Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

Puru²

7 részes lesz nem 6 szóval még várnod kell .

Cloud

Dejó.. :D  ^^" Nem 6ról volt szó?

Puru²

Befejező rész: 2014 tavasz (amúgy már van raw a 6. részből)

Cloud

Nem nézem meg, nem nézem meg, majd egyben, majd egyben.... :bruhuhu:

Zelda

Én is azt hittem, hogy csak 6, le is zavartam mind a 6ot 3 nap alatt... És akkor most várunk egy évet... De tetszik nagyon!

Am viszonylag rég néztem már Gundam-ot a régebbieket pedig nincs sok kedvem újranézni, szóval inkább megkérdem itt, a Char Aznable akit emlegetnek, az ugyanaz, akit aaa Z-ben vagy a Wingben is emlegettek? (Sorry már nem emlékszem annyira, csak a név dereng, miután vagy 50x elmondták a 6 rész alatt.) Javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek...

Flaser

Quote from: Zelda on 2013-06-25, 20:01:09
Én is azt hittem, hogy csak 6, le is zavartam mind a 6ot 3 nap alatt... És akkor most várunk egy évet... De tetszik nagyon!

Am viszonylag rég néztem már Gundam-ot a régebbieket pedig nincs sok kedvem újranézni, szóval inkább megkérdem itt, a Char Aznable akit emlegetnek, az ugyanaz, akit aaa Z-ben vagy a Wingben is emlegettek? (Sorry már nem emlékszem annyira, csak a név dereng, miután vagy 50x elmondták a 6 rész alatt.) Javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek...

A Gundam sorozatok két "részre" oszthatók: Universal Century (UC), és minden más. Az eredeti sorozat volt amely lefektette az UC világát, s aztán még több sorozat OVA és mozi született ebben a világban, az első ilyen a Zeta Gundam volt, ahol az eredeti szereplőgárda jó része egy-az-egyben visszatért, ill. a ZZ (Double Zeta), s ő történetüket a Char's Counterattack zárta le (egészen addig amíg a Unicorn ki nem jött).

Az UC világot két ideológia és hatalom konfliktusa határozza meg: a Föld-i székhelyű, autoriter, technokrata, bürokratikus Föderáció és a Side 3-i székhelyű, függetlenedni akaró, romantikus és fasisztoid Zeon hercegség harca. Char Aznable, született, Casval Dikum, a Zeon oldalon harcolt az Egyéves Háború (One Year War) alatt, de igazi célja csak a bosszú volt, a saját oldalának vezetői ellen! Apja Zeon Daikum (innen a hercegség neve) volt a Side 3 első miniszter elnöke, de a Zabi család megölette, majd a halálát fölhasználva átvette a hatalmat és megkezdte a Föderáció elleni fegyverkezést. A háború alatta Char módszeresen levadászta őket, s a csecsemő Minerva Zabit leszámítva, minden jogutóddal végzett... A Bao Qu-nál egyenesen a saját kezével. Az UC történelem különös pikantériája, hogy a Zeon ideológia hőse és vezére egy olyan ember lett, aki végig inkább a saját piszkos bosszúja vezérelt, mintsem bármely ideológia.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zelda

Igen ez az utóbbi része lejött nekem is, és akkor valóban nem vagyok hülye, tényleg a Z-hez kell kicsit visszavonulnom a nagyobb megértés érdekében... Köszi szépen az információt!  :smile:

Flaser

Az edeti sorozat nélkül a Zeta elég kusza lesz. Jobb, ha a Mobile Suit Gundam, mozi trilógiával kezded. Rövidebb, feszesebb, s Tomino kigyomlálhatta a toy-merchandizing marhaságok jó részét amit a stúdió kényszerített rá a sorozat alatt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zelda

Már láttam egyszer az eredetit, a Z-t meg a ZZ-t is... szóval csak egy kicsit nosztalgiázok, meg visszaidézem a dolgokat.  :smile:

Cloud


-OJ-

Gundam: The Origin 1 PV

Négy részes OVA sorozat lesz Char előéletéről :whoah:

Zelda

#611
Gundam Unicorn 7 fent van!!!!

Cép volt, jó volt, már ideje volt!  :D
Unicorn sokkal szebb zöldben.  :P