Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

chilip

Második rész megtekintése után úgy éreztem kell ennek az animének egy topic is :D
Sztori alapján eltér a legutóbbi seed-es gundam sémától (nem lopnak az elején szupertitkos gundam-et :D ), a grafika nagyon jó, és főleg csaták alatt jön ez ki. Aki szereti a mechás animéket, az tegyen vele egy próbát mindenképp.

AniDB

nos, van itt egy oldal, ahol összegezve vannak info-k: << link >>, az oldal az anime megjelenéséig frissült és utána archiválási célokra fix ideig megmarad még (3 szuperhatalom, Gundamek és Mobile Suit leírások képekkel, pár érdekesség)

Anonymus sub: << 1. rész 704x400 avi >>
                     << 1. rész 1280x720 mp4 >>

Conclave-Mendoi: << 1. rész 704x400 mkv >>
                         << 1. rész 1280x720 mkv >>

GundamSnet: << 2. rész >>

Conclave-Mendoi sub-ot nem ismerem, nemtom mien. Anonymuséval meg voltam elégedve és a GundamSnet se rossz (már amennyire meg tudom ítélni).

Cobra

Én a nyoro~n félét néztem meg az első részből (második még nem ért le) és az is jónak tűnt. A Conclave-os 340Mb-os, azt most nem szedem le összehasonlításképpen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Videóban az Anon és a Conclave féle sub a nyerő. Anonnak kicsit sántít a fordítása. Ha a Conclave rendes sebességgel dolgozik majd, én az övékét fogom nézni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

fraglimiter

Ha rogton nem is lopnak az elso reszben Gundam-et a masodikban mar akad ra probalkozo bar a vegkifejletre nagyon kivancsi vagyok  :lazza:

Cobra

Jó volt a 2. rész is, de egyre jobban érzem azt, hogy már nem tudtak mit kitalálni és az ezelőtti Sunrise sorozatokból másoltak át sokmindent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Én is elkezdtem nézni ezt a sorozatot, és eddig nem hozott semmi újdonságot, de ettől függetlenül élvezhető. Talán annyi a pozitívum, hogy a jófiúk dolgot a másik oldalról közelítik meg. Nem automatikusan a világbéke felé menetelve bedarálják az összes ellenséget, hanem összefogásra sarkalják őket.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Rage

A Mendoi-Conclave verzión több japán anyanyelvű fordító is dolgozott, valamint a kódolás is megbízható, hozzáértő személy munkája, én biztosan ezt tölteném, ha nézném a sorozatot. ;)
A nyoro~n subs-szal kapcsolatban még a Gurren-Lagann kapcsán írtam, hogy helyenként (mindig?) a fordításnak köze sincs az elhangzottakhoz, így az abban leírtakat fenntartásokkal kezelném. Nem vagyok sem a Mendoi, sem a Conclave embere :D, de tényleg megéri inkább őket választani, vagy a jól bevált, teljesen korrekt Anont. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Cobra

Venom, a 2. részt már láttad? :)
Nyoro-nál eddig komoly hibákat ne mvettem észre, de az feltűnt, hogy pár dolognál szinonímákat használtak a szószerinti fordítás helyett. Lehet áttérek a M-C félére, feltéve ha jó trackert használnak és nem 20k-val jön le 1-1 rész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Természetesen. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

fraglimiter

Most bogarat ultettetek a fulembe, ennyire nem lenne jo a nyoro~ fele valtozat? Abbol neztem vegig a ket reszt de ha valoban vannak erdekesebb forditasok akkor ujra toltom oket egy megbizhato subber csapattol.

chilip

#10
Conclave-Mendoi: << 2. rész 704x400 mkv >>
                         << 2. rész 1280x720 mkv >>

Quote from: fraglimiter on 2007-10-15, 11:57:14
Most bogarat ultettetek a fulembe, ennyire nem lenne jo a nyoro~ fele valtozat? Abbol neztem vegig a ket reszt de ha valoban vannak erdekesebb forditasok akkor ujra toltom oket egy megbizhato subber csapattol.

1. részé meg első postban ;)

Venom

Menet közben kijött az első résszel a Shinsen-subs csapata is. Szerintem őket nem kell senkinek bemutatni, mindig jó munkát végeztek. Annyi a kérdés csupán, hogy vajon be tudják-e hozni a lemaradást.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

2 részt?  :3x3: sztem nem...

Venom

#13
Harmadik részt is megnéztem. Érdekesen alakulnak a dolgok ... NOT! Semmi igazán érdemleges nem történt harc szempontjából, viszont egyre jobban megismerhetjük a karaktereket, és itt nem csak a főszereplőkre gondolok. Egy viszont biztos, Setsuna személyében ismét egy kimondottan problémás lelkivilággal rendelkező főhőst kaptunk.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

melyik animében nem problémás a gyerekkora a főhősnek? (5-ből 4-ben így van) azért kicsit többet vártam attól a csávesztól aki a legelején 30 mp alatt le lett rendezve...

Cobra

Most mit vártál tőle, hogy egy gyengébb mechben egy ismeretlen erejű ellenféllel tud bármit is kezdeni?
Viszont most már egyértelmű, hogy miért nincsenek űrállomások, és így a 00 a címben is egyértelműbb számomra [spoiler=csak kicsit]ugyebár ez a kezdet, még csak most fognak épülni a kolóniák[/spoiler].
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Quote from: chilip on 2007-10-23, 00:23:20
melyik animében nem problémás a gyerekkora a főhősnek? (5-ből 4-ben így van) azért kicsit többet vártam attól a csávesztól aki a legelején 30 mp alatt le lett rendezve...

Odáig teljesen jogos, hogy az animék többségében a főhősnek van valami problémája a gyerekkorából, azonban ez még nem jelenti azt, hogy automatikusan szociopaták lennének.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

Lockon az egyetlen Gundam-pilóta, akiről eddig nem derült ki, hogy hiperszuper harci masina helyett nem pszichológusra lenne szüksége...
3 rész után még mindig azt érzem, hogy nem elég fókuszált a történet, időnként bedobnak jeleneteket random szereplőkről, akik olyan Dolgokról folytatnak beszélgetéseket, Amik Majd Később Nagyon Fontosak Lesznek. (Vagy nem.)

chilip

van még 47 részük fókuszálni. nekem nem probléma, ha az eleje nem fókuszált, eddig azt kaptam amit vártam, kivéve ending. Gundam Seed első ED-je nekem a top, a legjobb. a képi világgal, ahogy a szétlőtt gundamek mennek sorba a háttérbe + az első részben előbb kezdték, mégpedig azzal, ahogy felállt a strike ), erre meg itt ...  :ejj: OP viszont nagyon bejön

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2007-10-23, 13:36:29
van még 47 részük fókuszálni. nekem nem probléma, ha az eleje nem fókuszált, eddig azt kaptam amit vártam, kivéve ending. Gundam Seed első ED-je nekem a top, a legjobb. a képi világgal, ahogy a szétlőtt gundamek mennek sorba a háttérbe + az első részben előbb kezdték, mégpedig azzal, ahogy felállt a strike ), erre meg itt ...  :ejj: OP viszont nagyon bejön

Igaz... Még nem írtam le a sorozatot, csakazt állítom, hogy eddig még nem váltam fanatikus rajongóvá. 47 rész alatt ez simán megváltozhat.  :smile:
:tezsvir: A Seed első részében tényleg ütött az ED. :jee:

fraglimiter

Valahogy a 4. resz sem hozta meg el szamomra a kivant Gundam-hatast. Megjelent plusz egy uj pilota de mobile-suit-ja meg nincs. Igazabol arra lennek mar nagyon kivancsi h mikor tortenik valami ami kicsit megszorongatja a gundam pilotakat, az a Custom-Flag ami megjelent most a vegen az sem tunt egy csodagepnek (bar meg a kozelharci kepessegeit nem lattuk meg).
Eddig csak pilotakat kaptunk a 3 egymassal szemkozti fel reszerol egy mobile-suitot sem  :bruhuhu:
De persze nem sirankozni kell, tovabbra is nagyon varom a folytatast!

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2007-10-30, 09:21:35
Valahogy a 4. resz sem hozta meg el szamomra a kivant Gundam-hatast. Megjelent plusz egy uj pilota de mobile-suit-ja meg nincs. Igazabol arra lennek mar nagyon kivancsi h mikor tortenik valami ami kicsit megszorongatja a gundam pilotakat, az a Custom-Flag ami megjelent most a vegen az sem tunt egy csodagepnek (bar meg a kozelharci kepessegeit nem lattuk meg).
Eddig csak pilotakat kaptunk a 3 egymassal szemkozti fel reszerol egy mobile-suitot sem  :bruhuhu:
De persze nem sirankozni kell, tovabbra is nagyon varom a folytatast!

A Custom Flag elég jónak tűnt, Setsuna azért is lépett le, mert látta, hogy nem tudná egy vágással elintézni, úgy mint a küldetésbeli ellenségeket. Ha majd olyan helyzetben találkoznak, hogy Setsuna nem tud meglógni, akkor szerintem elég jó csata lesz. :jee:
Engem ebben a részben engem inkább a sok politikai beszélgetés zavart.

Cobra

Ti még próbálkoztok a Nyoro~n féle subbal? Szerintem jobban jártok, ha megvárjátok a Conclave-Mendoi-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2007-10-30, 11:52:22
Ti még próbálkoztok a Nyoro~n féle subbal? Szerintem jobban jártok, ha megvárjátok a Conclave-Mendoi-t.

Ez most nem volt olyan feltűnően rossz, mint az előző, egyébként közösen csinálják a Zeonic-Corps csapattal, szóval most már talán nem lesznek tömeges ferdítések. :smile: (Azért megtartásra leszedem a C-M-félét is.)

fraglimiter

Quote from: Cobra on 2007-10-30, 11:52:22
Ti még próbálkoztok a Nyoro~n féle subbal? Szerintem jobban jártok, ha megvárjátok a Conclave-Mendoi-t.

Reszemrol ez ugy mukodik h nem tudok japanul (csak par szot ami ram ragadt az evek ota folyo anime nezesbol) igy azt sem tudom h mikor van felreforditas es mikor nincs. Tipikus esete a "Boldog Tudattalansagnak"
Ugy kompenzalom a dolgot h tobb gundames forumot is kovetek igy ha vmi tenyleg nem stimmelt akkor az ki fog derulni :)

Rage

Quote from: fraglimiter on 2007-10-30, 13:28:43
Ugy kompenzalom a dolgot h tobb gundames forumot is kovetek igy ha vmi tenyleg nem stimmelt akkor az ki fog derulni :)
Pedig mennyivel egyszerűbb lenne a Menclave-verziót nézni... :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

fraglimiter

Quote from: Rage on 2007-10-30, 21:57:32
Quote from: fraglimiter on 2007-10-30, 13:28:43
Ugy kompenzalom a dolgot h tobb gundames forumot is kovetek igy ha vmi tenyleg nem stimmelt akkor az ki fog derulni :)
Pedig mennyivel egyszerűbb lenne a Menclave-verziót nézni... :p

A rajongas miatt nehezen tudom magam ravenni h varjak meg 1-2 napot egy masik sub-rab :muhahah:
(azt nem mondom h jelen pillanatban nem jon eppen lefele a Conclave & Mendoi fele verzio)

Venom

Mivel nemzetközi kapcsolatok szakra járok főiskolára, nekem határozottan tetszett a 4. rész. Tény, nem volt igazán akció, viszont a politikai csűrés-csavarás kellemes meglepetést okozott. Természetesen minden jól le van egyszerűsítve, de az alapelképzelés a lényeg. Egy bajom van, hogy megint egy rakat új karakter jelent meg, akik totálisan ismeretlenek, de máris komoly gondjaik vannak, amiket meg kéne oldani. Ez a királynős történet speciel idegesített. Királynő bugyután pislog gigantikus kék szemeivel, miközben a személyi asszisztense kettejük helyett is gondolkodik. Valamennyire meg tudom érteni, hogy miért foglalkoztak velük is, de ... basszus! Még a Gundam Meisterekről se tudunk semmit, vagy a szervezetről (oké, ezt valószínűleg még sokáig nem fogják kifejteni), meg úgy egyáltalán. Van egy full-extrás űrhajójuk, tele nagymellű legénységgel és arra se emlékszem, hogy mi a nevük, pedig ezért annál kicsivel több szerepük lesz, hiszen pl. ott tervezik meg az akciókat.

És végezetül ... nagyjából mindenki, akinek volt legalább 1 sornyi szövege, az bizony kifejtette, hogy "Celestial Being will erradicate war...", majd hozzátették személyes gondolataikat. Már, ha volt olyan nekik.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#28
Quote from: Venom on 2007-10-31, 03:35:40
Egy bajom van, hogy megint egy rakat új karakter jelent meg, akik totálisan ismeretlenek, de máris komoly gondjaik vannak, amiket meg kéne oldani. Ez a királynős történet speciel idegesített. Királynő bugyután pislog gigantikus kék szemeivel, miközben a személyi asszisztense kettejük helyett is gondolkodik. Valamennyire meg tudom érteni, hogy miért foglalkoztak velük is, de ... basszus! Még a Gundam Meisterekről se tudunk semmit, vagy a szervezetről (oké, ezt valószínűleg még sokáig nem fogják kifejteni), meg úgy egyáltalán. Van egy full-extrás űrhajójuk, tele nagymellű legénységgel és arra se emlékszem, hogy mi a nevük, pedig ezért annál kicsivel több szerepük lesz, hiszen pl. ott tervezik meg az akciókat.

És végezetül ... nagyjából mindenki, akinek volt legalább 1 sornyi szövege, az bizony kifejtette, hogy "Celestial Being will erradicate war...", majd hozzátették személyes gondolataikat. Már, ha volt olyan nekik.


:tezsvir:  :ejj:

Még azt is érdekesnek tartom az általad felsoroltak mellett, hogy tulajdonképpen mi a fenének volt Setsuna Tokióban? Miért nincs a trópusi szigeten a többiekkel? Ha belépett volna Louise iskolájába, hogy titokban figyelje és megvédje őt, akkor még megérteném, de ez nem történt meg. Így az egész csak a diákok erőltetett bekapcsolása a történetbe. (Azt már meg sem említem, hogy Setsuna valószínűleg kopoltyúval rendelkezik, ha ennyi ideig víz alatt tudott maradni.)
Ja, arra nem emlékszem, hogy az űrhajó személyzetéből eddig valakit is néven szólítottak volna a kapitányon kívül.

Lokids

Ehhez a sorozathoz kell látni az előző többszáz részt?