Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

#630
Quote from: blackronin on 2014-04-04, 19:50:51

Tényleg? Itt van pár korábbi hozzászólásom a másik topic-ból

[spoiler]
Quote from: blackronin on 2014-02-28, 22:48:34
Talán a Kill la Kill legnagyobb erényének azt tartom (és remélem, hogy ez ugyanígy igaz a Tengen Toppa Guren Langanra, amit eddig kihagytam, de hamarosan pótolni fogom... Fogalmam sem volt, hogy miből maradtam ki!), hogy egyszerűen ÉRDEKEL a karakterek sorsa.
Drukkolok nekik, valamint a szereplők nem egydimenziósak (az elsőre ellenszenves karakterek szerethetővé válnak vagy fordítva).
Annyira jól van összerakva minden, hogy együtt izgulok a szereplőkkel, hogy a végén győzzenek.  :smile:
A története nem az eredetiség csúcsa, de az összhatás mindent visz.

Quote from: blackronin on 2014-03-15, 18:05:14
Egyre nagyobbak az elvárásaim... TTGL olyan mint maga a megtestesült mennyország vagy mi?  :P
Ennyire nem lehet fantasztikus, ugye?   :eek:
Komolyan mondom, hogy már arra számítok, hogy valaki beírja végül (sok hype-ot olvasva és látva):
"Ez a tökéletes anime, hibátlan mestermű, aminél jobb nem fog születni soha. Tessék szépen elfogadni ezt a tényt és kész."

Még egy utolsó dolog a TTGL-el kapcsolatosan, hiszen ugye nem erről szól a topic:
Leszedtem a 2 movie-t, de:
1. Ezeket megéri-e egyáltalán megnézni? (vagy esetleg csak az alapsorozat népszerűségét lovagolják meg)
2. Ha igen, akkor milyen sorrendben? (a cím alapján nem tudtam eldönteni)

Quote from: blackronin on 2014-03-14, 14:06:19
Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

Quote from: blackronin on 2014-03-28, 14:29:03
A 10/10-et pedig félrerakom (remélhetőleg indokoltan) így már a Tengen Toppa Guren Langan-ra.  :P
Elvégre azt fogom majd elkezdeni jövő héten.
[/spoiler]

Neked ezekből az jött le, hogy én alapból úgy álltam neki a TTGL-nak, hogy szar lesz?  :confused:
Olyat ne adj a számba, amit sohase mondtam.

Én azt hiszem, hogy valamit eléggé benéztél itt...  ^^"
Nem néztem be semmit, erről a topicról beszéltem a többit nem olvasom/tam (vagy nem olvastam ott a hozzászólásaidat, mert többnyire csak felhúzol velük xD). Annyival változott, hogy elkezdted nézni nagy reményekkel, aztán 2 rész után elkönyvelted gáznak, sokkal jobb lett? Nope.. :D

Quote from: blackronin on 2014-04-04, 19:50:51
Kétszer írtam be:
1. A 4. rész után, ahol azt fejtettem ki, hogy nem volt valami erős kezdése a sorozatnak, a KLK-t hoztam fel ellenpéldaként.
2. A mai napon a 11. rész megnézése után, mert többen jeleztétek, hogy a sorozat a 8. rész után indul be körülbelül. Ezért gondoltam ideálisnak beírni most.

Én úgy érzem, hogy kétszer beírtam nem annyira pozitív kritikát, az még nem a világ vége.
Nem részenként elemeztem a sorozatot, nem 50-szer írtam be.
Úgy gondolom, hogy nem vitte túlzásba semmit.

Hát 2-szer írtál kisregényt valamiről, amivel nem végeztél. Tényleg nem vitted túlzásba. ::)

QuoteKivételesen blackroninnal értek egyet.

Miért ne lehetne összevetni a kettőt? Ugyanaz az alkotóbrigád, ugyanaz az "over the top" feeling és még (bizonyos szinten) a karakterek is hasonlóak, a technikai dolgokról már nem is beszélve.

A többi meg erősen "ízlések és pofonok" kategória.

Junchi! Nem kéne egy animét semmihez hasonlítani. Hiába ugyanaz csinálta.. Eszembe nem jutna ilyeneket összehasonlítani, ahogy sem TTGL-t hasonlítanám semmihez, mert mi a fenének hasonlítsam. Élvezni kell azt a nyomorúságos animét, vagy ha nem megy, hagyni a francba.

blackronin

#631
Tengen 18. részig:
Azt ígértem, hogy a sorozat megnézése után írok be, de meggondoltam magam.
Ugyanis most kivételesen s*gget kell csinálnom a számból (látom már magam előtt LuckyDingo önelégült vigyorát, de nem érdekel  :P), meg kell változtatnom a véleményemet, mert elhamarkodottan ítélkeztem.
Én is emberből vagyok, na.  :D

Ugyan 11-12 részt le kellett nyomnom türelmesen ebből a sorozatból, de megtörtént az a fordulat, amire vártam.
A karakterek végre kinyíltak (elkezdett érdekelni a sorsuk is), a történet magába szippantott teljes erőből, a hangulat vitt magával.
Megkaptam azt pluszt, amit kerestem, kezdem már érteni, hogy mi az a dolog, amiért megkedveltétek a TTGL-t, amiért emlékeztek rá.

A 13. rész simán remek volt, a 14. rész EPIC (mint a 8-as rész), a 15. rész elérte az OPIC szintet (a 16. rész pedig ugye csak egy összefoglaló, nem is értem hogy miért kellett számozni).
Aztán jött a 17. és a 18. rész, és hirtelen már csak azt vettem észre, hogy az államat keresem a földön valahol...
"OPIC", vágtam is rá kérdés nélkül, mint anno a KLK vagy a Jojo esetében.

Én már elég régóta nézek anime-ket, de nem emlékszek olyan sorozatra, amely képes volt ilyen RADIKÁLIS véleményváltozást előidézni nálam. A Tengen Toppa Guren Lagann-t már ezért is meg fogom jegyezni.

Következő beírásom már tényleg csak a 27. rész megnézése után fog megtörténni.

edit:
LuckyDingo:
A következőt berakom ide, mert egyébként is az orrom alá nyomnád az "Én előre megmondtam!" szöveg kiséretében.

Quote from: LuckyDingo on 2014-04-02, 23:13:15
Alig várom, hogy beinduljon Nálad a szokásos.. "ó atyám de zseniálisan OPIC volt" szöveg.. :D

Hát kellett rá várni egy darabig, de végül igazad lett...

gerey

Toldya, :D
hát még ha megnézed a maradék 9-10 részt.

Leara

Quote from: blackronin on 2014-04-05, 17:16:13
Következő beírásom már tényleg csak a 27. rész megnézése után fog megtörténni.
Nem tudom, szerintem mondjuk nem baj, hogy többször is írsz róla, így legalább látni, hogyan változik valakinek a véleménye :). Én legalábbis szívesen olvastam és jó látni, hogy eljött nálad is a fordulat :D (nálam mondjuk anno a 8. résznél ez már megvolt, de ezek szerint még akkor is van esélye a sorozatnak, ha valakit még ott sem ragad magával :D).
MAL

SaiyaGin

Quote from: blackronin on 2014-04-05, 17:16:13
A 13. rész simán remek volt, a 14. rész EPIC (mint a 8-as rész), a 15. rész elérte az OPIC szintet (a 16. rész pedig ugye csak egy összefoglaló, nem is értem hogy miért kellett számozni).
Aztán jött a 17. és a 18. rész, és hirtelen már csak azt vettem észre, hogy az államat keresem a földön valahol...
"OPIC", vágtam is rá kérdés nélkül, mint anno a KLK vagy a Jojo esetében.

:Kiraly:

Isley

Quote from: gerey on 2014-04-05, 17:23:31
Toldya, :D
hát még ha megnézed a maradék 9-10 részt.

+1

Azok voltak ám az igazán jó részek! : D Szerintem a TTGL-ben épp azért volt jó a folyamatos építkezés, mert még a legutolsó részekben is képes volt olyan csavarokra, amiket már nem vártunk, vagy el sem tudtunk volna addig képzelni. Lehet, hogy a Kill la Kill előnye, hogy már az elején nagy harcok voltak, de ott meg épp ezért az történt, hogy az utolsó pár részre már valamilyen szinten kimerült. Legalábbis, új meglepő fordulat már nem volt. A TTGL-t meg úgy csinálták, hogy a végén is még üssön.

