Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: noriko on 2014-01-21, 13:54:15
meh közben felment egy ezressel, de még így is megérte :D

Repjegyen kívüli költségeket hogyan oldod meg? Szállás pl?

noriko

#211
április 26-tól május 12-ig. :)
végül a teaszüret mellett döntöttem a sakura helyett, Shizuokába megyek, ha fogadnak, és így Narita volt közelebb, nem Oszaka. (bár ugyanerre az időszakra Oszaka is jó áron volt: 144k)

wwoofjapan

ide megyek: http://www3.tokai.or.jp/zenkouen/
utána meg ide: http://www4.i-younet.ne.jp/~mokuji/
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Ha valaki lát valahol jó áron jegyet (mint ezek a korábbi Qatar akciók), ne féljen megosztani. :D
Augusztus végén jó lenne megint kimenni, kis Fuji, kis comiket, kis vonatozás, kis mászkálás, kis onsenes lazítás mielőtt megint bedurran a munka 4 hónapra.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud


JaFaR

Quote from: Darkstar on 2014-06-17, 21:11:28
Ha valaki lát valahol jó áron jegyet (mint ezek a korábbi Qatar akciók), ne féljen megosztani. :D
Augusztus végén jó lenne megint kimenni, kis Fuji, kis comiket, kis vonatozás, kis mászkálás, kis onsenes lazítás mielőtt megint bedurran a munka 4 hónapra.

Mi augusztus elején tervezünk menni, jelenleg a költségszámítási fázisban vagyunk. Olyan kérdésem lenne a tapasztalt japánban utazókhoz, hogy érdemes-e megvenni a Japan Rail Pass-t? 2 hétre mennénk Tokyo - Kyoto/Nara/Osaka lenne a cél. A Rail Pass elég borsos 2 hétre, de nem tudom, hogy olcsóbban jönne-e ki, ha ott veszem meg a jegyeket. Szállást a Booking.com/Hotels.com -on nézegetem, tud valaki esetleg ajánlani valamit?

Darkstar

Annyi utazáshoz bőven megéri. Ha shinkansenenel mentek, csak a tokyo-kyoto-tokyo szakasz drágább lehet, mint a railpass.
Szállását meg igény szerint lehet nézni az airbnb-n is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: JaFaR on 2014-06-26, 17:39:01
Quote from: Darkstar on 2014-06-17, 21:11:28
Ha valaki lát valahol jó áron jegyet (mint ezek a korábbi Qatar akciók), ne féljen megosztani. :D
Augusztus végén jó lenne megint kimenni, kis Fuji, kis comiket, kis vonatozás, kis mászkálás, kis onsenes lazítás mielőtt megint bedurran a munka 4 hónapra.

Mi augusztus elején tervezünk menni, jelenleg a költségszámítási fázisban vagyunk. Olyan kérdésem lenne a tapasztalt japánban utazókhoz, hogy érdemes-e megvenni a Japan Rail Pass-t? 2 hétre mennénk Tokyo - Kyoto/Nara/Osaka lenne a cél. A Rail Pass elég borsos 2 hétre, de nem tudom, hogy olcsóbban jönne-e ki, ha ott veszem meg a jegyeket. Szállást a Booking.com/Hotels.com -on nézegetem, tud valaki esetleg ajánlani valamit?
a http://www.hyperdia.com/ oldalon végzett gyors számítások alapján kb 29000 yenre jönne ki az általad adott út oda-vissza. Ha ez a része belefér egy hétbe, akkor szerintem a 7 napos megéri, de a két hetes már annyira nem. A bérlet kezdő időpontját te adod meg, onnantól 7 napig érvényes. Szóval ha tényleg belefér hosszabb vonatozós része az útnak 7 napba, én megvenném, és a maradék utakra sima suicát használnék.
"I wish I could, but I don't want to."

JaFaR

Quote from: noriko on 2014-07-03, 17:18:54
Quote from: JaFaR on 2014-06-26, 17:39:01
Quote from: Darkstar on 2014-06-17, 21:11:28
Ha valaki lát valahol jó áron jegyet (mint ezek a korábbi Qatar akciók), ne féljen megosztani. :D
Augusztus végén jó lenne megint kimenni, kis Fuji, kis comiket, kis vonatozás, kis mászkálás, kis onsenes lazítás mielőtt megint bedurran a munka 4 hónapra.

Mi augusztus elején tervezünk menni, jelenleg a költségszámítási fázisban vagyunk. Olyan kérdésem lenne a tapasztalt japánban utazókhoz, hogy érdemes-e megvenni a Japan Rail Pass-t? 2 hétre mennénk Tokyo - Kyoto/Nara/Osaka lenne a cél. A Rail Pass elég borsos 2 hétre, de nem tudom, hogy olcsóbban jönne-e ki, ha ott veszem meg a jegyeket. Szállást a Booking.com/Hotels.com -on nézegetem, tud valaki esetleg ajánlani valamit?
a http://www.hyperdia.com/ oldalon végzett gyors számítások alapján kb 29000 yenre jönne ki az általad adott út oda-vissza. Ha ez a része belefér egy hétbe, akkor szerintem a 7 napos megéri, de a két hetes már annyira nem. A bérlet kezdő időpontját te adod meg, onnantól 7 napig érvényes. Szóval ha tényleg belefér hosszabb vonatozós része az útnak 7 napba, én megvenném, és a maradék utakra sima suicát használnék.
Köszi a válaszokat! Már megvan a repjegy. Szállások lefoglalva. Az egyik airbnb-s. Még nem szálltunk meg így, de most kipróbáljuk. Köszi a tippet DS. :) A rail pass-on még gondolkozunk, de lehet megvesszük a 2 heteset. De erre van még némi időnk eldönteni. Valószínű, hogy zaklatlak majd még titeket kérdésekkel. ;)

Cloud

Ismerős írta:

"Csak szólok, hogy jelenleg a Qatar-nál egész jo áron vannak megint jegyek (outbound okt 1 utan, Narita, 142k mindennel együtt)"

noriko

visszajöttem!
megint blogoltam (itt)
képek pedig (itt)
^^
"I wish I could, but I don't want to."

JaFaR

Quote from: noriko on 2014-08-25, 00:16:25
visszajöttem!
megint blogoltam (itt)
képek pedig (itt)
^^
Mi is visszajöttünk. Vicces, hogy néhány nap eltéréssel voltunk az Arany pavilonnál és az Inari szentélynél.  ^^ (Btw. végül az 1 hetes JR Pass + Suica kombót választottuk, ahogy ajánlottad.)

noriko

 :jee:
sőt, Darkstar is a nyomunkban járt :D
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

#222
És mi is visszatértünk.
:frown:

Vissza akarok menni. Majd talán újévre.

Megvolt a Fuji-ról a napfelkelte, ráadásul viszonylag tiszta időben.  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: Darkstar on 2014-08-28, 14:20:56
És mi is visszatértünk.
:frown:

Vissza akarok menni. Majd talán újévre.

Megvolt a Fuji-ról a napfelkelte, ráadásul viszonylag tiszta időben.  :hopp:

akkor nem esett végig az eső, amíg ott voltál? :)
nekem a második hetem full esős volt (egy kis tájfunnal együtt)

Darkstar és JaFaR:
Hol voltatok és miket láttatok?
Miket ajánlotok megnézni, kipróbálni?
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Kellemes idő volt pár némi szemerkéléstől eltekintve. Kyotoban mondjuk meg lehetett dögleni.

Ami extra volt, az a Fuji-mászás. Nagyon tudom ajánlani, habár amit mi csináltunk, az kb a "hogy NE mászd meg" címszó alatt indulhatott volna. Az utolsó buszra játszottunk, transzferekkel együtt volt 6 percünk elérni, ha semmi nem késik. Aztán nem is fértünk fel rá, de küldtek mégegyet, uh az eredeti hering volt, ebben meg voltnuk 12-en.  :Kiraly: Nem ettünk eleget, alig vittunk kaját, kevés volt a víz is, illetve a 3 réteg ruha dettó. Napfelkeltére már remegtünk, mint az állat. Meg szerintem sokkal élvezhetőbb, ha nem a "bullet climbing"-ot tolod, amire táblák is figyelmeztetnek. Szépen odamész, felcsoszogsz valamelyik állomásig, alszol, másnap kajálsz és pihenten indulsz. Így egy menetben baromi fárasztó és erőltetett menet. Lefelé meg szintén fárasztó, 3-4 órát jössz folyamatos 20%os lejtőn, süllyedő hamuban. De így is megérte.



A másik a Yamato múzeum. Ez eleve érdekelt, a Kancolle meg rátett még egy lapáttal. Szerintem nagyon megéri elmenni, most meg volt egy spéci tárlat is a hajók vízrebocsátásával kapcsolatban. Az 1:10-es Yamato modell hatalmas, a kiállított tárgyakat is el lehet nézegetni órákon át, illetve olvasnivaló is akad bőven. Van egy eredeti torpedó, egy kaiten, egy zero, a spéci lövedékek, illetve sok kissebb apróság. A műzeum előtt meg egy hatalmas tengeralattjáró. Azon durván meglepődtem. Aztán ha ott van az ember Hiroshimában, a genbaku dome és a hozzá tartozó emlékpark is kötelező.

A többi szerintem már neked is rég megvolt. :)

Ha a tél összejön, akkor ott is kis Kyoto, illetve Okinava is nagyon piszkálja a csőröm. :)

Illetve egy hosszabb project, de ezt is poén lenne valamikor megcsinálni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

JaFaR

A mi útitervünket a feleségem állította össze útikönyvek alapján így a nagyobb turista látványosságokat néztük meg.

Tokyo: Imperial palace, Sony Building, National museum, Ueno park, Jojogi park (ekkor volt a tájfun így itt kb. csak jól eláztunk  :frown:), Akihabara, Shibuya, Takeshita-dori, Tokyo tower, Tokyo metropolitan building (ide este mentünk állvánnyal, de már a liftnél mondták a biztonságiak, hogy "No tripod! No tripod!"  :frown:), halpiac (persze csak 9 után, az aukcióra nem mentünk :yawn:), stb.
Kamakura: Great buddha + templomok és szentélyek
Hakone: A tájfun utáni napon mentünk. Tokyo-ban még sütött a nap, viszont mire ide értünk, volt ahol a látó távolság ilyen 2 méter volt. Így a Fuji-t nem láttuk a tó tükrén sem.  :frown:
Kyoto: Kyoto tower, Arany pavilon, Ezüst pavilon, Kyomizu-dera, Nijo castle, Fushimi inari szentély, templom, szentély, szentély, szentély, templom, templom, szentély, szentély, szentély (a feleségem szereti a templomokat és a szentélyeket  ;))
Nara: Nara park, Todaji temple

Hát így dióhéjban ennyi. Majd teszek fel képeket is, ha van rá igény.

Darkstar

A kiyomizudera szerintem ngyon gáz. Az egész egy nyomorult zsibvásár. Vegyél ilyen talizmánt, olyan követ, amolyan chamot, stb. Hogy az alatta lévő lehúzós "tradícionális utcáról" már ne is beszéljünk.  :ejj: A nijou castle (főleg ninomaru) viszont nekem nagyon bejött. Arashiyama-nál voltatok?

Egyébként ezt mennyi idő alatt? Mert nekem kissé rohanós, "itt-is-voltunk" listának tűnik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2014-08-28, 23:45:38
A kiyomizudera szerintem ngyon gáz. Az egész egy nyomorult zsibvásár. Vegyél ilyen talizmánt, olyan követ, amolyan chamot, stb. Hogy az alatta lévő lehúzós "tradícionális utcáról" már ne is beszéljünk.  :ejj:

Akkor valami nagyon megváltozott ott, mert nem emlékszem ilyesmire.
Mondjuk annak már több, mint 8 éve...

noriko

Nekem most kimaradt a Kiyomizudera, de barátnőm főleg a momijis kilátás miatt ajánlotta volna, úgyhogy lehet, hogy ősszel jobb menni.
Én a fushimi inarit találtam túlzsúfoltnak. Ti végigmentetek az egész 2órás útvonalon? tényleg 2órás? Én csak a tóig mentem fel.
"I wish I could, but I don't want to."

JaFaR

Quote from: Darkstar on 2014-08-28, 23:45:38
A kiyomizudera szerintem ngyon gáz. Az egész egy nyomorult zsibvásár. Vegyél ilyen talizmánt, olyan követ, amolyan chamot, stb. Hogy az alatta lévő lehúzós "tradícionális utcáról" már ne is beszéljünk.  :ejj: A nijou castle (főleg ninomaru) viszont nekem nagyon bejött. Arashiyama-nál voltatok?

Egyébként ezt mennyi idő alatt? Mert nekem kissé rohanós, "itt-is-voltunk" listának tűnik.
Ninomaru nekem is tetszett, a kert az mintha nem is igazi lenne hanem photoshop.  ^^
Arashiyama kimaradt, a bambuszerdő rajta volt a listán, de nem fért már be.

Próbáltunk a 12 napba minél több látnivalót belesűríteni, ha már ilyen messzire elmentünk. Amúgy nem volt rohanós, a feleségem minden napra megtervezte mit nézünk meg és azokat nagyrészt teljesíteni is tudtuk nyugis tempóban.

Quote from: noriko on 2014-08-29, 02:22:21
Nekem most kimaradt a Kiyomizudera, de barátnőm főleg a momijis kilátás miatt ajánlotta volna, úgyhogy lehet, hogy ősszel jobb menni.
Én a fushimi inarit találtam túlzsúfoltnak. Ti végigmentetek az egész 2órás útvonalon? tényleg 2órás? Én csak a tóig mentem fel.
Nekünk aznap az volt az utolsó a listán így 4 óra felé értünk oda jól elfáradva, úgyhogy nem mentünk végig. Amikor megláttuk a táblán, hogy meddig megy fel szépen visszafordultunk.  :D Ott már nem voltak olyan sokan, de a lenti részeken nem igazán tudtam olyan képet csinálni a Torikról, hogy ne legyen benne senki.  ::)

Darkstar

Necro.

Qatar-nál 149k a repjegy, a kedvezmény 15.-ig tart. És a Hamad már (állítólag) nem olyan trágya reptér, mint az elődje volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2015-01-12, 10:08:22
Qatar-nál 149k a repjegy, a kedvezmény 15.-ig tart. És a Hamad már (állítólag) nem olyan trágya reptér, mint az elődje volt.

Ezek amúgy retúr jegyek, ugye?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=27059&sid=925b47ecbb415cf31d732213d1eca453

"A Budapestről induló, rövid isztambuli átszállással kínált tokiói repülőjegyeket most 46.950,-¥-ért, azaz nagyjából 108.000,- Ft-ért foglalhatjuk le!"
Failure is the default option

Darkstar

#234
Az nice, karácsony környékére úgyis kerestem valamit.
A Turkish amúgy is jó áron szokott kínálni, két hete 146kért sikerült kifogni Augusztusra.

QuoteNe ijedjünk meg Japántól, a híresztelések ellenére a fővárost Tokiót leszámítva nem drágább ország, mint bármelyik nyugat európai társa.

Mert Tokyo aztán olyan kurva drága ám.  :mittomen:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Relatív, aki a minimálbérből összekuporgatott pízecskéjéből megy ki és ott is hostelben lakik, annak drága.
Amikor én voltam kint, akkor nekem is drága volt.
Most már nem lenne annyira drága, neked meg nyilván még kevésbé.
Failure is the default option

Darkstar

Tokyoban én is mindig hostelben voltam (bár ott saját szobában), mert szerintem abszolút felesleges dupla/tripla árat fizetni egy hotelért, amikor úgyis csak aludni jár be az ember. Akkor már jobb, ha van egy konyha, ahol gyorsan össze lehet utni valamit, ha épp arra jön meg az ember hangulata. Nikkoban voltunk hotelben (az brutálisan jó volt, gyönyörű helyen, saját onsen és fergeteges vacsora, viszont az ára is ehhez volt mérve...) meg Kyotoban.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2015-06-10, 23:41:19
Mert Tokyo aztán olyan kurva drága ám.  :mittomen:

Nem mindenkinek van nettó fél milkós fizetése.

Darkstar

#238
Ahogy sajnos még nekem sincs.
Talán majd jövőre.

Mindazonáltal, Tokyo szerintem tényleg nem drága, és végképp nem drágább, mint  Brüsszel, London vagy Amszterdam. Persze ha valaki egy központi helyen levő hotelban lakik, napi 2-3* étteremben (és nem gogo kare / tendon tenya, hanem "rendes" étterem) kajál, bulizik és taxival jár, akkor persze, hogy egy vagyonba kerül.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Manga café ftw. Bár láttam videót, hogy most már vannak olyanok, akik életvitelszerűen laknak ott.
Ami pedig olcsóbb kaját illeti: Yoshinoya ftw., rengeteg gyuu yakiniku teishoku-t ettem ott, még épp akkor jöttem el, amikor már kezdtem megunni. Mondjuk gaijin-konform kaja, nem különösebben autentikus japán, szóval turistaként nem biztos, hogy ezt célszerű választani. Esetleg gyuudon-t lehet kipróbálni, mert "népszerű" japán kaja, de nem éppen a gasztronómia csúcsa. Viszont piszok olcsó.