Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: thrall on 2007-12-27, 19:39:04
Quote from: Gmer on 2007-12-27, 19:01:27
ha meg probléma van akkor alt+tab->google.

window mode FTW :whoah:
ehh bazz, ti képesek vagytok window módban tolni egy ilyet? engem kifejezetten irritál, ha windov módban játszom. Persze amikor meglátom, hogy adott játéknak van ilyen opciója, akkor mindíg elkönyvelem, hogy milyen korrekt dolog a részükről, blablabla, de soha nem nyúlok a funkcióhoz, mert nem tudnék eléggé csak avval foglalkozni, és rögtön az összes többi vackot piszkálnám, ami a háttérben fut - ha meg csak az fut, akkor minek window mode? ott az alt+tab. :)

Vampire: lehet, hogy ezekszerint érdemes lesz mégis nekiesnem egyszer..hm.. ok, megfontolom. Mindenesetre mostmár nem vagyok annyira alapvetően ellenséges vele szemben, mint korábban.

thrall

a többesszámba nem beszélek, viszont én igen, minden MMO-t amibe lehet ablakba játszom, mert közbe beszélgetek MSN-en ismerősökkel, mert könyebb databasekben kutatni

hargharg

Vampire jo, es nem veletlenul mondjuk.
ha nem varod el, hogy a ver csopogjon a fogaidrol miutan leirtottal 30 embert, meg egyeb akkoriban lehetetlen dolgot, es elnezed neki az idonkent illogikus mukodest, akkor elvezheto.
ecceruen mondva: a harcrendszerre-grafikara nem jutott eleg ido, de a sztori, meg az rpg resz jol ki lett dolgozva. es szerintem ez a lenyeg egy rpg-nel, mar bocsanat. : )

es szellemkaste*t elso par alkalommal en is vegigparaztam, de most mar fejbol vagom, hogy hol mi tortenik, ugyhogy nem tud megijeszteni... : D
bar libaboros meg mindig leszek, a zene kikeszit... : /
rofl

thrall

én a szellemkastélynak a végén sz@rtam be leginkább, de előtte is elég parásak voltak [spoiler] hálistennek szellemekkel nem harcközeli élménye van az embernek, csak lát 1-2-t. [/spoiler]

egyébként a grafikába engem csak az zavart, hogy olyanok a szemek, mint black and white 1-be a lényeknek (olyan mintha műszem lenne félig beletolva a szemgödörbe)

Lythis

Quote from: hargharg on 2007-12-27, 21:25:12
Vampire jo, es nem veletlenul mondjuk.
ha nem varod el, hogy a ver csopogjon a fogaidrol miutan leirtottal 30 embert, meg egyeb akkoriban lehetetlen dolgot, es elnezed neki az idonkent illogikus mukodest, akkor elvezheto.
egy szóval sem mondtam, hogy ilyesmit várnék el tőle szerintem....
Quote from: hargharg on 2007-12-27, 21:25:12ecceruen mondva: a harcrendszerre-grafikara nem jutott eleg ido,
WoD harcrendszer nélkül úgy, hogy harcolnod kell benne szerintem azért elég merész vállalkozás. Grafika: mindenki odaáig meg vissza volt, hogy Source engine-t használ (amikor bejelentették, többekközt én is, de hamar kiderült, hogy nem figyeltek rá annyira, mint a HL2-ben... mondjuk abban sablonosabb karakterek voltak, ez tény). Ettől eltekintve nemtudom mikor szóltam egy szót is a grafikával kapcsolatban.
Quote from: hargharg on 2007-12-27, 21:25:12de a sztori, meg az rpg resz jol ki lett dolgozva. es szerintem ez a lenyeg egy rpg-nel, mar bocsanat. : )
Ha rövid, és harcrendszer is trágya hozzá úgy, hogy kell harcolnod (legalábbis nemhiszem, hogy ez egy vér nélékül is végigvihető cucc), az azért elég sokat borít rajta.. Az meg hogy szerintem mi a fontos egy RPG-ben, már írtam. Ugyanakkor az hiába jó benne, ha egyéb hiányosságok miatt erre nem tudsz figyelni. És nem kell hozzá agyonspirázott grafika, én a Deus Ex-re is képes vagyok csorgatni a nyálam, pedig az nem egy mai darab (meg nem is kőkemény RPG, de ez más kérdés szerintem). Ennek ellenére, ha valakik úgy jelentenek be valamit, hogy ez és ez a csapat vagyunk, és csináltunk már ilyen császár rpg-t (asszem fallout?), és most csinálunk egy Vampire-t is, és SOURCE ENGINE LESZ ALATTA, mert az baromi sokat tud, akkor az ember azért szeretne látni valamit, nem?
Persze lehet, hogy csak én vagyok nagyon maximalista az egésszel szemben, ahogy Fazék rámutatott. Szerintem valamikor leszedem, hogy megnézzem milyen, aztán max törlöm, ha nagyon nem tetszik. egyébként meg van bocsájtva, remélem tanultál belőle : )

thrall: ha mindenáron beszélgetni akarok közben, akkor vagy nem játszom, vagy élőszóban, vagy ott az Xfire :) De mondom, szerintem embere válogatja. Engem spec zavar :)

thrall

Quote from: Lythis on 2007-12-27, 22:00:56

thrall: ha mindenáron beszélgetni akarok közben, akkor vagy nem játszom, vagy élőszóban, vagy ott az Xfire :) De mondom, szerintem embere válogatja. Engem spec zavar :)[/color]
nemválaszoltál a database-s nézegetésre, szóvla abba egyetértesz velem :D (igen tudom  :_piszka: de kihagyhatatlan piszkálás volt)

más: lythis, tényleg alig vannak silentRO-n?

Draconire

Quote from: Lythis on 2007-12-27, 20:48:59
Quote from: thrall on 2007-12-27, 19:39:04
Quote from: Gmer on 2007-12-27, 19:01:27
ha meg probléma van akkor alt+tab->google.

window mode FTW :whoah:
ehh bazz, ti képesek vagytok window módban tolni egy ilyet?
Én egy szóval sem mondtam ilyet, én sem szeretek windowban játszani.  :smile:
Az alt+tab az arra vonatkozott, hogy játék le, böngésző meg fel, és pár pillanat alatt megvan amit keresek.

Lythis

Rosszul fogalmaztam, nem arra céloztam, hogy TI MIND window-ban játszotok, csak thrall beszólása eszembe juttatta, hogy mennyire szokott zavarni. Sokkal inkább általános kérdés lett volna, hogy ki az az elvetemült, aki ablakban játszik :)

thrall: nem, azokat is alt+tab-bal nézem :D egyébként meg nemtom, hogy mennyien, mert több, mint egy hónapja nem voltam fenn szerintem :D

hargharg

Quote from: Lythis on 2007-12-27, 22:00:56
....
Quote from: hargharg on 2007-12-27, 21:25:12ecceruen mondva: a harcrendszerre-grafikara nem jutott eleg ido,
WoD harcrendszer nélkül úgy, hogy harcolnod kell benne szerintem azért elég merész vállalkozás. Grafika: mindenki odaáig meg vissza volt, hogy Source engine-t használ (amikor bejelentették, többekközt én is, de hamar kiderült, hogy nem figyeltek rá annyira, mint a HL2-ben... mondjuk abban sablonosabb karakterek voltak, ez tény). Ettől eltekintve nemtudom mikor szóltam egy szót is a grafikával kapcsolatban.
...

ehh, megint elnezest kell kernem, harcrendszerrel nem volt hiba, igy belegondolva, a fizikai motort csesztek el marhara, Source nem egeszen hozza mindenhol a tole elvarhato eredmenyt...
nodehat csak a beta-t kaptak meg, nem? mindegy, nem mentsegkent mondom, azt tenyleg elcsesztek. ^_^
gyengebb karakterrel tobb ellenfel ellen nem sok ese*t ad, az mar igaz. : D
rofl

thrall

Quote from: hargharg on 2007-12-27, 22:47:35

gyengebb karakterrel tobb ellenfel ellen nem sok ese*t ad, az mar igaz. : D
mi más fizika kell egy vámpíros játékban? :D

siklara

Ugye a Bloodlines-ról diskurálgattok?
Tök jó játék lett volna, ha nincs benne tényleg az a pár hülye bug. Elég rég játszottam vele, így nem igazán emlékszem, de volt valami véreltároló butykos, amit mindenféle félig-meddig titkos küldetések útján lehetett összeszedni és a későbbiekben ha megöltél valakit, mindig eltárolt egy kevéske vért. No én úgy jártam, hogy eljutottam a kínai negyedben (vagy hol volt ez...) a "takony" főgonoszhoz, akit ha ütöttem a katanával, nekiállt osztódni. Az volt a ciki, hogy ő is ütött engem, nálam meg nem volt vér, mert gondoltam, majd a butykos, erre pszersze jött a bug és vámpírom nem tudott inni belőle, így gyógyítani sem tudta magát, mentésem meg asszem nem volt korábbi, így pápá Bloodlines, pár kör után feladtam  :comp:
Persze azóta biztos van már rá pöccs, ami kijavítja, de lusta vagyok újra nekiülni.

Kristóf bácsi kalandját jobban kedveltem, a kedvenc mellékszereplőm meg Wilhelm volt, a történet során megszerettem a karaktert és egyébként is rendszserint belőle csináltam ötös szintű dominationt használó félistent, aki egyedül kipucolt szinte bármilyen terepet XDD
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

Fazék

#791
siklara: na látod én pont ezen megjelenéskori bug-ok miatt döntöttem úgy, hogy várok a játékkal 1-2 évet, mert Arcanum-mal sokat játszottam, tudom hogy a Troika keze alól kiváló rpg kerülhet csak ki, annyi "csupán", hogy hemzsegnek a játékaik a hibáktól... sajnos Arcanum esetében nem volt akkora rajongói tábor, hogy fan patch-ek készüljenek hozzá, de VtM:B esetén biztos voltam benne, hogy csak idő kérdése, hogy játszhatóvá váljon, én meg várni azt tudok :D

Fubenalvo

Kérek mindenkit, akinek van egy kis ideje, regisztráljon, töltsön fel képe, nyűjje kicsit az alábbi oldalt. Most lettem kész vele és egy kis bétateszt sosem árt mielőtt élesíti az ember. :)
Az oldal: http://cod4hungary.extra.hu

siklara

Ejj Fazék, milyen igazad volt, pedig én is némi késedelemmel estem csak neki...
Az Arcanum is kiváló jó játék lehetett volna, de azt kivételesen nem a bogarak ették meg, hanem a kiegyensúlyozotlansága. :frown: (egyébként bevallom, azt is félbehagytam)
Volt benne egy varázslásra specializálódott elfem és egy idő után olyan szinten túlnőtt mindenkin, hogy a nálánál sokkal magasabb szintű karaktereket is simán kiradírozta az útból, míg ugyanez nem volt elmondható szerencsétlen technológiára szakosodott karakteremről, akivel meg kezdetben vért izzadtam minden egyes csatánál és ez később sem sokat javult. Viszont a mellékküldetések között akadt jópár zseniális, lehet, hogy azok miatt egyszer csak nekiülök újra, ha majd nagyon ráérek. :D

Fubenalvo: Oké, mindjárt meglesem : )
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

Xzone

Fazék:

VtM:B egyszeri végigjátszása után nagyon érdemes elmenni erre az oldalra. Olyan questeket láttam itt, amiket elsőre meg sem találtam a játékban(van jópár olyan is, ami a questlogba sem kerül bele), emellett a különböző questek legjobb megoldásait is elárulja(némelyikre nem jöttem volna rá magamtól).

Fazék

Quote from: Xzone on 2007-12-28, 00:06:45
Fazék:

VtM:B egyszeri végigjátszása után nagyon érdemes elmenni erre az oldalra. Olyan questeket láttam itt, amiket elsőre meg sem találtam a játékban(van jópár olyan is, ami a questlogba sem kerül bele), emellett a különböző questek legjobb megoldásait is elárulja(némelyikre nem jöttem volna rá magamtól).
számomra alap, hogy ha beszereztem egy játékot, akkor megnézem, hogy van-e külön oldala a gamebanshee-n :D
pl most KotOR2 újrajátszásnál folyamatosan nyitva van a notebook-on a gamebanshee oldala és ellenőrzöm, hogy kihagytam-e valamit :D

Xzone

Quote from: Fazék on 2007-12-28, 00:16:23
számomra alap, hogy ha beszereztem egy játékot, akkor megnézem, hogy van-e külön oldala a gamebanshee-n :D
pl most KotOR2 újrajátszásnál folyamatosan nyitva van a notebook-on a gamebanshee oldala és ellenőrzöm, hogy kihagytam-e valamit :D

:tezsvir:

Ramiz

GUN : marha jó vadnyugati játék. Két éve összesen nem játszottam semmivel annyit, mint az utóbbi két héten ezzel (jó, mondjuk rövid játék, ergo ez jelzi, hogy amúgy sem játszottam sokat semmivel mostanában :D ). Mindenesetre direkt lassan csinálom, mindent megkeresek, minden alküldetést megcsinálok, hogy tovább tartson, és ez jelez valamit. :) Írok cikket, ha befejeztem (meg a Stubbs The Zombie-ról is, az is megér egy misét...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-12-28, 00:59:35
GUN : marha jó vadnyugati játék. Két éve összesen nem játszottam semmivel annyit, mint az utóbbi két héten ezzel (jó, mondjuk rövid játék, ergo ez jelzi, hogy amúgy sem játszottam sokat semmivel mostanában :D ). Mindenesetre direkt lassan csinálom, mindent megkeresek, minden alküldetést megcsinálok, hogy tovább tartson, és ez jelez valamit. :) Írok cikket, ha befejeztem
óóó hogy menj a... igazán írhattad volna ezt elsején... akkor már pont lecsúsztam volna a 10 dolcsis árról steam-en keresztül... így meg ott a csábítás még 4 napig...

Dreamcleaver

#799
Vampire: Bloodlines + fan patches = proly best RPG currently avaiable for PC. 'nuf said.  :lazza: Kár, hogy a kiadó nem támogatta a fejlesztőket. Az évtized játéka lehetett volna, de így is üt. A multi rész pl teljesen kimaradt, pedig ha coop lett volna, az maga lett volna a tökély. Egyetlen hibája, hogy túl könnyű. Eddig 4 karival vittem végig, és minddel túl imbának éreztem magam, pedig természetesen, mivel rpg, nem csak harcorientált skillekre gyúrtam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-28, 02:17:52
Vampire: Bloodlines + fan patches = proly best RPG currently avaiable for PC. 'nuf said.  :lazza: Kár, hogy a kiadó nem támogatta a fejlesztőket. Az évtized játéka lehetett volna, de így is üt. A multi rész pl teljesen kimaradt, pedig ha coop lett volna, az maga lett volna a tökély. Egyetlen hibája, hogy túl könnyű. Eddig 4 karival vittem végig, és minddel túl imbának éreztem magam, pedig természetesen, mivel rpg, nem csak harcorientált skillekre gyúrtam.
sajnos el kell ismerni, hogy amennyire értettek az rpg készítéshez a Troika-nál, annyira katasztrófálisak voltak határidőket és programozást illetően. a kiadó teljes joggal kötelezte őket, hogy adják már ki végre a játékot, mert különben az életbe nem lesz kész és egy fillért nem fognak látni belőle...
sajnos emiatt szűnt meg végül a Troika. gyanítom, hogy amennyiben nem szűntek volna meg, akkor is a fan-oknak kellett volna patch-et csinálni a játékhoz, mert nekik ez nagyon nem volt az erősségük :(

hargharg

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-28, 02:17:52
...Egyetlen hibája, hogy túl könnyű. Eddig 4 karival vittem végig, és minddel túl imbának éreztem magam, pedig természetesen, mivel rpg, nem csak harcorientált skillekre gyúrtam.

[spoiler=endgame]ha mar egyszer egy Oreg segit minket a hatterbol, akkor hadd legyunk mar imbak... ^_^[/spoiler]
rofl

Dreamcleaver

Quote from: hargharg on 2007-12-28, 02:32:46
Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-28, 02:17:52
...Egyetlen hibája, hogy túl könnyű. Eddig 4 karival vittem végig, és minddel túl imbának éreztem magam, pedig természetesen, mivel rpg, nem csak harcorientált skillekre gyúrtam.

[spoiler=endgame]ha mar egyszer egy Oreg segit minket a hatterbol, akkor hadd legyunk mar imbak... ^_^[/spoiler]

[spoiler] Ez eddig Ok, te pl egy Tzimisce ancientől azért én többet várnék.  :D Mondjuk már az is sokat segített volna, ha limitálják a cipelhető fegyverek számát...mert végül is akármilyen low blood láma újonc lehetsz, de ha batár nagy lángszórókat cipelsz magaddal, még Cain-t is megfekteted előbb utóbb.  :D Meg pl sztem a sneak bugos volt, amit egyetlen patch sem javított ki. A Society of Leopoldos részt pl akármilyen alacsony lopakodás skillel végig lehetett sneak killezni, bár felesleges, mert egy magnummal végig lehet gyakni mindet, és akkor a swat rifle-ről meg az automata shotgunról még szó sem esett. És csak erre jönnek rá a disciplínák. Szal Öreg ide vagy oda túl imbák lettünk is kész.  :D [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-28, 05:01:21
Quote from: hargharg on 2007-12-28, 02:32:46
Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-28, 02:17:52
...Egyetlen hibája, hogy túl könnyű. Eddig 4 karival vittem végig, és minddel túl imbának éreztem magam, pedig természetesen, mivel rpg, nem csak harcorientált skillekre gyúrtam.

[spoiler=endgame]ha mar egyszer egy Oreg segit minket a hatterbol, akkor hadd legyunk mar imbak... ^_^[/spoiler]

[spoiler] Ez eddig Ok, te pl egy Tzimisce ancientől azért én többet várnék.  :D Mondjuk már az is sokat segített volna, ha limitálják a cipelhető fegyverek számát...mert végül is akármilyen low blood láma újonc lehetsz, de ha batár nagy lángszórókat cipelsz magaddal, még Cain-t is megfekteted előbb utóbb.  :D Meg pl sztem a sneak bugos volt, amit egyetlen patch sem javított ki. A Society of Leopoldos részt pl akármilyen alacsony lopakodás skillel végig lehetett sneak killezni, bár felesleges, mert egy magnummal végig lehet gyakni mindet, és akkor a swat rifle-ről meg az automata shotgunról még szó sem esett. És csak erre jönnek rá a disciplínák. Szal Öreg ide vagy oda túl imbák lettünk is kész.  :D [/spoiler]

A lángszóró itt még erősebb, mint a GTA 2-ben, pedig az se volt semmi :P A warformos Tzimisce egy 1 másodperces(!) lökettől megfekszik.

hargharg

az 1 mp-s langszoro vampirok ellen sztem eleg kell hogy legyen, raadasul minel oregebb, annal gyulekonyabb, es bar nem ismerem annyira a WoD vilag szaba*ait, de tuz ellen mintha egyedul a Ventrue-k lennenek vedettebbek valamivel.
az mas kerdes, hogy vampirok nem hasznalnak langszorot, mert tobbseguk retteg a tuztol... : D

cipelheto fegyverek szama limitalva van, asszem max hatot vagy hetet hordhatsz magadnal kulon-kulon melee-ranged... ; )
igen, latom, hogy azert ez is sok, de jatekokban ezt meg nem nagyon tudtak sehol sem megoldani.
S.T.A.L.K.E.R.-ban eleg jol eltalaltak, de azert ott is lehetett erdekes dolgokat muvelni... ennel ujabb jatekkal nem jatszottam. ^_^

sneak bug pedig tenyleg letezo valami, de: ez nem egy linearisan fejlodo ellenfelek elleni jatek, noha teny, hogy valamivel durvul a he*zet, de az emberek emberek maradnak, vampirok ellen pedig tobbnyire nem valik be a lopakodos taktika, kiveve, ha arra gyursz/diszciplina.
az meg, hogy te pro vagy, es ezert imbanak erzed magad, nem jelenti azt, hogy mindenkinek i*en konnyu a jatek, es "pusztakezzel veri agyon a seriffet is". kerdezd csak meg minuszmikit... : DD

de persze igen, lehetett volna maskepp is csinalni. most igy sikerult nekik. keszuljon egy uj WoD jatek, aztan majd hasonlitgathatunk. : D
rofl

minuszmiki

Ja, tessék csak engem megkérdzeni. :D Szóval Ventrueval vicces dolog ez, közelharc felejtős, fegyvernek egyedül a shotgunt használom, nagy ritkán a glockot. Viszont minden helyzetből ki tudom dumálni magamat, illetve most már van mass suicideom, az ellen az embereknek meg nem sok esélyük, a legtöbb vámpír ellen meg kiválóan használható a trance+shotgunnal párszor fejbe egy méterről kombó. No persze azért így is sokat kell lopakodnom, a csatornákban például összesen egy nagy baszadékra fogtam fegyvert, a többit kikerültem.

Dreamcleaver

#806
Quote from: hargharg on 2007-12-28, 18:54:06

az meg, hogy te pro vagy, es ezert imbanak erzed magad, nem jelenti azt, hogy mindenkinek i**en konnyu a jatek, es "pusztakezzel veri agyon a seriffet is". kerdezd csak meg minuszmikit... : DD


fix'd.  :D

Amúgy meg persze, ilyen lett, így is jó, de ettől még lehetett volna jobb is. Nálam így 9/10, kicsi továbbfejlesztésselm eg 11/10 lehetett volna a játék. :D
A lángszóró erejével nem lett volna gond, ha pl lett volna olyan kategória, hogy heavy guns, amire külön skill pointot kell  költeni (akkor tőlem akár még egy páncélöklöt is mellé csaphatták volna) vagy mondjuk bizonyos szintű erő pont esetleg az Erő disciplína kellett volna a rendes használatához, mert másképp lelassította volna a mozgást vagy pontatlanül lőtt volna...
A fegyver limit meg...khm...az csak elméleti limit, nem gyakorlati, te is tudod.  :smile:

-miki Ventrue-val vittem végig másodszorra. Én is kidumáltam magam mindenhol, de a csatornában ki is nyírtam minden monstrumot.  :D Simán shotgunnal le lehet szedni őket és ráadásként ott vannak a disciplínák. Egyedül az lehet ott a gond, hogy ugye patkányt nem ehetsz, szal vigyél magaddal sok vértzacsit, ha gondba lennél. Mondjuk, ha pakolsz egy kicsit arra az ellenállás disciplínára, sebződni se nagyon fogsz. ;)

Asszem lassan neki is kéne állni, egy Nosferatu karakternek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Igen, sajnos a zacsikat elhasználtam előtte a Tzimsce ellen, így diszciplínákat nem nagyon tudtam használni. De moegoldottam, most épp a giovanniaknál akadtam el, de már megtudtam a megoldást, midjárt megyek is vissza játszani. :)

Kuroi Tenshi

Legyen Vampire-ből külön thread?
Nem zavar vagy ilyesmi, csak sztem nektek is jobb lenne és a
témá(k)nak is, a boardon pedig a sok (nagyrészt felesleges)
thread mellett nyugodtan elférne.

thrall

szerintem legyen, hisz van ettől kevésbé neves/nemes játékoknak is topicja (és amit írtam, azt nem csak a PC VtM-re gondoltam)