Main Menu

Filmes toplisták!

Started by Ramiz, 2007-03-22, 11:57:25

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Space Odyssey ram is hasonlo hatassal volt. Egyszeruen bealudtam rajta, neha folebredtem, konstataltam, hogy meg mindig lassu, az vegenel levo jelenetnel meg azt gondoltam, hogy na menjenek a f...ba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-11-30, 22:00:32
Ahogy már többen is mondták, szarfilm-toplistát nehezebb összeállítani mert ami tényleg rossz volt azt általában gyorsan elfelejtjük.
Így csak néhány random film amit borzalmasan rossznak tartok:
Donnie Darko (igen lehet kövezni, ez akkoris hulladék, Ramiz is megmondta :smile:)
Battle Royale (érzem hogy ma este meg fogok halni... :) )
2001: A Space Odyssey (kevés film van amit 5-nél többször kezdtem el nézni de mindig elaludtam a felénél)

Inkább nem is kommentálom... :ejj:
Failure is the default option

Ramiz

Jé, a Donnie Darko-t kifelejtettem... :haha:
Ha már Star Wars, akkor 2. és 3. epizód. Annál nagyobb hulladék nincs.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#63
Quote from: Ramiz on 2007-12-01, 15:02:12
Jé, a Donnie Darko-t kifelejtettem... :haha:
Ha már Star Wars, akkor 2. és 3. epizód. Annál nagyobb hulladék nincs.
A 2-3. legalább CGI meg Panavision HD techdemonak jó. :)

Ramiz

#64
Öt (leg)ütős(ebb?) filmkezdet!!! :D (Első egy-két perc számít csak.)


1. Dellamorte Dellamore
Egy férfi zuhanyozik az este. Csöngetnek, ő félmeztelenül, egy szál törülközőben ajtót nyit egy zombinak. A folytatás spoiler lenne... :D Hihetetlen jó az egész jelenet úgy, ahogy van.

2. Payback
Zugsebész ledönt egy pohár viszkit, újratölt, fertőtleníti benne a szikét, aztán nekiáll kiszedni a látszólag halott Mel Gibsonból az ólmot. Aki közben elnarrálja, hogyan ölte meg majdnem a felesége a haverjával. Amikor odaér, hogy "és ezt a pénzt fogom én visszaszerezni", kinyitja a szemét, és rájössz, hogy végig magánál volt, és moccanás nélkül tűrte a műtétet. Arra is rájössz, hogy ez egy igencsak tökös film lesz, és igazad is van. :lazza:

3. Mad Max 2.
Fél perc történelem (posztapokaliptikus képsorok + Mad Max 1. visszaidézése), aztán a kamera kibújik Max kocsijának motorháztetején trónoló légbeömlőnyíláson, bömbölnek a motorok és máris az akció közepén vagy... :whoah:

4. A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső
Feltűnés nélkül, pillanatok alatt beszippant a film világának hangulatába, akárhányadszorra látom.

5. Zombie
Zombi felül, fején zsákkal. Lövés. Lehanyatlik. "The boat can leave now. Tell the crew." Sötét. Szívdobogás? Fehér inzert: ZOMBIE. És beindul a zene... (Semmi különös, tényleg. De valamiért nagyon hatásos. Úgy értem, nagyon-nagyon. Van valami durva jó hangulata...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Ezen még gondolkoznom kell, de kapásból ez ugrik be: http://www.youtube.com/watch?v=n4jMzKxYB74

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-01-16, 23:22:47
Ezen még gondolkoznom kell, de kapásból ez ugrik be: http://www.youtube.com/watch?v=n4jMzKxYB74

Érdekes, milyen nyugis hangulata van az egésznek... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 23:32:23
Quote from: Próféta on 2008-01-16, 23:22:47
Ezen még gondolkoznom kell, de kapásból ez ugrik be: http://www.youtube.com/watch?v=n4jMzKxYB74

Érdekes, milyen nyugis hangulata van az egésznek... :)
Bocsánat, eszembe jutott, ez nem teljesen a legeleje, van még előtte három mondat  :oops:
Itt a korrekt link: http://www.youtube.com/watch?v=quYC8gbZdy0
De így talán még ütősebb.

Ramiz

(i) Három legtisztább, legártatlanabb film a kedvenceid közül
VS
(ii) három legmocskosabb, legpesszimistább remekmű...


(i)
1. Tűzvirágok (Hana-bi)
2. Bin-Jip
3. Amélie...
----------------------------
(ii)
1. Schramm
2. Arrivederci Amore, Ciao
3. Taxisofőr


Jelenlegi hangulatomban az (ii) 1-2-t ajánlom mindenkinek...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

(i)

  • Tavasz, nyár, ősz, tél... tavasz - Ha már egyszer Kim Ki Duk, én ezt jobban szerettem, mint a Bin-Jipet.
  • Olasz nyelv kezdőknek (Italiensk for begyndere)
  • Amélie - Ezt meg nem tudom lehagyni a listáról, akárhogy gondolkodom is rajta. :)


(ii)

  • Werckmeister harmóniák - Hmm, valahogy ez a film minden listámra felkerül...
  • Apokalipszis most
  • Texhnolyze - Tudom, minden, ami nem japán, de akárhogy gondolkodom, nem jut eszembe ennél pesszimistább cucc, amire még a "remekmű" szó is igaz.

Próféta

Nagyon nehéz hirtelen felszólításra témába vágó filmeket mondani. Főleg, hogy túl kevés láttam néztem hozzátok képest.

Quote from: minuszmiki on 2008-03-06, 01:30:58Ha már egyszer Kim Ki Duk, én ezt jobban szerettem, mint a Bin-Jipet.
QFT, de valahogy nem érzem a saját listámra illőnek. Meg úgy egyáltalán, nem tudnék ártatlanság-listát összeállítani, azon még gondolkodnom kell.

Földhözvágó: Ebben a kategóriában legalább meg tudok nevezni jelöltet, még ha csak egyet is. A Senkiföldje ráadásul vicces is, persze a humornak nem a hahotázós, hanem inkább a káromkodós fajtájából. Egyébként nyert mindenféle díjat (pl. éppen az Amélie orra elől). Nyilván azért, mert hatásvadász, szóval lehet, hogy nem illik a tieitek közé. (Miért van most ekkora egetverő önbecsülésem az ízlésemet illetően?)
Bár offtopic, de könyvben viszont tudok olyat ajánlani, ami teljesen egyértelműen passzol ide, vicces és nagyon gonosz: Joseph Heller - Picture This! Írtam is róla egy terjengős élménybeszámolót (mai eszemmel már nem így írnám).

Ramiz

Mindig van mit pótolni... :D Elkezdtem leszedni a Werckmeistert meg a No Man's Land-et (mindkettőről hallottam már és a fejemben volt, hogy meg kéne nézni).

Apokalipszis most is jó jelölt... :cool: film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Ajj. Kedvenc filmek? Nem is tudom mit írjak. Nem rendezem sorba őket, csak így ömlesztve:

Ford Fairlane Kalandjai
Hét mesterlövész
Félelem és Reszketés Las Vegasban
Bud Spencer & Terence Hill filmek minden mennyiségben
Casablanca
Dr. Strangelove
Full Metal Jacket
Das Boot
Magyar filmek (Tanú, Legényanya, Roncsfilm, Egészséges Erotika, stb.)
Elit Alakulat
Végtelen Szerelmesei (From The Earth To The Moon)
Ponyvaregény

Hú, van még több is, de most csak ezeket írom

Sorozat:

Firefly
Elnök Emberei
Studio 60
Friday Night Lights
Mad Men
Miért éppen Alaszka
Angyalbőrben
TIR
Szomszédok (igen, annyira jó volt az elmúlt 1-2 évben újranézni őket, persze csak röhögés szintjén:) Gábor Gábor, Taki bácsi, Lenke néni, Vágási Feri:D, Oli úr:P stb. stb. )


Ramiz

Legjobb/kedvenc Bud Spencer-Terence Hill filmek, jelenetek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2008-10-29, 00:18:56
Legjobb/kedvenc Bud Spencer-Terence Hill filmek, jelenetek?

1 Nincs kettő négy nélkül - Kedvenc jelenet lehetne mondjuk a szaxofonos "vonatozás", vagy a végső leszámolás, de az egész film WIN :)

2 Kincs, ami nincs - Pufin lekvár-utálat, valamint a kalózok támadása.

3 Nyomás utána! - A hamburgeres verekedés, a kémkütyük bemutatása a verekedés a hajón stb.

4 És megint dühbe jövünk - "Bunkó vagy Bugsy"..."Mi ez, hagymás bab? Nem, krumplis hal."

5 Bűnvadászok - "Kirby a parancsnok..."

No, egyelőre ennyi :D

Ramiz

"Hagymás bab illatát érzem! - Hát azt nagyon jól érzi, fiatalember!" - Nevem Senki

Különben dühbe jövünk - az egész film... :D Paganini úgy, ahogy van (egy Borsalino c. Alain Deloin-film paródiája). Sör-virsli. A buggy-k sorsa. A golfozós jelenet! :cool:

Egyébként meg újra kell néznem a BSTH-filmeket... És megint dühbe jövünket máig nem láttam. Szerencsére olcsón kapható mindegyik. :)


Legszebb/kedvenc színésznő lista volt már? :Kiraly:
Nem feltétlenül szigorú sorrendben:

1. Monica Bellucci (igen, tudom, minden 2. férfi őt mondaná elsőnek...)
2. Christina Lindberg
3. Lynn Lowry
4. Marilyn Monroe (sosem tudtam, mi olyan nagy szám ezen a csajon, a magánéleti sztorijain kívül, amíg meg nem láttam egyszer a vásznon végigsétálni egy peronon...)

"Maiak" közül:
5. Naomi Watts
6. Liv Tyler
7. Nicole Kidman
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-11-03, 20:55:12
...
Különben dühbe jövünk - az egész film... :D Paganini úgy, ahogy van (egy Borsalino c. Alain Deloin-film paródiája). Sör-virsli. A buggy-k sorsa. A golfozós jelenet! :cool:
...
+1  :haha:
A kipukkano lufierdo a foldon amikor a nagy bunyo elkezdodik. :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Junchi

Quote from: Ramiz on 2008-10-29, 00:18:56
Legjobb/kedvenc Bud Spencer-Terence Hill filmek, jelenetek?

1) És megint dühbe jövünk - Mikor Bugsy és a főnök jönnek Charlie-t (Bud Spencer) kicibálni a kaminyonból xD
2) Különben dühbe jövünk - Sör-virsli verseny
3) Kincs, ami nincs - Mikor a papagáj bekajálja a babot xD
4) Bűnvadászok - Rendőrségi kiképzés, a la Spencer ^^
5) Nincs kettő négy nélklül - Terence szívatása a zsarukkal :D

Ramiz

Geekzes toplisták készülnek, addig is megkérdezem itt:

KEDVENC VILLAIN?

Nem csak képregényfilmből lehet mondani!

Mario Adolf a Milano Calibro 9-ből:


Alan Rickman a Die Hard-ból:

http://www.movievillains.com/archives/2003/07/hans_gruber.html

Darth Vader (bocsánat, de meghatározta egész gyerekkoromat mint A Negatív Szereplő... he's fuckin' awesome! :cool: )

A stáblistán a "Major Arnold Toht" néven szereplő őrült náci a Frigyládás IJ-ból:


Egyelőre ennyi, de még nyálazok át a kedvenc filmjeimen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Zsiga

Kedvenc sorozatrészek?

1. The West Wing S3E21 [spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=cxX-woxYZ84[/spoiler]

2. 24 S3E18 [spoiler][/spoiler]

3. BSG S3E20 [spoiler][/spoiler]

4. Firefly E6 (Our Mrs. Reynolds)

5. The West Wing S2E22 [spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=FScv89J6rro[/spoiler]

6. 24 S5E1 [spoiler][/spoiler]

Cloud

Van az itt lévőknek kedvenc CGI film toplistájuk?  ^^


Illetve Kedvenc egészestés rajzfilmek?(nem japán) ^^

Dreamcleaver

#82
Quote from: Zsiga on 2009-08-13, 20:19:47
Kedvenc sorozatrészek?

1. The West Wing S3E21 [spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=cxX-woxYZ84[/spoiler]

Nem láttam a sorozatot (szal lehet van rá magyarázat), de ez így magában kiragadva azért elég béna volt. A boltos miért is nem figyelmeztette? Az meg a másik, hogy jópofizás helyett akár biztosíthatta volna is a helyszínt. Az a golyó nagyon kiszámítható volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Cloud on 2009-08-13, 20:28:02
Van az itt lévőknek kedvenc CGI film toplistájuk?  ^^
1:Roughnecks: Starship Troopers Chronicles
2:Beast Wars
3:Max Steel

Quote
Illetve Kedvenc egészestés rajzfilmek?(nem japán) ^^
1:Oroszlánkirály
többit újra kéne nézni h be tudjam sorolni
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-08-13, 20:28:02
Van az itt lévőknek kedvenc CGI film toplistájuk?  ^^
Nekem nincs, de ha lenne, valószínűleg a Shrek 1 meg a The Incredibles rajta lenne :)

Quote from: Cloud on 2009-08-13, 20:28:02
Illetve Kedvenc egészestés rajzfilmek?(nem japán) ^^
Ezen így sose gondolkodtam még. Talán a Hófehér, jobban tetszett a Macskafogónál, az Idő Urainál, a Disney-filmeknél, stb.