Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: RedPriest on 2007-12-01, 20:43:01
Esetleg adhat másnak is választ Dömösi Pál levele:
...
Najo, ezt nem az egy ev szintu osztondijra ertette szerintem. A franc akarna kint lenni evekig. Egy hosszabb turistaut meg talan ok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Nem gondoltam volna, hogy email írsz neki, minden elismerésem  :jee:
Az meg, hogy ennyire korrekt választ adott, még meglepőbb :)

Én amúgy azt olvastam, hogy tanuló vízummal dolgozhatsz heti 20 órát legálisan, de azért a nyakamat nem tenném rá.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2007-12-01, 21:13:13
Én amúgy azt olvastam, hogy tanuló vízummal dolgozhatsz heti 20 órát legálisan, de azért a nyakamat nem tenném rá.

Iskolaidőben nálunk max. 14 órát lehetett hetente. Szünetek idején akár teljes munkaidőben is lehetett
Papír kell, ha lebuksz, szerintem azonnal hazaküldenek.

Quote from: asd5ster on 2007-12-01, 20:17:11
van olyan ösztöndíj ami teljesen ingyenes utazást, ellátást biztosít ??

Így ilyen formában nincs. Adnak valamennyi pénzt, aztán vagy kijössz belőle, vagy nem.
Ha minden igaz, a repülőutat sem fizetik már, neked kell fizetned, amiből tudod.
Ha viszont megkapod a monbusho-t, akkor abból mindenre telik. (még akkor is, ha a kisebb monbusho-t kapod).

asd5ster

köszi a választ...akkor majd várat magára a dolog még főiskolás nem leszek :)
(esetleg bmf-es lehetőségekről tud valaki valamit, mert oda szeretnék menni vagy pedig  bme-set )

azt még megkérdezném hogy mi az a monbusho ??

.Attila

Quote from: asd5ster on 2007-12-01, 23:16:28
köszi a választ...akkor majd várat magára a dolog még főiskolás nem leszek :)
(esetleg bmf-es lehetőségekről tud valaki valamit, mert oda szeretnék menni vagy pedig  bme-set )

azt még megkérdezném hogy mi az a monbusho ??

Monbusho = monbukagakusho rövidítése, valójában az oktatási minisztériumot jelenti, de ösztöndíjakkal kapcsolatban a minisztérium ösztöndíját értjük alatta. Elég nagyösszegű, azt kell tudni róla (135ezer, 170ezer yen).

BME-nek több egyetemmel is van kapcsolata (Toudai, Waseda, osakai egyetemmel is, aztán lehet, hogy többel is). Ezekhez lehet kikerülni többnyire kutatói státuszban, de pl. a Waseda-ra nem muszáj kutatóként menni (csak akkor kevesebb is lesz az ösztöndíjad, ha intenzív japánra mész, akkor az alacsonyabb monbusho-t kapod, de nem arra, akkor még azt se, csak a JASSO-t, ami régebben 80ezer yen volt, ma nem tudom mennyi, de ha több, akkor sem sokkal).

asd5ster

értem, köszi

akkor ennek majd részletesen utána járok :)

RedPriest

Quote from: motifator on 2007-12-01, 21:13:13
Nem gondoltam volna, hogy email írsz neki, minden elismerésem  :jee:
Az meg, hogy ennyire korrekt választ adott, még meglepőbb :)

Nem tudom, miért olyan meglepő, hogy írtam neki, de köszönöm. :smile: A válaszlevél korrektsége viszont már tényleg meglepő volt nekem is, kellemesen csalódtam a tanár stílusában, volt egyfajta előítéletem a magatartásáról olyan titulusok mellett, mint professzor, meg doktor. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Baggio

na én is szeretnék kérdezni:
lehet hogy most nyáron kijutok egy hónapra a japókhoz (belgyógyászat cseregyakorlat). Aki már volt kinnt, kiváncsi lennék hoy mennyiből lehet kijönni jól egy hónapban úgy, hogy a szállás és az ebéd vagy vacsora már megvan, tehát ott nem kell érte fizetni. Valamelyik nagyváros lenne a cél (Tokyo, Kyoto...). Ezen kívül hogy mennyi csak ugy krúzolni, kirándulgatni egy kicsit az országban(belépők, utazás,szállás...) kb 1 hétig
volt már kinnt több ismerősöm is, van aki 1 teljes évet, ők sokat meséltek, de azért gondoltam minden infot összegyüjtök
ja és a 2. helyre beirt ország Taiwan, ha valakinek van róla tapasztalata szivesen venném ha megosztaná velem
kösz

.Attila

Attól függ, min és hova utazol, hova szólnak a belépők, milyen kedvezményeket tudsz igénybe venni.

tasman_devil

egy kérdés, hátha valaki tud nekem segíteni:

ELTE IK-nál nincs ilyen lehetőség? mert én oda járok, végzős vagyok, de ugyebár azért szeretném még kihasználni a diák lét előnyeit... :D
Mérõ László:
Nem hiszek a reinkarnációban...
Elõzõ életemben se hittem benne...

