Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Lythis


Lt. Simoan Blarke

Quote from: Fazék on 2008-04-16, 18:37:36amúgy ToB-ban 25-ös szinten már az ő ökle is +4-es fegyvernek minősül  :Kiraly:
igen? na az király. ezt nem tudtam, azt tudom, hogy én monkot asztaliban is, CRPG-ben is úgy játszottam, hogy fegyvert elvből soha (MAGUS-ban volt ork törzs, aminek a hősének a kezét égették a fegyverek, ezért harcolt puszta kézzel - stolen mentalitás is stolen), aztán SoA-ban vért izzadtam, amikor az ellenfeleket a monkom nem tudta sebezni... soha nem néztem, hogy mit tudna használni, ment ököllel aztán pápá (vagy krvaélet a VIPONHÁZ NOÖFEKT! kiabálásainál).
greater whirlwind + fegyver viszont jogos, végülis mindegy, hogy ököllel vagy fegyverrel ütsz tizet, pláne, ha fegyverrel még meg is sebzed :D

Lythis: sorry :( ne ignorooooolj :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Én annó valamelyik paladin spéci klasszal mentem, ami immunins volt a lv drainre szal a vámpírok nem sokat zavartak. Sebzésnél meg nem emlékszem, egyszer volt hogy critteltem a lightning bolt spellel vagy valami, de a vörös sárkány feketére sült és meghalt.  :D

Amúgy BG2-hoz nem tudtok valami fan patchet ami D&D3.x szabályokra konvertálná? Akkor tökéletes lenne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41
Én annó valamelyik paladin spéci klasszal mentem, ami immunins volt a lv drainre szal a vámpírok nem sokat zavartak.
Undead hunter? Én a cavalierre szavaztam mindig, de az se rossz :D Más kérdés, hogy inquisitor ingyenes true seeing-je baromi hasznos... meg én azé szeretem a lay on hands-et.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41Sebzésnél meg nem emlékszem, egyszer volt hogy critteltem a lightning bolt spellel vagy valami, de a vörös sárkány feketére sült és meghalt.  :D
:eek: :wtf: magic crit? BG2-ben? :zomg:

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41Amúgy BG2-hoz nem tudtok valami fan patchet ami D&D3.x szabályokra konvertálná? Akkor tökéletes lenne.
Úgy tudom, hogy nem készült ilyen. A Dark Alliance a wotc honlapja szerint ofisöl szördedisön már, de az xboxos akciójáték. Kicsit kurvára kibaszottul nagy meló és macera lenne mindent beemelni 3rd ed-ből, még akkor is, ha csak a tulajdonság-feat-spell rendszerre gondolunk (ráadásul úgy ütközik a ToB ability-rendszerével, hogy csak na) - ugye minden szörnyet át kellene dolgozni; és akkor a skillekről (és az általuk befolyásolt dialógusokról) még egy szót se szóltunk...
Én egyedül az IWD2-ről tudom, hogy DnD3rd ed alapú Infinity engine-es játék, a többi Infinity-shez ez fel se merült. Viszont jól scriptelhető, csak érts a Pythonhoz, szóval előtted a lehetőség  :haha:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-16, 18:58:28
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41
Én annó valamelyik paladin spéci klasszal mentem, ami immunins volt a lv drainre szal a vámpírok nem sokat zavartak.
Undead hunter? Én a cavalierre szavaztam mindig, de az se rossz :D Más kérdés, hogy inquisitor ingyenes true seeing-je baromi hasznos... meg én azé szeretem a lay on hands-et.
Igen az lesz az.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-16, 18:58:28
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41Sebzésnél meg nem emlékszem, egyszer volt hogy critteltem a lightning bolt spellel vagy valami, de a vörös sárkány feketére sült és meghalt.  :D
:eek: :wtf: magic crit? BG2-ben? :zomg:

Ott a lényeg. Nem tudom mi a fene történt, de alig kezdtem el ellen a csatát, beszopott egy lightning boltot, feketére sült és elterült.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-16, 18:58:28
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-16, 18:51:41Amúgy BG2-hoz nem tudtok valami fan patchet ami D&D3.x szabályokra konvertálná? Akkor tökéletes lenne.
Úgy tudom, hogy nem készült ilyen. A Dark Alliance a wotc honlapja szerint ofisöl szördedisön már, de az xboxos akciójáték. Kicsit kurvára kibaszottul nagy meló és macera lenne mindent beemelni 3rd ed-ből, még akkor is, ha csak a tulajdonság-feat-spell rendszerre gondolunk (ráadásul úgy ütközik a ToB ability-rendszerével, hogy csak na) - ugye minden szörnyet át kellene dolgozni; és akkor a skillekről (és az általuk befolyásolt dialógusokról) még egy szót se szóltunk...
Én egyedül az IWD2-ről tudom, hogy DnD3rd ed alapú Infinity engine-es játék, a többi Infinity-shez ez fel se merült. Viszont jól scriptelhető, csak érts a Pythonhoz, szóval előtted a lehetőség  :haha:

Gondolom, hogy nagy meló lenne, de a BG2 meg a D&D3 is elég régi, szal azt hitte mazóta valami fanatikus megcsinálta. De ha nem hát nem. :/
Amúgy pont az IWD2 miatt jutott eszembe. Utálom hogy BG2-ben pl a papom nem használhat kardot meg hasonló baromságok a régi rendszer miatt. Meg az egész multiclassing fura a régi rendszerben. Multiklassz ott simán übereli a singlet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

IWD 2ben hogy lehet fegyver spec képességet használni? Találtam egy buzogányt ami aranyat ad, és az így az elején jól jönne. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lt. Simoan Blarke

Villám + meghal... erről nekem a cromfaeyr instantkill effektjei ugranak be... de az meg nem hat sárkányra. Nemértem.

Réginek régi mindkettő, de szerintem senkinek meg se fordult a fejében. Ugye egy teljes trilógiát át kéne szabni, és a legtöbb fan-modifikáció, ami mindegyik részt érinti, rohadtul kevés dolgot csinál (egyébként két ilyenről tudok, de ez lényegtelen, lehet, hogy van több is), egyszerűen azért, mert baromisok meló. :(
Egyébként BG2-ben azért nem használhat a pap kardot, mert rossz kit-et emeltek át a játékba. A priest-ek közül a cleric-ek azok, amik nem használhatnak kardot, de ők meghatározott isten híveiként vehetik csak fel a cleric kit-et. Az "alap" pap bármit használhat, istentől függően persze... (ez valamelyik ősrégi Bíborholdban szerepel, azt hittem, rosszul látom - tévhitek az ADnD 2. kiadása kapcsán címmel volt egy cikk :) )
A multi-dualclass eleve erőltetett volt ADnD-ben. BG2-re ez kétszeresen igaz, a human baromi durva, hogy kit-ből is dual-classolhat (lásd: Kensai/Swashbuckler - Conjurer dualing), a multiclassokra ez nem igaz (holott az alap szabályok ott is megengednék ezt). Meg multi ember miért nem, dual meg miért csak ember...? És hasonló kérdések. A multiclassing DnD-ben szerintem teljesen jó lett, pláne a PrC-rendszerrel. Amivel meg az a baj, hogy 1. kurvasok van belőle (kiegészítőkkel együtt DnD 3-3.5-ben együttesen asszem ötszázat meghaladja a számuk, a feateké meg az 1500-at), 2. egyedül NWN2-ben volt (még IWD2-ben sem) PrC... :/
Szomorú.
/depiblog :D

Edit: Zen: hátizsák ikonból tudod használni a fegyverek különleges képességeit.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

IWD2 mennyire kapcsolódik az első részhez?
mert ugyan végigjátszottam 1x az első részt és vszlag tetszett is, de többször már nem voltam képes. 3-4 alkalommal próbáltam újrajátszani fél-1 év kihagyásokkal és mindig max 5-6 óra játék után föladtam, hogy ez vmi halál unalmas...
2. rész javult vmit ebben a tekintetben?

Zen

#1058
Első fejezet 2. térképén vagyok, szal fingom nincs. :D
3 fős party, aasimar paladin, aasimar cleric (mind2 Helm hívő) + 1 moon elf rouge-al elég cumi így az eleje, bár most a paladinom kezd alkotni. Most ölt meg kb 6 orcot, mind crittel. Fáj a szemem a képernyő remegésétől. :D

A történet pedig nem közvetlen folytatás, bár vannak visszautalások. "(...) bár még mindig jobban jártál, mint az a szerencsétlen, akit beküldött egy csontfaragó a viskójába farkast vadászni."  :lol: Meg visszatérő szereplők is (pl az Umber Hulkká változott varázsló). 30 évvel az első rész után játszódik.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lt. Simoan Blarke

Fazék: szerintem IWD 2 teljesen jó lett, pláne az 1-gyel kapcsolatos flashback-ek miatt. Mindenesetre ez még mindig a hirigről és a taktikai csatákról szól, de lényegesen több logikai feladvány van benne.
IWD 1-hez meg annyi köze, hogy... nem tudom, tudod-e, mi az a "Trials of the Luremaster". Az IWD 1 kiegészítőjéhez jött ki official, de majd' 200 megás patch-ként, teljesen új történeti szállal és egy "kísértetkastéllyal". IWD 2-ben megtudhatod, hogy azok a hősök, akik lekúrták az IWD 1 főgonoszát, elmentek felderíteni valami kísértetkastélyt és azóta nem tudni róluk semmit :D Meg van pár NPC, ami benne volt az első részben. Meg néhány tárgy át lett emelve és konvertálva. Plusz Kuldahar, Dragon's Eye, meg az elf erőd helyszínként fel van használva, de jelentősen átszabva. Kábé ennyi.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

#1060
Blarke: Nem tudom mi az a PrC, de a D&D3.x multiclass rendszerre szerintem is tökéletes. Teljesen logikus és átlátható. Van egy össz karakterszinted és azon belül elosztogatod hogy melyik classból menyit akarsz. A feat/skil rendszert is kedvelem.
Az AD&D dual-class rendszere meg egy égtelen nagy baromság volt.  :D Pláne, hogy BG2-ben ha dual-class karit akartam indítani, folyton save editorozni kellett, hogy lejjebb vigyem a kezdő class szintjét, hogy ugyanannyi xp-ből kihozzam a második class +1-t.

Fazék: Játékmenetét tekintve az IWD2 olyan mint az IWD1 csak D&D3 rendszerrel, ezért nekem jobban tetszett. Szal inkább akció mint rpg játék.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

PrC: prestige class. Akkor vehetsz fel belőle szinteket, ha teljesíted a feltételeit. Vannak nagyon hangulatosak, irdatlanul kiegyensúlyozatlanul táposak (és ennek megfelelően gyengék is), de mennyiség over minőség alapon rengeteg az ötlettelen/alig használható. Személyes kedvenc:

Mystic theurge
Feltétele: valamekkora arcane lore és religion lore kell hozzá, meg 2. szintű varázslói és papi varázslatok elmondásának képessége.
Kábé varázslóként fejlődik (BAB, mentők, hp), de minden szinten a varázslói és a papi varázslatai is fejlődnek vele. Értsd wizard lev5 + cleric lev5 + theurge lev10 15. szintű pap és varázsló. Baromiszéles varázslatrepertoárja van :D
link
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

#1062
Prestige Class-ként már értem, csak a rövidítés nem esett le.

Edit: Favoured Soul/Sorci-ból durva Theurge lenne.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

B*****meg, Carrion Crawler úgy néz ki mint a süti amit anyám hétvégén csinált :puke:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zen on 2008-04-16, 19:49:07
B*****meg, Carrion Crawler úgy néz ki mint a süti amit anyám hétvégén csinált :puke:
:lol:

Gyanús a muterod :D

Addig mondjuk jó, amíg nem oglyth-ra hasonlít :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

#1065
szemét mocsok fejlesztő, aki kitalálta, hogy elvegyék 1 dexterity-met az egyik rohadt próbánál  :bruhuhu: :grrr:
én hülye meg fölpakoltam ezeket a javításokat, és ebben kiküszöbölték az összes általam ismert módszert a dexterity elvételének kijátszására :comp:
na mindegy, szerencsére csak missile elleni ac-t veszítettem így 1-et, az meg úgyis az egekben van. de akkor is bosszantó :lazza:

szerk: végre végeztem az alapjátékkal, most jön a ToB, melyet még sosem toltam végig, szóval végre újdonság erejével is bír majd a játék :)

Lt. Simoan Blarke

Megjegyzem, hogy ha a ToB bejön, akkor nyugodtan nekieshetsz az IWD 2-nek. (ToB már tényleg csak epic fightokról szól.)

Ja, és dragon breath-et minden varázslónak :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

IWD 2-t ezekszerint balgaság volt hanyagolnom? Igaz nekem az IWD sem jött be annyira - habár lehet, hogy azért, mert BG2 után estem csak neki, és azután elég semmilyennek hatott...
@Woofie: nem teszlek ignore-ra, ne örülj :D
BG2-t egyébként elsőre egy Blade-del vittem végig (alapból bard class), és nekem bejött. volt hozzá két rendesenfelspécizett katanám, meg az a beszélő kard, ami immunissá tett a mentális támadásokkal szemben (nemtom mi a neve, de össze kell szedni a csatornában). Az marha jól tudott jönni a nyamvadt maze-elős ellenfelek ellen. Plusz az offensive spin avatar formában kellemes pusztítást adott.
A romok között lepofoztam a vörös sárkányt is, és kidobta a +5-ös kardot, szal gondoltam csinálok egy paladin-t csak amiatt, de avval meg nem mentem el addig.
Egyébként kiket szoktatok beválogatni a partyba?

Fazék

#1068
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:54:41
Egyébként kiket szoktatok beválogatni a partyba?[/color]
legújabb játékom során direkt 4 olyan karaktert választottam akiket amúgy nem szoktam.
mivel jófiút játszom 20-as reputation-nel, ezért evil karakterek szóba se jöhettek.
Mazzy - frontline. de most hogy ToB-ben megkapom Sarevok-ot, megy a hátsó sorba Mazzy a Gesen Bow-val fölszerelkezve :D
Sir Anomen - frontline. útálatos egy stílusa van, de el kell ismerni, hogy igencsak föl lehet tápolni így hogy harcosból lett pap. (a +4 wisdom amit a teszt sikeressége után kap, még dob a használhatóságán egy picit)
Yoshimo, majd Imoen váltotta
Aerie - nem igazán komálom a multi-class miatt, de azért egész jó kiegészítő varázsló-pap (sajnos vmi rohadt játékhiba miatt a románc megszakadt...)
Valygar - eléggé semmilyen. őt fogom lecserélni Sarevok-ra, amint lehetőségem lesz rá. közelharcra alkalmatlan, mert max studded leather-t viselhet, íjászatra meg közepes. Kivan vhogy jobb volt a BG1-ben.

amúgy akikből szokott állni a csapatom:
Viconia-t szinte mindig beválasztom és jóvá teszem a végére :)
Jan-t komálom a stílusa miatt
Minsc és Jaheira pedig vmiért a szívemhez nőtt az első részből, így ők is gyakran részei a csapatomnak :)
Imoen, mint egyetlen tiszta nem evil mage, szinte mindig része a csapatomnak, mert mage-ből kell sztem a 2 ebben a játékban...

és a következő végigjátszás immár evil party-val:
Korgan
Edwin
Viconia
Jan
Haer'Dalis vagy Cernd és váltja őt majd Sarevok
de hogy én mivel leszek melléjük, arról még fogalmam sincs :haha:

amúgy a bg2fixpack amit link-eltem vhol nagyon sokmindent kijavított sajnos, szóval mind shield pl semmit sem ér maze ellen. még a rohadt 100% magic resistance-szel is simán rámsüt bármelyik elder one vagy hogyhíjják beholder egy imprisonment-et és tölthetem vissza... bosszantó :)

szerk: akiket még soha nem próbáltam 1-2 küldetésnél hosszabban:
Cernd, Edwin, Haer'Dalis, Korgan, Nalia

Lt. Simoan Blarke

Keldorn alap, mivel paladin, Carsiomyr, whatever.
Jaheira, alapvetően healelni és fájtolni.
Jan. Tolvaj, illuzionista. Ennyi :D
Edwin. +2 spell / level. :teccik:
És végül Viconia vagy Anomen. Bár Anomen néha felkúrja az agyam.
Főkarim ehhez a csapathoz egy 10-es kensaiból dualozott varázsló volt. Toltam végig úgy is, hogy swashbuckler/mage volt a főkari, akkor Jan helyett Aerie jött, mert nem kellett tolvaj; meg úgy is, hogy Cleric/fighter voltam, akkor Viconia/Anomen helyett Nalia, majd Imoen.

Mazzy-n egyébként én is rengeteget gondolkoztam... meg Valygaron. De annyira nem jöttek be.

Ahh... végig kéne tolni egy archerrel. +1 dmg / 3 lvls is cool :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Hmhm, első végigjátszás egy cavalier főkari volt, mellé Minsc, Jaheira, Aerie, Nalia De'Arnise és Yoshimo (akit aztán leváltott Imoen). Másodikra már inkább vittem Aerie helyett Viconia-t, Nalia helyett pedig Haer'Dalis-t. Ez esetben a főkarim egy sorci volt :lazza: De ez a felállás annyira nem jött be. Szóval load game és Haer'Dalis helyett Edwin.

Lythis

joh, valszeg előásom én is megint, mert meghoztátok hozzá a kedvem...
Jaheira-t és Minsc-et ált benhagyom, ők nekem eddig mindíg megvoltak, pedig már fontolóra vettem, hogy kiteszem őket.
Yoshimo változó. Ha velem is marad, akkor is kiteszem, amint van Imoen megint.
Valygar kuka, szinte sosem marad sokáig.
Mazzy nem, mert irritál, hogy egy nyamvadt gnóm vagy mifene.
Jan viszont jófej. (ha ő az akire gondolok - a retek mániás)
Viconia-t egyszer válogattam csak be, de aztán töröltem a játékot, szal nem tudtam, hogy jóvá lehet tenni pl.
Anomen-t egyszerűen nem bírtam elviselni a tenyérbemászó stílusa miatt, és kb az első párbeszédig bírtam elviselni.
Keldorn-t visszaengedtem a családjához, viszont addig nálam van általábban. Lehet, hogy utána is fel lehet szedni, de nem jártam utána.
Haer'Dalis volt sokáig, egyébként poén, hogy ha Aerie és Jaheira is bennevan a partyban, akkor mennyire jól elvannak egymással.... Haer'Dalis bőszen udvarol Aerie-nek, aki meg jön hozzád, hogy izé, most erre mit mondjon, Jaheira meg Haer'Dalis meg egymást oltották veszettül. Azt baromira élveztem :)
Edwin ki az izé amúgy? Nem rémlik.

Lt. Simoan Blarke

Minsc üti Edwint, ez a nagy baja...
Yoshimo meg elárul :( Pedig kábé ő az egyetlen normális tolvaj Jan mellett. (Igen, a turnip-buzi.)
Mazzy halfing, ráadásul lawful good - "the closest thing to a paladin a halfing can be", te nem bírnád a szentfazékoskodását :D
Viconiát jóvá lehet tenni... és románc is van vele. Eléggé meglepődtem, amikor a cavalieremből fallen paladint csinált egy dugással. :D
Keldorn-nal meg lehet beszélni, hogy egy napot legyen még a családjával, aztán egy utolsó... legeslegutolsó küldetésre még jöjjön el veled.
Haer'Dalist pont ezé nem bírom, hagyják a nőimet békén :D De ja, poén.
(Jaheira ezé poén, a víg özvegy.)
Edwin egy lawful evil conjurer. A Mae'var lebuktatását szolgáló questsorozat végén csatlakozhat hozzád. Ja, és átváltozhat nővé, mert hataloméhes buzi :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Ááá, Jan és az ő sztorijai :D Azokat imádtam mindig.

Lythis

Joh, leesett.. nemtudtam, hogy Minsc üti, de eleve nem bírtam a képét. Mazzy pont azért nem került be sosem, mert nem bírtam. Vazz komolyan, amint kiengedtem, már megbántam, és legszívesebben visszapakoltam volna a cellába.
Azt tudom, hogy Viconiával is lehet románcolni (Death Scythe lelőtte a poént), de még sosem volt eleget a partyban ahhoz.
egyébként aki tolta már harcossal/barbárral: Ha Nalia-t kipakolom a partyból, akkor is megszerválhatom a várat? :D
Woofie: miért nem csinálsz magadnak egy csak nőkből álló partyt, és játszol haremanimu-t? :D
Ált egyébként Cernd-et sem veszem be, mert valahogy zavart, hogy miután az első alkalommal az ő default portréjával mentem, azután valami irgalmatlan törp feje volt :D

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 01:25:22
joh, valszeg előásom én is megint, mert meghoztátok hozzá a kedvem...
mission successful! :D

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 01:37:36egyébként aki tolta már harcossal/barbárral: Ha Nalia-t kipakolom a partyból, akkor is megszerválhatom a várat? :D
soha nem is vettem be Nalia-t és mindig megkaptam a várat harcossal. monk is ezt kapja stronghold-nak és speciel most az alapjáték során össz-vissz az első 3 küldetésre jutott időm, a többit már nem volt kedvem megvárni, inkább mentem kinyírni Joneleth-et már :D

Keldorn-ra őszintén szólva nem igazán emlékszem, hogy valaha is része volt-e hosszabban a csapatomnak... azt hiszem nem, mert első alkalommal Proximo nevű hős lovaggal játszottam és akkor nem kellett mellé még egy fölöslegesen, később meg vhogy mindig kimaradt a csapatból :) persze a Carsomyr megszerzésekor fájt egy picit ez a döntésem, de azért csak túléltem :)

Dreamcleaver

#1076
Nekem meg az ötlött eszembe, hogyha már szóbakerült az Icewind Dale 2, és mivel ez egy akció orientáltabb gáma, nem lenne kedvünk hamán összehozni rá egy multiplayert? Én az IWD1-t végigvittem, de a 2-t még nem, bár sokszor belekezdtem. Multiban viszont szívesen nekirugaszkodnék. Főleg mivel ha jól emlékszem ott számít a quest rewardoknál, hogy milyen pl a diplomacy skilled, vagy pl Paladin nem kéregethet magasabb rewardot etc, ezért a harcon kívül az rpg résznél és többjátékos a dolog. Pl  a pap a nagy diplomacyval lebeszéli a dolgokat, de ha nem megy akkor esetleg a fighter bepróbálkozik egy kis intimidate-tal etc.  :D Sztem megér egy próbát.

Más: Tudom, hogy volt már, de nekem is BG2-znékedhetem támadt. Megvan a játék meg a kieg. Milyen javításokat érdemes leszedni hozzá? Modok nem kellenek csak, ami javítja a gameplayt, esetleges hibákat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

...miután végre sikerült normál verziójú Assasin's Creedet szereztem, a Savegame-jeimet kinyírta... na mindegy, nem is ez a lényeg. Damascust és Jerusalem-et megcsináltam aztán a 3ik városba ahol a pap/orvos van, nagyon csúnya bugot találtam. Nem csendesen mentem oda, hanem elkezdtem kardozgatni vele. Ledaráltam az őröket, már csak ő maradt. Földrelöktem, és miközbe fetrenget, gondoltam jól felvagdalom... de nem... földön fekve sebezhetetlen volt. Hiába csaptam bele a karddal 3-4szer, semmi nem történt. Ahogy pedig felállt, máris hozzá tudtam érni. Ezt 2-3 szor is eljátszotta... igencsak kellemetlen...

Lt. Simoan Blarke

DC: tolhatunk :) Bár nettó játékigény az megvan vagy 50 óra, pláne multiban.

Javítások:
Sorcerers, ízlés szerint. Ezekkel nagy gázt nem lehet csinálni, csak mértékkel, nehogy több is baszkurálja ugyanazt a file-t. Én speciel custon kit-eket és template-eket használtam, hátha találok valamit, amire ráizgulok :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

IWD 2 mehet, de csak hétköznap érek rá estefele. És persze ha nem gond ha meghalunk sokszor. :D
(komolyan: beteg az az ellenségmennyiség, amit a nyakadba zúdítanak..bár ott az easy..)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1