Main Menu

Bokurano /Spoiler!/

Started by Lokids, 2007-05-22, 22:25:51

Previous topic - Next topic

Lokids

Csodálom, hogy még senki nem nyitott neki topicot, hiszen talán az év anime-járól van szó.

Alapszitu: Gyerekek 'aláírják' a szerződést egy játékhoz, melyben robottal kell harcolni. Csakhogy a játékból nincs visszaút. Ha nyernek meghalnak, ha vesztenek akkor is.
Nagyon faa kis dráma.


5. rész már egyenesen kegyetlen volt. Főleg mikor a csaj rátapintott a lényegre a közepén. :)

chilip

nemtom, első része nem nagyon jött be (csak az OP-ja ^^ ) akkor megkukkantom a többi részét is

Lokids

Ajánlom, mert az első rész az csak bevezetés. A dolgok később történnek. Pl meghal az egyik "főszereplő" a 2. részben meg ilyenek. :)

Christian

Húh...nekem kicsit Gantz után érzet, még ha annyira nem is vére, legalább olyan kegyetlen. Tetszik! Az opening is nagyon bejövős. Jöhetne már a 6. rész :)

LuckyDingo

Eddig két rész jött le, de eddig nem tudott megfoni a sorozat:S Sztem Waku halála nagyon fura volt.. kiváncsi vagyok, hogy hogy zuhant le annyi lökéstől XD -Bár egy nagyon bugyuta szituban akár meg is történhet ^^" Minden esetre várom hogy kijöjjön subosan 7-ig :D Ha addig nem fog meg akkor ejtem :D Egyetlen negítívum eddig, hogy a robotok nem tetszenek benne :S
A karakterek nem tűnnek rossznak :D Mondjuk fura, hogy az elején kiejtik a túlbuzgó hőstípust :D Le merném fogadni hogy a kiscsaj marad meg egyedül :D
Még az fura, hogy az Opening nagyon elüt a storytól sztem zeneileg és képileg is.. de inkább csak a zene fura nekem :D Nah mindegy majd kiderül mi lesz ebből :D 7.rész után újra itt :D
/ha Gantz utánérzet.. jah olyasmi, de eddig az a nyerő a kettő közül :D -mert az jobban kezdődött ;)/

Christian

Majd onnantól lesz érdekes,hogy kiderül,hogy mi történt Wakuval :P Hidd el...jó lesz :)

Rage

#6
Akit érdekel a valódi Bokurano, javaslom, olvassa inkább a mangát. Sokkal jobban jár, mint ezzel a mesével, amit az animében csinálnak a CUCCból... :/
Szal, az ég szerelmére, ez egy seinen manga (a durvább fajtából ráadásul), ehhez képest az esetek többségében olyat látok, aminek köze sincs az eredeti műhöz. Ami pedig a rendezőt illeti...
[spoiler=Elég nagy spoiler lehet egyeseknek, csak óvatosan!]Konkrétan megkérdezte Mohiro-tól (a mangaka), hogy nem lehetne-e esetleg "megmenteni" a gyerekeket, valamint Koemushi legendás "a ti végzetetek az, hogy meghaltok" mondatát eltávolítani a stuffból, mert szerinte "túl kegyetlen" az, hogy gyerekek halnak meg.[/spoiler]
Az anime persze kedvcsinálónak jó, de sajnos semmivel sem több annál. Szerintem.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

A Seinen mit is jelent?

chilip

honnan szeded a mangáját? megtetszett ez alapján az 5 rész alapján. meg mennyire követi az anime a mangát? mekkora az eltérés?

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2007-05-25, 14:50:02
honnan szeded a mangáját? megtetszett ez alapján az 5 rész alapján. meg mennyire követi az anime a mangát? mekkora az eltérés?
Sztem csak sorrend szerinti eltérés van, meg a mangában nincs a pilótákon jel. És gondolom az animében nem lesz meztelenkedés.. bár kitudja :D Plusz a manga elején Kokopelli több dolgot mondott el :D
Nah mindegy sztem eddig az anime semmivel se rosszabb, mint a manga :D Mindkettő unalmas, mikor kiderül a teljes igazság :D Azért nézem, bár ha jól veszem ki akkor csak 42 chapter van a mangából és az fent is van az ftpn.

Rage

Quote from: LuckyDingo on 2007-05-25, 16:09:33
Quote from: chilip on 2007-05-25, 14:50:02
honnan szeded a mangáját? megtetszett ez alapján az 5 rész alapján. meg mennyire követi az anime a mangát? mekkora az eltérés?
Sztem csak sorrend szerinti eltérés van
Akkor csak én olvastam más mangát? :D (Nah, szal nem. Olyan alapvető változtatást csináltak már az elején, ami teljesen biztos, hogy az egész további történetmenetet meg fogja változtatni. Akit érdekel, mi az, PÜ-ben szívesen megmondom.)
QuoteAzért nézem, bár ha jól veszem ki akkor csak 42 chapter van a mangából és az fent is van az ftpn.
Bizony, ez a sorozat olyan szerencsésnek mondható, hogy nem elég, hogy nagyon minőségi a fordítás és az editing, de raádásul a ch42 a legfrissebb fejezet jelenleg Japánban. Úgyhogy akit érdekel, nyomás olvasni! :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lokids

#11
Nekem akkor dobj egy PM-et.

Viszon én az anime-t úgy nézem, hogy nem ismerem a mangát, és nem is akarom hozzá hasonlítani, ha ezt tenném minden animéval akkor elég sok elhasalna. Off: Meg eddig csak 2 olyan anime van ami rá bírt venni a mangára: Ichigo100% és Futari Ecchi.
Előbbi a befejezés miatt az utóbbi... Tanulni Tanulni Tanulni. :D :D Eoff

Amúgy várom már, hogy valami Soundtrack kijöjjön, mert az OP kell fullverzióba, annyira tetszik.

LuckyDingo

Rage írd meg nekem mi a változás, mert olyan komolyabb változás még nem tűnt fel, bár lehet nem arra figyeltem amire kellett :D az elején sokat pörgettem XD

Rage

Inkább ide postolom, hátha más is kíváncsi rá.

[spoiler]A legnagyobb változtatás az, hogy iszonyatosan korán bevonták a rendőrséget / hadsereget a dologba, valamint hogy Komo elmondott mindent az apjának, amit tudott (ez utóbbi sosem történt meg a mangában, előbbi pedig SOKKAL később). Nem véletlenül lett eltitkolva a dolog, ráadásul ez így bizony ellent fog mondani a legutóbbi chapter történéseinek - ezt nem írom le, micsoda, nem az anime topikjába való. Már írtam, hogy érdemes nls blogját olvasni AoiAnimén, nagyon jól és pontosan leírja, mik változtak a mangához képest; én most csak felsorolok párat: teljesen (és értelmetlenül) megváltoztatták a robotok kinézetét, beleértve Zearth-ét is; Koemushi random teleportálgatásait és az ezzel járó poénokat kivették az animéből; Waku holttestét megvizsgálják, és rögtön tudják, hogy már az esés pillanatában halott volt, pedig ennek később lett volna jelentősége (mikor megmondja Koemushi, mitől is halt meg); és még rengeteg, igazán durva dolog "finomítva" / kihagyva - lásd Chizu története. És még sorolhatnám. Nem mellesleg pedig a rendező hozzáállása a dolgokhoz is *khm* hagy némi kívánnivalót maga után; itt annyiról van szó, hogy gyakorlatilag  a manga lényegét akarta megváltoztatni (ne haljanak meg a gyerekek). Ezek után persze nem meglepő ez a fajta tönkrevágása az animének, dehát...
[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

LuckyDingo

Quote from: Rage on 2007-05-25, 23:33:49
Inkább ide postolom, hátha más is kíváncsi rá.

[spoiler]A legnagyobb változtatás az, hogy iszonyatosan korán bevonták a rendőrséget / hadsereget a dologba, valamint hogy Komo elmondott mindent az apjának, amit tudott (ez utóbbi sosem történt meg a mangában, előbbi pedig SOKKAL később). Nem véletlenül lett eltitkolva a dolog, ráadásul ez így bizony ellent fog mondani a legutóbbi chapter történéseinek - ezt nem írom le, micsoda, nem az anime topikjába való. Már írtam, hogy érdemes nls blogját olvasni AoiAnimén, nagyon jól és pontosan leírja, mik változtak a mangához képest; én most csak felsorolok párat: teljesen (és értelmetlenül) megváltoztatták a robotok kinézetét, beleértve Zearth-ét is; Koemushi random teleportálgatásait és az ezzel járó poénokat kivették az animéből; Waku holttestét megvizsgálják, és rögtön tudják, hogy már az esés pillanatában halott volt, pedig ennek később lett volna jelentősége (mikor megmondja Koemushi, mitől is halt meg); és még rengeteg, igazán durva dolog "finomítva" / kihagyva - lásd Chizu története. És még sorolhatnám. Nem mellesleg pedig a rendező hozzáállása a dolgokhoz is *khm* hagy némi kívánnivalót maga után; itt annyiról van szó, hogy gyakorlatilag  a manga lényegét akarta megváltoztatni (ne haljanak meg a gyerekek). Ezek után persze nem meglepő ez a fajta tönkrevágása az animének, dehát...
[/spoiler]
[spoiler=manga is]Jah Chizu története tényleg más volt.. azt néztem, de valszeg nem foglalkoznak többet vele, de akkor Kirie hogy fog bosszút állni?  Meg mondom a pilóóta Sorrend is változott :S mert Masaru /vagy ki Kokopelli szemcsijében/ után itt az idegbeteg gyerek jön.. ott meg a kopaszodo Daichi vagyki :D Nah mindegy majd kihoznak valamit ebből :D amúgy igaz a robotok a mangában ezerszer jobbak..[/spoiler]

Christian

Hm..én azért olyan marha nagy történeti eltérést nem látok benne. Ha nem akarnák,hogy meghaljanak a gyerekek már rég neki álltak volna keresni a módszert arra,hogy megmentsék őket. Azt meg,hogy máshogy megy a sztori, változásokkal és stb, sztem betudhatjuk annak,hogy valszeg nem férne bele mondjuk a sorozat hosszába úgy ahogy amúgy lenne. Részemről úgy vagyok vele mindkettő marha jó.

Ja és igen, OST-t ide!!! :P

Lokids

Meg ha jól vettem ki, a manga még mindíg fut. Ez is ok lehet az eltérésre.
Azért remélem szegény srác nem szűzen fog meghalni. :)
De még a mangával szemben való "gyengeség" ellenére is a szezon egyik, ha nem a Legjobbja.

chilip

elovastam az eddig kiadott mangát... hát huh, komoly.mikor adják ki a 43-as chaptert?

Rage

Júniusban (havonta megjelenő magazinban megy a manga).
痛みを感じる方向に、出口がある!

chilip

Quote from: Rage on 2007-05-27, 12:45:37
Júniusban (havonta megjelenő magazinban megy a manga).

:bruhuhu:

ultimecia

#20
OMG. Úgy néz ki megvan 2007 legjobb drámája? :eek: (Persze ha a Lucky Star jelölve lesz a kategoriában úgy is az fog nyerni :D)
Manga: OMGOMGOMG. Ha csak a fele megvalosul az animében akkor már jó. :smile:

anime 6. rész
[spoiler]Hát pedig srácnak nem jött össze a dolog. Sajna nem a mangás megoldás volt:( De a 7-8ban remélem lesz hasonlóság a mangával.

Edit: A beharangozoban van sensei. KÉrdés hogy milyen sinten lesz a dolog. Remélem elég mélyen és komolyan ha már kimaradt az a mangás jelenet :([/spoiler]

Lokids

Quote from: ultimecia on 2007-05-27, 21:54:08
OMG. Úgy néz ki megvan 2007 legjobb drámája? :eek: (Persze ha a Lucky Star jelölve lesz a kategoriában úgy is az fog nyerni :D)
Manga: OMGOMGOMG. Ha csak a fele megvalosul az animében akkor már jó. :smile:

anime 6. rész
[spoiler]Hát pedig srácnak nem jött össze a dolog. Sajna nem a mangás megoldás volt:( De a 7-8ban remélem lesz hasonlóság a mangával.

Edit: A beharangozoban van sensei. KÉrdés hogy milyen sinten lesz a dolog. Remélem elég mélyen és komolyan ha már kimaradt az a mangás jelenet :([/spoiler]

Lucky Start nem hinném, hogy jelölik dráma kategóriában. :D

[spoiler]miért, mangában össze jött neki?[/spoiler]

ultimecia

Lucky Start nem hinném, hogy jelölik dráma kategóriában. :D

[spoiler]miért, mangában össze jött neki?[/spoiler]
[/quote]

Mért is ne, hisz most is nyert pár oylan anime olyan kategóriában amihez köze nem volt :ejnye:

manga
[spoiler]Ugye a mangában a lány simán nyakonszúrta a fiút mert sokat hisztizett, utána meg kellőképpen bosszút állt azokon akik azt tették vele amit. (jó volt pár civil áldozat, de balesetek mindíg történnek, ha az ember egy 500mes robottal zúz egy kicsit :ejnye:) Most meg ugye annyi volt hogy ráomlott az épület és kész. Én azért súrkolok hogy akkor legalább a bosszús részt hagyják meg benne.[/spoiler]

Viszont a kiszámíthasággal bajok vannak. Mikor megnéztem az 5 részt és nekiálltam a mangának akkor jópár sejtésem beigazolódott.
[spoiler]emberek harcolnak emberek ellen csak másik dimenzióban[/spoiler]

Mindenesetre örülök ennek az animenak. Régen láttam újj és kellően elgondolkodtató erősen drámai animeot.Ebben az évben egész jól mennek a meches animeok, 2006 elég gyászos volt mechileg, de most, jobbnál jobbak jönnek. :jee:

Prof. William

Hát mangában pedig ez a bosszús rész ütött a legjobban...  :Eztneked: Talán ha 18 + asra csinálták volna az animét...

Lokids

#24
Quote from: Prof. William on 2007-05-27, 22:58:05
Hát mangában pedig ez a bosszús rész ütött a legjobban...  :Eztneked: Talán ha 18 + asra csinálták volna az animét...

Az a baj, hogy nem vágom milyne bosszú. Ki áll bosszút kiért?

[spoiler] Meg miaz, hogy nyakon szúrta? Kinyírta a csávót, mert dugni akart? akkor hogy vezette a robotot lyukas nyakkal?[/spoiler]

ultimecia

Quote from: Lokids on 2007-05-27, 23:18:57
Quote from: Prof. William on 2007-05-27, 22:58:05
Hát mangában pedig ez a bosszús rész ütött a legjobban...  :Eztneked: Talán ha 18 + asra csinálták volna az animét...

Az a baj, hogy nem vágom milyne bosszú. Ki áll bosszút kiért?

[spoiler] Meg miaz, hogy nyakon szúrta? Kinyírta a csávót, mert dugni akart? akkor hogy vezette a robotot lyukas nyakkal?[/spoiler]


ööö, ha olvastad a mangát akkor efölött igencsak átsiklottál. ha nem ne is olvad el a spoiler részt

[spoiler]Van a lány, akit meg akart eröszakolni a gyerek mert pánikba esett mert ö lett volna a következő, és a stuffed animal felhuzta hogy még nővel sem volt és ha kihagyjabla bla bla szöveg.
A csávó megpróbálja de nem jön össze neki.
Jön a csata, gyerek a pilóta, bénázik, kiakad, nekiesik a kövér gyereknek, (míg mindneki csak áll é nézi a felnőtekkel együtt :wtf: ) Majd a lány megjelenki és rezdenéstelen arcal egy elegáns mozdulattal nyaki ütőéren szúrja a gyereket aki persze megdöglik a vérveszteségbe. :cool: (Igen én is pszichopata vagyok :smile: )
Ekkor a lány átveszi a pilótai szerepet. Jön egy kis visszaemlékezés, hogy a tanára kihasználta és vagy 5-6an megerőszakolták, és gyereket is vár.
fogja magát, meglátogatja azokat akik megerőszakolták és elintézi őket. CSak miveljó nagy párszáz civil is felfordúl.
Közben mindenki kiakad, csak a lány nem, majd innen a szokásos. [/spoiler]

Amúgy az a lány volt a kedvenc szereplőm.

Jam meg mangában azt nem bírtam, hogy egyes szereplők halála nem látható/a csaták végkimenetele sem.

Kiváncsi vagyok hány részes lesz az anime, és lesz-e valami happy end.
Pl a végén kikapocsolás effekt majd a manus az elejéről vigyorogva kérdezi hoyg miylen volt :smile: Bár erre gyakorlatilag zéró az esély.

LuckyDingo

Quote from: Lokids on 2007-05-27, 23:18:57
Quote from: Prof. William on 2007-05-27, 22:58:05
Hát mangában pedig ez a bosszús rész ütött a legjobban...  :Eztneked: Talán ha 18 + asra csinálták volna az animét...

Az a baj, hogy nem vágom milyne bosszú. Ki áll bosszút kiért?

[spoiler] Meg miaz, hogy nyakon szúrta? Kinyírta a csávót, mert dugni akart? akkor hogy vezette a robotot lyukas nyakkal?[/spoiler]
[spoiler=kábé az egész story amire rákérdeztél nagyon spoiler]Nah az volt, hogy a csaj összejött a tanárbácsival aki kihasználta aztán elkezdte árulni a csajszi testét és azzal fenyegette, hogy a videót amit az első ilyen esetről készített megmutatja mindenkinek, ha szól valakinek erről. Ezért áll bosszút.
A nyakonszúrás meg szimplán azért volt, mert a gyerek idegbeteg és mikor Kirie /kövér gyerek/ beszólt neki, akkor nekiesett és a Csajszi a nyakába szúrta a kisbicskáját :D
És mivel behalt a pilóta így valakinek át kellett venni a helyét :) És minusz 1 ember szal valakinek le kell szerződni a helott helyett :D Kábé ennyi a story[/spoiler]

Lokids

Quote from: LuckyDingo on 2007-05-27, 23:45:52
Quote from: Lokids on 2007-05-27, 23:18:57
Quote from: Prof. William on 2007-05-27, 22:58:05
Hát mangában pedig ez a bosszús rész ütött a legjobban...  :Eztneked: Talán ha 18 + asra csinálták volna az animét...

Az a baj, hogy nem vágom milyne bosszú. Ki áll bosszút kiért?

[spoiler] Meg miaz, hogy nyakon szúrta? Kinyírta a csávót, mert dugni akart? akkor hogy vezette a robotot lyukas nyakkal?[/spoiler]
[spoiler=kábé az egész story amire rákérdeztél nagyon spoiler]Nah az volt, hogy a csaj összejött a tanárbácsival aki kihasználta aztán elkezdte árulni a csajszi testét és azzal fenyegette, hogy a videót amit az első ilyen esetről készített megmutatja mindenkinek, ha szól valakinek erről. Ezért áll bosszút.
A nyakonszúrás meg szimplán azért volt, mert a gyerek idegbeteg és mikor Kirie /kövér gyerek/ beszólt neki, akkor nekiesett és a Csajszi a nyakába szúrta a kisbicskáját :D
És mivel behalt a pilóta így valakinek át kellett venni a helyét :) És minusz 1 ember szal valakinek le kell szerződni a helott helyett :D Kábé ennyi a story[/spoiler]

Így legalább tudom, hogy jön a képbe  a kislány.
De amit leírtál tényleg dúrva. Valóságban is van ilyen, de nem zívesen néznék ilyen háttérsztorival rendelkező lánykát. Dúrva na.

ultimecia

#28
Most hogy elolvastam másodszorra is a mangát. (Jó off de, ezért ugyan ne hozzunk létre külön manga szekciót)
[spoiler]Mintha ütközés lenne az utolso chapeleknék. Hiszen az hosszú feketehajú lány az idoll előtt halt meg. (Ő volt a zongorás nemde)? De most meg legutoljára éppen megmentette a lányt az idolljelölt :confused: :eek: Vagy az nem ő volt?
[/spoiler]

Edit: mégsem. Más az csak totálisan úgy lett rajzolva mint ő. Néztem is mintha máshogy hívták volna. Megnéztejm az első szériát, ahol még totál máshogy állt a haja.
Mindenesetre hamarosan jöhetne a köv rész animebol és mangából is :smile:

ultimecia

8 as részig megnézve, utolsó 3 rawban

[spoiler]Hát, a francba.
Ez így nagon lightos. Bosszúból csak bosszúcska maradt...
Már 100% hogy a manga sokkal jobb.
De azért így sem rosz annyira. Noha gyak ez volt a manga legdúrvább része is, a többi mangában is könnyedebb valamenyire.
De hiányoltam a párbeszédet a nővérrel :ejj:
De cserébe részletesen láthatjuk a város átrendezését amit főleg az ellenfél botladozása okozott[/spoiler]

Arra kíváncsi leszek minek lesz előbb vége. Az animenek vagy a mangábank. Bár az anime már 8. résznél tart, míg mangában még életben vannak páran. Valószínű anime előbb ki fog futni. Már ha a mangát nem csapják össze valahogyan. De remélem nem.
Mindenesetre ha az aniemot és a mangát összerakjuk akkor tényleg 2007 legjobb drámájához van sezerencsénk :smile: