Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Zanador

Érdekes, én úgy láttam, hogy ez a versem nem igazán sikerült... kösz mindenki. :)
kisvirag: Errõl a kidványról jó lenne kicsit többet tudni, hogy hogy gondoltad, meg ilyenek, mert érdekel a dolog.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Pandóra

Quote from: ZanadorÉrdekes, én úgy láttam, hogy ez a versem nem igazán sikerült... kösz mindenki. :)
Pedig tényleg jó.  :appl:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

Zanador: nem tudom korábban mennyire olvasgattad itt a dolgokat, de volt róla szó, hogy csinálni kellene egy kiadványt a munkáinkból, ha mást nem, önerõbõl egy néhány példányszámosat, csak hogy fizikálisan is meglegyen. Meg ugy egyáltalán, sosem lehet tudni alapon...
Most, hogy mindenki együtt és egyszerre láthatja a munkáit, sokkal könnyebb kiválasztani, ki-ki mit gondol a legjobbnak, vagy ilyen helyre valónak.
Ezért mondtam, hogy nézzétek át.

Jahm, ami még eszembe jutott: nagyon örülnék, ha mindenki írna magáról egy néhány soros bemutatkozót. Egy olyat, amit szívesen látna a kezdõoldalán. Mert ugye, elõfordulhat, hogy elyan téved a lapunkra, aki nem aktív fórumozó, vagy ha az is, még nem feltétlen találkozott a nevünkkel, így kaphatna egy képet arról, milyen is az az ember, aki azokat a mûveket írta.
Na, de nem akarok megint túlmagyarázkodni.
Még akár képet is szívesen fogadok, mert nem akarok helyettetek dönteni ebben az ügyben, illetve nem szeretném, ha harag, vagy bármi egyéb lenne abból, hogy képet rakok ki, vagy olyat, amit nem találtok jónak.
Hirtelen ennyi
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Damnatus

Hali!

Quote from: ZanadorÉrdekes, én úgy láttam, hogy ez a versem nem igazán sikerült... kösz mindenki. :)

"Mély kürtszó rázza meg
A fát és az utolsó levél is lepereg."

Így átalakítva:
A fát mély kürtszó rázza meg,
és az utolsó levél is lepereg.

Ezzel megoldodaz enjambentet (hacsak kifejezetten nem ez volt a célod),
illetve jobban kiegyenlíted a sorok szótagszámát.
(Ez nem kritika, csak észrevétel, szoktam ilyeneket észrevenni, de nem szeretek szólni, mert azt hiszik, hogy kötözködöm. Csak ha Te sem érezted teljesen jónak, akkor gondoltam leírhatom ezt.)

Zanador

kisvirag: Szoktam olvasni a threadet, akkor is, ha nem irok, de erre valahogy nem emlékszem. Ettõl függetlenül jó ötletnek tartom. A mûvek válogatását hogyan gondoltátok? Pm-ben nem átlátható, ezt a threadet meg nem kellene ezzel telerakni. Talán egy újat nyitni célszerû volna külön ennek...

Damnatus: Nem veszem kötözködésnek, sõt. A javitás tényleg jó oda, majd a saját példányomba is beleirom, de itt már meghagyom az eredetit, hogy lehessen látni, hogy mi változott. Egyébként a kritikának is szoktam örülni.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

noriko



Stipp stopp!!! Enyém az 1000. post!!!!! :)

Szeretném minden alkotónak megköszönni eddigi munkáját, és gratulálni magunknak! :tezsvir:
Még további sok szép alkotást kívánok!
És köszönjük Ramiz ezt a topicot! :)
"I wish I could, but I don't want to."

kisvirag

zanador:

szerintem meglehet átláthatóan csinálni.
az oldal alapján amit csináltam elég lenne csak a címeket felsorolni.
Aztán persze kell valaki aki utánajár a dolgoknak. Hol, ki mennyiért tudná megvalósítani...

a múltkori ilyen terû tervezgetés is csendbe fulladt, de ha legalább a mûveket össze tudnánk hordani, már egy lépéssel közelebb lennénk.

Jó lenne azt is tudni, van e olyan kiadó, amelyik ilyesmivel foglálkozik, mármint ifjú tehetségekkel, vagy olyan típusú, mûfajú dolgokkal mint a mieink... a próbálkozásba még senki nem halt bele, és hát amolyan ki tudja alapon...
ha nem próbáljuk meg, nem is fog sikerülni.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

eee.... ippeg h lecsusztam ;>

na, de mind1 ;>

jelentem alásan, a legujabb müvek is kinn vannak, és már csak Tiaro-sama és az én mûveim vannak várólistán.
Ezúton is szeretnék elnézést kérni, de innentõl kezdve nem tudok gyors munkát garantálni...
persze lehet h holnap este meg tom csinálni (amit kétlek, mert Rounin munkái (60! írás) is jó 3 órámba telt.

naa, nem bírtam magammal ;> Tiaronak "csak"  ~50 alkotása van....

mmm, nagyon belezsongultam ebbe.... de annyira jó visszaolvasni ezeket!

Átrágni a kedvenceket... pláne ha még jó zenével is van párosítva, hihetetlen érzéseket tud kihozni az emberbõl...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

jahm, Noriko felhívta a figyelmemet, hogy a Vallások... topicban is van néhány érdemes mû.
lementve levannak. idõvel minden kinn lesz.
aztán tessék nekem szorgoskodni, hogy csak kapkodjam a fejem ahhoz, hogy friss maradjon a lap!


Törött szárnyakkal repülni vágyni...
Törött lábakkal járni vágyni...
Törött karokkal írni vágyni...
Törött nyakkal élni vágyni...

Vágyni.
Ezt tudsz csak, Ember.


----------------------
Hõssé válni.

Hited erõs.
Szíved kemény.
Vágyad égõ.
Mire vársz még?

--------------------------


Angyalszárnyát bontja a vérzõ nap tüzes koronáját magára öltve, kiemelkedvén a sártengerbõl, hogy édes sugarait e porlényekre pazarolja, mert nincs, kitõl sajnálná erejét, hacsak az a rút sötét átka e Földnek, hova még õ sem merészkedik, mert fertõje, mocska még a tiszta szívût is megrémiszti.
Nem merészkedett ide már õsidõk óta senki, az örök halk morgás, sötétség, rothadás bûze, és az Átok lehellete...még a legbátrabbakat is elkergette.
Egyedül csak õ volt oly romlott és sötét, hogy úgy érezhette, ezt a helyet neki teremtették. De talán még benne is voltegy kis félsz, mikor belépett, vörös szei világítottak az áthatolhatatlannak tûnõ sötétségben, de ez õt nem zavarta. Vak volt a fényben, mindentlátó a sötétben. Õsei hagyatéka. Lépteit elnyelte a puha, rothadó valami a padlón, és a morgás erõsödött. Egyre beljebb hatolt a sötétbe, a romlottba. Az eredendõ rosszba, és lelke sikítozni kezdett... Valami motoszkált benne, menekülni vágyott,  kiszakadni. Értetlenül állt az egész elõtt, de ment tovább, de egyre lassabban, nehezebben,    az a valami nem hagyta nyugodni, visszahúzta, meg akarta állítani. Nem hagyta.
Egy apró terembe jutott. Puha, rothadó testektõl csöpögõ falak, mögöttik ki tudja milyen mélyen rejtõzik a szikla, mely jajongását egyre erõsebben hallotta. Nincs föld, mely elviselné azt a fertõt és bûnt, mint ami itt ellepte e picinyke termet. A benne tomboló fájdalom és küzdelem egyre erõsebb lett, elviselhetetlenné vált. Térdre rogyott, és belesüppedt a gennyes vér áztatta csontok  rengetegébe. Felnézett, apró nyílást vett észre a barlang tetején, ahonnan halvány derengésként egy csillag kukkantott be, hogy megijedve gyorsan elkapja fényét, de az égbolt bársonyos feketéje még így is ragyogóan világosnak hatott a bentihez képest, majdnem vakította. Kiáltani, üvölteni vágyott, oly kemányen nyomta, szúrta, kínozta már az a valami ott belül.
Elordította magát, és végre kiszakadt!
Hitetlenkedve nézte a gyorsan felfelé szálló, fényes, szárnyas alakot. Lelke legmélyét, melyet még akkor temetett el, mikor... már nem emlékezett mikor.
Csodálatos volt, és szállt, szállt felfelé, egyre gyorsabban, menekülve.
Még nyúlt utána, érezte, nem szabadna hagynia, hogy elmenjen, vissza kellene tartania, de végül leeresztette a kezét. Szeme vérbe fordult, vörösebben izzott, mint valaha, látása teljesen kitisztult.
Felállt, körbenézett, élvezettel mélyet szippantott az áporodott, Átoktól terhes levegõbõl,  majd magabiztosan továbbindult.
Már nem félt. Már nem húzta vissza semmi. Vágyott tovább menni.
És érezte: hazaérkezett...

----------
naaa,  kezdek kilábalni alkotói válságomból, de ennyi asszem bõven sok lesz belõlem!
mára búcsúzom
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

noriko

#999
fuj! brrrrr!(csakis jóértelemben!!;)) ....másszóval grat kisvirag, nagyon hatásos a leírásod!! :D
merthát ezekre: "Lépteit elnyelte a puha, rothadó valami a padlón", "rothadó testektõl csöpögõ falak", "belesüppedt a gennyes vér áztatta csontok rengetegébe" csak így tudtam reagálni!
Bár a szitut pontosan nem értem, de így is nagyon tetszik!! Talán a két felkiáltás miatt is. Mert tényleg kiváltja belõlem a borzongást. Hmm...Poe novellák voltak még rám ilyen hatással... :rolleyes:

És örömmel látom, hogy a nagy gyûjtõmunka mellett, még alkotni is maradt erõd!! :)


jaj, majdnem elfelejtettem megkérdezni valamit!
Aleyne!A Vándor címû haiku-füzérednek része az az utólsó mondat("Mindegy... Megyek tovább.")?
Mert én úgy vettem hogy igen, de biztos akarok lenni benne...
"I wish I could, but I don't want to."

Raptor

Huhh....
Régen voltam itt és most végigolvastam Aleyne írásait!
Így egy kicsit sok volt! Azaz: Így egy kicsit sokk volt!:-)))
Hát nem semmi!
De még mindig szomorúak!
Megyek ledöföm magam, és éneklek miközben elvérzem...(Asszem operákban látok ilyet:-))) )
Én vagyok az Elfeledett!
Egy kívülálló!
Nem engedelmeskedem senkinek!
A törvény fölött állok!
Nem kérek, csak elveszek!
Nem kegyelmezek! Nem kérek kegyelmet!
De ha meghalok, nem egyedül megyek a halálba!!!

Ne állj az utamba!!!
Gyõzelem vagy VALHALLA!!!

Tiaro

kisivrag:
A stílusod mintha kissé egyre sötétebb lenne, ne...? ^^
Persze akármi legyek, ha bánom.

Amúgy meg egy nagy  :tezsvir: a munkádért!!!!
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Rounin

#1002
Nyahh... :tezsvir: mindenki :) (így gyorsan letudtam) és *táv-hugg* kisvirágnak a munkájáért (persze majd kapsz javítást meg levételi ukázt :p )
és hát hû a legújabb írásért. Kezdesz brutálodni ;)

Edit:

Jaaaaj! Az Õszi szél... nem az enyém! Olvastam csak valahol ;) :ejnye:

Edit #2:
Quote from: kisviragehh... egy jégpályai elfeledett röppenet után kellõképpen megfertõzõdtem haiku ügyben (no, nem én felejtettem el (bár én is) hanem Rounin alkotott lelkesen egyet, amelyet aztán jól el is felejtettünk, csak az érzés motzoz még most is itt avval kapcsolatban...)

Hmm... valami jég volt benne... egész biztosan. ^^" Kuso, csak a hangulata maradt meg, de azt nem tudom postolni :o

kisvirag: Mert ilyen feledékeny vagy, azért! :_piszka: :D

kisvirag

Nyehhehhe... a darkosodás nekem is feltûnt... de most komolyan... egyszerûen valahogy... csak akkor tudom igazán kiélni magam, ha ilyen romlott dolgokról írok... utálom a happy endet, de ezt talán anno ki is fejtettem... annyira  sekélyes....

umm, Noriko: nagy Poe rajongó vagyok, és most hogy mondod... újra kéne olvasnom a mûveit ;)

Rounin: te is feledékeny vagy.. és jobban mint én, hiszen a te agyszüleményed volt :P  :_piszka:

Arigatou minna a köszönetért.... igyekszem.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zanador

kisvirag: Jól sikerült, bár nekem egy kicsit személy szerint túlságosan is pontos a leirása a dolgoknak (éppen evés közben olvastam...). Attól még tetszett. :)
Viszont kezdek aggódni: igy már lényegében csak Meske maradt (azok közül akik viszonylag többet irtak), aki nem darkos. Igy ahogy visszaolvastam neki se minden verse vidám, de a többség az... mi lesz igy?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kisvirag

noriko:
két felkiálltás? :confused:
a szitu pedig egyszerû: egy velejéig romlott ember bemegy az eredendõ bûn barlangjába, oda, ahova még a nap sem mer nézni... reméltem pedig, hogy lejön belõle...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

noriko

hmm..nos...akkor most magyarul is...(remélem menni fog!) Szóval, amikor olvastam az írásod, le is reagáltam egybõl (=két felkiáltás:fuj, brrr) és ettõl jöttem rá, hogy milyen hatásos volt az egész. Ehh hagyjuk, maradjunk egy sima :) -ban. huh..
(nem baj, legalább angolul tudok mostanában. tegnap kaptam egy fordításért 3ezer Ft-t! :D )

Sztoriból az jött le, hogy valami rossz ember bemegy egy borzasztó helyre, ott elveszti lelkének utolsó szikráját, hasonul a hellyel és ott marad. Úgyhogy akkor nyugi, lejött ;)  Csak úgy nem értettem a szitut hogy ki ez és miért megy be, de ez mondjuk nem is volt benne, szóval már megint bénán fogalmaztam...

Rounin! Próbálgattam türelmemet, és lám! Halottak napja megihletett, és 3 mûfajban is tettem elsõ próbálkozásokat!! (note: hangsúly az elsõn!szóval :rolleyes: ...bár a disztichonra egész büszke vagyok!:D)
Íme:

Variációk egy témára

(Haiku)
Piciny mécsesek
kihúnyt Csillagok örök
emlékét õrzik.

(Tanka)
Csendes éjszaka
virágos köntösében,
ezernyi lélek
távoli dalára ring:
megannyi gyertya lángja.

(Disztichon)
Sírodat éjjeli lámpásként teliholdnak a fénye
négy esztendeje már, hogy beragyogja. De még
lágy nevetésed hangját hallom néha fülemben
s emléked jeleként gyújtom e mécseseket.
"I wish I could, but I don't want to."

Meske

Quote from: ZanadorViszont kezdek aggódni: igy már lényegében csak Meske maradt (azok közül akik viszonylag többet irtak), aki nem darkos. Igy ahogy visszaolvastam neki se minden verse vidám, de a többség az... mi lesz igy?
Nem kell aggódni, nincs szándékomban eldarkosodni. (na ez egy szép magyar szó volt... :p)

Ennek ellenére, a következõ versem nem lesz valami vidám, de az még nem jelenti azt, hogy darkos. (Néha azért szomorúbb versek is kellenek...)

Ezt a verset már elég régen írtam, de mostanában megin ugyan ez az érzés vett hatalmába:

Hova fut a világ?

Hova fut a világ?
El a messziségbe!
Jéghegyek közt,
Fel a világûrbe!

Mindenki csak siet,
Rohan, fut, szalad!
Munkába, iskolába
csak futnak, rohannak.

Alig látok egy-két
sétáló emberkét,
mert mindenki csak
fut, rohan, szalad.

Nagyon gyors ez az élet,
Túl gyors is nekem...
Hova fut a világ?
El a messziségbe!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

kisvirag

noriko:

ahha, akkor csak én voltam értetlen ;>
különben meg akkor csak lejött a lényeg.
itt nem az számit, h ki miért megy be... csak h bemegy, és ott mi történik ;>
elsõnek hidd el, rendkívül jók!

Még ilyet ;>
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Damnatus

Hali!

Szép munkák kisvirag, noriko, Meske.Kedvet csináltok ahhoz, hogy én is nekiálljak írni vmit (bár el is veszik ez a kedv, ha arra gondolok, minõségileg mennyire nem fog ideilleni.)

Meske

Quote from: DamnatusHali!

Szép munkák kisvirag, noriko, Meske.Kedvet csináltok ahhoz, hogy én is nekiálljak írni vmit (bár el is veszik ez a kedv, ha arra gondolok, minõségileg mennyire nem fog ideilleni.)
Azért még a próbálkozásba senki nem halt bele! ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Zanador

Noriko:  :eeek:  elsõ próba??? ... errõl enniyt.
Damnatus: Ilyen szinvonal-problémák ne akadályozzanak meg az irásban! Nem láttad pl, hogy egy-két héttel mielõtt ide jöttem, miket irtam. :) (az utána lévõket már el tudod olvasni) Ha nálam nem volt baj a szinvonallal, akkor nálad se lesz, ezt garantálom.  ;)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Damnatus

Hali!

Az a baj, hogy én alapvetõen a verbális elõadásmódban jeleskedem, s kimondottan anti-grafomán vagyok. És ez nem csak azt jelenti, hogy nem szeretek írni, hanem azt is, hogy amint ceruza/toll/billentyûzet kerül a kezembe, mindazon gondolatok és képek, melyeket eddig kigondoltam, és megosztásra érdemesnek találtam, huss, kirepülnek a fejembõl. Innetõl kezdve pedig nem az alkotás öröme, hanem a kényszerû, erõltetet próbálkozás érzése nyomja rá bélyegét a munkára. Így egyrészt a gondolatok is hiányoznak, másrészt a hangulatom is elromlik, mert nem jut eszembe semmi.
Lehet, hogy vennem kéne egy diktafont, és rá kellene mondanom a gondolataimat, majd ezeket leírnom.Vagy kéne vmi gondolatleíró szerkezet!

Rounin

Quote from: norikoRounin! Próbálgattam türelmemet, és lám! Halottak napja megihletett, és 3 mûfajban is tettem elsõ próbálkozásokat!! (note: hangsúly az elsõn!szóval :rolleyes: ...bár a disztichonra egész büszke vagyok!:D)
Íme:

Variációk egy témára

(Haiku)
Piciny mécsesek
kihúnyt Csillagok örök
emlékét õrzik.

(Tanka)
Csendes éjszaka
virágos köntösében,
ezernyi lélek
távoli dalára ring:
megannyi gyertya lángja.

(Disztichon)
Sírodat éjjeli lámpásként teliholdnak a fénye
négy esztendeje már, hogy beragyogja. De még
lágy nevetésed hangját hallom néha fülemben
s emléked jeleként gyújtom e mécseseket.

Oké.... szerintem felesleges erõlködnöd. Ez neked nem megy. Sõõõt! Egyszerûen csapnivaló. Elsõ próbálkozás? Legyen inkább utolsó. Brrr....

[Rounin valójában összeomlott olvasván ezeket, és úgy döntött, hogy megpróbálja Norikot elrettenteni az írástól, félvén a túl erõs konkurrenciától, melyet Noriko jelent ;) Szóval csak így tovább, ezek még profi szinten is jók, nemhogy elsõnek :tezsvir: ]

(Ui.: tudom! hogy itt senki senkinek konkurrense. :morci: )

Rounin

Yeah...

Most olvasgatva rájöttem: verseket már aligha fogok írni... legfeljebb 1,5 év pihi után. :rolleyes:

De addig is itt van egy gubóbelsõre karistolt szösszenet Luciferrõl ;)

Bruce

Kisvirág, Kisvirág... na de ilyet... Hát ezt nem gondoltam volna rólad... Még mindig futkározik a hátamon a hideg oda meg vissza... Ezért jár egy jópont :D

Quote from: RouninYeah...

Most olvasgatva rájöttem: verseket már aligha fogok írni... legfeljebb 1,5 év pihi után. :rolleyes:

De addig is itt van egy gubóbelsõre karistolt szösszenet Luciferrõl ;)
Üdvözletem! De rég láttalak errefelé ;) (azaz bármennyire is szeretem a verseket, azért a próza a kedvencem... és ez most nagyon jól esett hogy megint prózával jöttél :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

#1016
Quote from: BruceÜdvözletem! De rég láttalak errefelé ;) (azaz bármennyire is szeretem a verseket, azért a próza a kedvencem... és ez most nagyon jól esett hogy megint prózával jöttél :) )

Azért eléggé itt vagyok én mostanában is, meg végig is... jó-jó, nem posztó'tam annyit, de há' dógzani is kõne ha éhös a család... (megengedhetem magamnak, parasztgyerek vagyok és büszke rá :p )

MOstanában cask prózával jövök szerintem. Meg rájöttem, hogy a Nézõpontokhoz szükség lesz öcsémre és édesanyámra (naplók írásához), szóval lesz egy cooprodukció is :D

Örülök, hogy örülsz :]

Quote from: BruceKisvirág, Kisvirág... na de ilyet... Hát ezt nem gondoltam volna rólad... Még mindig futkározik a hátamon a hideg oda meg vissza... Ezért jár egy jópont

Hallanád, hogy kacag közben... brrrrrr..... shátháni :morci: :bsd:

Sumire

Noriko! 1. A régi kérdésedre a válasz: igen, része az utolsó mondat is... Persze így sajnos már nem mondható rendes haiku-füzérnek, de hát annyi baj legyen... :rolleyes:  2. ..Minden egyes "variációd" fantasztikus..! :cool:

Sumire

#1018
Kérelem

Szél, ne hajlítsd a
fûz földetsöprõ ágát
a fellegekhez..!

Sóhaj

Az õszi fákon
mit sem sejtve zizeg a
leendõ avar...

Pandóra

#1019
Quote from: noriko(Disztichon)
Sírodat éjjeli lámpásként teliholdnak a fénye
négy esztendeje már, hogy beragyogja. De még
lágy nevetésed hangját hallom néha fülemben
s emléked jeleként gyújtom e mécseseket.[/i]
:hail:
Nekem a holnapi verstan órára kell 20 soros disztichont írni, és nagyon szenvedek vele! Nah, majd beírom a végeredményt.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)