Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Nálam is majdnem ugyanez (CCCP+MPC), de nem akarta az igazságot. Mindegy, lehúztam a .ass-t, aztán úgy néztem meg.

Eszeveszettül jó rész volt. 9000+/10
[spoiler]Áááá, Kamina :([/spoiler]

chilip

NEEEE~ ááá, utálom az ilyen fordulatokat...  :frown:

minuszmiki

Megnéztem még egyszer ezt az epizódot, és azt az elhamarkodott kijelentést kell tennem, hogy számomra ez a legjobb anime a szezonban (LS, Darker Than Black még utolérheti). Igaz, hogy nincs 20000 frame per sec, bonyolult történet vagy mééély, filozofikus mondanivaló. Idiótasága és elborultsága ellenére mégis teljesen hihető az egész, a karaketerek kivétel nélkül jók, viselkedésük mondhatni hétköznapi, a "romantikus szál" sincs a legkevésbé sem túlbonyolítva. A poénok mindig ülnek, ezen a nyolcadik, meglehetősen drámai részen is sokszor szakadtam a röhögéstől. Egyszerűségében nagyszerű ez a sorozat. Az pedig, hogy[spoiler]a főszereplő meghal a nyolcadik részben, minden klisének ellentmod, ezáltal szerezve nálam újabb jópontot. (Persze nem örülök neki.)[/spoiler] Már most ki merem jelenteni, hogy bizony all-time Top10.

Rage

Engem pont a "romantikus szál" zavart nagyon a 8. részben. Valahogy úgy érzem, hogy egyszerűen nem volt oda való - felesleges volt "hatásfokozó" céllal beletenni, főleg annak fényében, hogy
[spoiler]Eddig jóformán semmilyen érzelmet nem mutatott ki egyik főszereplő sem Youko iránt, és vice versa... Jó is volt ez így imho.[/spoiler]
Btw, ötletem sincs, hogyan folytatják majd ezt a sorozatot...
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Quote from: Rage on 2007-05-23, 01:54:20
Engem pont a "romantikus szál" zavart nagyon a 8. részben. Valahogy úgy érzem, hogy egyszerűen nem volt oda való - felesleges volt "hatásfokozó" céllal beletenni, főleg annak fényében, hogy
[spoiler]Eddig jóformán semmilyen érzelmet nem mutatott ki egyik főszereplő sem Youko iránt, és vice versa... Jó is volt ez így imho.[/spoiler]

Ez igaz, de [spoiler]azért voltak apró jelek, hogy Yokonak legalábbis tetszik Kamina. Mivel nem volt túlparázva a dolog, simán belefért imho.[/spoiler]

Quote from: Rage on 2007-05-23, 01:54:20
Btw, ötletem sincs, hogyan folytatják majd ezt a sorozatot...

Az /a/-n írtak spoilereket tegnap-tegnapelőtt, de nem nagyon olvastam el őket, szeretem a meglepetéseket, most meg épp egy thread sem foglalkozik ezzel. Mindenesetre a színvonal nem fog csökkenni.[spoiler= Amire emlékszem, ha tényleg érdekel]Az űrben még nem jártak...[/spoiler]

Liquid Snake

ÁÁÁ én is láttam a 8-ik részt :(:( [spoiler]Ha Kamina tényleg meghal akkor a 9ik lesz az utolsó rész amit megnézek aztán ejtem a sorozatot...[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Liquid Snake on 2007-05-23, 16:10:57
ÁÁÁ én is láttam a 8-ik részt :(:( [spoiler]Ha Kamina tényleg meghal akkor a 9ik lesz az utolsó rész amit megnézek aztán ejtem a sorozatot...[/spoiler]

Hiba lenne.

Liquid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-05-23, 16:17:19
Quote from: Liquid Snake on 2007-05-23, 16:10:57
ÁÁÁ én is láttam a 8-ik részt :(:( [spoiler]Ha Kamina tényleg meghal akkor a 9ik lesz az utolsó rész amit megnézek aztán ejtem a sorozatot...[/spoiler]

Hiba lenne.

