Main Menu

ANIME zenekar

Started by gyulababa, 2007-02-14, 15:04:01

Previous topic - Next topic

gyulababa

Világhírű anime tribute zenekar keres tagokat :D
Jelentkezni ebben a topicban lehet.

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Kuroi Tenshi

Én még nem hallottam róla :hehe: :D
/r/ info

Kuroi Tenshi

Ennyi mind? Mindig ilyen bőbeszédű vagy? ;) :hehe:
Igazán mondhatnál már valami többet is, ha már itt párunk
érdeklődését felcsigáztad.

gyulababa

Nu, már akartam is, a nagy csönd miatt, de gondoltam megvárom az 50. viewt :P

Egy zenekar megformálására gondoltam aminek a fő irányzata anime op/ed k j-pop/rock és hasonlók lenne.
Budapesti vagyok, és nekem, csak helyben lenne jó, de itt mások is szerveződhetnek, ha van rá érdeklődés.
Szóval, ismételten, csak akkor szebben megfogalmazva :D
Bárki, aki szereti a műfajt, tud bánni valamilyen hangszerrel, és néha napján próbálni is ráér, az jelezze itt.
(Semmit se kell kell túlzásba vinni, a lényeg úgyis az hogy jók érezzük magunkat, de kitudja, ha jól mennek a dolgok talán megpályázhatjuk a következő animecont  :whoah:)

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

gyulababa

Semmi baj, a fanokra is hatalmas szükség van (fontosabb mint maga a zenekar  :jee:)

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Kuroi Tenshi

A szövegelés már megvan, csak a lényeg nincs benne :hehe:
Van próbahely? Felszerelt, fűtött? Hol s mikor? Milyen hangszerek? Stb stb.

/bocs a kissé pragmatikus zenész megközelítésen, de itt szoktak a dolgok
elvérezni...

arianrhod

Én is szívesen beválalom a fan szerepét  :D Majd szerzek még embert és pomponosan bíztatjuk a népet ha szabad  :angyali:

gyulababa

Én úgy gondolom hogy a zenéhez elsősorban emberek kellenek. A hozzá állásod kicsit olyan, mintha azért nem feküdnél le egy lánnyal, mert félsz hogy a végén kiderül hogy fiú.
2 gitár dob bassus képezi minden álltalam említett zene alapját, ezt lehet bővíteni bármilyen irányba, de nem számokat írunk hanem tributeölünk, és én is szívesen hegedülnék, de elég kevés számban fordul elő, ugyhogy marad a gitár.

Először csak lássam hogy legalább érdeklődés van néhány emberben, addig nem szervezkednék, mert ha aztán mégsenemse akkor elpazaroltam a drága időmet :D

Fanokat persze minden mennyiségben, ha sok a fan akkor indul a fanszervíz  :tezsvir:

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Kuroi Tenshi

Quote from: gyulababa on 2007-02-19, 22:53:37
Én úgy gondolom hogy a zenéhez elsősorban emberek kellenek. A hozzá állásod kicsit olyan, mintha azért nem feküdnél le egy lánnyal, mert félsz hogy a végén kiderül hogy fiú.
Most sértegetni akarsz? :p
Okkal kérdeztem, amit, ugyanis
1.) nem egy ilyen kezdeményezést hallottam, ami utána sajnos gyorsan abba is
maradt, amint a gyakorlati dolgok bejöttek a képbe;
2.) eddigi postjaidból nem derült ki, hogy mennyire komolyan veszed, és hogy a
kapcsolódó dolgokba is belegondoltál-e már.

Fanservice?  :eek: *belegondol* ...
... még egy ilyen és még meggondolom magam! :haha:

gyulababa

Van próba terem, de teljesen fölösleges információnak tartom, mert nincsenek bele zenészek :D
A hasonlattal meg nooffense, a sértéseim fájóbbak szoktak lenni, peace  :tezsvir:

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

gyulababa

Akkor, aszthiszem ennyi is lesz, persze a topik nyitva marad, jelentkezni lehet, de ha ilyen tempóban halad tovább a toborzás, jó sokáig fog tartani.
Mindenestere én itt leszek.

Tenshi: látod, nem a próbatermen fog elvérezni a dolog :P

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Kuroi Tenshi

#11
Hm...
Úgy látszik, a többiek nem elég bevállalósak.
* Kuroi Tenshi bedobja az aduászt
:
Pedig poén lenne Conon meg hasonló helyeken fellépni...
Gondoljatok csak bele, mennyi loli fiatal lány lenne ott! Az ő
szemükben biztos rocksztárok lennénk!
* Beavis  voice:
And then we'll score!!*

*Újabb újrahasznosított poén... de mivel úgyis kevesen voltunk a tegnap/előtt/i meeten...

Ohlol fél óra után postolódott is...

Ramiz

Há' szerintem egy ilyen "Zenéljünk, basszus, csak lesz valahogy" típusú indításra nem is várható, hogy sokan tülekedni kezdjenek. Milyen zenét, milyen hangszerek stb., ha nincsen koncepció, nem várhatod el, Gyula, hogy jelentkezzenek emberek. Ha így általánosságban megpróbálom elképzelni, hogy "anime zene", az mit jelent, akkor pedig az a fajta idegesítő japán pop ugrik be, amit semmi pénzért nem játszanék, még ha loli kislányok lelkesednének is értünk (na jó, akkor igen). Ha meg mondjuk a Bebop vagy a Kemonozume vonalra gondoltál, az meg baromi nehéz és például sok rézfúvós hangszer is kell hozzá, nem csak "gitár+bassz+dob" kombó...

Amit például lehetne, az mondjuk ilyen Back Horn vagy Pillows szerű rockosabb vonal... de akkor meg kell egy jó hangú, japánul tudó férfi énekes rögtön...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Sztem az anime OP/ED Jpop/Jrock kifejezésből következik, hogy a populárisabb tinizenére gondolt, nem jazzre.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Oké... akkor tényleg az énekes a kérdés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Kár, pedig J-Metált még szívesen hallgatnék... De ki tud egyszerre énekelni meg japánul elfogadható szinten? :/
(A kettő hiánya eléggé punkos vonulatot adna neki :D)

gyulababa

pillows pl szerintem teljesen korrekt, és valóban az énekes a legnagyobb kérdés.
Egyébként írtam is hogy az alap a 4 hangszer amit lehet bővíteni, de mivel a zenének az a legegyszerűbb szintje, gondoltam onnan kéne kezdeni.
Ez nem apró hírdetés, mások is fölvethetnek akármit a témával kapcsolatban, ezért nem is határoztam meg részletesebben az irányvonalat, mondjátok meg ti hogy mit játszunk :P

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama