Anime - Felmérés

Started by Holdfénytolvaj, 2008-01-04, 14:31:13

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Lythis on 2011-12-04, 16:08:42
Jah, ha egy vagon kitöltőd van - azt meg győzd kiértékelni. Ez szerintem addig hatékony, amíg teszem azt egy-két válaszuk lehet, és időre, illetve vannak összehasonlítható csoportjaid. Ha simán csak kivágod tesztként 6+ válaszlehetőséggel, akkor viszont tipikus "töltelékkérdés". Habár volt szerencsém olyanokhoz, akik abból is képesek voltak kutatást csinálni, hogy a békási lakótelepen melyik háztömbben mikor oltják le a lámpákat  :gyagya:
Az 1-2 válasz nagyon nem jó, mert teljesen korlátok közé szorítod a válaszadót. Minden lehetséges választ meg kell adni és egy egyéb sort odabökni kitöltési lehetőséggel. Meg vannak kérdések, amire a kérdőív gyakorta alkalmatlan, mert még nem készült a témában egységes szempontrendszer, ilyenkor fókuszcsoporttal szokták ezeket kibogozni.

Szerintem a fenti kérdőív vagy megrendelésre készült (cégek szoktak ilyet kérni), vagy qrvára nem erre voltak kíváncsiak és csak a figyelmet terelték el vele. Eddig én még átverőset nem csináltam, pontosabban későn jutott eszembe az ilyen trükkös kérdés.

Lythis

Quote from: Member on 2011-12-04, 16:15:03
Quote from: Lythis on 2011-12-04, 16:08:42
Jah, ha egy vagon kitöltőd van - azt meg győzd kiértékelni. Ez szerintem addig hatékony, amíg teszem azt egy-két válaszuk lehet, és időre, illetve vannak összehasonlítható csoportjaid. Ha simán csak kivágod tesztként 6+ válaszlehetőséggel, akkor viszont tipikus "töltelékkérdés". Habár volt szerencsém olyanokhoz, akik abból is képesek voltak kutatást csinálni, hogy a békási lakótelepen melyik háztömbben mikor oltják le a lámpákat  :gyagya:
Az 1-2 válasz nagyon nem jó, mert teljesen korlátok közé szorítod a válaszadót. Minden lehetséges választ meg kell adni és egy egyéb sort odabökni kitöltési lehetőséggel. Meg vannak kérdések, amire a kérdőív gyakorta alkalmatlan, mert még nem készült a témában egységes szempontrendszer, ilyenkor fókuszcsoporttal szokták ezeket kibogozni.

Szerintem a fenti kérdőív vagy megrendelésre készült (cégek szoktak ilyet kérni), vagy qrvára nem erre voltak kíváncsiak és csak a figyelmet terelték el vele. Eddig én még átverőset nem csináltam, pontosabban későn jutott eszembe az ilyen trükkös kérdés.
Szép és jó, csak nem arra reagálsz, amit mondani próbáltam. Ezért is lett kitörölve, még mielőtt postoltál volna  ;)

LuckyDingo

Quote from: Member on 2011-12-04, 15:35:12
LuckyDingo, média szakos vagy amúgy, vagy csak nem akartál szakhoz kötődő témát? :D

Az vagyok, és akár hiszed akár nem, ez is olyan téma, amit meg kell majd magyaráznom, hogy miért választottam... :D

QuoteKözös felület: Szerintem simán megoldható. Az tény, hogy utána klikkesedhet (pláne, ha az ÖSSZES magyar animenéző vérpistikét belezsúfolod, akik álmukból felkelve is sorolják neked ABC sorrendben a narutó szinkronstábot), de a lehetőség megvan, hogy kommunikáljanak egymással (vagy átjárjanak a másik klikkekbe trollkodni - álá 4ch ).

Áh szétesne hamar. Magyarok vagyunk. A klikkesedést nem a felületen oldanák meg, hanem csinálnának sajátot (online játékokban a magyar klán effektus XD). Mindenki főnök akar lenni, mindenki független akar lenni. És akkor sírnak, hogy nincs összetartás. :) Mellesleg a finanszírozás is elég necces lenne.

Szerencsére csak a tervet kellett kidolgoznom..

Lythis

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-04, 20:12:34

Áh szétesne hamar. Magyarok vagyunk. A klikkesedést nem a felületen oldanák meg, hanem csinálnának sajátot (online játékokban a magyar klán effektus XD). Mindenki főnök akar lenni, mindenki független akar lenni. És akkor sírnak, hogy nincs összetartás. :) Mellesleg a finanszírozás is elég necces lenne.

Szerencsére csak a tervet kellett kidolgoznom..
A lényegi része itt az lenne, hogy volna-e értelme. Talán volna, és aki akar elmegy, és csinál másik felületet. Viszont a lehetőség megvan, hogy keresztbekommunikáljanak anélkül, hogy 25 helyre regelniük kéne.
Ha kovács pistike főnök akar lenni, majd csinál saját hálózatot. De - bár ez nyilván nem mérvadó - mióta itt vagyok, nem rémlik, hogy bárki is közölte volna, hogy na akkor ő akar a góré lenni, és csinál másik fórumot.
Az online játékok egyébként szerintem jellemzően élesebbek egy közösségi oldalnál, vagy egy fórumnál, és te a magyar animés közösségre kérdeztél rá. Ebből kiindulva a magyar klán hasonlatod nem helytálló. Egy alapvetően nemzetközi környezetben csinálni egy magyar csoportot egyáltalán nem ugyan az, mint egy már eleve magyar közösségben alkotni egyet.

Raisu-Sama

Szeretném a segítségeteket kérni. Kitöltenétek ezt a kérdőívet a szakdolgozatomhoz? Előre is köszönöm mindenkinek!

Darkstar

>anime
>dub


pick one

Amúgy kitöltve.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-03-29, 00:26:41
>anime
>dub


pick one
:rotfl:
Egy idő után meguntam a sok négyzetbe pipálgatást  ^^"
TV-t akkor nézek ha F1.
Ezekből megsaccolható mennyi közöm volt a felméréshez, azért a szövegesek rám vonatkozó részére igyekeztem kreatív lenni.

Amikor azt kérdezik mennyire igaz rád [egyáltalán nem] --> [Full totál]
Vajon az "Úgy gondolom, hogy a rajongói fordításokban kevesebb a félrefordítás, mint a hivatalos fordításokban." kérdésre melyik az ugyanannyi válasz? A balszélső vagy a középső?
> Valaki dobja ki a hülye mérnök-filozófus-wannabe őrültet!

Az elején a mit láttál TV-ben lista mi alapján lett válogatva? (read or die pl csak ott van)

Acchan

Quote from: Raisu-Sama on 2012-03-29, 00:03:22
Szeretném a segítségeteket kérni. Kitöltenétek ezt a kérdőívet a szakdolgozatomhoz? Előre is köszönöm mindenkinek!

It's that time again... Kitöltve.  ;)

Azért a "szerinted japánról vagy angolról ferdítették x és y sorozatot?" kérdéshez szintén jöhetett volna egy "nem nézek magyar szinkronos animét" opció, és minden sorba egy "nem láttam" opció.
És nem sok kicsit a kifejtés? Nem lesz egyszerű elemezni a kérdőíveket, az tuti...

A szakdogához hajrá!

kada

Quote from: Acchan on 2012-03-29, 19:09:53
És nem sok kicsit a kifejtés? Nem lesz egyszerű elemezni a kérdőíveket, az tuti...
Gondolom valami kell arra az esetre, ha a forumosok kitöltők nagyobb része az első három hozzászólóhoz hasonlóak  :rotfl:

Raisu-Sama

Köszi mindenkinek, aki eddig kitöltötte. :) A címek kiválasztása teljesen véletlenszerű volt, illetve a Read or Die-osnál nem teljesen, de azt majd inkább utólag mondanám el. :)

Acchan: igen, utólag már nekem is eszembe jutott, hogy oda is kellett volna egy "nem láttam" opció, de mivel ugyanazok a sorozatok szerepelnek ott is, mint a szinkron- és fordításértékelősnél, majd összevetem azzal a kitöltő válaszait. :)

Kvikveg

Quote from: Raisu-Sama on 2012-03-29, 00:03:22
Szeretném a segítségeteket kérni. Kitöltenétek ezt a kérdőívet a szakdolgozatomhoz? Előre is köszönöm mindenkinek!
Done. Bar szerintem en mar a diszkvalifikalando kategoria vagyok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

frozenstein

Az én kérdőívem nem anime témájú, de gondoltam ebbe a topikba illik. Ebben a félévben van kutatás-módszertan tárgyunk , és a mi csoportunk a külföldi munkavállalás témájában végez kutatást. Akik dolgoztak már külföldön vagy jelenleg is kint dolgoznak, ha van egy kis időtök légyszi töltsétek ki és küldjétek vissza a csatolt kérdőívet (az e-mail címem beleírtam a doc-ba). A válaszokat elég ha valamilyen egyértelmű módon megjelölitek (pl.: más betűszín). Előre is köszönöm.

Errorist

Üdv

kicsit offtopic, de kitöltenétek 1 kérdőívet? 2 perc (teszteltem). szakdolgozathoz kéne, anime fogyasztási szokásokról lenne szó. elöre is köszi.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDV1Q3FNOHVVUXE4X2tRbzl0YVhJZlE6MQ

Member

Quote from: Errorist on 2012-04-15, 20:11:55
Üdv

kicsit offtopic, de kitöltenétek 1 kérdőívet? 2 perc (teszteltem). szakdolgozathoz kéne, anime fogyasztási szokásokról lenne szó. elöre is köszi.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDV1Q3FNOHVVUXE4X2tRbzl0YVhJZlE6MQ
Már túl lett kutatva, nem is kicsit, ráadásul ez nem túl reprezentatív mintavétel. Másrészt nem nevesítjük az ftp-t, kicsi az esélye, hogy innen támadnak, de akkoris.

Darkstar

Komolyan, member, mintha a statisztikus lenne a szakmád. :D

Egyébként eredeti anime DVD alatt mit kell érteni? Eredeti, mint japán import, vagy eredeti mint nem letöltött/másolt. Továbbá ma már a BD a menő, nem a dvd.

Az Usteam nevesítése meg nem igazán tetszik, erről megkérdezted zsozso-t? Mert ha le nem is nagyon töltök, a fórum azért hiányozna, ha valaki rámászna.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Acchan

Kitöltve.

Meg lehet kérdezni, milyen szakra jársz?

NLZ

Rule 1 & 2, tessék betartani.
BD meg réteg média, kár rá fecsérelni a szót. Noha tény, hogy a DVD-t, mint minőséget emlegetni már megmosolyogtató.
Nekem inkább a rajongó szón akadt meg a szemem. Legalábbis én nem nem tartom magam annak, csak mert néztem néhányat.
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2012-04-15, 20:45:11
Nekem inkább a rajongó szón akadt meg a szemem. Legalábbis én nem nem tartom magam annak, csak mert néztem néhányat.
Na igen, ez mindig előkerül.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2012-04-15, 20:31:17
Komolyan, member, mintha a statisztikus lenne a szakmád. :D.
Ismerkedem vele, mert vannak kutatási terveim a jövőre, csak társakat kell találnom hozzá.

Amúgy kitöltöttem, nem csak kötekedem. :)

Acchan

Quote from: Darkstar on 2012-04-15, 20:46:10
Quote from: NLZ on 2012-04-15, 20:45:11
Nekem inkább a rajongó szón akadt meg a szemem. Legalábbis én nem nem tartom magam annak, csak mert néztem néhányat.
Na igen, ez mindig előkerül.

Várom az animerajongó identitással foglalkozó szakdogákat.  :D

Darkstar

Majd talán masteren, most a "credit risk analysis and credit scoring" jobban tetszett.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Acchan on 2012-04-15, 20:49:10
Quote from: Darkstar on 2012-04-15, 20:46:10
Quote from: NLZ on 2012-04-15, 20:45:11
Nekem inkább a rajongó szón akadt meg a szemem. Legalábbis én nem nem tartom magam annak, csak mert néztem néhányat.
Na igen, ez mindig előkerül.

Várom az animerajongó identitással foglalkozó szakdogákat.  :D
Az az érdekes, hogy már vagy egy tucatot töltöttem ki, de igazán mélyreható eredményt nem kaptam eddig. A családi körülmények, a tanulmányi előmenetel, a párhuzamos érdeklődési körök, a társadalmi csoportokhoz való viszony, a politikai identitás vagy akárminek a meghatározó szerepe. Ezektől volna az egész izgalmas, megtudni, hogy kik hajlamosak elanimésedni és egy K-means kluszterrel lehatárolni a csoportokat.

Acchan

Quote from: Member on 2012-04-15, 20:57:07
Quote from: Acchan on 2012-04-15, 20:49:10
Quote from: Darkstar on 2012-04-15, 20:46:10
Quote from: NLZ on 2012-04-15, 20:45:11
Nekem inkább a rajongó szón akadt meg a szemem. Legalábbis én nem nem tartom magam annak, csak mert néztem néhányat.
Na igen, ez mindig előkerül.

Várom az animerajongó identitással foglalkozó szakdogákat.  :D
Az az érdekes, hogy már vagy egy tucatot töltöttem ki, de igazán mélyreható eredményt nem kaptam eddig. A családi körülmények, a tanulmányi előmenetel, a párhuzamos érdeklődési körök, a társadalmi csoportokhoz való viszony, a politikai identitás vagy akárminek a meghatározó szerepe. Ezektől volna az egész izgalmas, megtudni, hogy kik hajlamosak elanimésedni és egy K-means kluszterrel lehatárolni a csoportokat.
Nahh, Darkstarral nyomathatsz is erről egy kutatást, ha a mostani szakdogáitokat letudtátok.  :haha:


Errorist

#203
Quote from: Acchan on 2012-04-15, 20:43:24
Kitöltve.

