Heroes / Hősök (SPOILEREK!!!)

Started by Cobra, 2007-03-04, 23:18:06

Previous topic - Next topic

Nakedape

az egész sorozat olyan lett, mint a 40es évek amerikai rajzfilmei, amelyekben mindig minden hős elfelejti a képességét és sose használja.. :ejj: néha néha ráeszmélnek, h hoppá oszt jónapot

pl a végén is  senkinek nem jut eszébe fejbe lőni petert.. miért is ? mi baja lenne ? meghal? nno és elviszik messze, kiszedik a golyót oszt kész

csak a Claire , Nathan tudja,  h meghal és túléli.. nno mindegy

az egész ilyen volt sokszor sajna..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

Tim Kring egy interjú során válaszolt az egyik legégetőbb rajongói kérdésre az 1. évad fináléjával kapcsolatban:

Kérdés: - Miért nem repült el Peter?
Válasz: - Tudja, elméletileg ezen nem lenne szabad gondolkodni. (uhh, vazz...  :wtf: :muhahah:)
Kérdés: - Pedig a nézők gondolkodnak...
Válasz: - Ahogy azt sokan jól gondolták a radioaktív Peter-nek a többi képessége háttérbeszorult, erejük leredukálódott akkor, abban a pillanatban. Valahol ebben rejtőzhetk a magyarázat. De. Igazából szerettük volna, ha Nathan megjelenik és megmenti a szituációt. Igen, elismerem, hogy nem sok a logika, de (nevet) mit mondhatnék, itt éppen a nevezetes szólás, a "Suspension of disbelief" jön képbe.

(A "suspension of disbelief" a filmrajongás alapkövetelménye. Ez annyit jelent, hogy a szórakozáshoz elengedhetetlen feltétel a gondolkodás teljes kizárása. Vagyis ne gondolkozzá', mert szar lesz neked. Ez minden téren igaz: kit érdekel ma már, hogy a szőke nő az éjszaka közepén egyszál bugyiban kutatja fel a furcsa hangforrását, vagy hogy a főhős több skulót lő ki a fegyverből, mint amennyit kéne? Ilyeneken már nem szabad megütközni.)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bishop

Már egyszer kértem de az a link nem működött ugyhogy megint. Tudna nekem valaki adni linket direct download,torrent etc 20-től a legújabbig.
Nagyon kéne, ha lehet olyat amiről türhető a sebsség is.

chilip

nesze: http://www.eztvefnet.org/index.php?main=show&id=198  -> válogathatsz is a 300 megás verziótól kezdve az 1 gigásig ( 9-23ig fennvan )

Randal

QuoteTim Kring egy interjú során válaszolt az egyik legégetőbb rajongói kérdésre az 1. évad fináléjával kapcsolatban

Bazz, hát ez kész. Ilyen idióta magyarázatot. Komolyan mondom ezek tényleg nem normálisak.
Elsőnek is Parkmanbe belement vagy 6 golyó. Dr. Houseból és vészhelyzetből, na meg más filmekből (hogy a valóságnál maradjunk:D) tudjuk, hogy ilyenkor csúnya-csúnya dolgok történnek az illetővel. Erre túléli.

Petert meg nem lövöldézik le, mert bátyókának kell megmentenie azt meghalnia. Fogta volna, azt vitte volna el jó magasra a Mohave sivatag vagy bármely sivatag fölé, azt csókolom. Annyit úgyse zuhant volna, hogy baj legyen. És ne tessék azzal jönni, hogy Peter rosszkor robban fel. Bátyó elviszi, mondja öcsinek, hogy no én elengedlek, számolj 5-ig azt robbanj vazze.

Syalrt meg komolyan hasbaszúrják, keresztül jól, azt túléli. Még egy nyamvadt golyót se röpítenek a fejébe biztonságképp. Ehh.

Amúgy szerintem meg Hiro lesz az a Kensei aki szétszúrja magát:D

Bishop

Quote from: chilip on 2007-05-28, 13:34:30
nesze: http://www.eztvefnet.org/index.php?main=show&id=198  -> válogathatsz is a 300 megás verziótól kezdve az 1 gigásig ( 9-23ig fennvan )
kösz szépen :merci:

Calintz

Vicces volt az utcsó rész az tényXD
Szal azt mondta, Nathan meg Petrelli mama, hogy most Claire erejével meg minden, Peter nem hal majd meg mint bomba, csak felrobbanXD Szal akkor ő most nem hallott...de az nem világos, ha az van, hogy most az uj sorozatban uj hősők, uj történet, uj főgonosz, akkor Sylar mia***ért marad megXD Főleg hogy azt mesélte, a nagy rendező Úr, hogy csak az marad akit szeretnek...hát nem tudom, eddig 1 embertől hallottam, hogy szerette...és kb 100tól, hogy nemXD
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Fazék

Quote from: Calintz on 2007-05-31, 12:57:02hát nem tudom, eddig 1 embertől hallottam, hogy szerette...és kb 100tól, hogy nemXD
speciel én elég sok embert ismerek, akinek Sylar jött be legjobban a sorozatból, közéjük tartozom én is, szóval kifejezetten örülök, hogy bent maradt. és felőlem az összes többi hőst kivághatták volna a sorozatból, mert a végére már mindegyik az idegeimre ment a bénázásával...

Selmo

Én meg azt mondom, hogy nem a rendező úr, hanem a producer mondja meg, ki marad és ki megy. ;)

A tökéletesség unalmas.

noriko

Közben jött ki új képregény. (Bár annyira nem izgi.) A haitii (ezt azóta sem tudom hogy kell helyesen leírni XD ) visszaemlékezik gyerekkorára.

Amúgy a "nagy" finálé végén ti is úgyértelmeztétek, hogy Sylar animágusi képességét bemutatva csótánnyá változott? Csak mert úgy már érthetőbb, hogy hogy élheti túl a szúrást. Csótányként nem fog elvérezni.
Én neki szurkolok!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-05-31, 18:01:32
Amúgy a "nagy" finálé végén ti is úgyértelmeztétek, hogy Sylar animágusi képességét bemutatva csótánnyá változott?

Véleményem szerint a csótány csupán szimbolikus elemmel bír, Mohinder beszédére utal az 1. részben, miszerint az evolúció csúcsai a csótányok, mivel mindig mindent túlélnek. Ha levágod a fejüket, akkor is elélnek még hetekig.  :smile:

Bishop

Hát ez az utolsó rész elég lame volt. Drukkoltam Hiro-nak hogy megöli Sylar-t de ÍGY :ejj: . Parkmen golyókat eresztett belé és megállította, de egy ordítva neki rohanó embert egy karddal nem tud.  :lame:
Akkor a következőkben új hősök lesznek? Ne má! Én már reménykedtem hogy lesz valami karakterfejlődés =/ .

Solid Snake

Sajnos a készítők a tipikus "sok szálat felvezetünk és összekutyulunk" módszert alkamazták, amihez nem tudtak idő/pénz hiányában megfelelően epikus lezárást megalkotni. Kár, azért a Season 2-ért még drukkolok...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-05-31, 20:03:03
Jah, tiszta Lost. :ejj:

Ott azért a 3. évadot a közvélemény eléggé az egekig magasztalta (bár én kívülálló vagyok, nem nézem a Lost-ot).

Selmo

De a második évad vége hasonlóan hajkitépős volt. :|

A tökéletesség unalmas.

Calintz

Quote from: Solid Snake on 2007-05-31, 18:58:08
Sajnos a készítők a tipikus "sok szálat felvezetünk és összekutyulunk" módszert alkamazták, amihez nem tudtak idő/pénz hiányában megfelelően epikus lezárást megalkotni. Kár, azért a Season 2-ért még drukkolok...
Valaki nem tudja mikor kezdödik véletlen...
Egyébként én nem azt mondtam, hogy mindenki utálja, csak, hogy én kevés olyan embert ismerek, és hogy nekem semmi olyat nem mutatott amiért szeressem...
És igen az utolsó rész végén sok értelmetlen dolog volt
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

noriko

Quote from: Solid Snake on 2007-05-31, 18:04:40
Véleményem szerint a csótány csupán szimbolikus elemmel bír, Mohinder beszédére utal az 1. részben, miszerint az evolúció csúcsai a csótányok, mivel mindig mindent túlélnek. Ha levágod a fejüket, akkor is elélnek még hetekig.  :smile:
hmm...újranéztem a csótányos részt, és most tényleg úgy tűnt, csak szimbólum akart lenni. :( kár, mert még egész tetszett is az átváltozós ötlet! értékeltem, mint meglepő fordulatot. erre nem is az. na tessék. :P
"I wish I could, but I don't want to."

Dreamcleaver

Quote from: carfanatic on 2007-05-31, 18:17:15
Hát ez az utolsó rész elég lame volt. Drukkoltam Hiro-nak hogy megöli Sylar-t de ÍGY :ejj: . Parkmen golyókat eresztett belé és megállította, de egy ordítva neki rohanó embert egy karddal nem tud.  :lame:
Akkor a következőkben új hősök lesznek? Ne má! Én már reménykedtem hogy lesz valami karakterfejlődés =/ .

Mondom, sztem Sylar dirrekt hagyta magát leszúrni, mert már látta a jövőt, hogy túléli. De ezt csak egy tipp.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Randal

Lehetséges, ha azt nézzük, hogy hozzákerült Hiro képregénye amiben folyamatosan rajzolódik ki a jövő. Bár jó lenne tudni, hogy meddig. Valószínű, hogy a jövőelágazásokig vagy a fene tudja. Vagy esetleg az csak egy sima képregény amit Isaac rajzolt.
Nem mondom hogy szeretem Sylart, mert nem igaz. Utálni se utálom, mert valamilyen szinten normális gonosz, emberi. De legtöbbször marhára idegesítő.
Amit meg a rendezők elbénáskodtattnak a szereplőkkel az szánalmas.
Meg ne mondja már nekem senki, hogy a rendőrök nem kérdezik ki őket, hogy ugyan mit csinálnak ott, meg honnan vannak a sérülések és hogy hová tűnt a hulla.
Ez azért elég gáz. Ráadásul ha ezeket az embereket nagyobbrészt kidobják a köv szezonból akkor egy normálisabb befejezeés illett volna, meg legalább egy dupla rész.

Solid Snake

Quote from: Randal on 2007-06-01, 09:32:24
Ráadásul ha ezeket az embereket nagyobbrészt kidobják a köv szezonból akkor egy normálisabb befejezeés illett volna, meg legalább egy dupla rész.

Bizony, ezzel a dupla részes ígéretükkel a csalódottságot méginkább megnövelték, mikor a jóhiszemű néző a várva várt dupla részes évadzáró helyett kapott el összecsapott, egy részből álló finálét.

Bishop

Quote from: Randal on 2007-06-01, 09:32:24
Lehetséges, ha azt nézzük, hogy hozzákerült Hiro képregénye amiben folyamatosan rajzolódik ki a jövő. Bár jó lenne tudni, hogy meddig. Valószínű, hogy a jövőelágazásokig vagy a fene tudja.
ameddig van üres lap ;)

Nem hiszem hogy Syler hagyta magát mert jelenlegi tudásunk szerint nincs olyan képessége ami megmenthette volna, és ha igen akkor is csak vészhelyzetben használná ha a telekinézis úgyis ott van. A képregény meg nem jósolhatot meg semmi várhatatlant mivel nem történt semmi. És ő nem Peter aki megérzi hogy a közelben van valakinek animágus képessége és átváltozik.
A képregény meg nem azt mutatta ami végül történt hanem valahol az alternatív jövő és a megtörtént közöttit, de nem értek az idő eféle működéséről.De a képregény mutatta azt is hogy Syler meghalt meg azt is hogy Ando is, az alternatív jövőben Syler élt, de végül meghalt. Plusz Ando halott volt ami megint csak máskép történt, szal én a képregénynek nem adnék nagy hangsúlyt.

