Szavazzunk!

Started by Selmo, 2007-05-14, 02:08:59

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2008-02-24, 18:13:11
Quote from: minuszmiki on 2008-02-24, 17:58:42
Gyönyörű kék.

Állítólag ahhoz, hogy kialakulhasson a kékszeműség, vérfertőzésre volt szükség :)

Quote from: The WhoNo one knows what it's like to be the bad man, to be the sad man, behind blue eyes
:__devil:

Nakedape

nos szóval a hírnek csak a címe hangzatos, annyi h megtalálták a közös őst. passz:)
olyan mint a mitokondriális éva, az meg minden ember  közös őse (rádásul nem egyszerre élt "ádámmal") tehát ebből  kiindulva az összes ma élő ember is "vérfertőzött"
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

Mellesleg kimaradt egy szín, ami igencsak sok embernek a szemszíne.

[spoiler][/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2008-02-24, 19:48:33
Quote from: .Attila on 2008-02-24, 18:13:11
Quote from: minuszmiki on 2008-02-24, 17:58:42
Gyönyörű kék.

Állítólag ahhoz, hogy kialakulhasson a kékszeműség, vérfertőzésre volt szükség :)

Quote from: The WhoNo one knows what it's like to be the bad man, to be the sad man, behind blue eyes
:__devil:
In b4 incestous bisex younger twin sisters, faggot, etc.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-02-24, 19:44:32
Quote from: Kvikveg on 2008-02-24, 19:40:50
Quote from: .Attila on 2008-02-24, 18:13:11
Quote from: minuszmiki on 2008-02-24, 17:58:42
Gyönyörű kék.

Állítólag ahhoz, hogy kialakulhasson a kékszeműség, vérfertőzésre volt szükség :)
Imadom az index ilyen faszsagait. Ezzel az erovel barmi recessziv gen ervenyesulesehez verfertozesre van szukseg. Valami feketeszemuben kijott a legkisebbrendusegi erzes ugy latszik. :hehe:

Nem értem, miért az indexet szidjátok. Nem az index állítja ezt, hanem egy kutatás, az index csak megírta ezt és végig a kutatásra hivatkozott.
Az indexet azert szidom, mert a "kozos osuk van" nem ugyanaz, mint "verfertozesbol szarmazik". Gondolom ertheto a kulonbseg?
Eredeti cikk
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-02-24, 19:44:32
Nem értem, miért az indexet szidjátok. Nem az index állítja ezt, hanem egy kutatás, az index csak megírta ezt és végig a kutatásra hivatkozott.
Duno, az jutott eszembe. Én ott olvastam, de mondhattam volna akármelyik hírportált, bulvárlapot, vagy egyéb sajtó-orgánumot, elég sok lehozta hasonló körítéssel.
Egyrészt agyon van bulvárosítva, másrészt az egész kutatás egyenesen következik Darwin elméletéből, és annyi információtartalommal bír, mint hogy a patkányok képtelenek megkülönböztetni a visszafele beszélt holland szöveget a visszafele beszélt japántól :rolleyes:



Xzone

Hazel, alias zöldesbarna.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Emberek, itt valami baj van, statisztikailag a barnának néne vezetnie elsöprő többséggel (leszámítva a vörös szemű trollokat) :eek:


Fazék

Quote from: Manitu on 2008-02-24, 22:16:12
Emberek, itt valami baj van, statisztikailag a barnának néne vezetnie elsöprő többséggel (leszámítva a vörös szemű trollokat) :eek:
no igen, én is le vagyok döbbenve, azt hittem majdnem mindenki unalmas barna szemű lesz velem együtt :eek:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-02-24, 19:40:50Valami feketeszemuben kijott a legkisebbrendusegi erzes ugy latszik. :hehe:
majdnem anyáztam.
barna.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2008-02-24, 22:16:12
Emberek, itt valami baj van, statisztikailag a barnának néne vezetnie elsöprő többséggel (leszámítva a vörös szemű trollokat) :eek:

amime rajongók között sok az incest poronty.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-02-24, 19:59:23
Quote from: .Attila on 2008-02-24, 19:44:32
Quote from: Kvikveg on 2008-02-24, 19:40:50
Quote from: .Attila on 2008-02-24, 18:13:11
Quote from: minuszmiki on 2008-02-24, 17:58:42
Gyönyörű kék.

Állítólag ahhoz, hogy kialakulhasson a kékszeműség, vérfertőzésre volt szükség :)
Imadom az index ilyen faszsagait. Ezzel az erovel barmi recessziv gen ervenyesulesehez verfertozesre van szukseg. Valami feketeszemuben kijott a legkisebbrendusegi erzes ugy latszik. :hehe:

Nem értem, miért az indexet szidjátok. Nem az index állítja ezt, hanem egy kutatás, az index csak megírta ezt és végig a kutatásra hivatkozott.
Az indexet azert szidom, mert a "kozos osuk van" nem ugyanaz, mint "verfertozesbol szarmazik". Gondolom ertheto a kulonbseg?
Eredeti cikk

Elnézést, most nincs időm visszakeresni és elolvasni az indexes cikket, de emlékeim szerint azt (is) írták, ahhoz, hogy a közös ősben megtörtént mutáció után ténylegesen kékszemű egyed szülessen, ahhoz két olyan szülőnek kellett lennie, akik mindketten kék géneket adtak (mivel a barna a domináns). Ha ez a mutációt követően viszonylag hamar megtörtént, akkor lehet vérfertőzésről szó. Nem arról volt szó, hogy minden mai kékszemű pár vérfertőző :)
Egyébként meg szerintem nem kell ennyirek komolyan venni a témát.

Makos

Szerintem hülyeség ez a vérfertőzéses dolog.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-02-24, 23:35:30
Elnézést, most nincs időm visszakeresni és elolvasni az indexes cikket, de emlékeim szerint azt (is) írták, ahhoz, hogy a közös ősben megtörtént mutáció után ténylegesen kékszemű egyed szülessen, ahhoz két olyan szülőnek kellett lennie, akik mindketten kék géneket adtak (mivel a barna a domináns). Ha ez a mutációt követően viszonylag hamar megtörtént, akkor lehet vérfertőzésről szó. Nem arról volt szó, hogy minden mai kékszemű pár vérfertőző :)
Egyébként meg szerintem nem kell ennyirek komolyan venni a témát.
Igazabol ha azt a reakciot latnam, hogy "mar megint direkt undorito modon felreforditottak, hogy szenzaciohajhasz legyen, pfuj" akkor nem zavarna.
A szoveg nagyjabol ok, nem volt idom leellenorizni az eredetihez kepest. Egyszeruen irrital a cim. Az eredetiben szo nem volt verfertozesrol. Semmilyenrol. Ezt egyszeruen az indexes biggyesztette oda. Amugy nem szokas odairni ilyenkor a cikk szerzojenek a nevet??!
"Minden kékszemű ember vérfertőzésből származik" - "More than meets the blue eye: You may all be related" Azert kicsit mas a kicsengese...

Na mara vege, szerintem tultargyaltuk.

Eye color a Wikin - most mar plane nem tudom, hogy kek vagy szurke...  :wtf :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#1156
Quote from: Kvikveg on 2008-02-25, 00:20:45Na mara vege, szerintem tultargyaltuk.
sztem már nagyon rég túl van tárgyalva, kb az első hozzászólástól kezdve :)
az index bulvársajtó, ahogy jelenleg kb minden egyéb sajtótermék ezen a rohadt földterületen.
ezek a cikkek hozzák az olvasókat, a népszerűséget.
vagy létezik a fejedben egy szűrő ezekhez,
vagy fölhúzod magad minden egyes alkalommal.
én az elsőt választottam :)

minuszmiki

Quote from: Kvikveg on 2008-02-25, 00:20:45
Eye color a Wikin - most mar plane nem tudom, hogy kek vagy szurke...  :wtf :D
Hmm, ez engem is elbizonytalanított, leginkább a "steel blue-gray eye" címkével jelzett szín hasonlít az enyémre. Mindegy, kék az is.

Dreamcleaver

Kvikveg avája alatti aláírása pont idevág.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: minuszmiki on 2008-02-25, 00:32:46
Quote from: Kvikveg on 2008-02-25, 00:20:45
Eye color a Wikin - most mar plane nem tudom, hogy kek vagy szurke...  :wtf :D
Hmm, ez engem is elbizonytalanított, leginkább a "steel blue-gray eye" címkével jelzett szín hasonlít az enyémre. Mindegy, kék az is.
Megegyeztunk.
Az enyem kozepe, ahol a finom rostok vannak a pupilla korul, barnas szinu. Hm.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-25, 00:34:05
Kvikveg avája alatti aláírása pont idevág.  :D
Most hogy mondod, tenyleg.  :lul:
Amugy altalaban teszek ra, csak most jott ram az 5perc... need more pills!

A mai nap kihivasa: Google-val valodi voros szemet talalni. Nix Photoshop.

Illetve a kekszemu kollegakat kerdezem: mennyire vagytok erzekenyek a fenyre?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Google -> albino -> képek -> http://www.auge-online.de/Wissenswertes/Bestandteile/Albino400.jpg

Fényre nagyon érzékeny a szemem, évszaktól függetlenül napszemüvegben járok, ha kicsit is süt a nap.

Kuroi Tenshi

A fentiek alapján én is inkább szürkéskéknek számítok, de eléggé.
Mondjuk ehhez az éjszakai életmód is hozzájárul, de néha szújra
a szemem a napfény, még közvetve is, visszatükröződésekből is.

Dreamcleaver

Nekem télen a tiszta fehér hóról visszaverődő napfény szokta bántani a szemem nagyon. Mondjuk az enyém zöld, szal nektek kékenek sz@r lehet.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

úgy érzem magam nappal, mint vakond a felszinen. és sose tudtam még tisztességes napszemüveget venni :comp: (jah igen... nekem is kék a szemem :haha:)

Rin

#1164
Általában zöld, de hangulattól függően teljesen barna is tud lenni. Sebaj, most zöld lesz bejelölve  :smile:

Kvikveg

Jolvan, megnyugodtam, akkor nem en vagyok genetikai hulladek. Kozepes, szort napfenynel ui a hazfalakrol visszaverodo feny pl bantja a szemem.
Ti hol vesztek szemuveget? Az ilyen utcai szemuvegekben nem bizom, es nem szeretnek oregkoromra vakeger lenni.
Dreamcleaver: fenykepet! :D

Azt az albino kepet lattam, de szerintem az bevillant fenykepezes kozben.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kelvor

+1 zöld.

(azt hittem, hogy sokkal több barna szavazat lesz. )   :smile:

Lythis

Akkor +1 barna. :D Egyébként nekem nagyon érzékeny, és az erős fény szabályosan fáj is néha. Ha sokat vagyok napon, akkor mondjuk megszokom. Lehet, hogy a sokévnyi éjszakai élet folyománya egyébként.
Szemüveg: Legutóbbit sikeresen eltörtem kirándulás alatt egyszer (elfelejtettem, hogy a sátorban van, és behajítottam rá a teljes pakkomat...). Azóta nincs, mert amit megvennék, azt sokallom, gagyit meg nem akarok. Mountexben értelmes szemüvegek vannak, illetve a Polaroid szemcsik is jók, csak győzd tárcával... Más szemüvegekkel nemigen van tapasztalatom.

Én

Zöld, és nagyon bírja a fényt, tűző nap zseblámpa stb nem okoz gondot. Lehet azért, mert kiskoromban mindg azal szórakoztam, hogy az égőt bámultam. Igazából az idegesít, hogy néha nagyon sokáig megmarad az a folt utána, amitől nem látok. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2008-02-25, 00:44:28
Fényre nagyon érzékeny a szemem, évszaktól függetlenül napszemüvegben járok
Quote from: Tycho on 2008-02-25, 00:53:39
napszemüveg
Quote from: Kvikveg on 2008-02-25, 00:59:43
szemuveg

és én mit mondjak, szemüveg miatt nem hordok napszemüveget, nyáron
majd' megvakulok néha

Quote from: Kvikveg on 2008-02-25, 00:59:43
Azt az albino kepet lattam, de szerintem az bevillant fenykepezes kozben.
Általában csak a pupilla lesz vörös fényképnél - szóval ez inkább vagy
photoshop műve, mert itt a pupilla mellett az iris is vörös, vagy tényleg
ilyen egy albino szeme (mondjuk az albino nyulaké és patkényoké
tényleg vöröses)