereted, akkor be lehet próbálkozni a c#-pal is, mostanában amúgy is elég trendi lett.
De itt van a MSDNAA kapcsolódó oldala is, talán ez a legbiztosabb kiindulópont.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

#2277
ezt nem hiszem el. még a notebook előtti gépemhez (szóval nagyon régen...) vettem egy Toshiba (SD M1802?) dvd-olvasót, amit hosszas netes értékelés átböngészés előzött meg, szóval vszleg jót vettem. de nem emlékeztem hogy ennyire...

a 7 rossz dvd, amit félretettem, hogy nem tudja egyik meghajtóm se beolvasni őket, 95%-ukat fölmásolta a gépre hibátlanul :he:

nem emlékeztem, hogy ennyire rohadtjó ez az olvasó. ugyanis amint lett dvd-íróm, átvette a helyét, alig volt másfél hónapot a gépben. az új gépben sajnos a PATA kábel alsó csatlakozója nem ér föl az alaplaptól a legközelebbi 5,25"-ös helyig se, vagyis csak a kábel végi használható, egy pata egység működhet a gépben (míg nem veszek hosszabb kábelt), hát a dvd-író került ebbe is át. csak most tettem be próbaképpen, hogy mit tud kezdeni az olvashatatlan lemezekkel.

ja és még olyan apróságokkal bír, hogy a szokásos kb 5-10mp-es beolvasási idők helyett, amiket régi NEC íróm produkált, teljesíti kb 2mp alatt és a gépet se akasztja meg közben... eszméletlen. természetesen hangerő tekintetében is olyan halk, hogy a kis hangerejű ventik mellett nem is hallom... NEC íróra föl lehetett ébredni a nappaliban, ahogy felpörgött...

:hail:TOSHIBA :hail:

szerk: hmm... hát igen. semmi sem tökéletes. szóval ezen pozitívumokért cserébe fele olyan gyors. na mindegy, úgyis ritkán használom, azt hiszem túlélem :)

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2008-07-20, 13:18:30
Attól függ, hogy miben írod.

Kösz a választ, de nekem pont ez a fejfájásom, hogy miben kezdjek hozzá. Ha a fejlesztés egyszerűsége a döntő, na meg az, hogy van-e már tapasztalatom az adott nyelvvel, akkor perl, valamelyik gui toolkittel. Ezzel az a baj, hogy telepíteni, használni nem annyira egyszerű másik gépen, és a perl azért eszik erőforrást, és nem fut el egy win98-as, p133-as gépen. Így marad az, hogy megtanulom a Visual C++-t, de a franc akar szórakozni vele, ha lehet egyszerűbben is.
Failure is the default option

sirtomi

Ha C++ tapasztalatod van akkor egy Visual Studioval simán összelehet dobni egyszerűbb GUI alkalmazásokat. Persze a Studiohoz kell némi erőforrás.