Licht

Imo nem, mivel ha most megpályázol valamit, az általában a következő tanévre szól, de te akkor már végeztél és nem vagy diák....
Esetleg nézz utána egy tavaszi párhónapos ösztöndíjnak.

Kuroi Tenshi

Ha tovább phd-zel/egyéb, akkor több választási lehetőséged van.

necrologist

Üdv!

Ugyan még nem vagyok a célvonalban de szivesen elkezdenék már kinti szállás/munka után nézelődni és felmérni a lehetőségeket, segítségeteket szeretném kérni a helyszín kiválasztásában egy hosszabb távú (esetleg végleges) kitelepüléshez. Az ideális egy nagyjából Budapest méretű/népességű város vagy inkább annak agglomerációja lenne lehetőleg valamilyen hegyes tartományban ahol kellemes a levegő (allergia/asztma) és telente még hó is esik nem úgy mint nálunk az utóbbi pár évben. A munka nem befolyásoló tényező, nincs egyenlőre semmilyen szakmai végzettségem és bármibe szivesen belevágok ha a keresetből meg tudok élni.

Természetesen énis nézelődök, de ha tud valaki a fentebb említetteknek megfelelő helyszínt kérem ne kíméljen.

(Jó lenne a topicot kicsit feléleszteni, bármilyen egyéb japánba tett túrával kapcsolatos post jöhetne ide egyfajta kedvcsinálóként vagy akár csak linkek kint élő magyarok blogjaira)

Ui2: Valószínüleg ismét hosszú ideig inaktív leszek a forumon így előre is köszönöm a válaszokat)

kikuchiyo

#73
Menjél Sapporoba, ott biztosan esni fog a hó télen :)
Nem akkora monstrum, mint Tokyo vagy Osaka, de elég nagy ahhoz, hogy legyen élet, és úgy hallottam, hogy arrafelé a külföldieket sem nézik ki annyira, mint máshol (mivel Hokkaido maga is viszonylag nem régen lett betelepítve).

Tartós munka/megélhetés odakint, képzettségek nélkül nagy kaland lesz. Ha kellően rátermett vagy, biztos találsz illegálisan is melót, de vsz. nem lesz benne köszönet.

(Egy ismerősöm/volt ny.tanfolyamos csoporttársam blogja: http://zakiazigazi.spaces.live.com/
Ő mondjuk doktoranduszként ment ki egy évre, de aztán ottragadt, és ő azért ért is ahhoz, amit csinál)
Failure is the default option

Lythis

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-11, 23:12:49
Menjél Sapporoba, ott biztosan esni fog a hó télen :)
:facepalm: Elsőre Sopron-t olvastam...

Kvikveg

#75
Quote from: Lythis on 2008-08-11, 23:16:15
Quote from: kikuchiyo on 2008-08-11, 23:12:49
Menjél Sapporoba, ott biztosan esni fog a hó télen :)
:facepalm: Elsőre Sopron-t olvastam...
:lol:
Kepzettseg szerintem sem artana. Barhova is mesz.

edit: ez LOL, foleg most
http://zakiazigazi.spaces.live.com/blog/cns!EDE65EE91ACBC550!914.entry
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-11, 23:12:49
http://zakiazigazi.spaces.live.com/
Na megvan, hogy most pár napig mit fogok csinálni munka helyett :)
Amiből még elég sokat megtudhatsz a nagy japán valóságról: http://www.gaijinsmash.net Nem mellesleg óriási humora van a srácnak és iszonyat jól ír. Ha végül tényleg írásra adja a fejét, biztos venni fogom a könyveit. A blogot meg el lehet kezdeni nyugodtan az elejéről, úgy néhány nap olvasnivaló, de megéri, mert sokszor emlegeti fel korábbi bejegyzéseit. És a régi sztorijai a legjobbak, amikor még éppen csak kezdte a tanár szakmát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: necrologist on 2008-08-11, 22:22:25
Üdv!...

Szakma nélkül be sem engednek az országba.
Ki kéne deríteni, miből van hiány náluk. Mérnök melók mindig kelendők. Ha az magas, akkor CNC munkás vagy egyéb műszaki szakmunka.
Másrészt érteni és beszélni kéne a nyelvüket.

Baggio

Hiroshima kisebb hely és nagyon kellemes, nekem nagyon tetszett. igaz a város közvetlenül nem annyira hegyekre épült, de közel vannak.
van kis folyó meg közel az óceán is. vagy kisebb hely Yokohama, ami szintén igen király, a part menti bay area nagyon szép, és a külsőbb részeken normális méretű házak vannak dimbes-dombos vidéken.
mondjuk énnekem a legjobban Tokyo tetszett, azon belül is Aoyama. fő tömeg, bulihely, nagyon jó csajok,... :)
szreintem Osaka és Kyoto nem annyira sztár, én pl Kyotoban sose laknék, nekem egyátalán nem adta. Osaka elmegy, nagyon nagy város de valahogy mégsem Tokyo... más feeling, és nekem nem tetszetttek a város központi részei sem, nem úgy mint Tokyoban.
a kint dolgozó külföldiek kb 80%a angoltanár, és abból meg is lehet élni, sőt ha sokat melózól vagy bejutsz egy egyetemre tanárnak akkor az elég jó pénz is lehet. szóval ha csak annyi a lényeg hogy kinnt akarsz lakni, akkor legegyszerűbb angoltanárnak menni.
bár mielőtt így elszánnád magad mindeképp menj ki és nézd meg hogy tetszik-e, és lehetőleg ne egy hétre hanem mondjuk 1 hónapra kb, anniy idő alatt már át lehet látni a dolgokat. minden egyes dolog teljesen más mint itt, és ezt nem mindenki bírja ki, bármennyire cool-nak is tűnik itthonról....

.Attila

#79
Quote from: Baggio on 2008-08-13, 12:13:46
vagy kisebb hely Yokohama, ami szintén igen király, a part menti bay area nagyon szép

:)

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 12:13:46
mondjuk 1 hónapra kb, anniy idő alatt már át lehet látni a dolgokat.

Ezzel sajnos nem értek egyet. 1 hónap azért elég kevés még.

Baggio

én úgy érzem hogy most az 1 hónap alatt amikor is minden nap a kórházban voltam átláttam hogy milyen ott orvosként dolgozni...

.Attila

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 12:33:32
én úgy érzem hogy most az 1 hónap alatt amikor is minden nap a kórházban voltam átláttam hogy milyen ott orvosként dolgozni...

Azt lehet, de azon kívül?

motifator

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 12:13:46
[...]és lehetőleg ne egy hétre hanem mondjuk 1 hónapra kb[...]
Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, és igazad is van, de mibűl? Kis nyugdíjbul nem telik.
Ugye arról volt szó, hogy képzettség nélkül. Tehát egyetemmel, ösztöndíjjal nem tud kimenni. Akkor meg hogy? Egy egyhetes kiruccanás is rohadt drága, nemhogy egy hónap Tokióban.
Én is úgy tervezem megnézni Japánt 2-2.5 év múlva, hogy kimegyek rendesen dolgozni, szakmai tapasztalattal a hátam mögött. Aztán ha szar lesz, akkor majd hazajövök, de legalább jártam kint, és tudom, hogy szar. Csak úgy kimenni 1 hónapra szétnézni... annyi pénz a világon nincs (legalábbis az én világomban  :bruhuhu:).

De .Attilának is igaza van, 1 hónap még mindig csak a kultúrsokk-idószak szerintem. Ahhoz, hogy tényleg lásd, hogy milyen kint az élet, kb. 1 év már inkább elégnek tűnik. Azt meg csak egyetemmel lehet, vagy végzettséggel.

És amúgy angoltanárnak se vesznek fel akárkit, aki kicsit is makog angolul. Ha meg nem vagy angol anyanyelvű, akkor végképp nehéz helyzetben vagy.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Miért akarsz egyáltalán Japánba menni? A "mert cool hely" szerintem nem elég indok :)

motifator

Mi számít elég indoknak?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Baggio

#85
azért én eléggé körüljártam ezt az angoltanár témát. a végén az derült ki, hogy inkább a személyes interjú számit, nem csak az anyanyelv. én pl kaptam "állásajánlatot" attól az egyetemtől aminek a kórházában voltam. az angol tanszék vezetője mondta hogy ha visszemgyek japánba akkor valószínű fel tudnának venni az egyetemre angoltanárnak, 7-8 ezer yenes ÓRAbérért. ami asszem elég kemény.
de sokat dumáltam más angoltanárokkal is, akik tényleg csak a tipikus amerikai-vagyok-kimegyek-tanítani csávók voltak, és azt modnták hogy kb 200 ezert yent össze lehet szedni és még megszakadni sem kell. ez tokyoban nem feltétlenül elég a bulizásra meg ilyenekere (megélni meg lehet belőle) de több munkával az is menni fog.

én akkor is azt mondom, hogy 1 hónap nagyjából elég volt hogy átlásssam a dolgokat. minden reggel felkeltem, munkába mentem, ebédeltem a dokikkal, bevásároltam,.... tehát a hétköznapokat éltem. és pont hogy azok a hétköznapok fogtak meg a legjobban, nem a buli meg a kül. helyek megnézése....

egyébként abban sajnos igazatok van, hogy nagyon drága és csak úgy magától nehéz kimennie az embrenek. de én is felvettem a diákhitelt.
tudom hogy 1 hét tényleg semmire sem elég, de az is több mint a semmi :). az meg diákhitellel meg spórolással menni fog. ha meg valaki már nem diák akkor más hitellel... ha valamit nagyon akar az ember akkor áldozatokat kell hozni azt hiszem

noriko

Quote from: noriko on 2007-04-12, 02:04:42
Én ezzel a módszerrel nézegetem a kiutazást: WWOOF
Igaz, a helyek főleg Hokkaidon vannak, de engem az is érdekel. :)
Ez még mindig lehet megoldás egy költségtakarékosabb kiruccanásra. Bár az is igaz, hogy egy városon kívüli farmon vagy fogadóban dolgozni más, mint felmérni a városi életet. De végülis az is Japán. :)
És azóta, hogy legutóbb belinkeltem, már bővült a program, és az egész országra kiterjedően vannak fogadócsaládok!
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

Quote from: motifator on 2008-08-13, 13:05:08
Mi számít elég indoknak?

Például Baggio érvei elég meggyőzőek: megvan, hogy mi lesz a szakmája, ki is próbálta az országban, így megfelelő tervvel és esélyekkel számol.

A "kimegyek valahová és majd lesz valami", számomra nem meggyőző.

.Attila

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 13:07:16
én akkor is azt mondom, hogy 1 hónap nagyjából elég volt hogy átlásssam a dolgokat. minden reggel felkeltem, munkába mentem, ebédeltem a dokikkal, bevásároltam,.... tehát a hétköznapokat éltem. és pont hogy azok a hétköznapok fogtak meg a legjobban, nem a buli meg a kül. helyek megnézése....

Igen, ezek nekem is nagyon tetszettek.
De még azzal a 9 hónappal sem biztos, hogy eleget tudok ahhoz, hogy kint éljek. Nem, nem diákként ösztöndíjjal, mert úgy könnyű. Dolgozni és rendesen élni.
Erről egyébként talán UfoZ-t érdemes kérdezni, már 3,5 éve kint van, dolgozik is egyetem mellett és lesz nemsokára rendes állása is. Ill. van egy-két ismerősöm még így kint.

Fazék

Quote from: Baggio on 2008-08-13, 13:07:16tudom hogy 1 hét tényleg semmire sem elég, de az is több mint a semmi :). az meg diákhitellel meg spórolással menni fog. ha meg valaki már nem diák akkor más hitellel... ha valamit nagyon akar az ember akkor áldozatokat kell hozni azt hiszem
kicsi off:
már bocsánat, de ez a legnagyobb eszement baromság. ha valaki képes fölvenni hitelt szimpla utazáshoz, ahol tényleg csak országnézőbe megy tehát kvázi nyaral, akkor az már igazán vesztes ember. gyűjts össze elég pénzt és úgy menj ki, vagy ne menj, de pénzszórásra hitelt fölvenni semmi értelme. ha addig nem tudtad összespórolni, később se fog menni és még a kamatokat is nyögheted... a lehető legundorítóbbnak találom ezeket a hitelből nyaralni reklámokat, buzdításokat.