Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Izé, C++-os tapasztalatom nincs, csak sima C, és az is rozsdás egy kicsit...  :redface:

Quote from: sirtomi on 2008-07-21, 09:51:33
Persze a Studiohoz kell némi erőforrás.

Az mindegy, hogy a fejlesztői környezethez mennyi erőforrás kell, ha a végén kapok egy statikus binárist, ami bárhol elfut - vagy rosszul értem?
Failure is the default option

sirtomi

A végeredményhez már nem kell komoly erőforrás, csak a fejlesztő környezethez.

motifator

Visual Studio-zni nem szoktam, de az Eclipse is gyilkolja a gépet rendesen. Ez már csak így meg, használj EMACS-et :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Eclipset eddig csak java-hoz használtam, de brutálisan lassú tud lenni néha :)

motifator

Javahoz még hagyján, de ha elkezded más nyelvhez is használni (php vagy ruby) néha percekig 100%os prociterhelés mellett szenved a szintaxisellenőrzéssel, és a HTML-be ágyazott kódot rendszeresen elb@ssza, ahogy a JavaScripttel sincs kibékülve.
De ingyér van, és van hozzá rengeteg hasznos plugin, így nem nagyon sírhat a szám.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-14, 22:28:38
O ye masters who art well versed in the arcane magicke of programminge:
mennyire bonyolult megtanulni a windows gui programozását?
És milyen tutorialt vagy referenciákat ajánlotok hozzá?
Előfordulhat, hogy hamarosan szükségem lehet rá.
1. Van egy olyan, hogy Windows API. Na attól maradj távol, emberevő oroszlánwombatok lakják.
2. A Borland cég annó azzal oldotta meg a problémát, hogy kihozta a Delphit. Ez elég jól működött: File->új ablak, drag&droppal szövegmező és gomb felrakása, duplaklikk a gombra, és megírhatod egy Pascal eljárásban, hogy mi történjen a gombnyomás hatására (pl. a szövegmezőbe írt számot duplázza meg). Persze programból is lehet változtatni a felépítést, de a GUI szerkesztő rengeteget segít. Valami ilyen szintű GUI szerkesztő jó lesz neked?
3. Persze a Delphi már kihalófélben van, ha valamit meg akarsz tanulni, az modernebb legyen (C# + Windows Forms + újabb Visual Studio, vagy Java + {Swing+NetBeans}||{SWT+Eclipse} ). Ennek előnye, hogy nagyobb valószínűséggel lesz hasznosítható a felszedett tudás a jövőben. Nagy hátrány, hogy mind a Java VM, mind a .NET keretrendszert jó sok RAMot igényel a célgépen - p133-ra nem épp ideális.
4. Visual C++ emlékeim szerint nem volt túl jó GUI-szerkesztésben. Az MFC kicsit fájdalmas volt (Win32API-nál persze milliószor jobb), javítson ki, aki sokat foglalkozott ilyesmivel. De ha a munka legnagyobb része nem a GUI, akkor ez tulajdonképpen nem számít annyit, csak nehezebb elindulni.

Perl-t nem ismerem, Perl-es WINAPI (wxWidgets, GTK, Qt, stb.) bindingokat végképp nem.

Cobra

#2286
Végre egy normális wide monitor
edit: mondjuk most nézem a cikkben említett Eizo-t és az is csak 137e, nem tudom miért írták akkor arra, hog borsos az ára.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Cobra on 2008-07-24, 13:15:29
Végre egy normális wide monitor
edit: mondjuk most nézem a cikkben említett Eizo-t és az is csak 137e, nem tudom miért írták akkor arra, hog borsos az ára.
Én a 65ezret is elég borsos árnak találtam a 20 colos monitoromért :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-07-24, 13:15:29
Végre egy normális wide monitor
edit: mondjuk most nézem a cikkben említett Eizo-t és az is csak 137e, nem tudom miért írták akkor arra, hog borsos az ára.