Meg lehet kérdezni, milyen szakra jársz?

Kommédia

nem lehet mindenkinek megfelelni. a TáTK-s szakok nem a spanyolviaszról szólnak. úgy vagyok ezzel a kérdőívvel, h a konzulensem rábólintott, innentől nekem is ok. az identitással nem nagyon foglalkozom, max karakterfoglalónak fogom a szakdogába írni.

és persze köszi a kitöltőknek :)

Acchan

Quote from: Errorist on 2012-04-15, 21:02:05
Quote from: Acchan on 2012-04-15, 20:43:24
Kitöltve.

Meg lehet kérdezni, milyen szakra jársz?

Kommédia

nem lehet mindenkinek megfelelni. a TáTK-s szakok nem a spanyolviaszról szólnak. úgy vagyok ezzel a kérdőívvel, h a konzulensem rábólintott, innentől nekem is ok. az identitással nem nagyon foglalkozom, max karakterfoglalónak fogom a szakdogába írni.

és persze köszi a kitöltőknek :)

Én azért kicsit foglalkoznék vele a helyedben, mivel elég érdekes, hogy alapból kitöltjük, de a "rajongót" kikérjük maguknak... Én az alapszakos szakdogámat egy kisebbségi csoportról írtam, és ott például rendkívül fontosnak tartottam, hogy tiszteletben tartsam az önmeghatározásokat. Egy tudományos igényességgel megírt szakdogában nem használhatsz olyan kifejezést szerintem, amit egy csoport nem érez a magáénak, sőt, többen durvának tartanak.

Meg amit írtak előttem az Usteam nevesítéséről. Azt tényleg nem kéne.  ^^"

Member

Quote from: Errorist on 2012-04-15, 21:02:05
nem lehet mindenkinek megfelelni. a TáTK-s szakok nem a spanyolviaszról szólnak. úgy vagyok ezzel a kérdőívvel, h a konzulensem rábólintott, innentől nekem is ok. az identitással nem nagyon foglalkozom, max karakterfoglalónak fogom a szakdogába írni.
Csak így tudod olyan "nincs jobb ötletem, írom erről" érzésem van a sokadik egykaptafa után. MA-ra nem a papír miatt megy az ember (amúgyis csak drágább leszel és kevesebben alkalmaznak) hanem tudást mélyíteni, én három alappal próbáltam a témámat kutatni és még így is kevés, csak a szemetek 50 oldalban állapították meg a maximumot. Egy igazán jó szakdolgozatnak már a címe is olyan, hogy felkapom rá a fejem, aztán le sem tudom tenni.

Amúgy társadalomtudományis vagyok végeredményben, szóval mi az, hogy nem spanyolviasz, szerintem a témák adják magukat. :)

Kvikveg

Quote from: Errorist on 2012-04-15, 20:11:55
Üdv

kicsit offtopic, de kitöltenétek 1 kérdőívet? 2 perc (teszteltem). szakdolgozathoz kéne, anime fogyasztási szokásokról lenne szó. elöre is köszi.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDV1Q3FNOHVVUXE4X2tRbzl0YVhJZlE6MQ
Van ftp? Milyen ftp?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

Quote from: Kvikveg on 2012-04-15, 22:26:15
Quote from: Errorist on 2012-04-15, 20:11:55
Üdv

kicsit offtopic, de kitöltenétek 1 kérdőívet? 2 perc (teszteltem). szakdolgozathoz kéne, anime fogyasztási szokásokról lenne szó. elöre is köszi.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDV1Q3FNOHVVUXE4X2tRbzl0YVhJZlE6MQ
Van ftp? Milyen ftp?
Persze hogy van, suliban tanultam róla.
http://en.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol
Élőben még nem láttam, de biztos jó cucc.

LuckyDingo

Kitöltve. De még soha nem hallottam ilyen ftp szerverről... én csak torrenttel bűnözök.  :angyali:

Member

Quote from: kada on 2012-04-16, 00:00:46
Quote from: Kvikveg on 2012-04-15, 22:26:15
Quote from: Errorist on 2012-04-15, 20:11:55
Üdv

kicsit offtopic, de kitöltenétek 1 kérdőívet? 2 perc (teszteltem). szakdolgozathoz kéne, anime fogyasztási szokásokról lenne szó. elöre is köszi.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDV1Q3FNOHVVUXE4X2tRbzl0YVhJZlE6MQ
Van ftp? Milyen ftp?
Persze hogy van, suliban tanultam róla.
http://en.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol
Élőben még nem láttam, de biztos jó cucc.
Basszus, eddig azt hittem, hogy FoToshoP vicces rövidítése. :eek: