Main Menu

Call of Cthulhu

Started by Briza, 2007-08-19, 10:08:39

Previous topic - Next topic

Briza

Nincs ennek topik? Bűn. :D
A Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth című játékról van szó, ami nekem a kedvenc single player játékom. :)
Link:
http://www.callofcthulhu.com/

Én torrentről szedtem le, mivel nem találtam a régi lemezt... Ööö, hogy miért tetszik? Hát, 2006-os játék, ahoz képest van pár játék már előtte is, ami jobb grafikával rendelkezik, DE bárki aki játszott vele pár órát/esetleg végig vitte/, azt mondja, hogy hangulatos és elég reális a grafikája. Ha már reálisnál tartunk, nincs célkereszt, ha súlyos sérülésed van, és nem kezeled akkor elvérzel egy idő után, homályosan látsz, törött kéz=szarul lősz, törött lábbal sántít. Továbbá van szédülés, paranioa, hallucináció és pánikol is! Például, látsz pár véres dolgot(széttépett ember, felakasztott szétrohadt hulla stb), még amikor először találkozik szörnyekkel, akkor szokott jönni a szédülés/paranoia.
Kicsit nyomasztó, amikor menekülsz, és mondogatja magának, hogy: I'm going to die, what am I doing here? There is no escape! Ja, és velem még csak egyszer történt meg, ha túl sokáig fél az emberünk, fogja a stukkert, és ereszt egyet a fejébe. :D
Mindet összevetve, egy nagyon hangulatos és izgalmas játék, mindenkinek csak ajánlani tudom! :)
Amúgy a játék úgy kezdődik, hogy emberünk diliházban van, és épp ír a naplójába, majd felakasztja magát... És akkor 6 évvel ezelőtt...A többit derítsétek ki ti ;)
Jó játékot/és persze sok animét is :)/

Én annak örülnék, hamár úgyis mindent filmesítenek, akkor ezt a játékot egy jó rendező kezébe adni, szerintem jó kis horrofilm lenne :)
"These monsters dare to enter this house built on blood and honor. I will see them all roast in the deepest pits of Hell!" - Hellsing, Sir Integral Wingates Hellsing
"I will send you to the deepest pits of hell, while you're there you can make the devils' ass, Incognito!" - Hellsing, Alucard

Kuroi Tenshi

Quote from: Briza on 2007-08-19, 10:08:39
Én annak örülnék, hamár úgyis mindent filmesítenek, akkor ezt a játékot egy jó rendező kezébe adni, szerintem jó kis horrofilm lenne :)

face-palm.jpg

Quote from: Briza on 2007-08-19, 10:08:39
Nincs ennek topik? Bűn. :D

Ha jobban körülnéztél volna, topikja ugyan nincs, de itt-ott már volt róla szó...

Kap egy kis időt, ha addig nem lesz jelentős érdeklődés, kérlelhetetlenül
mergelve lesz.

Randal

Szerintem érdemes lesz mergelni, hacsak nem kerül a topicba minden Call of Cthulhuval kapcsolatos dolog. Pl. könyvek, filmek, játékok.

Maga a játék valóban élvezetes és szépen fel van építve, öröm benne barangolni és az ijesztgetős és fléős dolgok is nagyon átjönnek. Hibája viszont, hogy egy-két helyen nem tudni hogyan kell továbbjutni ill. mit kell csinálni.
Ilyen pl. a hajós rész vagy az utánna következő rész. Ezek elég sokat rontottak a dolgon, de egyébként jó gamma.

Én

Van belőle pc-játék? Még csak az asztali RPG-hez volt szerencsém, de az bejött :)
(in b4 slowpoke.jpg)

Selmo

Sőt, társasjáték is van belőle, már magyarul is kijött, és a kiegészítője is készül, vagy talán már az is kijött. :)

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Engem is inkább érdekel az asztali rpg, bár még kipróbálni nem volt szerencsém[valahol olvastam, h a könyvet hozzá már nem is nagyon lehet kapni... hogyha valaki esetleg tud olyan helyet ahol mégis, akkor megköszönném ha szólna].

A társasjátékot viszont már próbáltam, nekem az is nagyon bejött, kár, h olyan ismerősnek van meg, akivel 3-4 havonta találkozom csak.

Én

Gregory havernak megvan és ha jól emlékszem el akarja adni, majd megérdeklődöm tőle (Nagyon jó az rpg szvsz)

Briza

Quote from: Randal on 2007-08-20, 12:04:21
Szerintem érdemes lesz mergelni, hacsak nem kerül a topicba minden Call of Cthulhuval kapcsolatos dolog. Pl. könyvek, filmek, játékok.

Maga a játék valóban élvezetes és szépen fel van építve, öröm benne barangolni és az ijesztgetős és fléős dolgok is nagyon átjönnek. Hibája viszont, hogy egy-két helyen nem tudni hogyan kell továbbjutni ill. mit kell csinálni.
Ilyen pl. a hajós rész vagy az utánna következő rész. Ezek elég sokat rontottak a dolgon, de egyébként jó gamma.

nekem nem volt problémám azon a részen se :D szerintem nem nehéz dolog megfogni a korlátot, hogy ne halj meg a hullámokban :) utána meg kb 3-4 lövésből megvolt a nagydarab :) (Az Dagon volt, vagy csak egy nagy Deep One?)
"These monsters dare to enter this house built on blood and honor. I will see them all roast in the deepest pits of Hell!" - Hellsing, Sir Integral Wingates Hellsing
"I will send you to the deepest pits of hell, while you're there you can make the devils' ass, Incognito!" - Hellsing, Alucard