Talán mert a TN-es 22-esekhez képest duplaannyi az áruk? :)
És az az Eizo nemrég még 160k+ volt...
Ott van még a Lenovo énnemtommi220x, ami 22"-es, 1920*1200
és asszem PVA; 85-90k körül már megkapni, de vannak vele fura
dolgok, nem csak a felbontása, de pl. a pixelek is amolyan
háromszögesek, ezért a betűk pl. furák rajta. Asszem arról is
van írás a ph-n, logouton biztos.

Cobra

80-ért vettem a Samsung 770p-t, én ebből indultam ki (igaz ez már legalább 2 éve volt). Mondjuk annyira nem izgat, mert egy 22"-os el se férne az asztalomon rendesen, meg semmi szükségem ekkora monitorra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Tényleg, a Dell UltraSharp 2408WFP-ről mi a véleményetek?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#2291
Quote from: Fazék on 2008-07-06, 02:19:57
Kösz a tippeket :merci:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-05, 02:42:29A két GP winyó akár hűtés nélkül is simán ellesz, a másik kettőnek kell inkább.
most hogy le van véve a gép oldala, (még nem raktam vissza a vinyóberakás óta,) időnként ellenőrzöm, hogy melyik vinyó mennyire forró.
nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lehet...
samsung HD321KJ(?) vinyó tojássütésre alkalmas, ez a rendszervinyó, + erről ment a Die Hard 3 mostanáig
WD5000AAKS vinyó szintén, pedig ez nem is volt használva
a most berakott WD5000AACS GP vinyó, amire a film alatt folyamatosan másoltam föl a régi mp3 cd-im anyagát, szinte föl se melegedett... :he:
14600 bruttóért nem volt rossz vétel azt hiszem, adattárolásra tökéletes lesz :D

Megerősítésként:
eddig a mini-szerveremben egy wd2500ks volt. most már egy wd5000aacs, aka gp.
A wd2500ks most a gépben lassú 12-essel hűtve 44 fok (mellette a samu 321kj 31),
mindkettő idle. A GP most egy külső házban van, és hűtés nélkül is csak kézmeleg,
továbbá alig hallani, míg a 2500ks-t messziről lehetett. GP = adattárolásra WIN,
csupa nagybetűvel.

Kiku:
Nem mondanak róla túl sok bíztatót, rosszabb, mint a 2407. Már nem emlékszem
pontosan, hogy mik a problémák, de mintha erős ghosting és/vagy lag lennne
rajta.

kikuchiyo

Az csak nekem új, hogy ukrán jómunkásemberek feltöltöttek a Sorozatos Csővezetékre egy csomó O'Reilly könyvet?

Nyilván teljesen illegális, de addigis brb, reading.
Failure is the default option

sirtomi

Valami egyszerű módon le lehet menteni őket?

Próféta

Kétségkívül jelentős muzeális értéke van az 1998-2001 közti számítástechnikai szakkönyveknek. De használatra kicsit régiek :(
Persze mondjuk egy C++ vagy egy awk/sed tankönyv jó így is, de a konkrétabb technológiák könyvei ma már fabatkát sem érnek.
Ettől függetlenül nice catch.

Soul

Bocs hogy nem olvasok vissza oldalakat, biztos volt már sokszor téma a video szaggatás, de ma ujra elkezdte fúrni az agyam hogy mien upgrade is kellene.
Szóval az 1208X videok szaggatnak, az 1024X az még nem, és multkor néztem Bluray lemezről rippelt anyagot 1440Xos felbontással na az full szaggatás volt.Az iylen HDTV rippek amik 300mb+ 1 rész az vagy rögtön szaggat, vagy az utolsó 5 percben kezd késni a hang.Először arra gondoltam hogy kevés a memóriám, de megkérdeztem valakit és ő azt mondta neki is annyi memóriája van és nála a 300mb-s videok nem szaggattak.

Eszembe jutott még az is hogy lehet a monitorom miatt akkor, mert az viszont elég régi 14"-os 1024et tudja de csak 60hz-el, így 800Xba kell használnom hogy ne follyon kia szemem.Ez nagyon hülye gondolat, hogy nem támogatja a monitorom azt a felbontást és ennek köze lehet a szaggatáshoz?

A gépem 2Ghz, 512ram , más asszem nem is kellhet, igen kodek az a legujabb CCCP van fennt.

motifator

2GHz Pentium 4 vagy 2GHz Core2? Csak mert nagyon nem mindegy :)
Ha az előbbi, akkor annyit tehetsz, hogy veszel új gépet, vagy elfelejted a HD videózást.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Rendszernél azt írja AMD Athlon XP 2800+, nem mai ez sem  :smile: 2005ben volt utoljára upgrade.Gondolkoztam is most mert úgy emlékszem hogy Barton magos vagy mien, (viszont régen volt ez és már nem emlékszem rá de úgy rémlik hogy akkor még az Athlon XP elég drága volt de ha azt írja akkor csak az lehet) mert tudom amikor vettem volt még Sempron de azt mindenki szidta hogy gyenge.Szóval azt mondod hogy proci a ludas?

motifator

Nekem is pont ugyanilyen az asztali gépem, AthlonXP 2800+ (ez volt az utolsó Barton magos amit akkor még kapni lehetett, nekem is ezt ajánlották, az újabbak már mind Sempron magosak voltak), ugyanúgy 512MB memória.
Sajnálom, de szerintem egy ilyen géppel nem sok esélyed van arra, hogy élvezhető minőségben nézz HD videókat. Legalábbis amit én el tudtam vele érni, az nem mozgókép volt, inkább diavetítés.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Nem tud valaki 1 megbízható számtech boltos oldalt, ahol össze tudom dobni az alkatrészeket és kiírja végösszeget?Vagy tud valaki ajánlani olyan konfigot ami nem játékra kell?Multimédiás konfigot vagy hogy mondják  :smile:.Nem túl drága de minél jobb  :smile:.

zsozso

Quote from: Soul on 2008-07-29, 18:28:32
Nem tud valaki 1 megbízható számtech boltos oldalt, ahol össze tudom dobni az alkatrészeket és kiírja végösszeget?Vagy tud valaki ajánlani olyan konfigot ami nem játékra kell?Multimédiás konfigot vagy hogy mondják  :smile:.Nem túl drága de minél jobb  :smile:.

Nezd meg az ezelotti hozzaszolasomat, abban ajanlottam egy gepet.
Death is the only redemption

Cobra

Sajnos a régi SockeA-s AMD-k nem bírják a 720p-t. ZSozso meg én írtunk 2 alternatívát nemsokkal ezelőtt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Ezt nem értem. IE nem hozza be youtyúkot, FF és opera simán.
:confused:

Cobra

IE7 - hibátlanul bejön. Az egész oldal nem jön be, vagy csak a videó? Elsőnek cache és cookie üritést javaslok egyébként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Az egész oldal nem jött be, de mostmár jó. Néha produkál ilyeneket, nem tudom miért (IE7 itt is, btw).

Member

Nod32 nálatok update-el rendesen? Ma újraraktam a 30 naposat és nem akar fentebbmenni a 2442-nél.

Én


Gregory

Nálam mostanában mikor új oldalt töltök be, vagy refreshelek, akkor megfagy és nem lehet scrollozni, amíg be nem tölt teljesen az oldal.

[spoiler]
Bombagyáros kolléga?  :lazza:
[/spoiler]

Makos


Én

Quote from: Gregory on 2008-08-05, 01:36:48
Bombagyáros kolléga?  :lazza:
Quote from: Makos on 2008-08-05, 01:40:06
Bombagyárat én is szoktam olvasni :smile:
:tezsvir: Mondjuk a cikkeket nem mindig/mindet olvasom el, a rádiót szoktam meghallgatni.