Main Menu

Bokurano /Spoiler!/

Started by Lokids, 2007-05-22, 22:25:51

Previous topic - Next topic

Christian

Mikor jön már a 6. rész subosan? :S

Solid Snake


Lokids

Végre eljutottam oda, hogy megnézzem. Nagyon jó. :D Bár a lány háttértörténete unalmas volt, de mégis szükséges infó volt. És a srác. :) Picit begerjedt még a halál előtt. Pedig egy kicsivel tovább is élhetett volna.

Ha valaki beszól, hogy mangában jobb volt, annak letépem a fejét és belehányok a tüdejébe. Köszönöm.

ultimecia

Quote from: Lokids on 2007-06-07, 23:39:07
Ha valaki beszól, hogy mangában jobb volt, annak letépem a fejét és belehányok a tüdejébe. Köszönöm.

Hát sajna ezze a fenyegetéssell már elkéstél mert már páran közöltük hogy a manga sokkal jobb.  :lazza: Egyedül a harcok terén gyengébb  :redface:

Rage

Quote from: Lokids on 2007-06-07, 23:39:07
Ha valaki beszól, hogy mangában jobb volt, annak letépem a fejét és belehányok a tüdejébe. Köszönöm.
:haha:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Christian

Akkor majd én megvédem az animet! A manga sztem teljesen más :P Van amiben az anime tetszik jobban, van amiben a manga. Viszont kicsit zavar,hogy néha NAGYON eröltetett véletlennel akarják megoldani a dolgokat :P

Lokids

Én úgy vagyok vele, hogy nem olvasom a mangát, és nem is fogom. Szal én úgy tekintek az animéra, mint egy önálló műre, és úgy remek!!!

ultimecia

mangahaterek ne is nézzék meg:  :ejnye:

[spoiler]
Egy újabb rész, bár rövid és nem sokat mondó, de újj rész :D

http://64.62.145.165:6969/torrents/Bokurano_ch43%5BMS%5D.torrent[/spoiler]

ultimecia


Lokids

#39
8. rész

Triad|Chiyo(#1) & Triad|Misuzu(#1)

Lassan de azért csorognak a részek.

9. rész

Most viszont megkérnék egy mangást, hogy lőjje el nekem PM-ben!!!, ott mi történt a tanárbácsival?

motifator

Na, így 9 rész után azt mondom, jó ez. Nem tudom, hogy mi van a mangában, lehet, hogy majd egyszer azt is elolvasom, de nekem most tetszik ez az anime.
Minden részre (vagy max minden másodikra) jut egy kis dráma, némelyik jobban megfog, más kevésbé. A CG-s mecha harcok (meg úgy a mechák általában) még mindig elég sz@rok, bár az első rész óta sokat javultak(vagy csak én kezdem megszokni a gáz CG-t és a lassú harcokat).
Viszont ami miatt nagyon tetszik, az az, hogy tiszta Battle Royale az egész. Ugyanarra a sémára épül ez is. Fogunk egy karaktert, az egyik fejezetben bemutatjuk a múltját, a személyes problémáit, megszerettetjük, vagy éppen megutáltatjuk a nézővel, és a következő részben kinyírjuk.
Egyszerű recept, de ha ügyesen csinálják, akkor nagyon hatásos.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

ultimecia

Quote from: motifator on 2007-07-12, 22:13:22
Na, így 9 rész után azt mondom, jó ez. Nem tudom, hogy mi van a mangában, lehet, hogy majd egyszer azt is elolvasom, de nekem most tetszik ez az anime.

A mangában pörgősebb részek. 10szer ennyi dráma és élvezet van :D

ultimecia

13mas részig subbolva.
13mas ep kellemes csalódás vólt. Hozta a manga színvonalát. :cool: Sőt, a zenei aláfestéssel jobb is volt mint manga :smile:
A
[spoiler]vesztes világ elpusztulása profi módon volt megvalósítva, nem beszélve a bizonyíték értékéről.
Most már csak egy dolog izgat. A vége.
Netán a győztes jutalma is halál lesz a legutolsó csata után? Vagy újjra kezdődik az ördögi kör?
Azon sem lepődnék meg ha ez a világ elpusztúlna majd az utolsó képsorok a legeslegutolsó világról mutatna pár sort.
[/spoiler]

motifator

Én még inkább nem találgatok a befejezésről.
Amit észrevettem, az az, hogy a 12. részben valami rémesen gyenge volt itt-ott az animáció. Már nem tudom felidézni, hogy azelőtt mennyire volt QUALITY, lehet, hogy csak ez a rész volt gyengébb, lehet, hogy csak ennél tűnt fel különösebben. (És itt nem a 3DCG-re gondolok, az szerintem a sorozat kezdete óta rémes)
Amúgy tetszik a sorozat, fokozzák a drámát, mindenki egyre emóbb, nekem bejön. Ez az utóbbi két rész messze nem fogott meg annyira, mint az azelőtti, sokkal személyesebb drámák(igen, we all feed on tragedy), de kezd alakulni a sztori, részleteket tudunk meg a játékról, jól van ez így.
Bár a Bokurano azért semmi szédítő magasság, még mindig a No. 1. kedvenc a most futó animék közül.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

ultimecia

Ep 18. epicfail.
Vajon, meddig sikerül sűlyeszteni ezt az animeot. A készítők vajon látták már a mangát?! :Eztneked:
Ennyire szánalmasan elszúrni valamit, ez hihetetlen számomra.
Az egy dolog hogy az esetek nagy részében a manga jobb mint az anime, de hogy itt ennyire szembetűnő legyen a különbség a kettő között.... :morci:
A zongorás lányt láthattuk.
Manga: jó mechaharc (már az a rövidke ami volt), hoszabb háttértörténet, és egy nagyon szép és megható befejezés.
anime [spoiler]Gagyi bevezetés, unalmas középrész, kinyírják egyik kedvenc szereplőm, és végül megjelenik egy nagy boiler és lesavazza robotunk ami egy instantlövéssel végez az ellenséggel... Az hagyján hogy marhahülyén néz ki a két lábon járó boiler, de ennyire stílustalan legyen valami, ehhez tehetség kell.[/spoiler]
Legalább az újj outro jó. Igaz 3/4ed része Gundamból copypasta.

ultimecia

Majdnem végignézve, utolsó rész raw-ban megtekintve.
[spoiler]annyi nem volt bennük, hogy a legutolsó meccsen veszítsen az eddigi csapat, és a másik csapat világát láthatjuk továbbélni.
De nem, gyak minden drámaiságot nélkülözött, mint ahogy maga a sorozat is.
De well, sorozat lightos hangulatához képest méltó befejezést kapott.
És mondjuk tény, hogy ez volt a legjobb harc amit eddig láthattunk.[/spoiler]
A sorozatról:
Voltak jó pillanatok, de nagyon mellőzve voltak a drámai elemek, főleg a mangához képest. Egyszerűen értetlenűl állok, és nézem hogy a sorozat hogy juthatott el idáig. tényleg nem értem.
A manga annyira jólmegcsinált, mindenkinek van valami nagyobb mozzanatú kis története, amik kellően dramatikusak és élvezet olvasni, még ha sokszor nagyon szomorú is amit látunk.
De az animeban a drámaiságnak ottt lett vége, hoyg csata után meghalnak a szereplők. :frown:
Ha a mangát és a sorozatot tekinteném kiindulópontnak akkor nagyon gyengére sikerült a dolog.
ha csak önmagába a sorozatot, akkor egy 6,5/10 kap tőlem.
A manga eddig 10/10 en áll, és hacsak valami oltárinagy hüyleséget nem csinálnak, (amit kétlek) akkor bőven esélyes nálam egy dobogós helyre :smile:

edit:
Kijöttek az utolsó részek is subolva. azért kap egy 7-es minősítést így a végére subbal :smile:
De bőven lehetett volna jobb is.

White SeeD

2007 egyik legjobb drámája.
bár jobban belegondolva nemigen volt másik nagyon drámai anime múlt évben :D
Az op-ot imádtam. A legjobb op amit abban az évben láttam. Annyira illik hozzá, meg a témához is.
Ha ennyivel jobb a manga megkukkantom azt is.
Főleg a legvége sikerült elég izgalmasra, pont nem így képzeltem el a végét :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Hát, nem tudom. A 12-13. részig a kedvencem volt az évadból, de később annyira szar lett, hogy a 20. rész környékén leálltam vele, és valahogy eszem ágában sincs megnézni azt az utolsó 3-4 részt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Annyit szidtátok, hogy nem volt szívem belevágni.
A manga-t ugyanakkor imádom...csak fordítaná már le valaki!  :3x3:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."