De most ez olyan szar... [spoiler]Ő volt a "hang" mindenkinek ő vezette a csapatot és ő volt Simon "bátyja". Simon is bejön mint karakter de Kamina nélkül nem lesz az igazi ez az anime az biztos...[/spoiler]

minuszmiki

Természetesen én se örülök, meg kicsit tartok is a következő részektől, de biztos vagyok benne, hogy a Gainax tudja mit csinál.

Liquid Snake

Én arra is gondoltam hogy [spoiler]talán mégse hal meg vagy pár rész múlva újra csatlakozik, vagy akármi. De ez a mondat a 8ik rész végén... ááá nem valami reményt adó...[/spoiler]

Dreamcleaver

lenne egy kérdésem, iletve több. eddig az Order-féle subot néztem. Az Anon-félének miylen a minősége? Sub, video quality, clock-clockless?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Nekem is lenne egy kérdésem. Van Tengen Toppa Gurren Lagann manga? És ha igen egy linket nagyon megköszönnék :)

minuszmiki

#42
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-23, 16:46:32
lenne egy kérdésem, iletve több. eddig az Order-féle subot néztem. Az Anon-félének miylen a minősége? Sub, video quality, clock-clockless?

A felirat angolul értelmes, video 704x396 xbox hueg(~3-400 Mb), clock. Ami jó, hogy a .ass-t is kiadja, meg gyorsan dolgozik.

Liquid Snake: Nem tudk róla, hogy lenne manga.

Dreamcleaver

Quote from: minuszmiki on 2007-05-23, 17:01:35
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-23, 16:46:32
lenne egy kérdésem, iletve több. eddig az Order-féle subot néztem. Az Anon-félének miylen a minősége? Sub, video quality, clock-clockless?

A felirat angolul értelmes, video 704x396 xbox hueg(~3-400 Mb), clock. Ami jó, hogy a .ass-t is kiadja, meg gyorsan dolgozik.

Liquid Snake: Nem tudk róla, hogy lenne manga.

a külön ass meylik RAW-hoz van igazítva?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: minuszmiki on 2007-05-23, 16:25:25
Természetesen én se örülök, meg kicsit tartok is a következő részektől, de biztos vagyok benne, hogy a Gainax tudja mit csinál.

[Spoiler] nyugi, kaminát felélesztik.^^ lásd legelsőrész legelső jelenete, amikor az űrben harcolnak s kamina kijelenti, hogy itt az ideje bevetni a guren lagant.:) akkor már megvan nekik a daiganjan(whaccsamacallit) s onnan nyomulnak.
Csak tessék kivárni.^^[/spoiler]

Draconire

Quote from: Alkyra on 2007-05-23, 18:09:34
[Spoiler] nyugi, kaminát felélesztik.^^ lásd legelsőrész legelső jelenete, amikor az űrben harcolnak s kamina kijelenti, hogy itt az ideje bevetni a guren lagant.:) akkor már megvan nekik a daiganjan(whaccsamacallit) s onnan nyomulnak.
Csak tessék kivárni.^^[/spoiler]
Az Simon volt. ;)

minuszmiki

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-23, 17:31:19
a külön ass meylik RAW-hoz van igazítva?

A rawok között csak a felbontásban van különbség, szerintem jó az mindegyikhez.

Quote from: Alkyra on 2007-05-23, 18:09:34
Quote from: minuszmiki on 2007-05-23, 16:25:25
Természetesen én se örülök, meg kicsit tartok is a következő részektől, de biztos vagyok benne, hogy a Gainax tudja mit csinál.

[Spoiler] nyugi, kaminát felélesztik.^^ lásd legelsőrész legelső jelenete, amikor az űrben harcolnak s kamina kijelenti, hogy itt az ideje bevetni a guren lagant.:) akkor már megvan nekik a daiganjan(whaccsamacallit) s onnan nyomulnak.
Csak tessék kivárni.^^[/spoiler]

[spoiler]Az nem Kamina volt  :ejnye:[/spoiler]

Alkyra

Quote from: Gmer on 2007-05-23, 18:14:39
Quote from: Alkyra on 2007-05-23, 18:09:34
[Spoiler] nyugi, kaminát felélesztik.^^ lásd legelsőrész legelső jelenete, amikor az űrben harcolnak s kamina kijelenti, hogy itt az ideje bevetni a guren lagant.:) akkor már megvan nekik a daiganjan(whaccsamacallit) s onnan nyomulnak.
Csak tessék kivárni.^^[/spoiler]
Az Simon volt. ;)

oops.XD :lul:

minuszmiki

#48
Belenéztem a rawba, új OP van (a zene maradt), Kaminát simán kikapták belőle, és úgy nézem kapunk még egy új főszereplőt.

edit: ep.9 Nyoro~n mkv, .ass

Alkyra

Quote from: minuszmiki on 2007-05-27, 18:36:35
Belenéztem a rawba, új OP van (a zene maradt), Kaminát simán kikapták belőle, és úgy nézem kapunk még egy új főszereplőt.

edit: ep.9 Nyoro~n mkv, .ass

szip szip szip...kamina....szip szip szip :bruhuhu:

ui:thx a linket.:)

minuszmiki

#50
Nincsmit :) Megnéztem, és a történet továbbra is szépen alakul, viszont a karakterek néhol nagyon csúnyák/elnagyoltak voltak, ez eléggé zavart. Bár mondjuk Nia (az új lány) normálisan volt megrajzolva végig, szóval lehet, hogy tudatos. Természetesen az előző rész felülmúlhatatlan, de ez sem volt rossz.

Liquid Snake

Jó rész volt... :frown: Kamina :frown:

I WANT KAMINA BACK!  :bruhuhu:

Devian

na beszáltam nézők közé
már nemtom ki írta hogy Főszereplő meghalt .. stb ...
elmondom hogy Simon a főszereplő de mind1 XD
vele kezdték a storyt ő találta meg Lagan-t stb.

Rage

Elmondom, hogy Kamina is főszereplő volt, de mind1 XD
Miután a 8. részig igazából róla szólt a történet, de lehet, hogy csak én néztem más sorozatot. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Liquid Snake

Quote from: Rage on 2007-05-31, 19:00:02
Elmondom, hogy Kamina is főszereplő volt, de mind1 XD
Miután a 8. részig igazából róla szólt a történet, de lehet, hogy csak én néztem más sorozatot. ;)

1et értek. Ő volt aki mozgatta az egész Gurren Brigade-ot. És ha ő nincs akkor Simon többször is ott hagyta volna a fogát a harctéren. Szóval ezt a Simon főszereplőt azért gondoljuk át még1szer sztem...

minuszmiki

Megnéztem a 10. részt, és az előző két, meglehetősen drámai rész után ez most megint nagyon poénosra sikerült. A rajz rendben volt, Simon továbbra is emo, Nia karakterét meg egészen eltalálák,  :jee:

Rage

Ep11:
[spoiler]Ez a rész kéremszépen WINRAR volt. Megtudhattunk egy-két dolgot Nia-val kapcsolatban, de ez eltörpül amellett, hogy Simon végre nem emo, és egy nagyon kúlos jelenet keretében (itt egy új dal is felcsendült, a "happily ever after" Nakagawa Shouko előadásában - az openinget is ő énekli) megmutatta, mire is képes valójában. ;)
A következő rész pedig az elmaradhatatlan beach fanservice epizód lesz, persze nyilván nem marad ki egy kis ganmen-harc sem.[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lokids

Nemtom én nem jutottam túl az első részen. Na nem azért, mert nem volt jó, csak.. nem tom miért... Érdemes folytatni?

minuszmiki

#58
Egyértelműen igen a válaszom, nekem a kedvencem a szezonban.

edit: [anon] Tengen Toppa Gurren-Lagann - 11.mkv, .ass

chilip

Végre Simon összeszedte magát, ideje volt :D és elfoglalta méltó helyét a brigádban...  :appl: