USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-04-25, 00:17:12
annyit emlegetem mostanában, valaki csak kedvet kap hozzá :D
Már aznap letöltöttem amikor először írtál róla. :)

Theon

#31
Akkor én is jelölök epizódot: Death Note 7. - Clouded Sky

Ebben teszi el láb alól Light Misora Naomi-t, a volt FBI ügynököt.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Próféta

Ezt az utsó mondatot spoiler tagek közé lehetne rakni? Vagy legalább kifehéríteni?
Plz.  :merci:

Más: akkor az epizódos kategória fel van mentve a 2006-ban véget érés kritériuma alól? Tehát akkor mehetnek bele újonnal indultak is? Mert akkor DN attack!
Mert akkor Death Note 9. (Contact - A tanévnyitó, ahol L és Lighto találkoznak)

De ez így nem jó játék, hogy én ennyit jelölök, mert úgyis csak egyre fogok szavazni (Haruhi 1.). Szerintem dobjátok ki a felét annak, amit írkálok.

Manitu

Quote from: Próféta on 2007-04-25, 02:20:49

De ez így nem jó játék, hogy én ennyit jelölök, mert úgyis csak egyre fogok szavazni (Haruhi 1.). Szerintem dobjátok ki a felét annak, amit írkálok.

Detto. A többiek nem nagyon aktivizálják magukat. Vagy nagyon egyetértenek velünk, vagy nem nagyon érdekli őket a dolog :D


minuszmiki

#34
Bartender?  Nem rossz sorozat, bár egy idő után unalmas (én se néztem még végig, pedig vagy két hete elkezdtem). A legjobb animék közé nem hinném, hogy befér, viszont a legjobb animáció/vizuális effektbe simán. Illetve az OP-ja kifejezetten jó, azt is fel lehetne venni a megfelelő kategóriába.

NHK-t a legjobb OP/ED-ek közé? (Bár mondjuk az OP-re már nem is emlékszem, viszont az első 12 rész ED-je egészen zseniális)

Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2007-04-25, 00:17:12

annyit emlegetem mostanában, valaki csak kedvet kap hozzá :D


Ez az, amiben ilyen bazi nagy csigákkal repkednek, és egy bizonyos korig mindenki lány?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-04-25, 02:20:49
Mert akkor Death Note 9. (Contact)

Egyetértek.
[spoiler]A "Watashi wa L desu." mondat a Death Note legütősebb pillanatai közül is kiemelkedő.  :jee: :appl:
(Just look at my avatar, if you don't believe it. :P)[/spoiler]

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-25, 03:02:15
Ez az, amiben ilyen bazi nagy csigákkal repkednek, és egy bizonyos korig mindenki lány?  :D
Ez


Licht

En is szeretnek par animet jelolni, a teljesseg kedveert:

Valamint szeretnem ha levennetek a listarol:
Kamichu (2005), Mushishi (2005), Rozen Maiden Traumend (2005), Noein (2005), Pale Coccoon (2005), Eureka (2005), Top wo Nerae! 2 (2004, nincs szerveren), Mai Otome (2005), Shakugan no Shana (2005), Blood+ (2005), Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (nincs a szerveren),Solty Rei (2005, nincs a szerveren), Akagi (2005), Binbou Shimai Monogatari (nincs a szerveren), I"s Pure (2005), Canvas 2 (2005), Karin (2005), Negima 2 (nincs a szerveren)

mivel ezek 2005-ben kezdodtek vagy nincsenek fent a szerveren, igy nem kepezhetik a szavazas reszet. Amennyiben azt is bele akarjatok venni, amik 2006ban vegzodtek, akkor a lista meeeeeg hosszabb lesz, es annak mar tenyleg semmi ertelme nincs.

Ezek a kimaradt 2006-s animek ami fent vannak a szerveren (a pollt vegignezve vannak amik mas kategoriakban fent vannak.. ). Mivel a szavazas az Usteam nevet hasznalja a szerveren fent levo animekrol lenne erdemes szavazni.

