Aktuális Animecon

Started by Tonya, 2007-02-06, 13:28:39

Previous topic - Next topic

Member

Szinte egyik sem. :D
Elég vegyes a cucc, van, amit 2 másodpercig szerepel, és egy eléggé elvetemült zene megelevenítő képsorának szántam. Ha elkészült, riogatom (vagy inkább "csujjogatom" :D) vele a népet. :haha:

Zsiga

Quote from: Member on 2007-03-03, 22:23:35
Szinte egyik sem. :D
Elég vegyes a cucc, van, amit 2 másodpercig szerepel, és egy eléggé elvetemült zene megelevenítő képsorának szántam. Ha elkészült, riogatom (vagy inkább "csujjogatom" :D) vele a népet. :haha:
Jó, akkor ha konkrétan tudod hogy mondjuk X anime Y része kell beégetett felirat nélkül akkor szólsz. :) És mivel szép országunk mégszebb törvényei szerint a letöltés magáncélú másolás, ami pedig megengedett, így nem kell megvenni eredetiben, a netről letöltött anyag ugyanolyan jó és legális. Az anime készítőitől és a zene szerzőjétől meg garantálom hogy soha senki nem kért (de tuti hogy ha kért is akkor nem kapott) még engedélyt, így ezzel nem is fognak szívózni, hacsak nem akarják hogy ne legyen nullánál több beérkezett mű. ;)

Member

Sohasem a győzelemre hajtottam, te is tudod. :ejnye: Ha a kép közepét és nem az alját nézed, ahol ált. csak egy kis csík a felirat, akkor nem kapsz hülyét, max megnézi rajtam kívül 2 ember, abból az egyik Araki és kész. :haha:

Moha

Áh, egy hardcore AMV maker kiszedi a beégetett feliratot... photoshoppal frame-by-frame :haha:
Én volt, hogy kimentettem képkockánként egy részletet és photoshoppen árszerkesztettem, hogy "befogjam a pofáját" egy karakternek, mert akkor tátogott, mikor nem volt ének a zenében :hopp:

De amúgy csak egy normális szerkesztőprogram kell. A Windows Movie Maker semmire sem jó. Kezelhetetlen és nem tud semmit sem. Ha a Premier túl bonyolultnak tűnik, akkor javaslom a Vegast. Logikus felépítésű, könnyen tanulható és mégis nagy tudású program. Persze angol tudás az kell.

Ja, amúgy jogi dolgok: megveszed az animét DVD-n, és töltesz hozzá valami CC licenszes zenét és kész. :haha:

Member

Quote from: Moha on 2007-03-03, 23:54:22
Áh, egy hardcore AMV maker kiszedi a beégetett feliratot... photoshoppal frame-by-frame :haha:
De akkor nem 1,5 hét folyamatos munkája lesz egy AMV, hanem ugyanennyi hónap. :eek:
QuoteÉn volt, hogy kimentettem képkockánként egy részletet és photoshoppen árszerkesztettem, hogy "befogjam a pofáját" egy karakternek, mert akkor tátogott, mikor nem volt ének a zenében :hopp:
Ezek általában halálian cseles vágásokkal megoldhatóak, de persze nem minden animében tátognak egyformán jól (pl. az FMA egészen részletes, míg a GA katasztrófális).
QuoteDe amúgy csak egy normális szerkesztőprogram kell. A Windows Movie Maker semmire sem jó. Kezelhetetlen és nem tud semmit sem. Ha a Premier túl bonyolultnak tűnik, akkor javaslom a Vegast. Logikus felépítésű, könnyen tanulható és mégis nagy tudású program. Persze angol tudás az kell.
Kezelhetetlennek kezelhetetlen, éppen olyan problémám van, hogy a túl sok képkockát az avikból nem bírja kimenteni, ezért 3 részre kell vágnom és végül összefűzni. :redface: Amit az XPs változatra totál egycs*sztek, az a vágás, egyrészt nem tudsz akárhol, másrészt meg néha bevillan vmi sunyiság az elején/végén, ami addig nem is volt ott... Ezt az MEjé még nem produkálta... :ejj:

Eberinu

Szerintetek egy rajzot, ami a3as lapon van, hogy jutassak el biztonságosan a postán keresztül? :D

teraflare

Quote from: Eberinu on 2007-03-04, 22:55:29
Szerintetek egy rajzot, ami a3as lapon van, hogy jutassak el biztonságosan a postán keresztül? :D
A lényeg hogy gyorsan menjen. Minél lassabban meg annál több ideje van elveszni.

Eberinu

áh, inkább a rongálódástól féltem :P

teraflare

Quote from: Eberinu on 2007-03-05, 19:10:47
áh, inkább a rongálódástól féltem :P
Akkor meg csomag. Rakd bele egy hengerbe és úgy add fel. (aztán a postán felrobbantják mert azt hiszik csőbomba)

Eberinu

Nálunk a postákon van ez a hengeres téma? XDDD

Yaten

Quote from: Eberinu on 2007-03-06, 17:12:50
Nálunk a postákon van ez a hengeres téma? XDDD


Vegyél posztertartót egy papírboltban :) Én nemrég vettem a Móriczon pl. egy nyomtatvány+papirírószerben. (1-2száz forint)
" border="0

Eberinu

Hmmmmmmmmmmmmmm.....kiváncsi vagyok hogy azt úgy elküldik e....de biztos....viszont jól lezárom majd :DDDD

teraflare

Quote from: Eberinu on 2007-03-07, 08:47:14
Hmmmmmmmmmmmmmm.....kiváncsi vagyok hogy azt úgy elküldik e....de biztos....viszont jól lezárom majd :DDDD
Akkor is kilophatják. Azt gondolják a paraszt küldött a kölkének egy rúd kóbászt és megpróbálják megenni.  :D

smash++

Én még soha nem voltam :(
Engem nem különösebben érdekel mikor van,mert most tuti elmegyek :D Talán köv héten írok majd 1-2 zh-t is,szóval lehet csak egy napra fogok tudni menni...
Itt egyébként ha valaki vásárlásra adja a fejét mindent megtalálhat ami anime-vel kapcsolatos?Manga,poszter,dvd...ect

.Attila

Mindent? Mindent csak Japánban lehet kapni.
Találsz néhány mangát, de nem valószínű, hogy pont azt, ami neked kell. DVD detto. DVD-k drágák lesznek, mert drágán importálják. Mangák jó része japán nyelvű.
Esetleg figurákat érdemes nézni, abból néha van egy-két ízléses darab.

Gregory

Quote from: .Attila on 2007-03-20, 18:54:11
Találsz néhány mangát, de nem valószínű, hogy pont azt, ami neked kell.
Az kár... Nekem is ez lesz az első Con-om, gondoltam, h egy gyűjtök némi pénzt és veszek magamnak néhányat...

Member

Én úgy vettem észre, hogy con-on azt árulják, amit a natúr üzletükben nem tudtak eladni. :__devil:

Yaten

#47
Quote from: smash++ on 2007-03-20, 18:45:39Én még soha nem voltam :( Engem nem különösebben érdekel mikor van,mert most tuti elmegyek :D Talán köv héten írok majd 1-2 zh-t is,szóval lehet csak egy napra fogok tudni menni... Itt egyébként ha valaki vásárlásra adja a fejét mindent megtalálhat ami anime-vel kapcsolatos?Manga,poszter,dvd...ect

Igen, egész biztos hogy kapsz. Mangákat leginkább angolt hoznak, de a King pl csak németet szokott asszem kihozni (bár az üzletben van angol is...) Elég sok mangát ki szoktak hozni nagyon sok félét. Ez a japán ügy mi a franc? az van inkább nagyon ritkán. És úgy látom a Conról beszéltek... Szóval úgy látszik egyesek el vannak tévedve... Angol mangák 2000-3500ig vannak kb boltoktól, de van hogy pl a MAT pultnál vannak letéve olcsók. (olyat néztem egy 900ftos tök jó állapotban lévő Chobitsra legutóbb O.O azta!)

Szóval tessék majd körülnézni ^.-

DVD? az tényleg ritkább és drágább, ebben nem tudok vitatkozni :(

Poszter? Hát az is ritkább, de néha találni :) Figurák is lesznek tutira. A Trillian és a Holdfény szerintem tuti hoz ki :) + talán a King Comics és Animestars is. :)

mi van még? hm... kulcstartók voltak meg plüssök is már az Animeboltnál, jah :)


Szóval nem tudom mi volt az előbbi fura felsorolás a japán mangákkal meg a szinte tuti nem találsz neked valót dologgal. Egy szó se igaz. Csak időben kell menned. Ugyanis aki kapja, marja. Ha későn mész, valszeg' megveszik a jobb cuccokat.


Szóval nézzetek mindenhol körül mielőtt sírtok itten :3x3: Hisz választék volt mindig és lesz is. :ejnye: Tessék előbb menni/jönni aki tud. :D


És nyugodtan tessék csak gyűjteni is ^^
" border="0

.Attila

Az, hogy mi a jó, az relatív. Én voltam a múltkori con-on, tülekedni nem voltam hajlandó, és mire odamentünk, számomra abszolút érdektelen cuccok voltak.
Ez szubjektív kijelentés, dehát lehetne nem szubjektív? Aligha.

QuoteHisz választék volt mindig és lesz is.

Magyarországon választék anime-manga cuccok közül? Na neee, attól azért még messze vagyunk. Én itthon még érdekes cuccot elfogadható áron nem láttam. Ha meg van pénzem, akkor úgyis netről érdemes rendelni.

Yaten

Minden relatív az biztos. Választék meg van, úgy magyarosan. (leginkább mangákból) Aki nem hiszi, nézzen utána. (animebolt, comicsinvest, trillian, king comics, Holdfényteam...)
" border="0

Yakumo

#50
Quote from: .Attila on 2007-03-20, 18:54:11
Mindent? Mindent csak Japánban lehet kapni.
Találsz néhány mangát, de nem valószínű, hogy pont azt, ami neked kell. DVD detto. DVD-k drágák lesznek, mert drágán importálják. Mangák jó része japán nyelvű.
Esetleg figurákat érdemes nézni, abból néha van egy-két ízléses darab.
Jah, mindent csak Japánban, ez igaz, de nem meglepő ez a "lelkesedés" egy olyan embertől, aki járt már Japánban és ott is élt egy évig. Nekünk jó lesz azért a magyar Con is azért.
A néhány manga meg elég furcsa megállapítás, ugyanis csak a Comicsinvest szokott kivinni több száz mangát (kb. 300-400 db-ot) Plussz Trillian, bár ő valóban drágább, King, de ők németet hoznak, + animebolt is hoz mangákat.
De tudjuk,h egy japán mangaáruházban ez egy kis saroknyi mangára se lenne elég, de azért onegai ne osszuk az észt ennyire. Szvsz azért sok ember tesz azért, hogy nekünk is legyen mangánk.
DVD valóban kevés, meg drága is, teljesen igaz. De kint Japánban még drágább, ezt te is tudod. De az itthon kiadott DVD-kért azért megéri kinézni SZTEM.

Az egész Con-on szokott kb. 10 db japán nyelvű manga lenni. (vagy ennyi se) Ezt az információt tehát nem tudom honnan szerezted. :D

Figura meg tényleg nincsen olyan sok, mint kint, de azért van pár.... Trillian (drága, de különleges figurákat hoz) Holdfény meg egy 200 m2-es figurabolt. Tehát VALAMIT ők is szoktak azért hozni. ^^

.Attila

Ossza a franc az észt.
Hogy voltam-e kint és mennyit, az tök érdektelen. Egyszerűen amit kivittek a Conra, az számomra unalmas sorozatok voltak, pénzt nem adtam volna értük.
Félreértés ne essék, én nem a forgalmazókat hibáztatom ezért. Minden épeszű ember tudja, hogy ott, ahol fizetőképes kereslet van, ott lesz kínálat is, ha megéri. De mivel nincs kellő fizetőképes kereslet, ezért nincs is igazából választék. Mindig azt hozzák, amit az A+ játszik, és azokból is csak a (szvsz gagyibb) tömegmangákat, mint pl. az Inu Yasha. Mondjuk megértem, hiszen tényleg ezeknél van esély arra, hogy meg is veszik.
Itthon kiadott DVD-ért felesleges a Conra kimenni, mindegyik kapható pl. a Media Marktban (én pl. megvettem az összes Cowboy Bebop dvd-t ott, ill. az FMP első lemezét is).
Jah, és hogy honnan vettem a japán nyelvű mangákat: mert azokat láttam sokat. Persze, mivel én nem voltam hajlandó a sok tülekedő bakfis közé betörni, lehet, hogy csak töredékét láttam az eredeti kínálatnak, és hát épp a japán mangák maradtak meg.
Figurákról meg pont az ellenkezőjét mondtam: abból volt pár darab, több, mint gondoltam. Persze egy Asobitcityhez képest... :)

Member

Annyiban egyet kell értenem Boncival, hogy én sem láttam a con-on egyetlen mangát sem, ami érdekelt volna. Sőt, meglepődtem, hogy a kb. 6 éve becsődölt Sailor Moon magazinokat is árulták... O_O

Eberinu

Hűű,nekem az egyik rajzom már elkészült az original kategóriába, márcsak a fanartot kéne megcsinálni, és ápr. vége előtt elküldeni.Van aki már pályázott valamivel?Esetleg elkészült vele? Merő kiváncsiság.

.Attila

Az igen, ez csak a te gyűjteményed? Nem semmi lista.
Megjegyzem kicsit drágának találom az árakat, de ez csak én vagyok, mondjuk én mangát a közeljövőben biztos nem vásárolok semennyiért se, úgyhogy mondhatok, amit akarok.

Kvikveg

Yak: kuldd mar el nekem pm-ben a listat, valamiert szivok a letoltessel. Koszi. :morci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Nem tudja valaki, meddig lehet beadni a con-ra az AMV pályaműveket?

Yaten

Quote from: .Attila on 2007-04-14, 21:17:29
Az igen, ez csak a te gyűjteményed? Nem semmi lista.

Sehogyse. Írta is hogy többünké XD
" border="0

Yakumo

Quote from: .Attila on 2007-04-14, 21:17:29
Az igen, ez csak a te gyűjteményed? Nem semmi lista.
Megjegyzem kicsit drágának találom az árakat, de ez csak én vagyok, mondjuk én mangát a közeljövőben biztos nem vásárolok semennyiért se, úgyhogy mondhatok, amit akarok.
Ja, tényleg írtam, sőt azzal kezdtem. Látom figyelsz a részletekre. :D

Az árakról meg csak annyit, hogy nálunk MAGYARORSZÁGON a legolcsóbb Vladi (Comicsinvest) ,de ezek annál is olcsóbbak bőven. Check for this.  :3x3: ;)

.Attila

Jóvanna, mire a végére értem a postnak, az elejét már elfelejtettem.
Az árakról meg annyit, hogy újonnan 3000 alatt be lehet szerezni a legtöbbet, ti meg használtakat adtok.
Pl. ebay-en új Ai Yori Aoshi egy kötete szállítással együtt 12 dollár, ez mostani árfolyamon 2220 Ft. És akkor még sehol a kedvezmény a több darabos rendelésnél.
De mondom, ez csak az én véleményem. Az áru ára annyi, amennyit fizetnek érte. Ha 3000ért megveszik, akkor 3000-be kerül.
Sok sikert az eladásokhoz!