Main Menu

Filmes toplisták!

Started by Ramiz, 2007-03-22, 11:57:25

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: noriko on 2007-11-19, 03:53:31
Quote from: Ramiz on 2007-11-18, 18:13:51
Top 5 "legnagyobb gyomros" film (amik a legjobban kiakasztottak, szótlanul hagytak, földhöz vágtak, kifacsartak, mikor először láttad...)
- Dogville
- Marathon
- Oldboy
- Tavasz, Nyár, Ősz, Tél... és Tavasz
- Táncos a sötétben (most hogy így emlegetve lett :D )

lehet, hogy volt, ami jobban ütött, de most ezek ugrottak be.
ha már így emlegetve lett a dogville tényleg befér az ötödik helyre,  :D talán pfozkodik a The magdalene sisterse mert azt meg most sikerült befejeznem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

gyomrosok, amelyek most eszembe jutnak:
- Táncos a sötétben (csak mert annyian emlegettétek, bár állandóan azon gondolkodom, hogy nem volt-e olcsó)
- Senkiföldje - ütött. Az a kemény benne, hogy vicces is, de közben cinkosan kacsintgat a nézőre, akinek nem kell nagy képzelőerő, hogy egy szinttel feljebb lássa az eseményeket, mint amit a film mutat.
- Szigorúan piszkos ügyek - azóta se szántam magam rá a folytatásaira...

A többiek listáit nézegetve: a Dogville-re előbb-utóbb sort kerítettem volna, erről az általatok olyannyira szeretett Marathonról viszont még nem hallottam. Valami kedvcsináló, azon kívül, hogy "What a wonderful film!!!"?

Nakedape

#32
Quote from: Próféta on 2007-11-19, 10:55:37
gyomrosok, amelyek most eszembe jutnak:
- Táncos a sötétben (csak mert annyian emlegettétek, bár állandóan azon gondolkodom, hogy nem volt-e olcsó)
- Senkiföldje - ütött. Az a kemény benne, hogy vicces is, de közben cinkosan kacsintgat a nézőre, akinek nem kell nagy képzelőerő, hogy egy szinttel feljebb lássa az eseményeket, mint amit a film mutat.
- Szigorúan piszkos ügyek - azóta se szántam magam rá a folytatásaira...

A többiek listáit nézegetve: a Dogville-re előbb-utóbb sort kerítettem volna, erről az általatok olyannyira szeretett Marathonról viszont még nem hallottam. Valami kedvcsináló, azon kívül, hogy "What a wonderful film!!!"?

szigorúan piszkos, naggyon jó film, bár nekem gyomrosban talán nem legelöl, a többi része se rossz, de kevésbé hatásos, ami nem kicsit meglepő az az, hogy a 2 v 3-ban magyar  zene van.. :D nna , hogy az hogy kerül oda..  :confused: :D :D :D
(pokol vagy milyen , népdalabb jellegű)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Én inkább nem is írok be semmit, mert csak többé-kevésbé kommerszeket tudnék...

...csak annyit, hogy a kedvenc filmem továbbra is a 2001 (in b4 huge faggot).
Failure is the default option

minuszmiki

Jó, hogy ilyen sok filmet beírtatok a legnagyobb gyomrosok kategóriában, sok van köztük, ami nálam is az. :) Lista:


  • Hana-bi / Brother / Dolls - Nem veszem külön őket a hasonló koncepció és az azonos rendező miatt.
  • Ghost Dog / Dead Man - Szintén, bár mondjuk a Ghost Dog révén kezdtem beleáásni magam a keleti filozófiákba, ezáltal a gondolkodásomra is nagyobb hatással volt, a Dead Man Neil Young zseniális zenéjével és a nagyszerű képi világával nyűgözött le.
  • 2047 - Szindbád a modern Távol-Keleten. Igazából a filmre nem is nagyon emlékszem, csak ugyanarra a keserédes benyomásra, amit a Szindbád is hagyott bennem.
  • Apokalipszis most - Legutóbb apámmal láttam, olyan szinten lesújtott mindkettőnkre, hogy szótlanul ültünk vagy egy órát még utána.
  • Werckmeister-harmóniák - A filmes listámon is első, tökéletes mű, nagyon depresszív, miután láttam, Krasznahorkai László összes a közelben fellelhető regényét elolvastam, aminek egy jó fél év beborultság lett a következménye.