2006-s animek, amik fent vannak a szerveren, es nem voltak fent a legjobb animek kozt (miert is??):

Ergo Proxy
Ghost Hunt
Gin Iro no Olnynsis
Hachimizu to Clover 2
Inukami
Jigoku Shoujo 2
Joshikousei
Kage Kara Mamoru
Kanon
Kashimashi
Kujibiki Unbalance
Kyou no Go no Ni
Le Chavalier d'Eon
Magikano
Muteki Kanban Musume
Nana
Nishi no Yoki Majo
Otome wa Boku ni Koisiteiru
Paprika
Pumpkin Scissors
School Rumble 2
Shinigami no Ballad
Tactical Roar
Tsubasa Chronicle 2
Utawarerumono
Yoake Mae yori Ruri Iro na
Yomigaeru Sora -Rescue Wings-
Zegapain
Zero no Tsukaima

Ha mar tobb kategoria is van, akkor minden animenek reszt kell vennie MINDEN kategorian, kulonben az egesznek NINCS semmi ertelme.

A karakterszavazások erdekesek, de jobb lenne kulon venni, mert ha mar csinaljatok MINDEN animebol kellene legelabb 2-3 szereplot felsorolni, ami nagyon hosszu listat eredmenyezne. Ha meg valamit is kihagytok az egesznek mar megint nem lesz ertelme.

Soldier

#39
Quote from: Manitu on 2007-04-25, 02:29:03
Detto. A többiek nem nagyon aktivizálják magukat. Vagy nagyon egyetértenek velünk, vagy nem nagyon érdekli őket a dolog :D

ihi naon is erdekel ,csak en egyetertettem a épp folyo dolgokkal ,szavazataim mar nagyabol megvannak csak varok ,mire elkezdödik... ^^


Quote from: Licht on 2007-04-25, 14:02:33
Valamint szeretnem ha levennetek a listarol:
...

mivel ezek 2005-ben kezdodtek vagy nincsenek fent a szerveren, igy nem kepezhetik a szavazas reszet. Amennyiben azt is bele akarjatok venni, amik 2006ban vegzodtek, akkor a lista meeeeeg hosszabb lesz, es annak mar tenyleg semmi ertelme nincs.

Ezek a kimaradt 2006-s animek ami fent vannak a szerveren (a pollt vegignezve vannak amik mas kategoriakban fent vannak.. ). Mivel a szavazas az Usteam nevet hasznalja a szerveren fent levo animekrol lenne erdemes szavazni.

2006-s animek, amik fent vannak a szerveren, es nem voltak fent a legjobb animek kozt (miert is??)

Ha mar tobb kategoria is van, akkor minden animenek reszt kell vennie MINDEN kategorian, kulonben az egesznek NINCS semmi ertelme.

szerintem hogy az hogy a ftp-n mivan fent és mi nincs semmikép sem befolyasolhatja a szavazast . sztem te férre erteted a cimet(ha nem akkor sorry) nem csak a "USTEAM ftp best of 2006" hanem a forumuzok akkik itt forumoznak nekik mi a best of 2006 , legalabbis en igy ertelmeztem.

attol hogy egy anime 2006os+fent van az ftp-en ettöl meg nem biztos hogy ha legjobb is, de épp most tartunk ott hogy ha neked van olyan ami ott szivesen latnal azt jelölheted minden akadaly nélkül

" akkor minden animenek reszt kell vennie MINDEN kategorian" ezt meg nem ertem egesz pontosan ?! Ha arra gondolsz hogy az összes animet megjelölni egy adott kategoriaba képtelenseg es szerintem értelmetelen.. ha van olyan ami szted oda valo es szeretnel rá szavazni akkor jelölöd ,ez sztem teljesen joh igy

Member


Egyértelműen, minden kategóriában. :D

Quote from: Theon on 2007-04-25, 01:45:28
Akkor én is jelölök epizódot: Death Note 7. - Clouded Sky

Ebben teszi el láb alól Light Misora Naomi-t, a volt FBI ügynököt.
Ezzel egyetértek, alig tudtam kimászni utána a székből. +1

Licht

Az, hogy csak az vegyen reszt, ami fent van az ftpn csak az egyszeruseg kedveert javasoltam. Viszont ha minden szamit, akkor kb 290db 2006-os animerol beszelunk. HA tenyleg best of xy... rol van szo. Ha csak a kedvenc animekrol szol a cseveges akkor lenyegtelen pollt kesziteni. DE ha mar van poll akkor mindennek rajta kell lennie, ami szoba johet, mert ha mar szelektalas van akkor az torzitja az eredmenyt.

Amugy szemely szerint en is jobban orulnek annak, ha nem csak a szerveren levoket szamolnank bele, mert szamos jo animet lattam rawban, ami 2006os es nincs fent, meg csak sub(kiserlet) sem keszult hozza :P

Valoban azt mondtam, hogy minden animet minden kategoriaban szerepeltetni kell... ofc csak esszel. Egy OVA az nem Movie es nem is sorozat.
DE pl a legjobb op/end, sound, vizualis effekt, karakterfejlodes, tortenet minden animere kell vonatkozni. Nem latok semmilyen ertelmes okot arra, hogy akar egy 5 perces ovat is ki lehessen zarni ezekbol a kategoriakbol, felteve, hogy 2006-os.

A problema igazabol a tartalom szerinti besorolas lenne, mivel szerencsere keves az olyan anime, amit be lehetne sorolni egy kategoriaba. PL zero no tsukaima: fanservice, romantikus, fantasy, akcio, komédia-ba mind beleillik, es szamos anime van ami szinten hasonlo... es mind a 200+ animet egyesevel igy beosztani.... :P (ha meg kihagytol vmit, mar megint nem er semmit az egesz, mert akkor nem a kozosseg, hanem a keszito velemenyet fogja tukrozni)


de a 2005-s animeket tovabbra is jo lenne, ha torolnetek :P

Soldier

Quote from: Licht on 2007-04-25, 18:07:08
A problema igazabol a tartalom szerinti besorolas lenne, mivel szerencsere keves az olyan anime, amit be lehetne sorolni egy kategoriaba. PL zero no tsukaima: fanservice, romantikus, fantasy, akcio, komédia-ba mind beleillik, es szamos anime van ami szinten hasonlo... es mind a 200+ animet egyesevel igy beosztani.... :P (ha meg kihagytol vmit, mar megint nem er semmit az egesz, mert akkor nem a kozosseg, hanem a keszito velemenyet fogja tukrozni)

persze ertem en mire gondolsz es ebben is van igazság .

Darkstar

Végülis ha nem egyfordulós módon akarjuk megoldani a dolgot, mehetne akár a saixyz mintára is, úgy sokkal több sorozat belefér meg a fun is tovább tart. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Licht on 2007-04-25, 18:07:08
de a 2005-s animeket tovabbra is jo lenne, ha torolnetek :P
Úgy indult az egész, hogy ami 2006-ban befejeződött. Ezért vannak benne 2005-ben kezdődöttek, és ezért nincsennek olyanok, amik idén fejeződtek be. A Pale Cocoon kivétel, az tényleg full 2005-ös, valóban nem sok keresnivalója van a listában.

Amúgy meg pont azért van a "javasolj valamit, mik legyenek benne" rendszer, hogy ne kelljen 200+ animét bekategorizálni. Bizonyos szempontból igazságtalan, de felesleges 200 választás, ha csak egyre szavazol utánna. Ha meg pont az maradna ki a kategóriából, amit te szeretnél, hát akkor most kell szólni, és belevesszük. Nincs sok értelme, hogy a lista végén legyen 180 anime 0 szavazattal, nem feltétlenül azért mert nem jó, hanem mert van nála jobb is.

A szerver... végülis nem rossz gondolat, de az megint egyfajta előre szelektálás, amit el akarsz kerülni. Csak itt nem a szavazás készítője, hanem zsozso szelektál.


noriko

#45
A szabályok valóban úgy lettek megemlítve, hogy a 2006-ban végetért animék jöhetnek szóba, illetve az utolsó kategóriában a 2007-be átcsusszanók.
Valahol kell valami határt szabni, viszont, ha csak tisztán a 2006-os animékre koncentrálnánk, sehol nem lehetne jelölni a 2005-ből áthúzódó animéket, és ilyen logika alapján azok csak a Best of 2005 utolsó kategóriájába kerülhettek volna bele (ha lett volna ilyen), ami meg csak egyetlen kategória. Szóval én támogatom ezt a szabályt!

A szerveres szemponttal kapcsolatban azt szeretném hozzátenni, hogy én is úgy értelmeztem a usteam best of elnevezést, hogy a usteam-es szavazók kedvencei, és nem feltétlenül az ftp-s cuccok közül. Szerintem, maradhatnak ftp-n kívüliek is...

Arról, hogy MINDEN anime legyen ott szinte MINDEGYIK kategóriában, meg úgy gondolom, hogy egy részt az igen sok lenne, másrészt egyetlen általam ismert díjazós eseményen sem működik így a dolog. Jelöltek vannak. Persze ott független bizottság választja őket mindenféle szempont alapján, ez itt nyilván kizárt, de éppen ezért van ez a topic is, hogy aki szeretné, hogy kedvence ne maradjon le, az beírja, és már lehet is rá szavazni.
Quote from: Licht on 2007-04-25, 18:07:08
ha meg kihagytal vmit, mar megint nem er semmit az egesz, mert akkor nem a kozosseg, hanem a keszito velemenyet fogja tukrozni
és így tényleg a készítő véleményét tükrözi majd, ami ebben az esetben maga a közösség lesz, hiszen beleszólhat abba, hogy hogy legyen összeállítva a lista. :) Ha meg utána reklamál, magára vessen, miért nem jelezte hamarabb.

Ezek fényében átfésültem az általam felvitt cuccot, és a következőkre jutottam:
Kamichu (2005) - levéve
Pale Coccoon (2005) - levéve
Amaenaide yo! - hozzátéve hogy: 2
Sunabouzu - levéve
Busou Renkin - levéve, mert átnyúlik

Az alábbi listából jelöli valaki valamelyiket valamelyik kategóriába? Melyik pályázhat szerintetek az egyes kategóriákban a legjobb címre? Van amelyik már bent van valahol, de úgy érzitek, máshol is esélyes lehet? hajrá! jelölni! :)
Quote
2006-s animek, amik fent vannak a szerveren, es nem voltak fent a legjobb animek kozt:

Ergo Proxy
Ghost Hunt
Gin Iro no Olnynsis
Hachimizu to Clover 2
Inukami
Jigoku Shoujo 2
Joshikousei
Kage Kara Mamoru
Kanon
Kashimashi
Kujibiki Unbalance
Kyou no Go no Ni
Le Chavalier d'Eon
Magikano
Muteki Kanban Musume
Nana
Nishi no Yoki Majo
Otome wa Boku ni Koisiteiru
Paprika
Pumpkin Scissors
School Rumble 2
Shinigami no Ballad
Tactical Roar
Tsubasa Chronicle 2
Utawarerumono
Yoake Mae yori Ruri Iro na
Yomigaeru Sora -Rescue Wings-
Zegapain
Zero no Tsukaima

---------------
Javasolom, hogy töröljük a legjobb epizód kategóriát.
Javasolom továbbá, hogy szedjük szét az openinget és endinget, mivel lehet, hogy mást-mást jelölne meg valaki ezeknél, és mivel csak egy szavazat van / kategória, jelenleg ez nem kivitelezhető.

Jelölném az endingbe az NHK ni Youkoso-t, az openingbe a Bartendert.

---------------

Technikai jellegű kérdés: nektek megjelennek rendesen az ékezetek? Vagy ékezetmentesítsek inkább?
USTEAM Best of 2006

"I wish I could, but I don't want to."

Soldier

Quote from: noriko on 2007-04-25, 23:18:09
---------------

Technikai jellegű kérdés: nektek megjelennek rendesen az ékezetek? Vagy ékezetmentesítsek inkább?
USTEAM Best of 2006

nálam müködik rendesen es ha masnal is minden rendben maradhat az ékezet szerintem.

Licht

A 2006-s animeket en ugy ertelmeztem, hogy minden, ami 2006-ban kezdodott. Tehat az ami csak atnyult 2006-ba azt kizarnam, de ami 2007be belenyulik az benne maradna. Igy konnyebben kezelheto, mert az hogy mikor kezdodott egy anime az fix, de a befejezes mindig bizonytalan.

a pollt elkesziteni minden kategoriaba csak nem lehet olyan nehez.... ugyan azt a pollt (ami mindent tartalmaz), tobb nevvel kell elkesziteni :P

Zsiga

Quote from: Licht on 2007-04-25, 23:28:51
A 2006-s animeket en ugy ertelmeztem, hogy minden, ami 2006-ban kezdodott. Tehat az ami csak atnyult 2006-ba azt kizarnam, de ami 2007be belenyulik az benne maradna. Igy konnyebben kezelheto, mert az hogy mikor kezdodott egy anime az fix, de a befejezes mindig bizonytalan.

a pollt elkesziteni minden kategoriaba csak nem lehet olyan nehez.... ugyan azt a pollt (ami mindent tartalmaz), tobb nevvel kell elkesziteni :P

Az alapötlet az volt, hogy az  AnimeReactor Community Awards mintájára csinálunk egy szavazást itt a fórumon, ott pedig az a szabály amit az első postban leírtam. Természetesen ettől el lehet térni ha a többség úgy kívánja.

Annak viszont szerintem semmi értelme hogy 200+ anime-t rakjunk be minden kategóriába, akkor inkább tényleg csináljunk két fordulós szavazást. Az első körben mindenki beírhat ide kategóriánként mondjuk 3 anime-t, a második körben pedig az így jelöltekre szavazunk a már korábban leírt módon. Ez megfelel mindenkinek?

minuszmiki

Quote from: noriko on 2007-04-25, 23:18:09
Jelölném az endingbe az NHK ni Youkoso-t, az openingbe a Bartendert.

Örülök, hogy nem csak nekem jutott ez eszembe.  :smile:

Quote from: Zsiga on 2007-04-25, 23:43:05
Quote from: Licht on 2007-04-25, 23:28:51
A 2006-s animeket en ugy ertelmeztem, hogy minden, ami 2006-ban kezdodott. Tehat az ami csak atnyult 2006-ba azt kizarnam, de ami 2007be belenyulik az benne maradna. Igy konnyebben kezelheto, mert az hogy mikor kezdodott egy anime az fix, de a befejezes mindig bizonytalan.

a pollt elkesziteni minden kategoriaba csak nem lehet olyan nehez.... ugyan azt a pollt (ami mindent tartalmaz), tobb nevvel kell elkesziteni :P

Az alapötlet az volt, hogy az  AnimeReactor Community Awards mintájára csinálunk egy szavazást itt a fórumon, ott pedig az a szabály amit az első postban leírtam. Természetesen ettől el lehet térni ha a többség úgy kívánja.

Annak viszont szerintem semmi értelme hogy 200+ anime-t rakjunk be minden kategóriába, akkor inkább tényleg csináljunk két fordulós szavazást. Az első körben mindenki beírhat ide kategóriánként mondjuk 3 anime-t, a második körben pedig az így jelöltekre szavazunk a már korábban leírt módon. Ez megfelel mindenkinek?

Ez így még jobb, "tovább tart a fun". :smile:

Manitu

Quote from: noriko on 2007-04-25, 23:18:09

Technikai jellegű kérdés: nektek megjelennek rendesen az ékezetek?
Az utolsó vesszőig! Tökéletesen megjelenik minden.


noriko

#51
Quote from: Licht on 2007-04-25, 23:28:51
A 2006-s animeket en ugy ertelmeztem, hogy minden, ami 2006-ban kezdodott. Tehat az ami csak atnyult 2006-ba azt kizarnam, de ami 2007be belenyulik az benne maradna. Igy konnyebben kezelheto, mert az hogy mikor kezdodott egy anime az fix, de a befejezes mindig bizonytalan.
Viszont, amik átnyúlnak 2007-be, de még nem fejeződtek be, azokra nem lehet rendesen szavazni...mert még nem tudjuk mi fog kisülni a végére. Pl. lehet, hogy olyan rossz vége lesz, hogy lehúzza az egész animét, és máris nem a legjobb a kategóriájában. Ezért mindenképp jobb lenne (úgy ahogy) lezárt animékről szavazni... De ha a 2007-be átnyúló animék között már szelektálunk, akkor az annak a függvényében történik, hogy mikor indult a szavazás, addigra pont vége lett-e valamelyiknek vagy sem, és már ez is fura válogatási alap. Nekem ezért volt szimpi az AnimeReactor-os szabályzat. Persze ettől még nyugodtan le lehet engem szavazni! :D

Zsiga, a kétfordulós javaslatod igazából ugyanaz amit most csinálunk nem..? Ha jól értem, az első forduló abból állna, hogy jelölünk animéket a kategóriákba, utána ezek között szavazunk.
Izé...most is épp a jelölő stádiumban vagyunk... nem?

Vagy várjunk csak!
Nagy összetett szavazás is lehetne... Tényleg több fordulóval.
Először lenne egy poll, amiben szerepelne az előre megállapított szabályok szerint számításbavehető összes (vagy majdnem összes) anime, minden kategóriában. Ezek közül mindenki szavazna akkor 3-ra.
A kategóriánként így kapott top X (ahol X= általunk előre meghatározott jelöltszám/kategória) anime jutna be a második fordulóba.
Aztán nehezíthetjük esetleg azzal is, hogy X-be csak egy minimális szavazati küszöböt elért anime kerülhet bele.
Na, ha valakinek tetszik ez a Zsiga-noriko féle hibrid többfordulós szavazás, hogy elkezdődjön, már csak azt kell eldönteni, hogy szerepeljen-e benne 2006-ban befejeződött anime, illetve 2007-re átnyúló anime, és hogy mi legyen az X.


Húú de túlbonyolítjuk a dolgot mi?  :lul:
(és mivel nem tudok elaludni, íme egy kis szemléltető)

Quote from: minuszmiki on 2007-04-25, 23:46:31
Örülök, hogy nem csak nekem jutott ez eszembe.  :smile:
tőled vettem az ötletet!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

minuszmiki

#52
Quote from: noriko on 2007-04-26, 02:56:08
Quote from: minuszmiki on 2007-04-25, 23:46:31
Örülök, hogy nem csak nekem jutott ez eszembe.  :smile:
tőled vettem az ötletet!  :D

Jaaa, eszembe se jutott :D

Újabb ötlet: Most nézem a Jigoku Shoujot, és szerintem a  legjobb animáció / vizuális effekt kategóriában ott a helye, sok helyen nagyon tetszik, ahogy a színeket kezeli (igaz, néha elég elnagyolt a rajz). Emellett az OP/ED/OST is nagyon jó, nekem elsősorban az ending tetszik, az alatta szóló cselló miatt.

via_mala

Quote from: minuszmiki on 2007-04-26, 03:21:30
Újabb ötlet: Most nézem a Jigoku Shoujot, és szerintem a  legjobb animáció / vizuális effekt kategóriában ott a helye, sok helyen nagyon tetszik, ahogy a színeket kezeli (igaz, néha elég elnagyolt a rajz). Emellett az OP/ED/OST is nagyon jó, nekem elsősorban az ending tetszik, az alatta szóló cselló miatt.
Csak az a gond, hogy nem egészen 2006-os a sorozat:
az első 13 része 2005-ös a további 13 része meg 2006-os.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Szerintem is túlbonyolítjuk az egészet. Már vannak jelöltjeink elegen, szavazzunk végre! Addig húzzuk, hogy lassan a Best of 2007-es szavazást is elkezdhetjük.
Legyen valahogy, nem baj ha elsőre nem tökéletes, csak legyen már! A továbbiakban majd okulunk a hibákból és jobban csináljuk, de így lassan a szavazás elsődleges célja - mégpedig, hogy ötleteket merítsünk belőle - kezdi értelmét veszíteni.
Ne legyen igazam, de szerintem így is legfeljebb 100 ember fog szavazni - remélhetőleg mindenki csak egyszer, bár trollok mindenhol vannak  :frown: - úgyhogy nem érdemes ekkora feneket keríteni ennek a mi kis "háziszavazásunknak".

Uff.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

minuszmiki

Quote from: via_mala on 2007-04-26, 09:55:05
Quote from: minuszmiki on 2007-04-26, 03:21:30
Újabb ötlet: Most nézem a Jigoku Shoujot, és szerintem a  legjobb animáció / vizuális effekt kategóriában ott a helye, sok helyen nagyon tetszik, ahogy a színeket kezeli (igaz, néha elég elnagyolt a rajz). Emellett az OP/ED/OST is nagyon jó, nekem elsősorban az ending tetszik, az alatta szóló cselló miatt.
Csak az a gond, hogy nem egészen 2006-os a sorozat:
az első 13 része 2005-ös a további 13 része meg 2006-os.
Ezt tudom, de nem 2006-ban befejeződött animékről volt szó? Persze nem ragaszkodom hozzá, biztos fogok tudni mire szavazni nélküle is.  :smile:

noriko

Bocsánat, hogy túl lelkes vagyok, és ismét felhánytorgatom a dolgot  :D
a szabályokról:
Az utolsó kategóriát leszámítva, a kategóriáknál csak azt nézzük, ami tisztán 2006-os, vagy:
1. azt is, ami korábban kezdődött, de 2006-ban lett vége?
[spoiler]Black Cat
Blood+
Canvas 2: Niji Iro no Sketch
Eureka Seven
I"s Pure
Jigoku Shoujo
Karin
Mahjong Legend Akagi
Mai-Otome
Mushishi
Noein - Mou Hitori no Kimi e
Rozen Maiden: Traumend
Shakugan no Shana
Solty Rei
Top wo Nerae! 2
[/spoiler]
2. azt is ami 2006-ban indúlt, de 2007-ben lett vége?
[spoiler]Busou Renkin
Ghost Hunt
Jigoku Shoujo 2
Kanon (2006)
Kyou no Go no Ni
Le Chevalier d'Eon
Nana
Negima!?
Pumpkin Scissors
Yamato Nadeshiko Shichi henge
[/spoiler]
3. azt is, ami olyan mint a 2.-es, de még nincs vége?
[spoiler]Code Geass Hangyaku no Lelouch
Death Note
[/spoiler]

csak mert úgy érzem, itt akadt el a szavazás...
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga


Soldier


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.