Eltérő felépítés. Mindkettő jó. A lényeg, hogy az utolsó részek valóban pokoli erősek itt. ;)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2014-04-05, 17:16:13
Tengen 18. részig:
Azt ígértem, hogy a sorozat megnézése után írok be, de meggondoltam magam.
Ugyanis most kivételesen s*gget kell csinálnom a számból (látom már magam előtt LuckyDingo önelégült vigyorát, de nem érdekel  :P), meg kell változtatnom a véleményemet, mert elhamarkodottan ítélkeztem....

Oh those delicious laughs..  :rotfl: :appl: :whoah: :P

Cloud

Nem lett volna egyszerűbb ha a teljes sorozat megnézése után véleményezel? :D

blackronin

#638
Végeztem a sorozattal, jöjjenek a gondolatok.  :P

Először is

Quote from: Cloud on 2014-04-06, 10:29:19
Nem lett volna egyszerűbb ha a teljes sorozat megnézése után véleményezel? :D
Nem, mert így jobban kijöttek a sorozat hibái és gyengeségei.
És kifejezetten örülök utólag, hogy többször is beírtam ide, emiatt szépen levezethető a véleményem alakulása.
Valamint a Kill La Kill-t se egyszerre nyomtam le, hanem külön adagokban.

A jó és a rossz dolgok leírásán túl még a KLK-t is fel fogom használni összehasonlításként, LuckyDingo nagy örömére  :_piszka:  :D.

Értékelésem*: Nagyon erős 9-es (szinte 9,5) / 10.

Jó dolgok:
[spoiler]- kiemelkedően remek art és animáció a sorozat 90%-ban
- a szinkron többsége rögtön illett a karakterekhez, míg egyeseket szokni kellett (pl. Nia, Yoko)
- a zene legtöbbször hangulatos (király első és második opening, valamint 2. ending), a készítők jól eltalálták a stílust és az időzítést, pl. utolsó csaták
- bizonyos karakterek jellemfejlődése és jelentősége, érdekel a sorsuk, így velük drukkolsz a sikerért
pl. Simon és Rossio jellemfejlődése és tettei, Nia és Yoko képes volt érdekesebb karakterekké válni, mint amilyennek elsőnek tűntek
- a harcok jól megcsináltak és izgalmasak, érdekes ellenfelekkel is találkozhattunk, pl. Anti-Spiral ellenfelek és a végső csaták
- "Teppen Toppa Guran Lagann" hangulat* átjött az esetek nagyobbik részében, de a finálé ebben a tekintetben OPIC
- a történet kellően fordulatossá vált és képes volt többször is meglepni, egyes szereplők halála bátor lépés volt a készítőktől (pl. Kamina, Nia)
- a sorozat világa kellően kidolgozott lett a végére[/spoiler]

Rossz dolgok (a kiemelt részekkel összefüggésben)
[spoiler]- voltak fura fejek és jelenetek esetenként, ami zavaró volt (főleg a sorozat első felében, Yoko egyik jelenetben még deszka, míg a másikban már görögdinnye  ^^")
- a zene eleinte nem nyerte el a tetszésemet, pl. az 1. ending kifejezetten felejtős volt
- több mellékszereplő érdektelen vagy unalmas volt, sőt egyesek irritálóak is (pl. Beastmen-ek többsége, 4 generális, öreg Coco, Team Guren nagyjából fele)
- voltak ötletelen és egy kaptafára épülő harcok is (Beastmen-ek elleni harcok többsége, valamint néhány Anti-Spiral csata)
- korábban említett hangulat ingadozása (11. rész környékén lévő értékelésemnél hoztam fel) helyett pontosítanék: nem a hangulat ingadozott gyakran, hanem a részek élvezhetősége nem volt egyenletes az egész sorozat alatt
pl. a sorozat első felében felbukkanó zavaró fanservice (a második felében is érdekes volt néhányszor), jellegtelen vagy kifejezetten gyenge epizódok esetenként (4., 11., 19. és 20. rész elmegy kategória, míg a 21. rész Yoko tanárnő "kalandjai", ritka sz*r és fárasztó rész volt)
- a történet a sorozat első felében nem tért el annyira a szokásos sablonból (a szokásos gonosz vs jók felállás), emiatt nagyon lassan indult be.
- a TTGL világa eleinte erős Trigun utánérzést keltett, később tudta csak megtalálni a maga útját (a sorozat második felében)[/spoiler]

KLK-el való összehasonlítás
[spoiler]
- a KLK art és animáció terén egyenletesen kiemelkedő volt, nem emlékszek arra, hogy ilyen téren gond lett volna vele
- a KLK élvezehetősége az egész sorozat alatt stabílan király volt, nem voltak unalmas vagy fárasztó részek benne, de pont emiatt a KLK fináléja nem tudta megközelíteni a TTGL-t (annyira jó volt a KLK egész végig, hogy az utolsó 2 résznél kellett volna valami végső aduász a végére, ami igazán nagyot szól)
- a KLK zenéje nekem valamivel jobban bejött, mint a TTGL-é
- a KLK ÖSSZES szereplője egy egyéniség (még a kevésbé kidolgozott, mellékszereplők is), nem voltak olyan karakterek akiket kihagytam volna, a szinkronhangok pedig fantasztikusak
- a KLK harcai egész végig izgalmasak voltak és kellően akciódúsak, míg a TTGL esetében ez változó (bár TTGL vége sokkalta epikusabb ebben a tekintetben is, mint a KLK)
- a KLK hangulata egyedi, eltérő módon emlékezetes mint a TTGL
- a KLK-ben nincsenek felesleges áldozat, míg a TTGL esetében úgy éreztem, hogy néha egy-egy karakter halála annyira nem volt lényeges az összhatás szempontjából, vagyis nem számított hogy él-e vagy hal
- a KLK-ben a sorozat végén minden szereplő sorsa megfelelt az elképzelésemnek, de a TTGL epilógusában néhány karakter sorsa fura/érdekes irányt vett (pl. Yoko és Simon bizonyos szempontból fura, Vilar-é inkább érdekes)
[/spoiler]

*
Eddig tartott a tárgyilagos értékelés, most jöjjön a zárás (ha érdekel még valakit és nem untátok meg a hosszú összegzésem olvasgatását :P)
[spoiler]A TTGL "Nagyon erős 9-es (szinte 9,5) / 10." értékelése úgy értendő, hogy ha bármikor újra elővenném a sorozatot és megnézném megint, akkor ezt kapná tőlem kérdés nélkül. A KLK-re 9,5-et adtam, ami továbbra is megállja a helyét, mert annyira jól van összerakva.

DE (emelkedett hangulatú rész jön, zsepiket előkészíteni  :D)

Nehéz, sőt szerintem lehetetlen, szavakba önteni azt az állapotot, amibe kerültem, amikor tegnap este megnéztem az utolsó 3 részt egyben...
Jött a "The End" felirat, és zavartan üldögéltem a TV előtt pár percig, majd hatalmába kerített az a bizonyos érzés, ami akkor kapja el az embert, amikor befejeződik egy élmény.
Elvesztettél valamint, de gazdagabb is lettél valamivel.
És csak a következő mondatba tudod összefoglalni a megtörténteket: "Erre emlékezni fogok, amíg még élek."

Vissza a földre, magyarul: TTGL első nézés után jobban ütött, mint a KLK (köszönhetően az észbontó és OPIC finálénak), de újranézve már a KLK-nek áll a zászló (a hibák feltünőbbek lennének, sőt egyes részeket a Tengen-ből biztosan nem néznék újra, pl. 21. rész).[/spoiler]

Hú, de szentimentális lettem a végére, de az ilyen sorozatok megérdemlik ezeket a gondolatokat (és a sok gépelést  :P).


edit: Ja és még kérdeznék a járulákos tartalmakról!
A 2 filmről (amelyeket leszedtem már) azt olvastam, hogy lényegében csak a TV sorozat van újra megcsinálva.
A másik topicban gerey írta, hogy megéri megnézni, de mégis miért?
Változtattak esetleg valamin, ami lényeges lehet?
Vagy valami más miatt érdemes megnézni?

És még azt is olvastam valahol, hogy az 5. DVD-hez, valamint a filmekhez kiadtak valami extra tartalmakat.
Ezek micsodák és érdemesek a megnézésre?

Cloud

A sorozaton kívül én ezekről tudok:

Gurren Lagann Special: My Gurren is Shiny!!

Egy vicces OVA, alig 12 perces, a sorozat 5-6 része között játszódik.

Gekijouban Tengen Toppa Gurren Lagann: Guren-hen

Recap, összefoglaló movie, az első 14 részről.

Gekijouban Tengen Toppa Gurren Lagann: Lagann-hen

Recap, összefoglaló movie, 15. résztől  a sorozat végéit, viszont ezt már érdemes meglesni, változtattak néhány dolgon, mintha egy alternatív történetet néznénk.

Tengen Toppa Gurren Lagann Kirameki Youko Box: Pieces of Sweet Stars

Zenés videó, 5 perces.

blackronin

Quote from: Cloud on 2014-04-10, 13:58:48
Gekijouban Tengen Toppa Gurren Lagann: Lagann-hen

Recap, összefoglaló movie, 15. résztől  a sorozat végéit, viszont ezt már érdemes meglesni, változtattak néhány dolgon, mintha egy alternatív történetet néznénk.
Bocsi, de ezt ki tudnád fejteni egy kicsit bővebben?
Bevallom, hogy a változtatások érdekelnek, de az egész filmet nem akarom megnézni csak ezért a pár dologért...
Hiszen csak tegnap fejeztem be a sorozatot, ülepednie kell még egy kicsit.  ^^"

Cloud

MÉg nem láttam, de tudtommal az utolsó fél óra totál új jeleneteket tartalmaz.

blackronin

#642
Quote from: Cloud on 2014-04-10, 15:42:25
MÉg nem láttam, de tudtommal az utolsó fél óra totál új jeleneteket tartalmaz.
Oké, akkor részleteket te sem tudsz...

Aki látta a filmeket az nyugodtan írjon be, mert jó lenne tudni, hogy érdemes-e a változásokért elővenni a filmet.

Más:
Az értékelésemben már kitértem a következőre egy pillanatra, de jöjjön újra, mert kíváncsi vagyok a véleményekre:
A sorozat legvégével, vagyis az Epilógussal, mennyire vagytok elégedettek?
Simon és Yoko sorsával pontosabban.

Lezárult a csata és megtörtént az esküvő, s történik ami történik.
Nia eltűnik, Simon remete lesz és járja a világot, míg Yoko visszamegy a szigetre tanítani.
Azt olvastam, hogy a készítők szerint a sorozat bad end-el zárul (ezt is érdekes így utólag megtudni), szerintük a happy end elrontotta volna a TTGL-t.
Miért kell Simon-nak és Yoko-nak egyedül leélnie a hátralévő napjait? Van valami VALÓDI oka ennek?
Mindketten elvesztették életük nagy szerelmeit, de azért nem mondhatnám hogy közömbösek lennének egymással... sőt ha Yoko képes volt újra megszeretni egy férfit Kamina után (Kittant, bár sajnos vele is ugyanúgy járt), akkor még lehetne remény egy új párkapcsolatra, nem?
Yoko ilyen fiatalon miért dönt a totális elszigeteltség és a társ nélküli élet mellett?
Simon elképzelhetetlen választás lenne számára? Szerintem remekül összeillenének, kifejezetten örültem volna ennek a lépésnek (nem is csökkentette volna a sorozat értékét szememben).
És Simon.
Az esküvőn miért jött az öregektől megszokott "Majd a fiatalabb nemzedék átveszi a helyünket, csak útban lennénk, bla bla bla..." féle dumával?
21 évesen azért nem temesd már magad!  :mad:  Ez a mentalitás nem egészen illik a "A fúrómmal még a Mennyeket is áttöröm!" szellemiséghez.
Kamina mondana ilyet valaha is!?
Bezzeg Vilar, jóval idősebben, simán megy tovább a maga útján.
Talán itt egy kicsit csalódtam Simon-ban, mert nem egészen illik a karakteréhez, meg az eddig véghezvitt cselekedeteihez.
Persze, nem neki kell örökké vinni a lángot, de azért még rengeteg teendő van a világegyetemben, ő erre pedig a Földön marad ásni.
Az pedig rátesz a furcsaságra egy lapáttal, hogy Simon egyik szeme megkapja a Spiral power-t, tehát nem hogy az ereje nem csökken, hanem idővel erősebb lesz még. És kinek fog segíteni így, ha csak ás egy lyukban?  ^^"

chilip

én úgy láttam az egészet hogy simon soha nem lépett túl a régi énjén, csak összeszorította a fogát és megtette amit meg kellett tennie a túlélésért. aztán ment vissza ásni... az volt a dolga úgymond mindig is, az ő munkája. csak közbeszólt egy háború vagy 2 :P bár a köztes időben majdnem túllépett ezen nia miatt csak az a szál meg úgy végződött ahogy

kelvor

A filmekkel kapcsolatban, ugyan elég rég láttam őket, szóval az ez sem lesz mérvadó de én úgy emlékszem, hogy nem voltak új jelenetek, fogták a tv sorozatot és a lényegre összpontosítva összevágták filmben. Ha majd leülepedett szerintem nézd meg nyugodtan.

A vége először nem tetszett de miután újranéztem, aztán megint és megint, megbékéltem vele.
Azt lehetett sejteni, hogy Nia nem éli túl, hiszen az anti-sprialokhoz tartozott. Yoko nem volt egyedül, visszament a szigetre az iskolába a gyerekekhez, az epilógusba láthatjuk, hogy igazgatónő lett. Simon pedig, ugyan a Földön maradt és ráhagyta a következő nemzedékre a harcot, inkább a magányt választotta...lehet ezért hibáztatni? Tulajdonképpen nem is egy, hanem kettő háborúban játszott kulcs szerepet és egy életre elege lett belőle...tette, amit tennie kellett.
Én úgy képzelem el, valószínűleg tévesen, hogy Simon egyfajta őrzővé vált. Köszönhetően a spiral szemének, látja, mi zajlik a világban és az univerzumban, ergo be tud avatkozni, ha szükséges.

Simon és Yoko kapcsolata inkább volt testvéri szeretet. Az elején Simon részéről nagy volt a rajongás de szerintem Yoko mindig úgy gondolt Simonra, mint az öccsére. Nem, nem lett volna jó, ha készítők összehozzák őket.

Quote from: chilip on 2014-04-10, 18:03:56
én úgy láttam az egészet hogy simon soha nem lépett túl a régi énjén, csak összeszorította a fogát és megtette amit meg kellett tennie a túlélésért. aztán ment vissza ásni... az volt a dolga úgymond mindig is, az ő munkája. csak közbeszólt egy háború vagy 2 :P bár a köztes időben majdnem túllépett ezen nia miatt csak az a szál meg úgy végződött ahogy

+1

blackronin

#645
Quote from: chilip on 2014-04-10, 18:03:56
én úgy láttam az egészet hogy simon soha nem lépett túl a régi énjén, csak összeszorította a fogát és megtette amit meg kellett tennie a túlélésért. aztán ment vissza ásni... az volt a dolga úgymond mindig is, az ő munkája. csak közbeszólt egy háború vagy 2 :P bár a köztes időben majdnem túllépett ezen nia miatt csak az a szál meg úgy végződött ahogy

Quote from: kelvor on 2014-04-10, 18:14:58
+1

Kösz, hogy beírtátok, viszont nehogy félreértsétek a következőt:
Nagyon remélem, hogy a készítők nem fentiek miatt választották ezt az utat (vagyis hogy szerintük se lépett túl Simon a régi énjén igazából), mert akkor a sorozat egyik legnagyobb erénye, Simon jellemfejlődése menne a kukába.
A régi Simon-t én nem bírom, nekem az új Simon jön be, aki Kamina és a régi énjének tökéletes kombinációja.
Nem szeretném azt gondolni, hogy Simon mindent csak "kényszerből" tett, hogy igazából nem maga akarta ezt az egészet.
Aki ilyen szellemmel és akaraterővel rendelkezik (arról nem is beszélve, hogy miket tett) az azért ne ragadjon már le a 14 éves énjénél, amikor még az ember változhat még személyiségében.
Csomó jelenet volt arról, hogy Simon meg akart változni, s a régi énjének erényeit felhasználva túllépett régi önmagán.
Remek példa erre a 26. rész:
Simon leverte az ál-Kamina-t, aki ugyan szerette őt, de a régi énje szerint kezelte. Vagyis "Áss, ehhez értesz a legjobban, de a többit hagyd rám, a nagytesóra!" Simon érezte legbelül, hogy nem ezt akarja immár és utána Kamina szelleme is megerősíttte ebben.

Quote from: kelvor on 2014-04-10, 18:14:58
Én úgy képzelem el, valószínűleg tévesen, hogy Simon egyfajta őrzővé vált. Köszönhetően a spiral szemének, látja, mi zajlik a világban és az univerzumban, ergo be tud avatkozni, ha szükséges.
Szerintem nem tévesen gondolod ezt, szeretnék én is ebben a verzióban hinni. Vagyis Simon figyel azért és nem fordított teljesen hátat a világnak.

Yoko és Simon dolog:
Oké, nem feltétlenül ők legyenek együtt, de akkor is Yoko tanárnő a szigeten a gyerekekkel, de nincs IGAZI társa.
Simon pedig egymaga, na jó a vakonddal, vándorol a világban, IGAZI lelki társ nélkül.
Simon ugyan megígérte Nia-nak (Yoko pedig Kamina-nak és később Kittan-nak), hogy nem felejti el, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy éld le az egész életedet immár társ nélkül...
Nem értem, hogy miben rontana bármin is, ha a végén mutatták volna Simon-t és Yoko együtt egy párként, vagy külön, de saját családjukkal/társukkal. Azért ennyit megérdemelnének, nem?
A KLK ebből a szempontból is kedvesebb számomra, mert a főhősök és a fontosabb mellékszereplők normális elbánásban részesültek a végén.

chilip

#646
Simon jellemfejlődésen ment át! ez a lényeg, gyávából előlépett egy erős bátor emberré, aki kiáll a társaiért és vezeti őket. De az ő lénye, az ő élete a fúrás a föld alatt. Abban volt a legjobb, azt szerette és imádta és a Spiral Power-je is így testesült meg, egy kib@szott fúró képében. Simon amúgy mindig is visszahúzódó ember volt, egyedül Nia őszinte nyitottsága tudta volna teljesen megváltoztatni, viszont ő meghalt.

blackronin

#647
Utánaolvastam a 2. filmnek, s a változtatásokat megnéztem.

A fontosabb eltérések röviden (ha valakit érdekel és nem akarja csak ezért végignézni a filmet)
[spoiler]
- Csak Kittan áldozza fel magát a Team-Guren tagok közül, a többiek halála nem történik meg (így ők ott vannak az esküvőnél is)
- A végső csatában nem csak a végső formájú Guren harcol végig, hanem egy kisebb időre a legtöbb jelenlévő karakter külön mecha-kat kap, köztük Nia is (oké...), Yoko pedig egy felturbózott változatot amelynek csöcsrakétái vannak...  :P
Ezekkel a robotokkal harcolgatnak (néhánynak egész ütős a kinézete) egy ideig az Anti-Spiral ellen, de természetesen nem tudnak győzni.
Ezután a kisebb robotok egyesülnek újra és a Tengen Toppa Guren Lagann kap egy új formát a Super Tengen Toppa Guren Lagann-t.
Nagyon eredeti név, nem?  :D
A design-ja érdekes, de ami poén, hogy Yoko-t és Nia-t lehet látni lassítva meztelenül (mert valamiért fontos volt őket mutatni a mecha-n belül  ::)), meredező mellbimbókkal kb. 15 másodpercig... most már teljes az életem.  :P
- Anti-Spiral főellenfélnek is lesz egy extra formája és támadása a csata végén (meg ennek ellenében Simon-nak is egy támadása), de szerintem felesleges időhúzás, Simon ugyanúgy győzi le ennek ellenére mint a TV változatban
- a végső csata után pár kiegészítő jelenet (Nia készülődése az esküvőre, Yoko és Nia utolsó beszélgetése, Kittan halála miatt látjuk sírni a tetsvéreket), semmi olyan aminek kihagyása lényegében számítana
- az epilógusban csak Simon részét mutatják, minimálisan bővítve (tehát se Yoko, se Rossio meg a többiek)
[/spoiler]

Összességében a filmet nem ajánlom, mert tényleg csak a TV változat van összevagdosva benne, leszámítva azokat a változásokat amiket fentebb leírtam (amelyek kihagyásával igazából nem veszítesz semmit), kis pozitívum hogy az art és az animáció mintha szebb lenne egy kicsit.
A TV sorozat bőven elég önmagában is, ezt gondolom.
Az extra tartalmakba belekukkantottam, de nem tudok semmi érdemlegeset írni róluk, mert eléggé felejthetőek.


edit:
Magam részéről, akkor ennyi.
Mindent leírtam a sorozatról, amit akartam (a hozzászólásaim hosszúsága elég bizonyíték mindenki számára  :P )
Ha bárki beír még a felhozott dolgokkal kapcsolatosan, akkor azokat elolvasom (sőt reagálok is, ha fontosnak tartom).
Fantasztikus volt összességében a TTGL, mindenképpen kap egy helyet nálam a képzeletbeli "Emlékeztes anime-k" listán.  :smile: