Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

motifator

Simán megérdemel egy topikot.
Szerintem eddig (2 rész után) az évad sztárja.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rage

Szerintem is jó a CUCC, és úgy tűnik, hogy ep4-től indul csak be igazán a plot. :lazza:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Venom

Hű de jó, hű de jó, hű de jó! ... Mégis, mi ez? Egy pár szavas leírást megköszönnék.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

motifator

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4575
A GAINAX legújabb animéje.
A sztori a távoli jövőben játszódik, ahol az emberek föld alatti városokban laknak. Hogy miért, azt szerintem már ők maguk sem tudják.
Egy ilyen föld alatti városban él Simon és Kamina. Simon feladata, hogy a fúrójával alagutakat fúrjon, ezzel is építve/bővítve a várost. Simon amúgy egy olyan 12 év körüli kissrác. Kamina Simon barátja, olyan tipikus "aniki". Neki meggyőződése, hogy létezik egy olyan hely, ahol nincsenek falak, és nincs mindenütt mennyezet. Ezt a helyet felszínnek hívják. A föld alatti város többi lakója persze nem hisz neki, pedig ő állítja, hogy apjával kiskorában már járt a felszínen.
Egy nap egy óriási vaddisznó-alakú robot tör be a faluba, akit egy bikinis lány követ egy jó nagy mordállyal. Simon, Kamina és Yoko (a bikinis lány) együtt legyőzik a robotot, egy kb. fél embermagasságú robottal, amit Simon fúrás közben talált. Harc közben kitörnek a felszínre, és a hármójuk kalandja itt kezdődik.

Az egésznek nagyon GAINAX vígjáték szaga van. A rajzolás, és a karakterdizájn Abenobashi Mahou Shotengai (főleg Yoko és Kamina). Simon meg tiszta Nandaba Naota a FLCL-ből egy kis Ikari Shinjivel megfűszerezve.
Az animáció elsőosztályú, és az egészben van egy olyan dögösség/szexisség/kúlság(egyszerűen nem találok megfelelő szót) ami a FLCL-t is jellemezte.
Ízelítőnek: Trailer Opening Ending
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


chilip

micsoda fight volt :D kééész, bekerült a kedvenceim közé ez az anime, meg a nyúl-krokodil  :lol:

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

#7
Végre jutott időm megnézni a 2.-3. részt és továbbra is nagyon jó. Igaz, hogy a sztori a "Főhőseink hirtelen számukra ismeretlen helyzetbe kerülnek és csak erejük végső mozgósítása, végtelen akaraterejük valamint ultimate-táp mecháik segítségével győzhetik le az emberiség teljes kipusztítását célul kitűző gonoszt", ezerszer látott klisé; de nekem a hatalmas túlzások és önirónia miatt nagyon bejön az egész. (Ráadásul Yoko extra haaaawt, már csak miatta érdemes lenne nézni)  :Kiraly: :jee: [spoiler= gif][/spoiler]

Quote from: motifator on 2007-04-17, 13:04:51
Quote from: minuszmiki on 2007-04-17, 02:40:07
ep. 3 (sub) torrent
Azóta már jött ki Nyoro~n Subs (HD) verzió is. Melyik a jobb?

A Nyoro~nnal az a bajom, hogy néhol egészen értelmetlen dolgokat írtak a második részben; jópont viszont, hogy kiadnak HD verziót, illetve csinálnak karaokét (mondjuk számomra nem fontos, hogy legyen, de másoknak hátha)

edit: typo

motifator

Szerintem a kliséhegyek tökéletesen megbocsájthatóak, mivel a sorozat egy percig se veszi komolyan magát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki


motifator

Akkor vedd úgy, hogy egyetértünk :)  :tezsvir:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Még egy anime amit tölthetek hetenként :D Nagyon tetszik. Alapból nem nagyon jön be ez a Mecha téma de itt az egész világ magával ragadott meg a story is úgyérzem tartogat meglepetéseket majd... 2007 egyik legjobbja nálam :)

Dreamcleaver

Valami hír arról, hogy egy normális csapat is elkezdi ezt subolni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra


Liquid Snake

Valaki tudja melyik napokon jelennek meg az új részek???

minuszmiki

Vasárnaponként vetítik, eddig egy-két napra rá volt is sub.

Liquid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-04-23, 17:04:19
Vasárnaponként vetítik, eddig egy-két napra rá volt is sub.

Tenk Jú!


kelvor

Na, csak elkezdtem nézni én is :D Az eddigi részek nagyon tetszettek,  :cool: egy anime. A karaktereket első látásra megkedveltem...főleg Yoko-t :hehe: OP/ED is jó, nagyon eltalálták.
Meglepett ez az anime, nem hittem volna, hogy ennyire be fog jönni. Kicsit szkeptikusan álltam neki...aztán hamar megváltozott a véleményem.

Rage

Nah, az 5. rész animációja szerencsére rendben volt, és úgy tűnik, a kövezkető epizód esetében sem lesz ez másképp.
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Az animáció tényleg rendben volt, a poénmennyiséggel viszont problémáim voltak, Yokora ráadásul ráadtak egy rusnya kezeslábast.  :ejj: Persze elég jó volt azért. :jee:

minuszmiki

#21
ep. 6. Quality subs by kind Anonymous.

Update: WIN!  :hopp: :Kiraly:

chilip

Há bazz, megnéztem a 6. részt. ez volt eddig a legvadabb és legjobb poénok is ebbe voltak. Főleg a végén yoko :D Good Morning!

chilip

7. rész - van ott HQ verzió is, ami 500 mega

minuszmiki

#24
Ez a rész is zseniális volt.  :jee: Mondjuk nem röhögtem akkorákat, mint az előzőn, de voltak benne nagy poénok, és szépen halad a történet is előre.

edit: Hohó! Tengen Toppa Gurren-Lagann ED Single  :hopp:
update: Most sikerült meghallgatnom, egészen nagyszerű mindhárom szám.  :whoah:

minuszmiki

A Nyoro~n már ki is adta a 8. részt, nagyon komoly lesz ez az epizód.
SQ Xvid mkv (SQ=Shitty Quality?)  :smile:
HQ h264 mkv
Xvid avi

chilip

Quote from: minuszmiki on 2007-05-21, 02:25:29
A Nyoro~n már ki is adta a 8. részt, nagyon komoly lesz ez az epizód.
SQ Xvid mkv (SQ=Shitty Quality?)  :smile:
HQ h264 mkv
Xvid avi

beelőztél :P

Alkyra

Megnéztem.^^[spoiler] Nagyon sajánlom Kaminát.:( Azt hittem, hogy Simonnal fognak még szórakozni egy darabig...Meg végre amikor Yoko szerelmet vallott neki. :szemuveges:[/spoiler]

Ez után mi lesz...Érdekes fordulat ez a történetben...Jól meg lett csinálva...

minuszmiki



A HQ verzióban úgylátom nincs felirat, meg HQ-nak nevezni sem szép dolog, sima 704x396. Átkozott Nyoro~n  :grrr: :fuk-u: Ahogy nézem, a TT-ről is lekerültek. Felkerült viszont Anon féle verzió, meg .ass hozzá.

Alkyra

Quote from: minuszmiki on 2007-05-21, 16:33:33


A HQ verzióban úgylátom nincs felirat, meg HQ-nak nevezni sem szép dolog, sima 704x396. Átkozott Nyoro~n  :grrr: :fuk-u: Ahogy nézem, a TT-ről is lekerültek. Felkerült viszont Anon féle verzió, meg .ass hozzá.

én a hq vert néztem s abban volt felírat...cccp+windows media player oszt kész.:)