Magyar underground & alternative

Started by Fubenalvo, 2007-04-02, 08:30:08

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

Nos, ahogy néztem ennek a világnak nem nagyon volt még témája, de lehet róla beszélgetni, az tuti. Hiszen Bp ahogy én látom egyre inkább az európai underground meghatározó városa lett. Ebben azt hiszem nagyon sokat segítenek az olyan helyek mint az A38 meg a  Gödör Klub, vagy a Vörös és Kék yuk, Almássy, Rocktogon, stb. De pl underground jazz helyeket nem igazán ismerni a városban, így aki esetleg ilyet tud megoszthatná velünk. De bármilyen jó zenés hely megfelel csak ne "dizsi" legyen. :)

Egyébként a héten volt egy lemezmegjelenés a pécsi 30y nevezetű csapattól. Nagyon jó új hullámos alternatív zenét nyomnak. Dinamikus de még is megvan benne valahol a klasszikus melankólia. Hallgassátok meg! ;) - http://30y.hu/

Raggie

Nem tudok sokkal több ehylről én sem, de pl még ilyesmi a Szimpla és aTrafó és a Rézmál kávézó is(néha szoktak jó kis koncertek lenni).

Egyébként most lesz egy nagyobb koncertcsokor a [uel=http://budapestfringe.com/?p=events&l=hu]Budapest Fringe fesztivál[/url] keretein belül. Érdemes megnézegetni őket, mert a sok zsákarc kezdőbanda között van azért egy-kettő akit meg lehet hallgatni szvsz. ;) Ja és pont ilyen underground helyeken koncerteznek. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Nem tudom mennyire számít underground helynek (szerintem semennyire...), de a Lompos Farkasban néha egész jó koncertek szoktak lenni mindenféle ismeretlen bandákkal. :)

Raggie

Quote from: Zsiga on 2007-04-02, 11:53:16
Nem tudom mennyire számít underground helynek (szerintem semennyire...), de a Lompos Farkasban néha egész jó koncertek szoktak lenni mindenféle ismeretlen bandákkal. :)
Lompos RULZ! :cool: :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fubenalvo

Nem jön be a farkas honlapja. Na majd még késöbb próbálkozom vele. ...és közben eszembejutott még egy nagyon jó csapat akik az elmúlt 1-2 évben tűntek fel a szinen, mégpedig a Vad Fruttik. Sárga Zsiguli című számukat nagyon sűrűn nyomják a RadioCafe-n, de az egész album telitalálat. Ismeri még valaki? :)

Renia

Quote from: Fubenalvo on 2007-04-02, 08:30:08
De bármilyen jó zenés hely megfelel csak ne "dizsi" legyen. :)
Ajánlom az Operát akkor :hehe:

Fubenalvo

Quote from: Renia on 2007-04-02, 21:06:14
Quote from: Fubenalvo on 2007-04-02, 08:30:08
De bármilyen jó zenés hely megfelel csak ne "dizsi" legyen. :)
Ajánlom az Operát akkor :hehe:
Mondjuk manapság már az is alternatívnak számít. Minden csak nézőpont kérdése! :D

Ramiz

Régi kedvencem:
Anonim MC (hip-hop, jól...)

Ezt meg most találtam, de tetszik:
Stylaw (ragga, angolul)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Anonim MC még mindig a legjobb, legszínvonalasabb magyar hip-hop. Fent van az új albuma a neten.

Más: Sickratmen albumot valaki fel tudná nekem tolni rapidshare-re, akinek van egy kis sávszéle (meg persze a lemez)? Kíváncsi lettem, eddig kimaradt, youtube-os számok alapján jobbnak tűnik, mint a (mai) Belga. De persze Anonim MC for prezident! :cool: Következő koncertjére el is megyek majd talán, ha lesz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

ha már így előástad ezt a topikot, akkor itt egy pont ma debütáló album :)
http://zajakestarsa.bandcamp.com/
"I wish I could, but I don't want to."