USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

Zsiga

via_mala fórumtárs ötlete és az AnimeReactor Community Awards alapján ezennel ünnepélyesen megnyitom a USTEAM - Best Of 2006 topicot. Első körben beszéljük meg hogy mire lehet szavazni, milyen kategóriákban, és milyen szabályok alapján; aztán szavazzuk meg a 2006-os év szerintünk legjobb animéit, majd flameljünk egy jót a nekünk nem tetsző díjazottak miatt. :)

[spoiler=A jelöltek listája kategóriánként:]Legjobb anime : Black Lagoon, Fate/stay night, Higurashi no Naku Koro ni, Kamichu!, NHK ni Youkoso!, Ouran Koukou Host Club, Rec, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Mushishi, Simoun, Rozen Maiden: Traumend, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Asatte no Houkou, Paprika

Legjobb történet : Mushishi, Higurashi no Naku Koro ni, Fate/stay night, Hachimitsu to Clover II, Noein - Mou Hitori no Kimi e, Pale Cocoon, Simoun, Paprika

Legjobb karakterfejlődés : Eureka Seven, NHK ni Youkoso!, Asatte no Houkou, Hachimitsu to Clover II, Higurashi no Naku Koro ni, Kamichu!, Rec, Simoun, xxxHOLiC, Asatte no Houkou

Legjobb animáció / vizuális effekt : Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Pale Cocoon, Eureka Seven, Kamichu!, Kemonozume, Mushishi, Top wo Nerae! 2, Simoun, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society, Noein, Paprika, Gin-iro no Kami no Agito, Paprika

Legjobb soundtrack : Eureka Seven, Mushishi, Ergo Proxy, Kamichu!, Mai-Otome, NHK ni Youkoso!, Fate/Stay Night, Simoun, Rozen Maiden: Traumend, Paprika

Legjobb opening / ending : Shakugan no Shana, Black Lagoon, Ergo Proxy, Eureka Seven, Fate/stay night, Higurashi no Naku Koro ni, Mushishi, Simoun, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Kemonozume, xxxHOLiC

Legjobb akció / harcművészeti anime : Black Lagoon, Blood+, Eureka Seven, Fate/stay night, Kemonozume, Mai-Otome, Top wo Nerae! 2, Rozen Maiden: Traumend

Legjobb kaland / fantasy anime : Mushishi, Fate/stay night, Juuousei, Kamichu!, Utawarerumono, xxxHOLiC, Zero no Tsukaima

Legjobb dráma anime : Hachimitsu to Clover II, Bokura ga Ita, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Higurashi no Naku Koro ni, Mushishi, NHK ni Youkoso!, Simoun, Solty Rei, Mahjong Legend Akagi, Binbou Shimai Monogatari, Asatte no Houkou

Legjobb romantikus / szerelmi történet anime : Hachimitsu to Clover II, Rec, Bokura ga Ita, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, I"s Pure, Kemonozume, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Canvas 2: Niji Iro no Sketch, AA! Megami-sama: Sorezore no Tsubasa, Otome wa Boku ni Koishiteru

Legjobb komédia anime : Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Ouran Koukou Host Club, Inukami!, Kamichu!, Magikano, Muteki Kanban Musume, NHK ni Youkoso!, Rec, Kyou no Go no Ni, School Rumble Ni Gakki, Karin, AA! Megami-sama: Sorezore no Tsubasa, Otome wa Boku ni Koishiteru,

Legjobb fanservice / ecchi anime : Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Inukami!, Amaenaide yo!, Joshikousei, Magikano, Top wo Nerae! 2, Utawarerumono

Legjobb sci-fi / mecha anime :  Eureka Seven, Noein - Mou Hitori no Kimi e, Ergo Proxy, Juuousei, Pale Cocoon, Top wo Nerae! 2, Zegapain, Simoun, Solty Rei, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Legjobb thriller / misztikus / horror anime : Higurashi no Naku Koro ni, Blood+, Ergo Proxy, Jigoku Shoujo, Kemonozume, Ayakashi - Japanese Classic Horror, xxxHOLiC, Mushishi, Paprika

Legjobb rövid anime : Rec, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, I"s Pure, Pale Cocoon, Shinigami no Ballad, Top wo Nerae! 2

Legjobb férfi / fiú karakter : Kyon (Suzumiya Haruhi no Yuuutsu), Archer (Fate/stay night), Dutch (Black Lagoon), Ginko (Mushishi), Hiraga Saitou (Zero no Tsukaima), Matsumaru Fumihiko (Rec), Mizuno Kanta (Sunabouzu), Ootori Kyouya (Ouran Koukou Host Club), Satou Tatsuhiro (NHK ni Youkoso!), Harima Kenji (School Rumble Ni Gakki), Roy Revant (Solty Rei), Miyanokōji Mizuho (Otome wa Boku ni Koishiteru)

Legjobb nő / lány karakter : Suzumiya Haruhi (Suzumiya Haruhi no Yuuutsu), Revy (Black Lagoon), Aka Onda (Rec), Fujioka Haruhi (Ouran Koukou Host Club), Hitotsubashi Yurie-sama (Kamichu!), Louise Françoise le Blanc de la Vallière (Zero no Tsukaima),
Real Mayar (Ergo Proxy), Tousaka Rin (Fate/stay night), Suigintou (Rozen Maiden: Traumend), Paprika (Paprika), Shouko-san (Asatte no Houkou), Haruka (Noein)

Legjobb gonosz karakter : Sonozaki Shion (Higurashi no Naku Koro ni), Anemone (Eureka Seven), Balalaika (Black Lagoon), Creed Diskence (Black Cat), Dewey Novak (Eureka Seven), Mizuno Kanta (Sunabouzu), Ouba (Kemonozume), Papillon (Busou Renkin), Hild (AA! Megami-sama: Sorezore no Tsubasa)

Legjobb újonnan indult anime : Death Note, Kanon (2006), Code Geass Hangyaku no Lelouch, Le Chevalier D'Eon, Nana, Negima!?

+1: Legjobb sorozat/OVA-epizód : Suzumiya Haruhi no Yuuutsu ep. 1,
[/spoiler]

A kategórialistát szerintem nem igazán érdemes piszkálni, a jelöltek listáját viszont annál inkább, akinek van valami javaslata az legyen szíves írja le itt a topicban, hogy bekerülhessen a listába.

A szabályokról: (szintén előzetes verzió, akinek van valami ötlete/javaslata valamely szabály módosítására az szóljon)
- Minden fórumtagnak kategóriánként egy szavazata van. Rouninnak is. XD
- Az utolsó kategória kivételével minden kategóriában csak olyan animékre lehet szavazni amik 2006-ban értek véget. (Esetleges vitás kérdésekben az AniDB információi a döntőek.)
- Az utolsó kategóriában csak olyan anime szerepelhet amely 2006-ban indult.
- A 'Legjobb rövid anime' kategóriában csak olyan anime szerepelhet ami összesen maximum 3 óra hosszú, akár sorozat, akár OVA, akár mozifilm.

Szerk.: A topic eleje a 2006-os szavazásról szól, a 2007-es rész innen indul, a 2008-as pedig innen, a 2010-es pedig innen, ez meg 2011. A szabályok változatlanok.

Solid Snake

Egyetértek a szabályzattal, kategóriákkal.  :tezsvir:
Jelölteknél azonban a soundtrack-hez belistáznám a Fate/Stay Night-ot is, Kenji Kawai igazán remek munkát végzett annál a projektnél, F/SN OST egyik kedvencem.  :jee:

My votes are:

Legjobb anime: Fate/Stay Night
Legjobb történet: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb karakterfejlődés: NHK ni Youkoso!
Legjobb animáció / vizuális effekt: Mushishi
Legjobb soundtrack: Fate/Stay Night
Legjobb opening / ending: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb akció / harcművészeti dráma: Blood+
Legjobb kaland / fantasy anime: Fate/Stay Night
Legjobb dráma anime: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb romantikus / szerelmi anime: I"S Pure
Legjobb komédia anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Legjobb fanservice / ecchi anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Legjobb sci-fi / mecha anime: Ergo Proxy
Legjobb thriller / misztikus / horror anime: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb rövid anime: I"S Pure
Legjobb férfi / fiú karakter: Satou Tatsuhiro (NHK ni Youkoso!)
Legjobb nő / lány karakter: Saber (Fate/Stay Night)
Legjobb gonosz karakter: Sonozaki Shion (Higurashi no Naku Koro ni)
Legjobb újonnan indult anime: Death Note

Manitu

Szavazatokkal még várjunk előbb legyenek jelöltek...

A szabályok: Olyan anime ami 2006-ban ért véget? Akkor is, ha a nagy része még 2005-ben lement? Felőlem.

Ez esetben jelölném:

Ayakashi - Japanese Classic Horror: Legjobb thriller / misztikus / horror anime 
Kyou no Go no Ni: Legjobb komédia anime. (Bár ezzel kicsit bajban vagyok, ugyan egyszer befejeződött 2006-ben, de idén év elején úgy döntöttek, mégis folytatják, és adtak ki egy új részt :confused: )
School Rumble Ni Gakki: Legjobb komédia anime. Ehhez kapcsolódóan Harima a legjobb férfi karakter címre... bár ez akkor eléggé lefutott meccs lenne szvsz :D
Simoun: Nagy kedvencen a tavalyi évből, legjobb sci-fi / mecha anime, legjobb dráma anime, legjobb opening / ending, legjobb soundtrack, legjobb animáció / vizuális effekt, legjobb karakterfejlődés, legjobb történet és legjobb anime kategóriában.
Karin: Legjobb komédia anime
Canvas 2: Niji Iro no Sketch: Legjobb romantikus / szerelmi történet anime
Solty Rei: Legjobb dráma anime, legjobb sci-fi / mecha anime, valamint legjbb férfi karakternek Roy Revant.
Rozen Maiden: Traumend: Legjobb anime, legjobb akció / harcművészeti anime, és Suigintou mint legjobb női karakter.
Mahjong Legend Akagi: Legjobb dráma anime (Bár ezt nem láttam még, de elég jó véleménnyel vannak róla általában)
Busou Renkin: Papillon mint a legjobb gonosztevő.

Hirtelen ennyi... majd ha eszembe jut még valami akkor szólok :D


Lokids

Solidsnake hsz-ét használom fle, lusta vagyok írni. :)
A fentebb említettek közül:

Legjobb anime: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb történet: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb karakterfejlődés: NHK ni Youkoso!
Legjobb animáció / vizuális effekt:Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Legjobb soundtrack: Mai Otome
Legjobb opening / ending: Shakugan no Shana
Legjobb akció / harcművészeti dráma: Blood+
Legjobb kaland / fantasy anime: Fate/Stay Night
Legjobb dráma anime: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb romantikus / szerelmi anime: Bokura ga Ita
Legjobb komédia anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Legjobb fanservice / ecchi anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Legjobb sci-fi / mecha anime: Eureka Seven
Legjobb thriller / misztikus / horror anime: Higurashi no Naku Koro ni
Legjobb rövid anime: Rec
Legjobb férfi / fiú karakter: Kyon (Suzumiya Haruhi no Yuuutsu)
Legjobb nő / lány karakter: Aka Onda (Rec)
Legjobb gonosz karakter: Sonozaki Shion (Higurashi no Naku Koro ni)
Legjobb újonnan indult anime: Death Note


Groven

Quote from: Lokids on 2007-04-20, 23:00:02

Legjobb romantikus / szerelmi anime: Bokura ga Ita
Legjobb rövid anime: Rec
Legjobb újonnan indult anime: Death Note



Ezekkel egyetértek.

Prof. William

Majd lehetne egy szavazómotort csinálni. :)

Zsiga

Quote from: Prof. William on 2007-04-20, 23:59:27
Majd lehetne egy szavazómotort csinálni. :)
Már kezdheted is. :D

Manitu javaslatai hozzáadva az első posthoz, illetve egyet-kettőt hozzátettem én is.

chilip

#7
Legjobb anime :Fate/stay night
Legjobb történet : Fate/stay night
Legjobb karakterfejlődés : Eureka Seven
Legjobb animáció / vizuális effekt : Eureka Seven
Legjobb soundtrack : Fate/Stay Night ( hát ez eggyértelmű ;) )
Legjobb opening / ending : Ergo Proxy, Eureka Seven, Fate/stay night, Blood+ ( mind nagyon jó volt, de leginkább a Blood+-nak voltak marha jó OP/ED-jei )
Legjobb akció / harcművészeti anime : Fate/stay night, Eureka Seven (holtverseny :D de ha mindenképp választanom kéne... Eureka 7)
Legjobb kaland / fantasy anime : Fate/stay night, Utawarerumono, Zero no Tsukaima ( Fate/stay Night, de a többi is jó volt)
Legjobb dráma anime : passz
Legjobb romantikus / szerelmi történet anime : eggyet se láttam ezek közül vagy nem hagytak maradandó nyomot...
Legjobb komédia anime : Inukami!
Legjobb fanservice / ecchi anime : Inukami!
Legjobb sci-fi / mecha anime :  Eureka Seven, Ergo Proxy ( de inkább az Eureka )
Legjobb thriller / misztikus / horror anime : Blood+, Ergo Proxy ( inkább a Blood+ )
Legjobb rövid anime : -
Legjobb férfi / fiú karakter : Dutch (Black Lagoon)
Legjobb nő / lány karakter : Fujioka Haruhi (Ouran Koukou Host Club)
Legjobb gonosz karakter : Balalaika (Black Lagoon)
Legjobb újonnan indult anime : History's Strongest Disciple Kenichi (igen fan vagyok :P )

Zsiga

Idézet Manitu fórumtárstól:
Szavazatokkal még várjunk előbb legyenek jelöltek...

Próféta

#9
Csak sorozatokkal játsszunk, vagy lehetnek egészestés filmek is?
(Gin`iro no Kami no Agito, Tokikake, Paprika, Solid State Society, Detective Conan - Requiem of the Detectives, ...)

Nyilván a legjobb sorozat / legjobb film feltétlenül külön kategória, de mondjuk a szereplők, zenék versenyek közösek lehetnek.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-04-21, 00:51:28
Csak sorozatokkal játsszunk, vagy lehetnek egészestés filmek is?
(Gin`iro no Kami no Agito, Tokikake, Paprika, Solid State Society, Detective Conan - Requiem of the Detectives, ...)

Nyilván a legjobb sorozat / legjobb film feltétlenül külön kategória, de mondjuk a szereplők, zenék versenyek közösek lehetnek.

Természetesen lehetnek filmek is, mondd hogy mit és milyen kategóriába szeretnél. :)
Külön legjobb film kategóriának ebben az évben őszinténszólva sok értelmét nem látom, emlékeim szerint volt pár középszerű hulladék meg a Paprika (ebből már megint kövezés lesz úgy érzem...  :lul:), és kb. ennyi volt ez az év mozifilm-szempontból. Aztán lehet hogy én vagyok a hülye, természetesen ha van rá igény lesz külön 'Legjobb Film' kategória. Discuss. :)

Manitu

Szvsz a rövid anime kategória pont erre szolgál. A tavalyi tényleg szerény év volt egészestés filmek szempontjából, egyedül az Agitot láttam, ami említésre méltó, de még az is inkább csak egy erős középmezőny.


sirtomi

Érdekes kezdeményezés.
Várom a szavazás eredményét, mivel a felsorolt animek közül egyet sem láttam :D Majd a nyertesek közül válogatok :)

Kvikveg

En is ugy vagyok kb, mint sirtomi.
Haruhinak meg legszivesebben csak az elso reszere szavaznek, arr viszont 10p a fetrengos rohoges es groteszk gunyparodia kategoriaban. :lul: :lul: :muhahah:
Orulok, hogy Mushishi ott van. A tobbi nalam nem jott be. Blood opening, azt meg alairom. Mmmm. Mennyit nem lattam, pffhhh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

via_mala

Természetesen az is a célja a szavazásnak, hogy a közösség ötleteket merítsen belőle, de ha csak egy vagy két kategóriában tudtok jelölteket állítani és szavazni akkor is nyugodtan ragadjatok billentyűzetet. Én is így vagyok ezzel, mert bár tavaly is elég animét néztem, de ritkán nézek aktuálisan futó sorozatokat, mert nem szeretek heteket várni az újabb részekre, ezért túl sok kategóriához én sem tudok hozzászólni.

Ennyit tennék csak hozzá:
az xxxHOLiC-ot jelölném a Legjobb thriller / misztikus / horror animék közé is
a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society-t pedig a Legjobb animáció / vizuális effektek közé
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

A filmeket illetően jobban belegondolva igazatok lehet. Még a Gedo Senki lehet 2006 nagy filmes ütőkártyája, a mozikban bombasiker volt, de valahogy nem nagyon hallok felőle, meg a Tekkon Kinkreetről sem.

De azért női szereplőnek mehet Paprika (Paprika)?

Quote from: Kvikveg on 2007-04-21, 11:47:26Haruhinak meg legszivesebben csak az elso reszere szavaznek, arr viszont 10p a fetrengos rohoges es groteszk gunyparodia kategoriaban. :lul: :lul:
Ok, akkor legjobb sorozatepizód kategória? Abba én is jelölném mindjárt a Haruhi (vetítési rend szerinti) első részét.

Lokids

Quote from: via_mala on 2007-04-21, 13:32:03
Természetesen az is a célja a szavazásnak, hogy a közösség ötleteket merítsen belőle, de ha csak egy vagy két kategóriában tudtok jelölteket állítani és szavazni akkor is nyugodtan ragadjatok billentyűzetet. Én is így vagyok ezzel, mert bár tavaly is elég animét néztem, de ritkán nézek aktuálisan futó sorozatokat, mert nem szeretek heteket várni az újabb részekre, ezért túl sok kategóriához én sem tudok hozzászólni.

Ennyit tennék csak hozzá:
az xxxHOLiC-ot jelölném a Legjobb thriller / misztikus / horror animék közé is
a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society-t pedig a Legjobb animáció / vizuális effektek közé


Na igen, szét kéne választani a misztikus és a horror/thrillert. :) Mert misztikusnak aláírom, hogy az xxxHolicnál nem volt jobb. Akár pár évre visszamenőleg is. :D Viszont ha a horror/thriller oldalról közelítjük meg... Maradjunk a Higurashinál. :)

Zsiga

Quote from: Lokids on 2007-04-21, 21:19:14
Na igen, szét kéne választani a misztikus és a horror/thrillert. :) Mert misztikusnak aláírom, hogy az xxxHolicnál nem volt jobb. Akár pár évre visszamenőleg is. :D Viszont ha a horror/thriller oldalról közelítjük meg... Maradjunk a Higurashinál. :)
A kategóriák többségében így is elég kevés a komoly jelölt, annyira azért nem volt jó ez az év... De ha gondoljátok, szétszedhetjük. Discussion starts na0. :)

via_mala

Quote from: Lokids on 2007-04-21, 21:19:14
Na igen, szét kéne választani a misztikus és a horror/thrillert. :) Mert misztikusnak aláírom, hogy az xxxHolicnál nem volt jobb. Akár pár évre visszamenőleg is. :D Viszont ha a horror/thriller oldalról közelítjük meg... Maradjunk a Higurashinál. :)
Részemről rendben, de akkor válogassuk szét őket:
Higurashi no Naku Koro ni: -nem láttam-
Blood+: még nem értem a végére, de mondjuk horror/thriller
Ergo Proxy: -nem láttam-
Jigoku Shoujo: horror/thriller
Kemonozume: -nem láttam-
Ayakashi - Japanese Classic Horror: ez mondjuk gondolom horror/thriller
xxxHOLiC: misztikus
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Manitu

Szerintem felesleges szétszedni. Azt a kategóriát meg különösen, így is alig van, amit oda lehetne sorolni. Nem nagyon van olyan horror történet, amire ne lehetne ráaggatni a misztius jelzőt is. (maximum a darabolós sorozatgyilkososak, de olyat én még animében nem láttam).
Meg ez különben sem arról szól, hogy csináljunk annyi kategóriát, hogy minden kedvencünk nyerhessen valamiben.


noriko

Egy ilyenhez mit szóltok? Még nem lehet szavazni, csak mintaként mutatom, mert ha nem jó, akkor inkább nem pötyögöm be feleslegesen a többit! :P
USTEAM - Best Of 2006
Ha jó, kiegészítem, illetve szóljatok, ha már megvannak a jelöltek, és akkor megnyitom, és be lehetne tenni az első postba.
:)
"I wish I could, but I don't want to."

via_mala

Quote from: noriko on 2007-04-24, 04:32:49
Egy ilyenhez mit szóltok? Még nem lehet szavazni, csak mintaként mutatom, mert ha nem jó, akkor inkább nem pötyögöm be feleslegesen a többit! :P
USTEAM - Best Of 2006
Ha jó, kiegészítem, illetve szóljatok, ha már megvannak a jelöltek, és akkor megnyitom, és be lehetne tenni az első postba.
:)
Teljesen jó.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

ultimecia

Quote from: noriko on 2007-04-24, 04:32:49
Egy ilyenhez mit szóltok? Még nem lehet szavazni, csak mintaként mutatom, mert ha nem jó, akkor inkább nem pötyögöm be feleslegesen a többit! :P
USTEAM - Best Of 2006
Ha jó, kiegészítem, illetve szóljatok, ha már megvannak a jelöltek, és akkor megnyitom, és be lehetne tenni az első postba.
:)

Majd ez is kerüljön fel ha lehetne. 3 kategoriában rá szavaznék:)

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4032

Meg az intro és endböl lehetne 2 külön kategoriát. Vagy csak én szavaznék 2különbözö animera abban a szekcioban?

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-04-24, 13:48:18
Quote from: noriko on 2007-04-24, 04:32:49
Egy ilyenhez mit szóltok? Még nem lehet szavazni, csak mintaként mutatom, mert ha nem jó, akkor inkább nem pötyögöm be feleslegesen a többit! :P
USTEAM - Best Of 2006
Ha jó, kiegészítem, illetve szóljatok, ha már megvannak a jelöltek, és akkor megnyitom, és be lehetne tenni az első postba.
:)

Majd ez is kerüljön fel ha lehetne. 3 kategoriában rá szavaznék:)

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4032

Meg az intro és endböl lehetne 2 külön kategoriát. Vagy csak én szavaznék 2különbözö animera abban a szekcioban?
xxxHOLIC bekerült a legjobb karakterfejlődés kategóriába. OP/ED szétszedése nekem mindegy, beszéljük meg. :)

noriko: tökéletes, köszönjük szépen. A jelöltek listáját szerintem mondjuk ma este zárjuk le valamikor.

Manitu

Quote from: ultimecia on 2007-04-24, 13:48:18
Majd ez is kerüljön fel ha lehetne. 3 kategoriában rá szavaznék:)

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4032
Mond melyik kategóriában szeretnéd még látni, és bent lesz.

Op/Ed szétszedésnek sem látom az értelmét, legalábbis amik most vannak, abból én egy kivételével mindet az Op kategóriába raknám, egyet meg nem láttam. De ha gondoljátok, felőlem lehet. Btw, hogy maradt ki a Haruhi ebből a kategóriából :confused: Az ending valami zseniális :D


ultimecia

xxxHolic jo helyekre került.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4003 ot és a
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4153
inditanám valamelyik (romantikus és/vagy comedy kategoriában, vagy ahova befér :smile:)
És a föszereplőt a legjobb férfi szereplő kategoriába  :smile:
Tudom pocsék az izlésem van ^_^'
A legvégén illene a legalább a -legjobb történet-be és a -legjobb anime-be felvenni az összes animeot, ami szerepel a listán, hogy megfelelö esélyegyenlöség legyen, és a végén ne legyen vita, hogy "az én kedvenc animeom nem is volt fenn". Legvégén meg izlésflamelés.

Egy 5let még: ha teljesen kész, az usteam főoldalára berakni hírekbe, hogy lehet szavazni.

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-04-24, 17:49:01
xxxHolic jo helyekre került.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4003 ot és a
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4153
inditanám valamelyik (romantikus és/vagy comedy kategoriában, vagy ahova befér :smile:)
És a föszereplőt a legjobb férfi szereplő kategoriába  :smile:
Tudom pocsék az izlésem van ^_^'
A legvégén illene a legalább a -legjobb történet-be és a -legjobb anime-be felvenni az összes animeot, ami szerepel a listán, hogy megfelelö esélyegyenlöség legyen, és a végén ne legyen vita, hogy "az én kedvenc animeom nem is volt fenn". Legvégén meg izlésflamelés.

Egy 5let még: ha teljesen kész, az usteam főoldalára berakni hírekbe, hogy lehet szavazni.
Mindjárt hozzáadom őket.
Szerintem felesleges minden sorozatot berakni a legjobb anime/történet kategóriákba, akinek nem tetszik a jelenlegi felállás az szól hogy mit szeretne még ott látni, aki meg nem szól az így járt. ;)

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Nagyon egyhangú a legjobb epizód szavazás. Pár ötlet, de igazán mondhatna más is:

Mushishi ep20 (A Sea of Ink: könyvtáros lány kiírja magából a Mushi-történeteket)
Mushishi ep21 (Cotton Spore: ház alapzatán megtapadó ál-csecsemő)
Mushishi ep23 (Charous of Rust: rozsdát köhögő leány)

Vagy fújjuk le a kategóriát?

Manitu

Mondanám a Kanon 12. részét, (ugye Kyoani meg a 12. részek :D ) de az határozottan nem 2006-ban fejeződött be...

Az a baj, hogy nem nagyon maradnak meg bennem olyanok, hogy mi hanyadik részben volt... na egyet kikeresek, mert "véletlenül" a vinyómon maradt :D

Simoun 20. rész (Elegy: Mamina temetése)

annyit emlegetem mostanában, valaki csak kedvet kap hozzá :D