Main Menu

Claymore /Spoiler!/

Started by Christian, 2007-04-05, 05:50:35

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Ophelia nekem nagyon tetszett, a "nyugodt elmebeteg" női karaktereket mindig is szerettem. A mangát nem olvasom, így nem tudom ott milyen, de annyira nem is érdekes, mivel ez nem a manga. (Tudom, abból készül, legyen hű hozzá, stb...) :D

LuckyDingo

Quote from: Eberinu on 2007-06-21, 18:03:24
Hát mert két jelenet is volt benne, ami egy szopós ku*vára emlékeztet  :lol: Egyik Ophelia a másik meg ugye Clare
És? :D Akkor mi van? :XD Ophelia sztem nem lett elrontva :D Csak azért volt fura, mert kevés olyan rész volt, mint a mangában hogy fullosan elsötétült a feje :P Amúgy mikor legelőször mutatták akkor tényleg deform volt :)

chilip



Lokids

Ahh kicsit sem volt jó rész. :D Áhhh. Ophelia is... Lessz itt gyilok. :D De Claire hogy a rákba fogja visszanöveszteni a kezét? Jön Yoda mester és robotkezet ad neki? De komolyan, ha azt a ribit le akarja valaha gyakni akkor 2 kézre lesz szüksége. Vagy szerez egyet másvalakitől? :D

LuckyDingo

#425
Quote from: Lokids on 2007-06-27, 19:25:28
Ahh kicsit sem volt jó rész. :D Áhhh. Ophelia is... Lessz itt gyilok. :D De Claire hogy a rákba fogja visszanöveszteni a kezét? Jön Yoda mester és robotkezet ad neki? De komolyan, ha azt a ribit le akarja valaha gyakni akkor 2 kézre lesz szüksége. Vagy szerez egyet másvalakitől? :D
Hátőő..  [spoiler=manga]igen :D
Te nagyon jófelé tapogatózol XD[/spoiler]

chilip

#426
Quote from: LuckyDingo on 2007-06-27, 19:27:51
Quote from: Lokids on 2007-06-27, 19:25:28
Ahh kicsit sem volt jó rész. :D Áhhh. Ophelia is... Lessz itt gyilok. :D De Claire hogy a rákba fogja visszanöveszteni a kezét? Jön Yoda mester és robotkezet ad neki? De komolyan, ha azt a ribit le akarja valaha gyakni akkor 2 kézre lesz szüksége. Vagy szerez egyet másvalakitől? :D
Hátőő..[spoiler=manga] igen :D Te nagyon jófelé tapogatózol [/spoiler]XD

spoilerbe kérem, spoilerbe  :angyali:

Lokids

Quote from: chilip on 2007-06-27, 19:29:40
Quote from: LuckyDingo on 2007-06-27, 19:27:51
Quote from: Lokids on 2007-06-27, 19:25:28
Ahh kicsit sem volt jó rész. :D Áhhh. Ophelia is... Lessz itt gyilok. :D De Claire hogy a rákba fogja visszanöveszteni a kezét? Jön Yoda mester és robotkezet ad neki? De komolyan, ha azt a ribit le akarja valaha gyakni akkor 2 kézre lesz szüksége. Vagy szerez egyet másvalakitől? :D
Hátőő..[spoiler] igen :D Te nagyon jófelé tapogatózol [/spoiler]XD

spoilerbe kérem, spoilerbe  :angyali:

[spoiler]
Ha tippelnem kéne Irene-nek nem sokáig kell kezesnek lennie. :) [/spoiler]

Soldier

egy olyan kerdesem lenne elsösorban a manga olvasoktol vagy aki tudd rola vmit persze : hogy Raki ,Clare mikor fog körülbelül talalkzni az animeben ? gondolok itt kb hany részre tehetö innen ?v. nem lehet tudni abbol sem ? amugy a resz nekem eleg fura volt , a kezes dolog meg méginkab a spoilert nem olvasom el inkabb kivarom ^^ kivancsi lexek rá. ugy ahogy eddig is.

LuckyDingo

Quote from: Soldier on 2007-06-27, 21:10:19
egy olyan kerdesem lenne elsösorban a manga olvasoktol vagy aki tudd rola vmit persze : hogy Raki ,Clare mikor fog körülbelül talalkzni az animeben ? gondolok itt kb hany részre tehetö innen ?v. nem lehet tudni abbol sem ? amugy a resz nekem eleg fura volt , a kezes dolog meg méginkab a spoilert nem olvasom el inkabb kivarom ^^ kivancsi lexek rá. ugy ahogy eddig is.
Jelenleg a mangában még nem jöttek össze, de már volt Raki!

Soldier

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-27, 21:24:55
Quote from: Soldier on 2007-06-27, 21:10:19
egy olyan kerdesem lenne elsösorban a manga olvasoktol vagy aki tudd rola vmit persze : hogy Raki ,Clare mikor fog körülbelül talalkzni az animeben ? gondolok itt kb hany részre tehetö innen ?v. nem lehet tudni abbol sem ? amugy a resz nekem eleg fura volt , a kezes dolog meg méginkab a spoilert nem olvasom el inkabb kivarom ^^ kivancsi lexek rá. ugy ahogy eddig is.
Jelenleg a mangában még nem jöttek össze, de már volt Raki!

öö nem igy ertettem , sry  :redface: arra gondoltam mikor talalkoznak megint mert ugye most "elvaltak" es nem arra mikor lexnek egy couple  /ha lexnek O.o

chilip

a válasz stimmel, még nem találkoztak újra a manga szerint sem

Soldier

Quote from: chilip on 2007-06-27, 21:29:00
a válasz stimmel, még nem találkoztak újra a manga szerint sem

ertem ezek szerint félre értettem , oksi köszi

minuszmiki

Nem volt rossz ez a rész se, most végeztem vele. Érdekes, hogy Ophelia jellemét az előző részben elég szépen megcsinálták, ebben meg teljesen átlagos volt, csak a legvégén látszott valami az őrületéből. Claire meg tápolódik, jó. (A keze sorsát már tudom, az /a/-n belefutottam egy spoilerbe, de nembaj)

LuckyDingo

Irene nagyon vad volt sztem amúgy a részben :D Nem veszített semmit az erejéből :D /oké a 2. volt anno :D/ Amúgy dícséretes dolognak vélem, hogy Ophelia [spoiler]/felébredt alakján ha jól láttam lehetett mellszerűségeket látni és nem lett cenzúrázva -legalább is a preview 2 pillanatában :D-/[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-28, 01:40:42
hogy Ophelia [spoiler]/felébredt alakján ha jól láttam lehetett mellszerűségeket látni és nem lett cenzúrázva -legalább is a preview 2 pillanatában :D-/[/spoiler]
Valóban, akartam is írni, hogy nahát, ere nem számítottam. :)

Project_2501

Quote from: minuszmiki on 2007-06-28, 01:51:04
Quote from: LuckyDingo on 2007-06-28, 01:40:42
hogy Ophelia [spoiler]/felébredt alakján ha jól láttam lehetett mellszerűségeket látni és nem lett cenzúrázva -legalább is a preview 2 pillanatában :D-/[/spoiler]
Valóban, akartam is írni, hogy nahát, ere nem számítottam. :)
Hi !

[spoiler]Miután az egyik részben egy csapat útonálló elkapott egy Claymore-t és Ő erre "nyugodtan erőszakoljatok meg, ha van hozzá gusztusotok" hozzáállással válaszolt. Miután az egyik awakened being hatalmas nyelvét egy földön fekvő Claymore testüregébe nyomkodó mozgását láthattuk. És miután Ophelia megfogdosta Clare egyik mellét csatájuk előtt.[/spoiler]Én ezt nem érzem annyira váratlan eseménynek  :Kiraly:   
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

LuckyDingo

Erre csak annyit, hogy elég kemény "fogdosás" lehetett ha Claire vérzett tőle XD AMúgy jah.. Eddig hálistennek semmi cenzúra nem volt benne. /kemény részek kifekete-fehérítése sem/ tehát örülhetünk neki hogy jó az anime és semmivel se cseszik el:3


Soldier

#439
Quote from: minuszmiki on 2007-07-04, 17:05:04
[Eclipse] Claymore - 14 (XviD) [4147262B].avi
[Eclipse] Claymore - 14 (h264) [E791A8FE].mkv

köszi szépen

edit: nah meg is neztem joh volt, bar csak  :eek: neztem mikor [spoiler]csak ugy oda adta neki a sajat kezét ,mondjuk erdekes lett volna ha végig innentöl lezdve 1 keze van o.O[/spoiler]
Ophelia meg "egesz baratsagos" lett az ep végére o :confused:

chilip

hát azért elég gyorsan lerendezték ezt, nem azt mondom hogy kevesebb lett mint a manga, de ha ilyen ütemben haladunk, és hosszabb sorozatot akarnak, a fillerek elkerülhetetlenek lesznek...  :frown:

Lokids

Quote from: chilip on 2007-07-04, 18:08:03
hát azért elég gyorsan lerendezték ezt, nem azt mondom hogy kevesebb lett mint a manga, de ha ilyen ütemben haladunk, és hosszabb sorozatot akarnak, a fillerek elkerülhetetlenek lesznek...  :frown:
Majd bemutatják 50 részen keresztül Raki kalandjait. :D

Amúgy jó rész volt. Számítottam erre a kezezésre. :)

De vannak akik simán vissza tudják növeszteni a karjukat (ld Deneve) Mivel senki sem születik ezzekkel a képességekkel, simán megtanulhatta volna Irene is...

KeLa

Quote from: Lokids on 2007-07-04, 19:10:05
De vannak akik simán vissza tudják növeszteni a karjukat (ld Deneve) Mivel senki sem születik ezzekkel a képességekkel, simán megtanulhatta volna Irene is...
Még Ophelia beszélt arról h a claymore-oknál van a defensive és az offensive style.
Deneve egyértelműen defensive, mivel nagyon jó a regeneráló képessége, míg Irene inkább az offensive kategória főleg azért mert egy spec. kard technikát fejlesztett ki... nem valószínű h vissza tudta volna növeszteni a karját.

Flaser

Azt, hogy ki offense/defense type az dönti el, hogy az átalakuláskor tudat alatt inkább a saját védelmére, vagy a támadásra gondolt-e.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

minuszmiki

#444
No, megnéztem én is, nagyon jó rész volt. Irene indítékai nem voltak teljesen világosak a számomra, de a lényegen ez úgyse változtat. Az epizód második fele pedig egészen kiváló volt, mert ugyan nem volt látványos, kiélezett küzdelem, de Ophelia jellemét teljesen kibontották, és meglepően mélyre és pontosra sikerült. [spoiler]Ophelia halálát pedig egészen zseniálisnak találom, ugyanúgy a vízben hal meg, mint a névadója, még a képi ábrázolás is (hanyatt fekszik a víz tetején szétbomlott hajjal) emlékeztet a festészeti toposzra.[/spoiler]

edit: typo

Lokids

Igaz, hogy van off meg Def képesség, de ezek tanult dolgok. Egyiket se mkapják, hanem tanulják. Jó Denev kicsit sántít, mert ő felébredt, azért volt ennyire jó benne.

Még 1 dolog. : [spoiler] Most, hogy megvan Irene karja, tulajdonképpen az ő vére is keveredett, így megoldótott a 1/4 Yoma probléma nem? [/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: Lokids on 2007-07-04, 20:35:18
Igaz, hogy van off meg Def képesség, de ezek tanult dolgok. Egyiket se mkapják, hanem tanulják. Jó Denev kicsit sántít, mert ő felébredt, azért volt ennyire jó benne.

Még 1 dolog. : [spoiler] Most, hogy megvan Irene karja, tulajdonképpen az ő vére is keveredett, így megoldótott a 1/4 Yoma probléma nem? [/spoiler]
[spoiler=kéz]Az a kéz másképp működik :D a keze egyfolytában fel van ébredve.. amúgy sztem semmi sem változott, csak azzal a kezével tud FlashSwordozni :D Ha levágják bukta XD[/spoiler]

Dreamcleaver

Jó rész volt ez is. Lehet az Ophelia elleni harc mehetett volna két részen át is, de így is jó volt. Viszont nekem picit furán volt kidolgozva Ophelia jelleme. Úgy értem, mikor Claymore volt, akkor egy pszichopatának volt beállítva. Mondhatnám úgy is, hogy kegyetlen volt, az "felébredtek" elleni harcában mindenkin keresztül gázolt. Gyakorlatilag csak a bátyja megbosszulása éltette. Awakened formában meg sokkal nyugodtabb lett. Furán pont akkor változott meg, mikor ráeszmált, hogy ő is Awakened lett. Lehet nála ez így visszafelé hatott.

Amúgy csak nekem tünt ophelia valahogy sokkal szebbnek, mikot a farka végébe koncentrálta az emberi részét, mint még Claymore voltában? Az egész feje sokkal szebbnek tünt, a tekintete is nyugodtabbnak, már majdnem jóságosnak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Relunx

Nekem nagyon tetszettek az eddigi részek. A választ már tudom hogy miért nem váltak be a férfi claymore-ok. A kivétel valszeg Raki lesz :) Majd jön vmi rész mikor Claire-t épp szétmarcangolná egy Yoma (Priscila?) és a semmiből egy árnyék tűnik majd fel...:)  Egyre jobban érdekel ez a sorozat, és a története is egyre jobban tűnik. Kedvencek között van.
- Number 1  - no sign of her
- Number 2 - no sign of her
- Number 3 - a figyelő a férfi-awekaned one csatánál
- Number 4 Ophelia - Dead
- Number 5 - probably dead by Irene
Egyre csak fogyatkoznak...ide jelsz utánpótlás után nézni...:)

Relunx

KeLa

Quote from: Relunx on 2007-07-06, 23:29:36
- Number 5 - probably dead by Irene
Azt mondod h Irene győzőtt? Karok nélkül... én kétlem :D