C++, Delphi, JAVA és egyéb programnyelvek

Started by ignus, 2007-06-05, 15:03:45

Previous topic - Next topic

ignus

Van itt a fórumon valaki aki vágja a c++ programozást? Mert ez az egyetlen tárgy ami elválaszt a diplomától (no meg majd persze a diplomamunka), de valahogy nemtom rászánni magam a megtanulására. Szóval ha valaki megszánna akkor megbeszélhetnénk a részleteket! Köszi
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

teraflare

nem tudom garantálni, de megpróbálhatok segíteni

ignus

Bocsi, ezek szerint rossz helyre pakoltam a topicot... Köszi Selmo!!!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Zsiga

Látom fontos úgyhogy kapsz egy ideiglenes sticky-t. :smile:

ignus

Hi!

Vizsgán túlvagyok, úgyhogy akár lehet is zárni/törölni a topicot ha gondojátok

"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

chilip

Quote from: ignus on 2007-06-12, 12:11:55
Hi!

Vizsgán túlvagyok, úgyhogy akár lehet is zárni/törölni a topicot ha gondojátok



mien vizsga? Elemi alkalmazások fejlesztése? mer abból én is vizsgáztam nemrég  :szemuveges:

Darkstar

Azt vizsgának nevezni igen erős túlzás. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: ignus on 2007-06-12, 12:11:55
Hi!

Vizsgán túlvagyok, úgyhogy akár lehet is zárni/törölni a topicot ha gondojátok
Inkább csinálok belőle általános topicot, jól jöhet még a geekeknek. :P

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-06-12, 14:45:10
Inkább csinálok belőle általános topicot, jól jöhet még a geekeknek. :P

Pártolom.  :smile:
Idén megyek egyetemre, és bizony lesz nekünk jó sok C++ programozás.

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-06-12, 21:34:45
Idén megyek egyetemre, és bizony lesz nekünk jó sok C++ programozás.
Melyik egyetemre? Átíratkozok gyorsan. Nálunk az oktatás kimaradt, csak számonkérték  :comp:


Suszi

Quote from: Manitu on 2007-06-12, 22:12:19
Nálunk az oktatás kimaradt, csak számonkérték  :comp:

Én két évvel ezelött hagytam ott a Kandó villany karát. Ott is ugyanez volt a helyzet c++ téren. Na de, hogy ne csak offoljak én is konyítok keveset c++-hoz, TP-hoz és Action Scripthez (ez utóbbihoz többet)
Szal engem is lehet zaklatni alkalomadtán :)

ignus

Quote from: chilip on 2007-06-12, 12:53:56
Quote from: ignus on 2007-06-12, 12:11:55
Hi!

Vizsgán túlvagyok, úgyhogy akár lehet is zárni/törölni a topicot ha gondojátok



mien vizsga? Elemi alkalmazások fejlesztése? mer abból én is vizsgáztam nemrég  :szemuveges:

Gagyi kis feladatokat kellett csinálni, ilyen olyan kis hülye progit. De már megvan jeeee
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

sirtomi

Valaki foglalkozik itt php-val? Azon belül használja esetleg a jpGraph nevű grafikon generáló progit?

Belefutottam egy érdekes hibába és eddig nem találtam rá megoldást.

Hiba:
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: in C:\...\php\jpgraph\jpgraph.php on line 235

Az érdekes az, hogy helyben a teszt szerveren gond nélkül működik. Felraktam az éles szerverre és ott már ezzel a hibával fogad a legenerált grafikon helyett.


Manitu

Az a C:\ nekem gyanus. Nem írtál valahova abszolut elérési utat, ahova relatív kellett volna?


sirtomi

#14
Relatív eléréssel töltöm be a jpgraph fájljait, de egyébként teljesen ugyanaz a könyvtár szerkezet mindkét szerveren.

Szerk:
Lecseréltem a legújabbra a jpGraph-ot, ez más hibaüzenetet ad:
JpGraph Error Your PHP installation does not seem to have the required GD 2.x library enabled. Please see the PHP documentation, "Image" section. Make sure that "php_gd2.dll" statement is uncomment in the [modules] section in the php.ini file.

Ezzel meg az a gond, hogy ott van a php_gd2.dll, a php.ini-ben engedélyezve is van, de tényleg nem tölti be a phpinfo() szerint.

Szerk:
Megoldottam. Hiába van beírva a path-be hogy hol van a php.ini, ez a nyomorult win nem találja meg. Bekellett másolni neki a win könyvtárba és mindjárt látta :)

sirtomi

#15
Megint én :)

php guru kerestetik! Help!

Egymásik domainről kellene fájlt olvasnom, de a rohadt cUrl nem működik. Session azonosítókkal azonosítja egymást a két program, de amikor meghívom a cUrl -al a másik domainen levő progit, az létrehoz egy új session és onnantól vége az egésznek, mert nem működik az azonosítás. A másik oldali programról semmit sem tudok, csak egy url-em van hozzá :)

Szerk: Próbálkoztam fopen() -nel és fsockopen() -nel is, de azok meg timeouttal elszállnak.

Gregory

Sry a  :lame: kérdésért:
Php mennyire nehéz nyelv, illetve mennyi időbe telik olyan szinten elsajátítani, h egy saját komolyabb oldalmotort össze lehessen vele hozni (regisztrációs lehetőséggel, etc.)?
Valamint a weblapszerkesztő programok mekkora segítséget tudnak ilyen téren nyújtani?


Selmo

Miért nem kész fórummotort használsz?
Annyira nem bonyolult, feltéve, hogy otthon vagy a HTML és Javascript oldalon. De egy saját motort összedobni, nos...

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Php viszonylag egyszerű nyelv, de egy saját motor összedobása időigényes és sok tervezést igényel. Szerintem találsz sok ingyenes és egész jól bővíthető motort.
Egy motorhoz nem árt valami template rendszer ismerete, meg htlm és javascript ismeretek is szükségesek.

Weblap szerkesztő progi egy motor összerakásában semmi segítséget nem tud nyújtani.

Gregory


Meske

Ha már itt tartunk nekem is lenne egy  :lame: kérdésem:
Tudtok esetleg olyan kész oldalmotort ajánlani, amiben át lehet írni a regisztrációt? Mármint ne csak egy e-mail címet, nevet meg jelszót kérjen, hanem mást is be tudjak állítani? Mert eddig csak olyanokkal találkoztam, amikben ilyen lehetőség nincs...
Vagy ahhoz komolyabb php tudás kéne? Majd megpróbálok tenni az ügy érdekében. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Selmo

Pontosan mire gondolsz? Az SMF motorban ezeken felül te szabhatod meg, hogy hány éves kor felett lehet regisztrálni, hogy milyen bonyolult legyen a regisztrácó/jelszó/érvényesítés.

A tökéletesség unalmas.

Meske

Nekem van egy klubom (gyűjtőjk klbuja) és ahhoz szeretnék összehozni egy olyat, hogy regisztrációnál meg kelljen adni azt is, hogy mit gyűjt az illető, de ezt nem igazán tudom, hogy hogyan lehetne megoldani rendesen. (nem igazán fórum motor, hanem valami CMS rendszer kéne, csak én nagyon  :lame: vagyok hozzá...)
Jelenleg egy gagyi html-es regisztráció van a honlapomon, amit én magam fabrikáltam össze, (azaz igazából egy levélküldés az egész, és ha megkaptam a levelet, akkor beteszem az új tagot a listába). Csak hát azért ez így elég körülményes, meg html-ben nem lehet megoldani normális beléptetési rendszert sem, a php-hez viszont nem igazán értek, de azért még kutakodok valami jó webcím után ahonnan esetleg meg lehetne tanulni (ha valaki tud ilyet szóljon).

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Selmo

http://www.designshop.hu/book/prog_php_php524ora.php ez megvan nekem pdf-ben ha érdekel. De amit te akarsz, az valószínűleg megoldható a custom profile moddal.

A tökéletesség unalmas.

Draconire


Selmo

http://selmo.atw.hu/php%2024%20ora%20alatt.rar így utánanézve, eggyel korábbi kiadás; 4-eshez van, de gondolom nem nagy baj.

A tökéletesség unalmas.

Draconire


Meske

Hallottam már erről a könyvről, köszi szépen a linkeket! :merci:
Majd áttanulmányozom a könyvet. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Gregory

Az megoldható valahogy, hogy egy honlapon attól függ, hogy mely .css file-t használja a weblap, hogy a látogató milyen böngészőt használ?
(div-es pozícionáláshoz kéne, mert az IE alapú böngészők, valamint a Failfox/Opera pozícionálása eltérő, így gyakorlatilag használhatatlan az oldal IE alatt)

Próféta

Quote from: Gregory on 2007-11-05, 21:59:26
Az megoldható valahogy, hogy egy honlapon attól függ, hogy mely .css file-t használja a weblap, hogy a látogató milyen böngészőt használ?
(div-es pozícionáláshoz kéne, mert az IE alapú böngészők, valamint a Failfox/Opera pozícionálása eltérő, így gyakorlatilag használhatatlan az oldal IE alatt)
Eleinte asszem ilyen vagány dolgokat csináltak, hogy exploitolnak valami IE bugot, hogy ráfusson a kommentre és éttelmezze azt is, meg hasonlóak.
Google segített, van kvázi-korrekt megoldás is az IE és a világ többi részének elkülönítésére: http://www.quirksmode.org/css/condcom.html