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-19, 12:10:46
...csak annyit, hogy a kedvenc filmem továbbra is a 2001 (in b4 huge faggot).
Miért lennél huge faggot? Kubrick flmjeit én is imádom, nagyon kevesen tudnak kommersz témákból olyan jó filmeket csinálni, mint ő.

Ramiz

#35
Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 17:32:53Miért lennél huge faggot? Kubrick flmjeit én is imádom, nagyon kevesen tudnak kommersz témákból olyan jó filmeket csinálni, mint ő.

Hát kommersznek nem igazán nevezném a filmjeinek témáját... 2001 totál elvont, Lolitát majdnem betiltották, erősen gyengíteni kellett az alap koncepción, hogy megjelenhessen, Mechanikus narancs szintén igen durva és merész film, atomháborúról fekete vígjátékot forgatni sem volt épp szokásos dolog és így tovább... tulajdonképpen kommersz filmje nem is jut eszembe. :)

Quote from: noriko on 2007-11-19, 03:53:31
- Marathon
Ez a Marathon?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2007-11-19, 19:50:17
Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 17:32:53Miért lennél huge faggot? Kubrick flmjeit én is imádom, nagyon kevesen tudnak kommersz témákból olyan jó filmeket csinálni, mint ő.

Hát kommersznek nem igazán nevezném a filmjeinek témáját... 2001 totál elvont, Lolitát majdnem betiltották, erősen gyengíteni kellett az alap koncepción, hogy megjelenhessen, Mechanikus narancs szintén igen durva és merész film, atomháborúról fekete vígjátékot forgatni sem volt épp szokásos dolog és így tovább... tulajdonképpen kommersz filmje nem is jut eszembe. :)

Végülis jogos, úgy értettem, hogy teljesen egyedi módon nyúl kommerszekben is gyakran megjelenő alaphelyzetekhez (atomháború, űrös sztori). Mondjuk a Ragyogás lebegett a szemem előtt, amikor a hszt írtam, arra azért rá lehet mondani. :)

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 19:59:47Végülis jogos, úgy értettem, hogy teljesen egyedi módon nyúl kommerszekben is gyakran megjelenő alaphelyzetekhez (atomháború, űrös sztori). Mondjuk a Ragyogás lebegett a szemem előtt, amikor a hszt írtam, arra azért rá lehet mondani. :)
Hát igen, engem is idegesít, hogy olyan sok kommersz film van: mindegyik emberekről szól, mindegyikben beszélgetnek... dögunalom. Rémes, hogy még Kubrick sem tudott kitörni a sablonok közül...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2007-11-19, 20:06:59
Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 19:59:47Végülis jogos, úgy értettem, hogy teljesen egyedi módon nyúl kommerszekben is gyakran megjelenő alaphelyzetekhez (atomháború, űrös sztori). Mondjuk a Ragyogás lebegett a szemem előtt, amikor a hszt írtam, arra azért rá lehet mondani. :)
Hát igen, engem is idegesít, hogy olyan sok kommersz film van: mindegyik emberekről szól, mindegyikben beszélgetnek... dögunalom. Rémes, hogy még Kubrick sem tudott kitörni a sablonok közül...
Remélem szándékosan érted félre, amit mondok.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-11-19, 19:50:17...
Ez a Marathon?
Hah, miert tudtam kapasbol, hogy nem a Marathon Man fogfuros jelenetetol akadtatok ki?
Na majd 10-20 ev mulva... Nyehhehe.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 17:32:53
2047 - Szindbád a modern Távol-Keleten. Igazából a filmre nem is nagyon emlékszem, csak ugyanarra a keserédes benyomásra, amit a Szindbád is hagyott bennem.

A Szerelemre hangolva (In the mood for love/中国語とタイトルがわからない) c. filmet láttad? Ugyanaz a rendező, ugyanaz a főszereplő, ugyanaz a téma, csak egy kicsit koherensebb a film. Mondhatni, a rendező csak felmelegítette a témát még egyszer a 2047-ben.
Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-19, 22:58:31
Quote from: minuszmiki on 2007-11-19, 17:32:53
2047 - Szindbád a modern Távol-Keleten. Igazából a filmre nem is nagyon emlékszem, csak ugyanarra a keserédes benyomásra, amit a Szindbád is hagyott bennem.

A Szerelemre hangolva (In the mood for love/中国語とタイトルがわからない) c. filmet láttad? Ugyanaz a rendező, ugyanaz a főszereplő, ugyanaz a téma, csak egy kicsit koherensebb a film. Mondhatni, a rendező csak felmelegítette a témát még egyszer a 2047-ben.
Nem láttam, bár a 2047 után elhatároztam, hogy azt is megnézem, csak aztán elfelejtettem. Viszont pótolni fogom. Mondjuk a 2047-ben az külön tetszett, hogy nem áll össze a dolog teljesen. Mindenesetre kösz, hogy emlékeztettél. :)

noriko

Quote from: Ramiz on 2007-11-19, 19:50:17
Ez a Marathon?
Igen, még mindig arról a Marathon-ról beszélek, amit az előző oldalon már belinkeltem... Nem is figyeltek!  :bruhuhu:

Najó, Próféta igen, ismertetőféle megírva. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-11-19, 23:32:16
Quote from: Ramiz on 2007-11-19, 19:50:17
Ez a Marathon?
Igen, még mindig arról a Marathon-ról beszélek, amit az előző oldalon már belinkeltem... Nem is figyeltek!  :bruhuhu:
Sorry, csak a top 5 gyomros postig kerestem vissza, ott nem volt link, és nem jutott eszembe, hogy tovább keressek... :o Sorry.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Öt legócskább film, amit egészen biztos soha nem néznél meg újra szívesen... GO!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Na látod ilyenekre nem emlékszem, pedig vagy három percig gondolkodtam rajta. :D Egyszerűen elfelejtem őket.

Dreamcleaver

Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 00:28:45
Öt legócskább film, amit egészen biztos soha nem néznél meg újra szívesen... GO!

1. The Lord of the Rings: The Return of the King
2. The Lord of the Rings: The Return of the King
3. The Lord of the Rings: The Return of the King
4. The Lord of the Rings: The Return of the King
5. The Lord of the Rings: The Return of the King

Ezt a listát nagyon gyorsan csaptam össze. Később még módosítani fogom.  :D

"- No man can hurt me!
- I am no man!"

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 00:28:45
Öt legócskább film, amit egészen biztos soha nem néznél meg újra szívesen... GO!
ez azért nehéz mert az igazán ocskákat már vicces.. tehát a középszerűek kerülnek erre a listára.. azok meg nem emlékeztesek.. de pl penge 2 vagy3 biztos jó ide, mert plakáton láttam, gondoltam meg kéne nézni aztán másnapra leesett h már láttam.:)

1: penge valahány
2. valami farncia sikitozós, egy buszon adták.. :D
3. az az buszos filmek! gladiátorok és galdiátornők -..valami ilyesmi.. :)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Dreamcleaver

Hm bajban vagyok a Star Wars Ep3-mal. Az valami ritka sz@r, de mivel SW ezért szívesen megnézem néha újra.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

fura, de egy se jut eszembe... vszleg ezeket tényleg ügyesen kizárom az agyamból utólag (nem mintha az én memóriámmal ez olyan marhanehéz lenne :haha:)

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-28, 00:32:55"- No man can hurt me!
- I am no man!"
Ez a regényben is így van (wikipediáról húzva: "no living man may hinder me,"/"No living man am I! You look upon a woman."), szóval ezzel az érvvel legfeljebb a legszörnyűbb regény adaptációjáról lehetne beszélni, bár én mindkettővel ki vagyok békülve :)

Amúgy Fazék véleményét szórul szóra osztom. Mondhatnám pl. hogy a Grudge nagyon nem tetszett, de igazából nem gyűlölöm úgy igazán. Amit gyűlölnék, az valószínűleg elém se került.

Dreamcleaver

Quote from: Próféta on 2007-11-28, 00:53:05
(wikipediáról húzva: "no living man may hinder me,"/"No living man am I! Dead man walking am I!.")

fix'd  :D

Amúgy igen, már a regényben is vicces volt, de a regény azért jó. Viszont, hogy a film miért rossz, azt most nem akarom elkezdeni felsorolni, mert akkor teletrollkodnám a topikot.  :D Félreértés ne essék, a trilógia első két része tetszett, de a befejező rész enyhénszólva el lett tolva. :/

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-28, 01:11:42Félreértés ne essék, a trilógia első két része tetszett, de a befejező rész enyhénszólva el lett tolva. :/
[off]Szerintem meg igazán durván csak az első lett eltolva, de ezt tényleg ne itt.[/off]

Selmo

1
2
3
4
több szerencsére nem ugrik be.

+ a folytatások és feldolgozások 90%-a

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Quote from: Selmo on 2007-11-28, 03:12:14
4
Herecy! A másik három mondjuk tényleg nem jó film.

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-28, 00:32:55
Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 00:28:45
Öt legócskább film, amit egészen biztos soha nem néznél meg újra szívesen... GO!

1. The Lord of the Rings: The Return of the King
2. The Lord of the Rings: The Return of the King
3. The Lord of the Rings: The Return of the King
4. The Lord of the Rings: The Return of the King
5. The Lord of the Rings: The Return of the King

Ezt a listát nagyon gyorsan csaptam össze. Később még módosítani fogom.  :D

"- No man can hurt me!
- I am no man!"

[spoiler=tl;dr][edit] Comparison with the source material
The film contains major scenes that occurred in the middle portion of the novel The Lord of the Rings: The Two Towers but were not included in the film The Lord of the Rings: The Two Towers, such as Shelob and the palantír subplot, due to Jackson realigning the timeline as described in the book's Appendices, but not in the main prose. Saruman's murder by Gríma (seen only in the Extended Edition) is moved into the Isengard visit due to the cutting of the Scouring of the Shire. In the movie, Saruman drops the palantír, whereas in the book Gríma throws it at the Fellowship, unaware of its value. The entire Shelob sequence also takes place at the end of The Two Towers book, rather than within The Return of the King book.

Denethor, the Steward of Gondor was a more tragic character in the book. The film only focuses on his overwhelming grief over the death of Boromir as to ignore Sauron's threat (in the book he already lights the beacons), and is driven over the edge by Faramir's injury. The film only hints at his use of the palantír which drives him mad, information revealed in the Pyre scene, which is more violent than the book. Jackson also has Denethor jump off the Citadel instead of burning himself on the Pyre, one of the earliest changes.

The Battle of the Pelennor Fields is altered: Faramir never goes on a suicide mission, and is a simplification of the siege of Osgiliath. Generals such as Forlong and Imrahil are also absent, only leaving Gandalf in command. The Orcs also never get into the city in the book. The Witch-king enters and stands off against Gandalf before the Rohirrim arrive, but in the film Orcs invade the city after Grond breaks the Gate. The confrontation takes place whilst Gandalf journeys to save Faramir in the Extended Edition, during which Gandalf has his staff broken. A subplot in which the Rohirrim are aided by the primitive Drúedain into entering the besieged Gondor is also excised. Éowyn's presence to the reader on the battlefield is unknown until she takes off her helmet, but in the film the audience is aware, due to the difference of film and book as a medium.[9] When hope is almost lost, Gandalf also comforts Pippin with a description of the Undying Lands, which is a descriptive passage in the book's final chapter. The film depicts the Army of the Dead fighting in the Battle, whereas in the book they are released from service prior to this, after helping Aragorn defeat the Corsairs of Umbar at the port city of Pelargir in Lebennin; Aragorn's reinforcements are more Gondorians. An unstoppable and invulnerable force, the Dead wipe out Sauron's forces; an article from CNN.com called the battle's climax an "oversimplified cop out" as a result of their involvement.

Sam and Frodo's major rift in their friendship, due to Gollum's machinations, never takes place in the book, but the writers added believing that it added drama and more complexity to Frodo. Frodo enters Shelob's lair alone in the movie, whereas in the book he and Sam entered together. This was done to make the scene more horrific with Frodo being alone, and Sam's rescue at the last minute more dramatic. Also, in the movie we don't know that Sam has the ring until he gives it back to Frodo, whereas in the book the reader knows that Sam has the ring. Gollum's fall into the lava of Mount Doom was also rewritten for the film, as the writers felt Tolkien's original idea (Gollum simply slips and falls off) was anti-climactic. Originally, an even greater deviation was planned: Frodo would heroically push Gollum over the ledge to destroy him and the Ring, but the production team eventually realized that it looked more like Frodo murdering Gollum. As a result, they had Frodo and Gollum struggle for possession of the Ring.


Animatics of Sauron in his angelic (Maia) form.There are two changes in the Battle of the Black Gate: Merry is not present there in the book, and Pippin does not kill a troll as he does in the novel. There was an even larger change planned: Sauron himself would come out in physical form to battle Aragorn, who would only be saved by the destruction of the Ring. Jackson eventually realized it ignored the point of Aragorn's true bravery in distracting Sauron's army against overwhelming odds, and a computer generated Troll was placed over footage of Sauron in the finished film. The ending is streamlined so as not to include the Scouring of the Shire, which was always seen by the writers as anti-climactic. It is referenced, though, in Frodo's vision of the future in Galadriel's mirror in The Fellowship of the Ring.

[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Selmo on 2007-11-28, 03:12:14

2


Nekem tetszett, de ezzel is úgy vagyok, mint az SW-vel: akármilyen sz@r, tetszik.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Nyilván a hangulat is befolyásolja, hogy mennyire tűnik rossznak egy-egy film.
Nekem a top5 pocsék film listámon előkelő helyet foglal el a Hannibal, amit Ridley Scott legnagyobb szégyenének tartok. Egy csomó remake szintén fájdalmasan sz.r, például az új Pókember egyik részét sem bírtam végignézni, de a Batman-sorozatnak is nagyon ócska a legtöbb része (az első és utolsó film a legjobb). Szintén nagyon rühellek egy filmet, amit baromi rég láttam és a címére sem emlékszem, valami Idegbajfutam vagy hasonló című szörnyűség volt ("vígjáték"), de mondjuk az amerikai családi vígjátékok nagy hányada erősen agygyilkos hatású...
Aztán ott van egy-két ázsiai film, például Kitano főszereplésével a Blood & Flesh, amit képtelen voltam végignézni.
De van példa az ócska, de nagyon kellemes élmény filmekre is, pl a Werewolf Of Washington. :D De sok rossz filmet tényleg elfelejt az ember.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Nos, a kiralyi elso helyet a Hegylako filmek 3. vagy 4. resze viszi ahol a sorozatbeli ficko es Lambert is jelen van. Az szemetnek is tul rossz. Ami szep teljesitmeny azutan, hogy az elso resz baromi jo lett szerintem. Valoszinuleg azert maradt meg bennem a borzalom, mert moziban neztem, igy nem tudtam elkapcsolni. Helyette vegigkommentaltuk. Nehanyan nem vettek jo neven, de a tobbseg szerintem belatta, hogy ez hihetetlenul sz*r.
Masodik... hm... nem tudom, torlodtek szerencsere.
Igen elokelo helyen vannak az ugynevezett ifjusagi filmek. Ugy globalisan. Amit delelott szoktak adni, jellemzo a tv-s vagas, borzalmas gyerekszineszek es totalisan blod tortenet, stb-stb. Amikor gyerek voltam, arra gondoltam, hogy ezek most hulyenek neznek engem, vagy mi?!
Tovabbi elokelo helyet foglalnak el a borzalom fantasy-sorozatok es Indiana Jones-koppintasok, hasonlo koordinatakkal, mint az ifjusagiak, csak ezeket felnotteknek szanjak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Ahogy már többen is mondták, szarfilm-toplistát nehezebb összeállítani mert ami tényleg rossz volt azt általában gyorsan elfelejtjük.
Így csak néhány random film amit borzalmasan rossznak tartok:
Donnie Darko (igen lehet kövezni, ez akkoris hulladék, Ramiz is megmondta :smile:)
Star Wars Ep1 (Jar-Jar, Fagakin, stb.)
Black Sea Raid (igazi low-budget szemét, mai fejjel már imádnám, de nem bírom beszerezni)
Battle Royale (érzem hogy ma este meg fogok halni... :) )
2001: A Space Odyssey (kevés film van amit 5-nél többször kezdtem el nézni de mindig elaludtam a felénél)