Solid Snake

Quote from: carfanatic on 2007-06-01, 14:41:23
Nem hiszem hogy Syler hagyta magát mert jelenlegi tudásunk szerint nincs olyan képessége ami megmenthette volna, és ha igen akkor is csak vészhelyzetben használná ha a telekinézis úgyis ott van.

De bizony, van. Az évad során Parkman és Mr. Bennet (Noah  :smile:) is belelőtt jó párat, mégis túlélte. Szóval valami regenerációs képessége mégiscsak van, ha nem is olyan ütős, mint Claire-nek.

Dreamcleaver

#234
Quote from: carfanatic on 2007-06-01, 14:41:23


Nem hiszem hogy Syler hagyta magát mert jelenlegi tudásunk szerint nincs olyan képessége ami megmenthette volna, és ha igen akkor is csak vészhelyzetben használná ha a telekinézis úgyis ott van. A képregény meg nem jósolhatot meg semmi várhatatlant mivel nem történt semmi. És ő nem Peter aki megérzi hogy a közelben van valakinek animágus képessége és átváltozik.


Nem is kell neki regenerálódás, ugyanis Hiro elvétette. Megszúrta Sylart, de nem halálosan, csak úgy látszott. Sylar lazán kivédhette volna azt a szúrást, de nem tette. És túl is élte, legalábbis sztem ő mászott be a csatornába, vércsíkot húzva maga után. Mive lvérzett, sztem egyértelmű, hogy nem gyógyította meg magát.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

lehet hogy a csótány-ember vitte magával a latrinába egy vacsorára :D bármi előfordulhat...

Solid Snake

#236
Quote from: chilip on 2007-06-01, 15:32:58
lehet hogy a csótány-ember vitte magával a latrinába egy vacsorára :D bármi előfordulhat...

Nekem az szimpatikusabb elmélet lenne, hogyha a kedvencem, Claude Raines/Invisible Man kavart volna be és segített volna Sylar-nak felszívódni. Elvileg Christopher Eccleston a 2. évadban is fel fog tűnni pár rész erejéig (a készítők legalábbis nagyon szeretnének időpontot kicsikarni az amúgy elfoglalt színésztől), szóval semmi sem lehetetlen.

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-01, 03:53:54Mondom, sztem Sylar dirrekt hagyta magát leszúrni, mert már látta a jövőt, hogy túléli. De ezt csak egy tipp.
sztem teljesen jó tipp.
egy csomó ideig festegetett isaac lakásában. kitalálta melyik a legjobb jövő, ahol a robbanást is sikerül megakadályoznia és nem is hal meg. végigjárta ezt az utat és elmenekült a csatornába. vmilyen korlátozott regeneráló képessége meg mindenképpen kell, hogy legyen, hiszen tényleg jópárszor meglőtték már, és nem emlékszem, hogy heteket feküdt volna kórházban ezen esetek után :)

freeknight

Quote from: Fazék on 2007-06-01, 18:00:15
kitalálta melyik a legjobb jövő, ahol a robbanást is sikerül megakadályoznia és nem is hal meg.

Nah, igen ebből is látszik, h sylarben van egy kis emberség :). Örülnék, ha a második évadban elkezdene harcolni ellene a jó lelkiismerete. Elég érdekes történeti szál lehetne.

Selmo

Quote from: freeknight on 2007-06-02, 11:52:01
Quote from: Fazék on 2007-06-01, 18:00:15
kitalálta melyik a legjobb jövő, ahol a robbanást is sikerül megakadályoznia és nem is hal meg.

Nah, igen ebből is látszik, h sylarben van egy kis emberség :). Örülnék, ha a második évadban elkezdene harcolni ellene a jó lelkiismerete. Elég érdekes történeti szál lehetne.
Mivel a robbanásban meghalna, nem hiszem, hogy sok emberségi kérdés lenne a dologban. ;)

A tökéletesség unalmas.